Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:45:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вино и качествен алкохол за сватбата!!! - част 3  (Прочетена 113178 пъти)
 
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: август 15, 2014, 14:46:42 »

Имам питане. Какво мислите за маса, на който е сервиран всичкия алкохол за след вечеря - уиски, водка, ликьори...? Онзи ден го мислехме и ни се струва добра идея алкохолът да е сервиран на едно място (всички бутилки наредени), заредени чаши и лед, и всеки да се обслужва, като на коктейл. Така хем няма да е нужно да купуваме прекално много бутилки алкохол, които иначе ще са нужни ако искаме да има на всяка маса от всеки вид, а и ни се струва по-лесно да "контролираме" изпитото количество...
Някой практикувал ли е така до сега?
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #61 -: август 16, 2014, 12:25:55 »

На мен ми се струва чудесна идея. Всеки да си сипва каквото и колкото иска. Дори и да не е правено досега, защо не? Това си е вашата сватба, можете да правите всичко различно, както си искате.  good
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #62 -: септември 04, 2014, 21:44:49 »

На мен също ми допада тази идея НО на сватбата на братовчедка ми имаше такъв мокър бар и в един момент хората ги домързя да стават и си примъкнаха по една бутилка на масата. Стана малко сконфузно да ходиш на съседната маса да искаш да ти налеят уиски или Бейлис...

Мен преди малко ме осени идеята да оставя "по-специалния" алкохол на бара и хората да си поръчват, но ако свърши нашия алкохол да кажат на гостите, че трябва да си платят питието. Просто не ми се иска да плащам за 20 уискита на ресторантска цена, при положение, че има литри ракия, вино, бира. Не съм изгладила идеята в главата си още, ама май нещо такова ще направим.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #63 -: ноември 04, 2014, 16:42:41 »

Мили дами помогнете ми за сметките моля

100 души, алкохола е вино червено и бяло и ракия.

Ще има узо, но то ще е малко защото според нашето проучване само 5 души искат узо - но пък в тези 5 са родителите на ММ.

Така че търсим разпределение в литри на виното и ракията... Вие как бихте го разпределили? по колко да го сметна?
Активен
erusinova
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #64 -: ноември 04, 2014, 23:50:59 »

Не ми се струва удачна идеята, да има елемент на "самообслужване" на сватбата.
Гостите трябва да се чувстват комфортно и да не тичат до масата за напитките, за да си налеят по нещо.
Също така не мисля, че количеството алкохол на тази маса ще бъде по-малко. Всеки като си занесе бутилка на масата, реално ще се получи същото, а е възможно и повече да трябва да поръчате. Най-малкото, защото ще трябва да се поддържа постоянно асортимента на тази маса.
При нас даваха да се внася алкохол. Ние заредихме само няколко вида - хубава троянска ракия, Jack Daniels и вина. И да ви кажа нямаше оплаквания  Wink
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: ноември 05, 2014, 12:39:11 »

milenkata, много зависи от гостите, дали пият малко или много, дали ще има много деца и т.н. Всичките ни гости обичат да си пийват и ще имаме само 2 деца, затова сме предвидили по-големи количества.
За 50 души сме се спрели на:
25 литра бяло вино
10 литра червено
5 литра водка
10 литра ракия
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #66 -: февруари 10, 2015, 09:23:35 »

Много често хората прибягват към нетрадиционен алкохол когато е на лице некачествен такъв. Например ако има някоя люта домашарка повечето ще посегнат към уискито. От друга страна ако има хубаво вино и ракия малко са тези, които ще търсят друго. За шофьорите трябва да предвидите бира, по възможност ниско алкохолна.
 smile
Активен
sladkata2
Ентусиаст
**
Публикации: 138


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: март 09, 2015, 20:28:05 »

Здравей те.
Искам да попитам откъде мога да си взема празни бутилки за Вино и ракия?
Ние ще смятаме по 500мл на човек твърд алкохол,но не знам как ще го разпределим между ракия,водка,уиски и вино. Гостите ще са ни около 140
« Последна редакция: март 09, 2015, 20:31:17 от sladkata2 » Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #68 -: март 09, 2015, 21:56:42 »

Здравей те.
Искам да попитам откъде мога да си взема празни бутилки за Вино и ракия?
Ние ще смятаме по 500мл на човек твърд алкохол,но не знам как ще го разпределим между ракия,водка,уиски и вино. Гостите ще са ни около 140
Преди да купиш бутилките трябва да си наясно с разпределението на алкохола. Тоест от кой вид колко бутилки да поръчаш. При избора на алкохол голямо значение има сезона. Зимата се пие повече червено вино и ракия а лятото повече бяло вино и бира. За консумацията на бира има голямо значение дали сватбата е вечерна или дневна.  smile
Активен
sladkata2
Ентусиаст
**
Публикации: 138


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: март 09, 2015, 22:38:52 »

Сватбата е на 06.06.2015. Гостите пият всичко и по доста
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: март 10, 2015, 08:23:43 »

Здравей те.
Искам да попитам откъде мога да си взема празни бутилки за Вино и ракия?
Ние ще смятаме по 500мл на човек твърд алкохол,но не знам как ще го разпределим между ракия,водка,уиски и вино. Гостите ще са ни около 140
Виж в Златна бъчва,ние ще ги купим от там.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: март 10, 2015, 08:36:53 »

Майка ми е купила от магазин в близост до Витошка... Ще я питам  good
Активен
sladkata2
Ентусиаст
**
Публикации: 138


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: март 21, 2015, 22:27:18 »

Лорка къде се намира Златната бъчва
Активен
sladkata2
Ентусиаст
**
Публикации: 138


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: март 21, 2015, 23:01:58 »

Да попитам според вас за около 140 души тази сметка дали е добра
40л уиски
30л ракия
20 бутилки бяло вино
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #74 -: март 22, 2015, 00:43:35 »

Да попитам според вас за около 140 души тази сметка дали е добра
40л уиски
30л ракия
20 бутилки бяло вино


Виното е малко, ако приемем че половината от гостите ще пият вино (около 70+), то поне 50 бутилки вино, а за останалите бира х 2 на човек, все пак е лято, консумират се много течности. Вие си познавате гостите най-добре и ще прецените кой-какво ще пие най-много,а за да стигне, трябва да остане...
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines