Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:25:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вино и качествен алкохол за сватбата!!! - част 3  (Прочетена 113120 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #15 -: март 05, 2014, 17:41:30 »

И на мен ми се струва множко, мисля че можете да  намалите водката, обикновено тя не върви толкова много като има ракия особено. Уискито също всеки да изпие по 1 голямо уиски ми се струва пак много, но си зависи кой колко пие. Виното и бирата ми се струват ок като количество.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 09, 2014, 10:10:28 »

Имам нужда от помощ.Трябва да купим ботилирано вино, но без етикети и после да си сложим наши, или директно те да сложат наши етикети.С малката покрай мен и  колики нямам време да ровя в айта и да търся, а съм сигурна, че някоя от вас има информация.Ще съм много благодарна ако ме насочите към сайт или фирма.

Благодаря!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #17 -: март 09, 2014, 13:50:31 »

Маги, нашите бутилки бяха оттук http://vinex.bg/%D0%B5-%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BD#!/~/category/id=1738325&offset=0&sort=normal само че ние си ги взехме от магазина, ако им пишеш или им се обадиш съм убедена, че ще ти пратят бутилки без етикет.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 10, 2014, 17:57:30 »

Благодаря утре ще им звънна.
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #19 -: март 14, 2014, 19:46:26 »

Не, ние много мислихме и се чудихме какво да направим, накрая наехме координаторка, чиято основна задача бе да следи изкъсо алкохола, но беше абс. излишно, товва няма как да се следи, беше грешка парите, които дадохме за тази жена, като цяло няма начин, ако решат да излъжат ще го направят с и без подставени да следят хора.

Начинът е чрез протокол от предишния ден, в който описвате точно колко бутилки от какво са внесени. Подписва се от двете страни. В деня след сватбата или още на самата вечер, ресторантът ви се отчита с празни бутилки. По този начин също може да ви се наложи да платите някоя и друга бутилка отгоре, но това е по грешка в повечето случаи, а не е преднамерено отношение (за съжаление, и второто се среща от време на време, но сватбеният ви агент трябва да има представа за тези неща и да ви предупреди).

Също така, сватбеният ви агент трябва да ви предупреди, за ресторантите, в който има такса за внесен алкохол. Тя малко се различава от таксата тирбушон, защото се таксува на внесена бутилка, независимо дали е отворена или не, а това доста натоварва бюджета.

По отношение на сватбената координация, ако алкохолът се изнася от кухнята, а не е на спомагателни маси в ресторанта, не може да се очаква, че координаторът ще може да следи за изпития алкохол. Той няма право да влиза в кухнята по изисквания на ХЕИ, така че не може да знае какво се случва там. Може само да казва на сервитьорите за липсващи порции, празни чаши и т.н. Това координаторът ви е трябвало да ви го каже предварително (така че е негова грешка, че не го е направил).
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #20 -: март 14, 2014, 19:59:52 »

Чух, че в Лайт Хаус имало опция за отворен неограничен бар срещу 40тина лв на човек и сериозно се чудя дали да не се метнем на тази оферта. Дето ще платя, че едното, че другото, че ще броя, че ще следя, ай сиктир ... smile

На доста места предлагат варианти за отворен бар и на по-ниски цени (това зависи от категорията, атмосферта и мястото на хотела), но имайте предвид, че в офертите в повечето случаи е оферирано за 5 часа, така че ако се остава след това с доплащане на овъртайм, може пак да има доплащане за индивидуално поръчани напитки. Не говоря за "Лайт Хаус" конкретно, а по принцип за това как се пускат офертите за отворен бар.

Иначе ако държите на отворения бар, дори във офертата ви да няма отворен бар, може да помолите за допълнителна цена на човек за пакет напитки (може да е и само отворен безалкохолен бар). В повечето случаи нямат против да ви дадат цена и за това smile Но си сметнете със сватбения агент (или някой по-опитен приятел) кое ще се получи по-изгодно.
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 17, 2014, 14:25:46 »

 Момичета, за тези от вас които ще си осигуряват и безалкохолното и алкохола в момента в ТМ Фантастико има промоция 1 бутилка уиски + 2 бутилки 2 л Кока Кола за 21 лв tease
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: март 22, 2014, 01:11:43 »

Не искам да е реклама,но ние ще се доверим на http://www.sid-shop.com/.
 Оставих тази задача на милото и му вярвам на 100%, че е направил правилният избор.  smile
Активен
fiona6
Любопитен
*
Публикации: 31


« Отговор #23 -: май 05, 2014, 09:03:49 »

Трябва ми помощ - според вас колко бутилки бяло,червено вино трябва да вземем, и около колко литра ракия и уиски за около 50 човека, с моя спорим и някакси не можем да вземем решение sad
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: май 05, 2014, 09:19:54 »

много  зависи гостите ти какво пият.Ние сме взели много алкохол,но на другия ден ще имаме афтърпарти и дори и да остане от сватбата ние ще си го вземем и ще се изпие на другия ден.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #25 -: май 05, 2014, 14:26:59 »

Много пъти е коментирано, че по принцип се смята половин бутилка вино на човек и по 100 г ракия, уискито зависи кой ще го пие. Вие си знаете гостите. Wink По принцип на летните сватби по-върви бялото вино, но и червеното се пие също. Така че като съотношение бих казала 75:25 бяло към червено.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: май 05, 2014, 17:22:57 »

100 грама концентрат е много малко, ние смятаме по 300.
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 05, 2014, 19:21:34 »

така и така се раздвижи темата да питам бирата как я смятате?60 бири за 70 човека ще стигнат ли или да вземем 80?
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: май 05, 2014, 20:06:22 »

И още един въпрос, вие броите ли гостите тийнейджъри към алкохола? Ние имаме 3ма между 16 и 18?

Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #29 -: май 07, 2014, 14:02:30 »

Това как ви звучи за 80 гости, гърци, македонци и тракийци хахах

50л бяло вино
30л червено вино
30л узо
20л ракия
10л уиски
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines