Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:33:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вино и качествен алкохол за сватбата!!! - част 3  (Прочетена 113129 пъти)
 
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #45 -: май 14, 2014, 12:56:37 »

И аз много благодаря за съвета за Аванти, довечера ще проверим. Вчера взехме две бели и две червени вина за дегустация от един магазин.
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юни 18, 2014, 06:00:46 »

А сега да питам като човек, който не пие алкохол и няма идея от това какво се прави: колко време преди събитието е ок да се вземе алкохолът (вино и ракия) и как е най-добре да се съхранява?
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юни 18, 2014, 07:36:06 »

blackisback, тръгнала съм по всички теми да ти отговарям  blum
Ние се спряхме на Мейк 98 понеже алкохолът е на консигнация от тях. Условията са да го върнеш в 7-дневен срок от закупуване и бутилките с твърд алкохол да са със запазен бандерол, а виното да е със запазени етикети. При спазени условия се възстановява цялата сума за алкохола, който връщаш. Също така ни казаха, че 2-3 дни преди сватбата трябва да се обадим и да си поръчаме алкохола, за да може те да си проверят и да са сигурни ,че имат всичко налично. После те го доставят направо до ресторанта, а връщането му е твоя грижа.
Тоест 2-3 дни преди сватбата ще поръчаме алкохола, за да се впишем в този 7-дневен срок и да върнем каквото не сме използвали. Жената, с която говорихе, ни препоръча марки алкохол и сортове вино, подходящи за събитието и в нашия бюджет.  smile Ние сме опитвали някои и горе-долу можем да направим избор.  good
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юни 18, 2014, 07:59:16 »

Благодаря ти. Ти си вторият човек, който ми препоръчва този сайт. Явно има защо smile Значи реално имам доста време.
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юли 03, 2014, 16:34:06 »

Момичета, имам питане!  help
Освен уиски какво друго питие (нещо по-унисекс) може да се сервира за след вечеря?
Иначе, нашите питиета за сега са така: "дядова" ракия (отлежала 17 години good), бяло и червено вино (за сега сме се спряли на Райнов & Синове - виното им е много хубаво, от региона, в който ще бъде сватбата е, а и са ми приятели от много години). Бира, разбира се (куверта ще включва по 2 бири на човек, и смятам, че ще е достатъчно, тъй като много хора по мое мнение ще предпочетат вино). За след вечеря за сега мислим за уиски и бейлис, но все пак ни се искаше да включим и още нещо... Приемам предложения smile
Активен
Estell
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #50 -: юли 03, 2014, 21:08:13 »

Шампанско как ти звучи? Може да е като допълнение към тортата.
Ние също мислим, че ще се наблегне на виното и бирата, но сякаш едно шампанско след вечерята няма да е излишно.
Активен
vileto_971
Ентусиаст
**
Публикации: 65



« Отговор #51 -: юли 04, 2014, 08:28:05 »

Момичета, имам питане!  help
Освен уиски какво друго питие (нещо по-унисекс) може да се сервира за след вечеря?
Иначе, нашите питиета за сега са така: "дядова" ракия (отлежала 17 години good), бяло и червено вино (за сега сме се спряли на Райнов & Синове - виното им е много хубаво, от региона, в който ще бъде сватбата е, а и са ми приятели от много години). Бира, разбира се (куверта ще включва по 2 бири на човек, и смятам, че ще е достатъчно, тъй като много хора по мое мнение ще предпочетат вино). За след вечеря за сега мислим за уиски и бейлис, но все пак ни се искаше да включим и още нещо... Приемам предложения smile
Ние лично сме се спрели на водка, но от към предложения - какво ще кажеш за мартини (бяло или червено), леко, свежо и определено става за след хапване. Тук обикновено го пият преди това, но всичко е въпрос на предпочитания. Шампанското е доста ангажиращо - обикновено е най-приемливо с тортата, но ако имате останали сухи мезета по масите или ядки, не е от най-подходящите. Лично мнение
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: юли 04, 2014, 08:32:29 »

При нас се пиха най-много ракия, уиски, вино и бира и маалко водка.
« Последна редакция: юли 04, 2014, 08:53:23 от tinycat » Активен
fiona6
Любопитен
*
Публикации: 31


« Отговор #53 -: юли 04, 2014, 22:44:46 »

При нас мартинито първо свърши.
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: юли 05, 2014, 13:18:20 »

Благодаря ви, момичета! smile
tinycat, вие как определихте количеството бяло/червено вино? Вярно, че си зависи от самите гости, но все пак ориентировъчно...
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юли 24, 2014, 10:37:56 »

Можете ли да ми препоръчате хубава ракия? Само да не е Бургас 63.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: август 10, 2014, 14:37:56 »

При нас имаше уиски,водка,бейлис,вино и домашна ракия.
Без бира,защото ни се струваше прекалено много. Girl_hide
Накрая направих равносметка,че напитката,която е на първо място по консумация е било виното.
На второ място водката,а на трето уискито.
От ракията нямаше изпита нито една бутилка,а бейлиса изобщо не е бил отварян.
 blum

Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: август 11, 2014, 13:34:53 »

Бих искала да попитам за около 100 души ще стигнат ли:
 - 30 бутилки ракия - 0,50 мл
 - 15 бутилки уиски - 0,70 мл
 - 24 бутилки бяло вино  - 0,70
 - 5 бутилки водка - нея май никой няма да я пие-0 smile,7 мл
 - отделно 6 бутилки от куверта алкохол , който не зная какъв да е- ако го заменим с бира ще е добре.

Доста хора са с коли и се чудя....
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: август 11, 2014, 17:44:46 »

аз бих сложила повечко бира, ако е топъл месец. И малко повечко бяло вино. ОСвен ако не е зимна сватба.
Активен
Rusokoska_666
Любопитен
*
Публикации: 22



« Отговор #59 -: август 12, 2014, 18:35:57 »

На моята сватба бяха около 85 човека и им стигнаха около: 15 л домашна ракия, 3 л Финландия, 1 л черно Джони, 2 л Бушмилс, 15-20 л бяло вино, за мен имаше шампанизирано ягодово вино Фраголино и Бейлис. Алкохола го взех на промоция и с карта за отстъпка от Т-Маркет и Фантастико, където цените на бутилка бяха с минимум 5 лв по-евтини отколкото в Мейк и Аванти
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines