Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:00:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да бъдат облечени гостите ни? част 2  (Прочетена 81352 пъти)
 
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #120 -: август 21, 2015, 10:13:51 »

Макар да мина година от нашата сватба, темата за облеклото на гостите ми е една любимите ... може би защото на повечето сватби на приятели през годините се нагледах на какво ли не ... джапанки, бели рокли, къси дънкови панталонки - на девойка ?!? и какво ли още не ( тениските и дънките биха били за предпочитане в случая ), а аз бях написала Официално облекво в поканите ни .. е съобразиха се всички и всички бяха стилни и смятам се чувстваха на  място smile
Тони много  ми харесва мисленето ти и съм напълно съгласна с теб.
Не разбирам обаче защо на гостите трябва да им се казва, че било сватба, че е повод, които дай Боже веднъж в живота ти се случва, как да се обличат. От познати знам за сватби в чужбина ... хората си знаят - костюма - папийонката, възел, дамите - роклята - дълга или не -  според сватбата.
Но смятам си е до манталитета, хората като че ли го приемат като нещо кофти задължение, а и нали българите не обичаме много, много да спазваме правила и да изпълняваме какво ли не, пък " Защо ли да се обличат както булката иска ?".
Хора всякакви. Мнения много. Сватбата е празник е. И то какъв. За това всеки да се съобрази като иска не с булката, а със събитието, на което отива.
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #121 -: август 22, 2015, 20:20:36 »

   Здравейте, дами! Включваме се и ние като хора, на които работата им е именно в сватбения бранш. Присъствали сме на множество сватби и на истина не е никак приятно в ресторант с покривки до земята, красива декорация и цветя, някои гости да са облечени като за разходка. За подобни официални събития определено има негласен дрескод и разбира се тоалети табу - бяла рокля, къси панталони, прекалено къси, разголени или прозрачни рокли/поли, джапанки и маратонки. Много е важно обаче каква точно е сватбата - при все по-нашумелите градински и плажни сватби, късите панталони, например, биха били адекватно облекло. Но когато говорим за изискан ресторант с три или повече звезди и дума не може да става за облекло неглеже. Най-малкото, ако повечето гости са облечени елегантно, останалите ще се чувстват като черни овце. Wink
   За жалост обаче понякога има неприятни изненади и от фотографи, видеооператори и пр. Повечето от тях са професионалисти и са наясно какъв е дрескода, но се е случвало и някои да идват облечени в раздърпани тениски и стари карго панталони. Ето затова е най-добре е да обсъдите как ще бъдат облечени те, за да нямате неприятни изненади.  smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: август 26, 2015, 20:23:11 »

Аз съм съгласна до някъде с поста на Мелодика. Обаче, за облеклото на професионалистите....не съвсем. До скоро и аз щях да твърдя, че е необходимо абсолютно всички (без изключения) да са облечени като за сватба. Обаче, като се позамислих малко, стигнах до заключението, че за да може човек да си свърши работата, трябва и да му е удобно да се движи. Фотограф или видеооператор с костюм е немислимо да има свободата на движение, която би му била необходима, за да си свърши работата. Още повече, че и едните, и другите носят техника по себе си, която малко или много тежи. Налага се да застават в чудати пози, да бързат да заснемат някой важен момент...
Според мен е логично професионалистите да са облечени в удобно за тях облекло. Аз нямах нищо против видеооператорът и асистентът му да са облечени с брандирани тениски и широки панталони. Не ми пречеха и дънките на фотографа. smile
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #123 -: август 26, 2015, 21:03:34 »

Аз също съм на мнение на сватба облеклото да бъде елегантно или поне спортно-елегантно. Като във втория стил слагам мъжете в дънки, обувки и риза. Страшно ми е секси и мъжки някак комбинацията тъмни дънки и риза. Изключвам изтъркани и рисувани дънки. За жена - трябва да е стилна. Аз лично все съм с токчета, подходяща рокля(защото съм виждала жени в стил " лов на мъже в дискотека") някаква лека прическа. За професионалистите - водещия/водещата трябва да е официално, както и ДЖ поне да е с риза. За фотографи ми се вижда нормално да са с брандирани тениски.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: август 27, 2015, 08:25:39 »

Нансита  goodpost goodpost goodpost

Преди време Миленката ме върна на земята, след изказване за изиксванията към облеклото на професионалистите.. Според мен единствено към ДЖ могат да се предявят някакви претенции и то чисто поне да е с Риза и панталон.. ДЖ с костюм би било леко комично  pardon На фотографа и видеооператора трябва да им е  удобно да застанат, ако се наложи и в поза лотос, за да хванат интересен кадър..  good
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #125 -: август 27, 2015, 08:35:44 »

Аз никога не се бях замисляла точно пък за облеклото на професионалистите, но при срещите и с двамата, ДЖ ме пита какви са ми цветовете, за да се съобрази, а фотографът ме пита дали имам нещо против да е с дънки, че му е по удобно хаха smile Та идеята ми е, че професионалистите вече сами считат за необходимо да са добре изглеждащи и да се съобразят с булката, за гостите достатъчно изписахме, излишно е да ги коментирам  blum
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #126 -: август 27, 2015, 09:49:52 »

Да, разбира се, че трябва да е удобно, все пак всички знаем колко усилия им коства на фотографите и видеооператорите да заснемат точния момент. Дънките и брандираните тениски са си напълно в реда на нещата. Идеята е да не дойде DJ-ят, например, по анцуг, защото, за жалост, и на това сме ставали свидетели. За огромна радост на нас като агенция и на всички младоженци, вече такива изненади са все по-рядко срещани и повечето професионалисти комбинират удобството и стила доста умело.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: август 27, 2015, 10:06:52 »

Да, разбира се, че трябва да е удобно, все пак всички знаем колко усилия им коства на фотографите и видеооператорите да заснемат точния момент. Дънките и брандираните тениски са си напълно в реда на нещата. Идеята е да не дойде DJ-ят, например, по анцуг, защото, за жалост, и на това сме ставали свидетели. За огромна радост на нас като агенция и на всички младоженци, вече такива изненади са все по-рядко срещани и повечето професионалисти комбинират удобството и стила доста умело.

 funnytooth funnytooth Може да му е анцуг за сватба...  Offtopic
Активен
radity85
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #128 -: януари 20, 2016, 16:01:02 »

Какво значение има как са облечени гостите ни, не е ли най-важното, че са с нас в най-хубавия ни момент, когато си казваме най-искреното ДА и  не мисля, че е редно освен, ако не решим да е тематична сватба, което няма да се хареса на повечето, защото са си допълнителни разходи.  pleasantry pleasantry pleasantry
« Последна редакция: януари 20, 2016, 16:20:51 от radity85 » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #129 -: януари 20, 2016, 19:21:36 »

Че те на повечето тук са им тематични сватбите...
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines