Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 15:38:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вино и качествен алкохол за сватбата!!! - част 3  (Прочетена 113176 пъти)
 
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: май 07, 2014, 19:25:49 »

На мен ми се вижда страшно много твърдия алкохол.

Според мен не ти трябват повече от 40 литра твърд общо (даже и това е много).
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #31 -: май 07, 2014, 19:54:35 »

Абе и аз се чудя ама си познавам хората македонците ще пиат ракия и узо на макс,милото и кума също... Може би да намаля уискитона 5 литра а узото и ракията да са по 20?
« Последна редакция: май 07, 2014, 19:56:10 от milenkata » Активен
Vikito_19
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: май 07, 2014, 21:56:47 »

Това как ви звучи за 80 гости, гърци, македонци и тракийци хахах

50л бяло вино
30л червено вино
30л узо
20л ракия
10л уиски

И според мен алкохолът е много.
Виното се пада по литър на човек, твърдия алкохол по 750 грама - това си е мнооооооооого goody
А най-вероятно между тези 80 човека има и деца, по-възрастни хора или такива, които не консумират алкохол yahoo
Май ще трябва да си направите няколко автърпартита след това  Bravo
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #33 -: май 08, 2014, 00:20:08 »

Хаха май тази сметка не я направих хахаха ок да кажен така
40 л бяло вино
10л червено
15л узо
10л ракия
5 уиски

Божее много е странно като си с компания на заведение ти се струва че се пие много и от там си мислех че и за сватбата ще трябва много.. А всъщност като се направи една такава разбивка изглежда безумно shok

Благодаря ви момичета че ви има:)
« Последна редакция: май 08, 2014, 00:22:27 от milenkata » Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: май 08, 2014, 08:25:15 »

milenkata, оххх и на мен тоз алкохол ми е голяма чуденка. Ние май ще заложим на повече вино - червено и бяло, отколкото на другите твърди алкохоли. Смятаме да вземем ракия, уиски и водка, ама си нямам и най-бегла идея колко трябва да е като количество. Казах на мъжа той да се оправя с това, че аз от алкохол мн не разбирам
По повод твоята чуденка, замисли се колко г/д пият твоите приятели/роднини и по това опитай да направиш сметка. Те не че идват само да пият, ама аз съм на принципа поо-добре да остане, отколкото да не стигне.
blum
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #35 -: май 08, 2014, 08:44:46 »

Miele точно това се опитах да преценя... трудно е  sad

И то точно защото приятелите ни пият много и пият всичко (да не си помислите че са алкохолици, не са, но си пийват хората) а роднините на ММ са повече попринцип и са гърци и македонци...

С две думи с ММ стигнахме до извода че бялото вино ще се пие най много предвид това че е юни месец (при теб също е така , започни от там ако искаш), ракията е за моите роднини принципно, уискито  - от всички гости само баща ми пие уиски и едни негови приятели - максимум 6-7 души, гърците и македонците са на узо и вино и ето ти го алкохола...

тръгнах от много , но снощи го обсъдихме и с ММ - естесвено по- добре е да остане, отколкото да не стигне, но не мисля да има повече видове алкохол, в крайна сметка хората (по природа) са разглезени  - ако им кажеш че имат избот от 7 алкохола ще пият 7 алкохола, ако им кажеш има само това това и това... избор имат ли?

Нямам предвид че няма да се съобразим с това кой какво пие, но примерно свекърва ми ми зходи от позиция "ами някой ако иска да пие бейлис или блъди мери?"

Ако някой иска да пие нещо различно от предлаганото - се оправя сам, според мен джоба на които и да е младоженци не е безкраен (дори на тези с голям бюджет)

 :offtopic:Ти успя ли да се видиш с бална зала София?
Активен
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #36 -: май 08, 2014, 22:55:39 »

  Включвам се и аз в чуденка за количеството и вида алкохол.
  Сватбата е началото на юни. Можем свободно да внасяме всякакъв алкохол.
  Възрастните са към 60, 30 жени и 30 мъже средно, деца 25, общо към 6-7 маси големи.
  Засега сме решили следното:
  Бира - 120 стъклени бутилки Staropramen
  Ракия -15-20 литра? -  тук може да вземем домашна колкото искаме, ще ми трябват бутилки в които да я налеем.
  Уиски - 8 литра Jack Daniels или Bushmills
  Бяло и червено вино. Основно те са ни чуденката. искам хубаво вино, аз лично обичам червено, но не съм сигурна към каква марка да се насоча и количеството което да предвидя. Напоследък от кварталният магазин за по-лесно основно Мезек си взимам...
  А да и алкохол за уелкъм дринк. Предложиха ми Фраголино бианко Пизани, но отново не знам по колко да предвидя на човек, както и дали това конкретно ще е подходящо..
 
Активен
Desislava
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #37 -: май 09, 2014, 12:54:01 »

Aila алкохола за уелкъм дринка трябва да е лек, приятен, може леко шампанизиран, така че това което са ти предложили е ок, стига да ви харесва, пробвайте smile иначе е досатъчна по 1 чаша на човек, във вашия случай 60 чаши, една бутилка е около 4/5 чаши (зависи по колко сипвате)
Има много хубави български изби, които предлагат и вино в по-големи разфасовки и можете да го разлеете по гарафи, но пък лятото е топло и се пие повече бяло вино, което ако не е добре охладено си губи от свойствата, аромата и тн, така че за него е по-добре да е в бутилки, помислете smile какъв бюджет сте предвидили ? smile
15/20 литра бяло и 5литра червено ( или макс по една бутилка на маса т.е.6/7бут., защото лятото не се пие много) според мен е ок, предвид другия алкохол...и все пак зависи от предпочитанията на гостите...

Ние още не сме изяснили алкохола, но пък дегустираме разни вина, чудим се дали да включим и розе smile
Активен
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #38 -: май 09, 2014, 19:20:16 »

Десислава благодаря за отговора.
Аз лично пия само червено вино и затова залитам към повече към него, мъжът ми смята пък, че повече бира ще се пие. Благодаря и за коментара за бялото както и за уелкъм дринка.
Всички неща мисля да са в бутилки, от ресторанта помолиха предният ден да го занесем алкохола, за да може да забършат бутилките и да си ги подготвят.. Не съм питала дали ще е в гарафи по масите или ще наливат, ще трябва да попитам.
Значи ако е само за възрастните уелкъм дринка смятам 60 чаши, което е около 15 бутилки значи.
Количествата ракия и уиски да разбирам че са ок така ли?
Може ли да ме насочиш ако искаш и на ЛС какви червани и бели вина сте дегустирали и сте доволни?
Активен
nenuphar
Новак
*
Публикации: 10



« Отговор #39 -: май 12, 2014, 15:02:52 »

Здравейте, искам да Ви питам, от къде ще си купувате алкохола и безалкохолните, има ли някаква борса или магазин на едро в София, че искам да се ориентирам в цените за бюджета.
Чудя се дали ще ни излезе по изгодно, да си купим сами безалкохолното или да си вземем куверт с включено.

Благодаря
Поздрави
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: май 12, 2014, 17:27:39 »

ние взехме куверт с неограничено количество безалкохолни,вода и кафе и според нас за летни свати е по-изгодно.Оказа се ,че цените в метро и в кауфланд са абсолютно същите и за това купихме всичко от кауфланд защото е по-близо до нас.
Активен
nenuphar
Новак
*
Публикации: 10



« Отговор #41 -: май 13, 2014, 16:28:32 »

Разликата е почти 10 лв. на човек, ако са включени безалкохолните, за това се чудя.
Активен
lorka88
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 153



« Отговор #42 -: май 13, 2014, 20:40:54 »

Здравейте, искам да Ви питам, от къде ще си купувате алкохола и безалкохолните, има ли някаква борса или магазин на едро в София, че искам да се ориентирам в цените за бюджета.
Чудя се дали ще ни излезе по изгодно, да си купим сами безалкохолното или да си вземем куверт с включено.

Благодаря
Поздрави
Nenuphar,  има една верига магазини за алкохол "Аванти", където цените са доста ниски.. Ние когато си избирахме алкохола сравнявахме там и Метро и имаше някои неща, които на едното място бяха по-евтини и такива, които на другото..в крайна сметка си ги взехме от Аванти, обаждахме се по телефона първо, те ни дадоха цени и ни направиха и отстъпка за количеството.... good
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #43 -: май 13, 2014, 21:21:37 »

ние също си взехме алкохола от Аванти, имайте на предвид че Аванти и Омега май са едно и също. На много добри цени го взехме  girl_wink
Активен
nenuphar
Новак
*
Публикации: 10



« Отговор #44 -: май 14, 2014, 09:54:56 »

Много Ви благодаря, ще се свържа с тях.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines