Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 01:14:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вино и качествен алкохол за сватбата!!! - част 3  (Прочетена 113533 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #165 -: юни 30, 2015, 10:50:34 »

Ама как няма да стигнат!? Вие колко човека сте? Аз не мислех повече от 10-15 бутилки да взимам за 60-70 човека, при положение че имаме много ракия...Иначе аз Стамболово взех и червено и сега търся някое хубаво розе че много обичам и искам да има smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: юни 30, 2015, 11:04:32 »

Миме, каним 100 и няколко, често не знам колко са няколкото.. Просто защото са половинки на официално поканените и не ме интересува преди потвърждението.. Подаръчетата ще стигнат за всички, а хотел и куверти ще плащаме след потвърждението.. Та 100+ човека, колко ще дойдат не знам, ама искам да има алкохол.. После ще ни го откупят, ако има нужда.. Въпреки, че много пият гостите ми  funnytooth
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: юни 30, 2015, 11:18:29 »

Тони, същата работа е при нас и пропорциите и хората. Просто 1:1. Ракията е домашна, на свекър ми, тая ракия е толкова известна из целия град, че преди години им бяха разбили апартамента за 30 литра biggrin Нищо друго не бяха взели освен ракията.
Сега издирвам винена изба около Шумен, защото мислех, че ще вземем вино от бащата на една от гостенките. Той е производител и приятел ан свекър ми, обаче казаха, че миналата година бяло вино не е изкарал изобщо, а червено малко и от сорк, който баща ми не харесва. Та "най-сигурния" вариант отпадна. Тате се е засилил да търси връзки в Осмар или Търговище, ще видя какво ще изкара. Но при нас разчитам ракия да се пие и то много. Като знам тайфата на моя мъж... а и мойте приятелки...  drinkz
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: юни 30, 2015, 12:02:58 »

Фериботка, и аз това се чудя. Но наистина тая работа с определянето на количеството на алкохола не е лесна. И ние като Тони не знаем още със сигурност точната бройка, 100+20,30 знам ли и аз?!  huhhuh.gif
Предполагам, че приятелите ни главно ще пият уиски, защото е "по-гъзарско ".
Ама това си остават просто предположения за сега.  smile

Тони, по принцип и аз си мисля, че е по-добре да има.  pardon
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #169 -: юни 30, 2015, 12:37:31 »

Тони, същата работа е при нас и пропорциите и хората. Просто 1:1. Ракията е домашна, на свекър ми, тая ракия е толкова известна из целия град, че преди години им бяха разбили апартамента за 30 литра biggrin Нищо друго не бяха взели освен ракията.
Сега издирвам винена изба около Шумен, защото мислех, че ще вземем вино от бащата на една от гостенките. Той е производител и приятел ан свекър ми, обаче казаха, че миналата година бяло вино не е изкарал изобщо, а червено малко и от сорк, който баща ми не харесва. Та "най-сигурния" вариант отпадна. Тате се е засилил да търси връзки в Осмар или Търговище, ще видя какво ще изкара. Но при нас разчитам ракия да се пие и то много. Като знам тайфата на моя мъж... а и мойте приятелки...  drinkz



Ако имате нужда от помощ за намиране- мога да поискам съвет от баща ми. Принципно съм от Шумен  lol
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: юли 01, 2015, 16:34:55 »

Момичета, нашата сватба мина и давам актуална информация колко се е изпило. Градинска сватба, 94 човека:
ракия ~ 25л
бяло вино ~ 20л
червено вино ~ 10л
бира - 4 каси х 0.5л бутилката
уиски - 10 бутилки х 0,7л


Учудващо се пи доста ракия. Аз очаквах да остане много, но се изпи висчката.  pardon
« Последна редакция: юли 01, 2015, 16:38:42 от nansita » Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #171 -: юли 02, 2015, 10:48:04 »

Момичета, нашата сватба мина и давам актуална информация колко се е изпило. Градинска сватба, 94 човека:
ракия ~ 25л
бяло вино ~ 20л
червено вино ~ 10л
бира - 4 каси х 0.5л бутилката
уиски - 10 бутилки х 0,7л

Учудващо се пи доста ракия. Аз очаквах да остане много, но се изпи висчката.  pardon


Ооо, много благодаря специално за бирата. Имаме достатъчно време за изчисления и преизчисления и пре-пре.. така де, но бях почнала мнооого да мисля проклетата бира. Сега като гледам, явно двойно на предвижданията ми трябва да поръчаме biggrin
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: юли 02, 2015, 11:01:29 »

Не съм писала за вода и безалкохолно...средно по 2л на човек се е изпило. 100л вода са ни фактурирали, отделно ние бяхме занесли много безалкохолни и сокове, които после наш приятел изкупи и не знам какъв е бил остатъка.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #173 -: юли 02, 2015, 13:14:56 »

Нат, много полезна информация  good Май ще трябва да вземем още винце...
Активен
florence
Ентусиаст
**
Публикации: 67



« Отговор #174 -: юли 02, 2015, 20:14:06 »

За бяло вино на добра цена, мога да препоръчам наливните вина на Загрей. Аз си ги пиех до скоро в нас, но сега съм в деликатен режим от по-хубави събития и не пия нищо smile
В Пловдив на много места по големите магазини имат от тях - цената им е 5 лева за 1,5 литра, а за качеството нямам оплаквания, никога не ме е боляла главата от тях. Иначе за тези, които не са от Пловдив, могат да ги потърсят от сайта им - http://zagreus.org/kontakti . На ММ сестра му, ги ползва миналата година за нейната сватба - бяха им ги бутилирали и сложили етикети с техните имена и дата, останаха много доволни.
Активен
Koliin
Ентусиаст
**
Публикации: 60



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: юли 10, 2015, 00:07:48 »

За бяло вино на добра цена, мога да препоръчам наливните вина на Загрей. Аз си ги пиех до скоро в нас, но сега съм в деликатен режим от по-хубави събития и не пия нищо smile
В Пловдив на много места по големите магазини имат от тях - цената им е 5 лева за 1,5 литра, а за качеството нямам оплаквания, никога не ме е боляла главата от тях. Иначе за тези, които не са от Пловдив, могат да ги потърсят от сайта им - http://zagreus.org/kontakti . На ММ сестра му, ги ползва миналата година за нейната сватба - бяха им ги бутилирали и сложили етикети с техните имена и дата, останаха много доволни.
florence, тъкмо търсех инфо за хубаво наливно вино.Ще се пробва Wink  Леко бременеене  pqz
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #176 -: януари 05, 2016, 21:24:30 »

Аз малко съм резервиран към наливното вино. До сега не съм попадал на хубаво. Вярно, че аз съм малко капризен, но въпреки това не ми се вярва някой да продава хубаво вино, без да е бутилирано.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: януари 06, 2016, 10:58:05 »

Ами с ръка на сърцето бих ти препоръчала да опиташ наливното вино на Левента в Русе.
Избата им е на същото място, където е и ресторанта. Купувала съм и бутилирано различни реколти от там, наливното не е по-лошо.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #178 -: януари 06, 2016, 12:24:27 »

Мога да препоръчам виното на Даробас. Имат бутилирано чудесно бяло червено и розе, около 12-15 лв бутилката което за БГ вино за мен е добре. За сватби и тържества обаче продават наедро, директно от избата, 3-4 лв литър бяло и 5 лв литър червено, без специалните им селекции, те са вече по-скъпи. Ние бяхме с тяхното вино на сватбата и съм много доволна, бялото им вино което избрахме беше много леко о с прекрасен аромат,  а червеното избрахме купаж сира и каберне - силно и ароматно.

Ако ви се иска да пробвате продават се бутилирани в Билла и Хит, не съм сигурна за Пикадили и Фантастико.

Ако ви харесат имам контакти на управителя smile
« Последна редакция: януари 06, 2016, 12:27:27 от milenkata » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: януари 06, 2016, 12:35:16 »

Ние имахме домашно червено вино, което се пиеше за мое огромно очудване, предвид на това че беше 35 градуса в деня на сватбата..
Но Бялото вино купихме от избата на монтанското село Георги Дамяново.. Винарна Лопушна... Беше наливно и смея да кажа, че е едно от най-добрите бели вина, които съм опитвала... Имам доста приятели, които много  разбират и пият вина.. Бяха очаровани и доста хора ме питаха какво е било виното после  good

В София можете да намерите вината на ул. Янко Сакъзов № 88.

Бутилирано вино на сносни цени от 7-13лв/бутилката -  Кастра Рубра препоръчвам горещо..  good
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines