Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:23:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да бъдат облечени гостите ни? част 2  (Прочетена 81354 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: април 15, 2015, 22:35:27 »

Niki1982, миналото лято ходихме на сватбено тържество. Не беше сватба, защото подписването беше направено по-рано, а венчавка нямаше.
Моята "сватба" ще е точно такава, но това не ми пречи да имам изискване за официално облекло, ние ще сме с булченска рокля и костюм. Така, че е добре както са били и вашите младоженци - да се изясни, кой каква визия има за нещата. А тук идва другия момент - без значение дали е сватба или просто вечеря, в ресторант се ходи адекватно облечен /защото официално е относително понятие/,като влезеш и се огледаш - ако масата народ не е облечена като теб, значи грешката е в твоя телевизор. А иначе това е облекло за Макдоналдс...
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: април 16, 2015, 09:05:35 »

И ние не сме канили гостите в ритуална зала, понеже сме там в 11, а ресторантът е от 19. Нямаше смисъл, затова решихме да направим изнесено тържество (в преносен смисъл, реално е театър, понеже нямат право да изнасят книгата от ритуална зала тук във Варна) за гостите. И, въпреки че няма да са на реалното подписване, това е сватба, така че се надявам да няма гости, облечени като за разходка по плажа :Р
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: април 18, 2015, 09:53:41 »

InaMineva , не е точно така. Има си изнесен ритуал и във Варна , само дето струва майка си и баща си ...не знам защо като цифра ми се върти нещо като 600 лв ...
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #93 -: април 18, 2015, 14:54:59 »

Аз днес се видях с някои близки и ми стана криво като чух, че сестрата нна дядо ми мисли да не идва, защото нямала какво да си облече. Аз поговорих с нея, казах й да не се тревожи, да облече каквото има и че по-важно е да бъде там. Призовавам за толерантност към гостите, понякога хората наистина нямат възможности. Не говоря за тези, които имат, но нямат отношение към събитието. Те са друго нещо, но дори и там не си струва да се трошат много нерви.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: април 18, 2015, 15:38:57 »

 good подкрепям напълно! Ако въпросния човек е пенсионер например може и да не успее да си набави така ценния официален тоалет. Лично аз на баба и дядо на по 75 г. не съм налагала никакви ограничения, исках само да са там, а и хич не съм забелязала кой как е облечен, чак след време когато гледах видеото и снимките видях някои неподходящо облечени. Емоцията е толкова силна, че не те оставя да забелязваш всичко. Не се ядосвайте за глупости!
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: април 18, 2015, 21:30:04 »

Тук ще ви подкрепя! Аз също когато говоря за облеклото на гостите не бих си позволила да критикувам бабите ни или някой друг в неизгодно финансово положение. Знаем си хората все пак . Но когато говорим за млади хора, с достатъчно възможности, дрехи в гардероба и акъл в главата - няма оправдания. В крайна сметка ако пенсионерите имаха финансовата възможност, бъдете сигурни, че щяха да си купят възможно най-красивите тоалети, защото имат уважение към повода !
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: април 18, 2015, 21:42:38 »

Момичета, като сте отворили дума - да ви питам, искам да заведа баба ми да и купя някоя дреха за сватбата, ама идея си нямам от бабешки магазини  pleasantry, ако се сещата някоя по-голяма верига, защото за регионални няма да питам, от където мога да отида с нея да и взема нещо? Варна да кажем?
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: април 18, 2015, 22:07:20 »

Аз в Аспарухово знам едно малко магазинче ... но може да идете до Мадара, там има и зза по-възрастни такива дрешки и не са много скъпи. Това е важно, защото баба ти няма да се съгласи сигурно да й купиш нещо скъпо , ако съдя примерно по моите баби ..
Ако се сетя нещо задължително ще ти кажа ... виждала съм много такива , но сега като ме питаш и забих ...
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: април 18, 2015, 22:14:13 »

Аз в Аспарухово знам едно малко магазинче ... но може да идете до Мадара, там има и зза по-възрастни такива дрешки и не са много скъпи. Това е важно, защото баба ти няма да се съгласи сигурно да й купиш нещо скъпо , ако съдя примерно по моите баби ..
Ако се сетя нещо задължително ще ти кажа ... виждала съм много такива , но сега като ме питаш и забих ...
А Мадара е... едва ли ми говориш за селото?  Wink
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: април 18, 2015, 22:35:32 »

Хиххихи , не , не , Мадара е голям магазин за дрехи във Варна. Евтини са и има доооста голямо разнообразие. Много голям магазин е smile Намира се в карето с многото магазини за играчки , ел.уреди, за баня, точно под комина иии КАТ . Изпращам ти линк на лични, да не изглежда като реклама. Ааа иначе, в момента се сещам за супер много магазинчета, но са мънички, не знам дали ще те устройват ... А ако ще си във Варна бих ти предложила кафе и помощ с най-голямо удоволствие !
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: май 04, 2015, 11:46:30 »

Като гост на сватба приемам официалното облекло като израз на уважение към повода и хората, които съм отишла да уважа. Не бих си позволила дънки/фолк тоалети или бяло в никакъв случай. Като това не означава непременно скъпо - има достатъчно магазини и намаления и всеки би могъл да се "обзаведе" подобаващо. За последната сватба на която ходих роклята ми беше 20-на лева, намалена с 80%, но официална и подходяща.
За нашата сватба имаме изисквания към роклите на шаферките и вратовръзките на шаферите, затова им ги купихме. Към гостите нямаме изисквания разбира се, ако някой дойде по дънки и тениска няма да го върнем, но и няма да ми е приятно.
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #101 -: май 15, 2015, 08:50:52 »

Като гост на сватба приемам официалното облекло като израз на уважение към повода и хората, които съм отишла да уважа. Не бих си позволила дънки/фолк тоалети или бяло в никакъв случай. Като това не означава непременно скъпо - има достатъчно магазини и намаления и всеки би могъл да се "обзаведе" подобаващо. За последната сватба на която ходих роклята ми беше 20-на лева, намалена с 80%, но официална и подходяща.
За нашата сватба имаме изисквания към роклите на шаферките и вратовръзките на шаферите, затова им ги купихме. Към гостите нямаме изисквания разбира се, ако някой дойде по дънки и тениска няма да го върнем, но и няма да ми е приятно.

Напълно подкрепям мнението ти ! За нашата сватба бахме вписали в поканите Облекло : официално, като предполагам може да си представите  кой как би реагирал..но познавайки булката, гостите на една сватба не бива да се очудват ако има някако " изискване" да го наречем, защотото и ние не връщахме хора. Но тъй като беше края на латото, не исках да виждам хора с чехли, къси панталони  и тениски.. и въпреки това за нас беше изненада как приятел на М., които се ожени преди 5 месеца, реши да дойде по дънки и тениска.. може би в знак на протест smile Но това са бели кахъри, и все пак сватба е, празник е и би следвало да се отбележи по някакъв начин, а не бъдейки с всекидневни, ежедневни дрехи ...
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: май 15, 2015, 09:16:28 »

Anuk Приятел на ММ ни заяви,че щял да дойде по къси панталони  crazy. Обаче вече толкова много грижи имам на главата,че не мога да се занимавам с него. Да се облича както иска,той ще се излага, а неуважението ни го показва и сега. Аз пък реших да говоря с фотографа да маха от снимките всеки,който е решил да протестира с къси панталони pardon
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #103 -: май 15, 2015, 11:55:27 »

Смятам, че отправейки покана за такова събитие гостите трябва да се съобразят с желанията на младоженците. В крайна сметка никой не е длъжен или принуден да присъства щом няма да се съобрази с най - важния човек в този ден .. с теб булката. Не знам манталитет ли е, че няма да се съобрази човек или липса на възспитание.. недей се главоболи, това с фотографа голяма играчка ще е. Ти в самия ден, надали ще обърнеш внимание, но по добре говори с въпросния господин, да не ти " заявява" защото ти си булката и ти заявяваш Wink
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: май 15, 2015, 13:54:45 »

Хора, аз съм удивена от моите приятели! Почти всички ми се обадиха да ме питат имаме ли изисквания за облекло, дрескод или нещо подобно. И това са основно мъже! Чак още не мога да повярвам, честно. Едното момче даже ме накараходя с него да си избере ризата, паналона и обувките... crazy 
Изобщо не съм очаквала някой да прояви интерес или да се сети.
ПП нямаме специален дрескод, помолих ги да не са с дънки и тениски, поне риза да сложат.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines