Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:51:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да бъдат облечени гостите ни? част 2  (Прочетена 81350 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: май 15, 2015, 14:04:14 »

Нат, при нас се получава същото до сега всеки ни пита.. Аз никога не съм питала, как да съм облечена на сватба, освен ако не е изрично пояснено като дрескод.. Та, чак леко се засрамих.. Не, че съм се обличала по неподходящ начин, ама не съм се сещала и да питам  blush
Активен
krizzia
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #106 -: юли 31, 2015, 00:38:00 »

Момичета не искам да обидя никого и не налагам своето мнение, но ми се струва , че малко се преекспонира тезата "сватбата си е моя ще става каквото аз кажа" ... Ами аз си мисля че сватбата не е само на/за булката ... това е празник за всички - за близки за приятели за семействата ... аз лично никога не бих задължили някой да спазва определен дрескод да (не)носи определен цвят или десен и др. подобни ... даже тази седмица в два поредни дни имах разговори относно облеклата на шаферките - аз ще имам две малки сладуранки - малката племенница на милото (7 г.) и дъщерята на кумовете (7,5г.) ... та първо ми звънна сестрата на милото и почна да разпитва аз с каква рокля ще съм,какви са цветовете на сватба каква ще е цялостната идея и визи и т.н.т ... и ми споделя че малката имала чисто нова (мини булчинска) шаферска рокличка в бяло и друга пак нова Розова рокличка която взели за първия учебен ден но нямало да носи тогава,понеже от училището ги искали с униформи .... та аз да преценя и да кажа и ако искам даже ще купят друга или дори можело да й ушият каквато аз избера ... Съвсем откровено й казах, че изобщо нямам претенции как ще е облечена малката стига тя да е доволна и да се чества добре в тоалета си .... на следващия ден проведох горе-долу същия разговор с кумовете ... "ама ти си булката каквото кажеш ... както искаш" ... пълни глупости според мен! смятам че е абсурдно да задължа родителите да купуват специални тоалети на момиченцата само и само за да ми угодат ... Предложих им да купя еднакви венчета или шнолички или някакви цветенца за косите на малките госпожици и това да им е общия елемент който ги отличава като шаферки ... те пък мамите решиха че ще ги заведат заедно на фризьор преди сватбата та да са с еднакви или поне подобни прически - техен избор аз няма да се меся ... но мисълта ми е че освен за младоженците сватбата си е сериозен разход и за гостите - имам роднини, които идват от други градове, а знам че са с ограничени финанси ... но бих предпочела те да са до мен в този ден и да споделят радостта ми ... пък макар и по-скромно облечени ... не натрапвам мнението си и не правя обобщение - просто споделям аз как ги чувствам нещата ...
Активен
ManuelaAB
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: юли 31, 2015, 02:07:48 »

О аз също съм от булките, които нямат никакви претенции към никого.. оставила съм и шаферки и кумове и всички общо взето кой както се харесва, НО има едно единствено нещо, което не мога да приема и се изяждам отвътре.. вече 2 моми ми се похвалиха с белите си рокли за Моята сватба........... едната я е купила и е много щастлива колко и е хубава бялата рокля, другата си я е харесала и се кани да си я купува :Х При положение, че абсолютно с всяка една дадена покана "на шега" казвам, че ще има погребение на сватбата ако някоя се появи с бяла рокля "ха-ха нали" и ето пак... явно само аз съм луда, защото като споделя на някоя приятелка как се вбесявам с тези бели роклички и отсреща е "е стига пък и ти бе, какво като са бели, нали няма да булчински.."  Oh my ... честно.. само това ме побърква, но нали съм си мека Мара и гледам с всички да съм добра и на всички да угодя, е ме на сега пиша тука гневни редове и накрая ще трябва да обяснявам на внуците си докато гледаме сватбения ми албум коя аджаба е баба, щото видиш ли има няколко  булки по снимките biggrin
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #108 -: юли 31, 2015, 06:48:40 »

ManuelaAB, абсолютно нормално е да не ти харесва това. Няма лошо да дадеш свобода на гостите и всеки да дойде както може (според възможностите), но аз лично не бих била мека и не бих казвала с лека закачка "без бяло" защото съм виждала ужасно грозни изпълнения.

Виждала съм на сватба как една гостенка беше облечена в дълга бяла рокля (с екрю отенък наистина), която заедно с приятеля си бяха си довеле собствен фотограф, за да се снимат на чуждата сватба...

Не знам булката как издъжра, аз лично щях да я хвърля през някоя тераса още след 10-тата снимка. Те се щракаха до всяка украса, в ресторанта какво ли не правиха, как ли не позираха. Честно казано ако имаха и някоя снимка с поп, ще кажеш нейната сватба. Булката или не и пукаше, защото все пак се женеше, или все пак е държала на дамата... не знам.. но не я изгони и не и се сопна.  Но дори аз се дразнех и не правеше само на мен впечатление...

Та не ще кажа "без бяло" ами и с най-сериозния тон ще си кажа как ще късам рокли ако някоя пикла си го позволи. Да носи бяло всеки друг ден моля...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: юли 31, 2015, 07:37:03 »

Така гледам в началото е нямало значение за мен как ще са облечени гостите, само да не са по тениски, ризи с къс ръкав и тн.. С наближаване на деня си давам равносметка, колко средства, усилия, мисъл влагам във всяко нещо и как облеклото на гостите, все повече ме интересува. Особено на най-близките ми, кумовете, родителите ми, родителите на ММ, лелите ми, ШАФЕРКИТЕ... Сигурно не съм нормална, но все повече се убеждавам, че за тези хора ми е особено важно, как ще са облечени  crazy pardon
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #110 -: юли 31, 2015, 07:57:55 »

Хахха, така е, и аз го смятах за безумно, но после ми се стори мега тъпо собствената ми кума да не я интересува какво мисля. Добре, че се разбрахме с нея :-)
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: юли 31, 2015, 08:55:52 »

Я разкажи, как завърши драмата? Явно благополучно, но дай детайли!  Yes
Активен
shasi
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #112 -: юли 31, 2015, 09:09:18 »

Аз съм на мнение, че официалното облекло е задължително. Недопустимо е някой да дойде по риза с къс ръкав,тениска,мини пола или рокля,джапанки и всякакви неподходящи дрехи за официално събитие,а по скоро за свободното време. Всеки е положил неимоверни усилия и средства, всичко да бъде на ниво. Ужасявам се от сватбени снимки,на които гостите са неподходящо облечени до прекрасните и нагласени младоженци..направо пародия. Обаче има и един важен момент..къде и на какво място ще се проведе сватбата ви. Преди години бях на сватба в Монтана на близки приятели и там се чувствах изключително не на място в тоалета си,понеже 80% от гостите бяха облечени като за пиене на кафе на мегдана. Май всеки трябва да прецени класата на сватбата си и какви са техните гости.
Активен
krizzia
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #113 -: юли 31, 2015, 10:47:04 »

Леле ... честно като чета някои мнения и почвам да се чудя дали аз не съм сбъркана нещо, че не отдавам чак такова значение на такива неща ... Ето пресен пример - звъни ми одеве кумата и казва, че се изокарали с кума понеже той не искал да носи сако ... вчера ходили до Андрюса и гледали за костюми (а ние с мъжа още не сме - аз даже идея нямам за мойта рокля каква ще е)  та ... гледали те за костюми ама кума се дърпам и не искал да слага сако ... и тя притеснена ... ми като не иска няма! щом се чуства конфортно само по риза и панталон така да бъде ... знам, че ако аз поискам и в смокинг ще се облече човека ама защо да го карам да се чуства некомфортно само за да ми угоди ?!  Честно не виждам смисъл! Смятам че идеята на сватбата е да се съберем с близките и да празнуваме ...
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #114 -: юли 31, 2015, 10:50:34 »

Я разкажи, как завърши драмата? Явно благополучно, но дай детайли!  Yes

Ще ѝ поръчам рокля като на шаферките, но в друг цвят. Тя не се накефи особено, ама аз нямам време да обикалям с нея за рокли.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: юли 31, 2015, 10:58:11 »

Криция, разни хора, разни идеали.. Преди доста време го е написал Алеко.. Вие може и по къси гащи да сте, че да ви е удобно.. Всеки държи на различни неща.. Аз събирания, за да хапнем и пийнем, правя по повод рождения ден, именния ден, защото е четвъртък  pardon.. Сватбата ни я приемам по-различно.. Там не е само да се наядем и напием, да потанцуваме.. На снимките, на които ме няма мен с булчинската рокля, за след 10 години не искам да се чудя, рожден ден ли беше, кръщене ли беше..

Истината е, че зависи.. Сватбата тип - градинско парти ли ще е, в какъв ресторант, каква е темата.. Ако изобщо има тема и тн... Направете всичко така, както ви харесва..  good
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: юли 31, 2015, 11:31:29 »

krizzia, а кога е сватбата?

Момичетата тук се опитват да кажат, че когато си положил неумоверно големи усилия, за да направиш празника си сбъдната мечта, очакваш от гостите си да са адекватни. Повечето от нас са започнали организацията дооооста преди оределената дата, вложили са ръчен труд, замисъл, нерви, иззвъняли са по 1000 телефона, за да уредят всичко. Ето затова някои държат гостите им да са облечени като за сватба. Голяма част от гостите не си дават сметка колко трудоемка е организацията по една сватба. Сватбата може да бъде много официално събитие, може да бъде и събиране с приятели и роднини в кварталната кръчма. Всичко е въпрос на избор и начин на мислене. Даже и в последния пост на alexandrova_90 e написано много точно smile Успех с подготовката и наминавай да разкажеш повече за събитието. girl_wink
Активен
krizzia
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #117 -: юли 31, 2015, 15:13:49 »

Сватбата ни е на 10.10.15 и почвам да се чудя дали не е време да се заема по-сериозно с подготовката. Ама до преди седмица планувахме да сме само 10-тина човека. Сега се очертава да е в малко по широк кръг (около 50) но само най-най-близките! С подготовката съм до никъде - имам подаръци за гостите+кутийки в които да ги слагам(ще взема и благодарствена картичка и бонбонки да сложа вътре), бутониери за най-близките, шампанското+украса за чаши и ... в общи линии за 1 седмица тва успях да свърша ... та сега да не е съвсем  Offtopic
относно облеклото на гостите естествено, че на сватба се очаква по официални тоалети, и искрено се надявам да няма  такива по джапанки или с анцуг но пък дори някой да не е съвсем облечен по последна мода или със скъп тоалет не бих го приела толкова навътре ... за мен важно е да се съберем и да отпразнуваме хубавия повод ... но това си е мое мнение и не го натрапвам и налагам ... разбирам и булките които са вложили много в подготовката на сватбата и искат всичко да е идеално!
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: юли 31, 2015, 16:50:00 »

Тук се включвам за подереден път, подкрепям Тони (alexandrova_90).

Вече съм убедена, гледайки нещата от съвсем близо, че всичко зависи от булката.
За себе си знам колко пъти правих и преправях неща, които изработих сама за сватбата ми и колко часове съм отделила, за да разглеждам и да избирам най-най подходящото за мен.
Другия ми пример - сватбата на братовчедка ми. Та дори не се беше сетила, че и трябва букет. В крайна сметка и подариха едни червени гербери със зелен целофан и грабна тях.

Та човек като мен, просто не може да се примири с небрежната визия на гостите ми. И да, прекарала съм 9 месеца, в планиране на този ден. Счупила съм сума нерви и съм изхарчила една маса пари и накрая да позволя на някой да си направи гаргара с усилията ми, просто няма как да стане.
Не мисля, че на някой ще му стане нещо, ако за 4 часа се облече както "аз искам", нито мисля, че да изглеждаш адекватно на определен тип събитие би създало дискомфорт.


Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: август 01, 2015, 03:56:03 »

Не разбирам защо на някои хора им е толкова трудно да се съобразят с булката относно облеклото. Все пак не ги караме да носят шотландски полички?!... diablo Ама и така да беше, у нас има една приказка: За едното уважение и сурово пиле се яде. Та така де, какво им коства за едното уважение. А кумове, шафери, родители тях пък хич не ги оправдавам. Още повече, че някои от вас и направо им купуват тоалети. Е, защо и тук да не важи правилото който плаща той поръчва музиката.  girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines