Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 02:36:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да бъдат облечени гостите ни? част 2  (Прочетена 81753 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: април 11, 2015, 06:20:45 »

Това са направо фрапантни случаи. Тази дама явно си е обляка абитуриентскаат рокля и тук вече може да се говори за несъобразителност. А за кума, предполагам младоженците са били запознати с това какъв човек канят за кум и са очаквали подобно нещо. Аз лично не бих поканила такъв човек за кум, при условие че съм наясно как ще се появи. Поне от кума, кумата, родителите се очаква да са прилично и подобаващо облечени. Все пак те са главни действащи лица на сватбата.
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: април 11, 2015, 09:46:46 »

 angry Ей такива идиоти как да не ти вдигнат нервите ? хахахаххахаахахахха
Активен
Niki1982
Любопитен
*
Публикации: 41


« Отговор #77 -: април 13, 2015, 10:34:04 »

Аз пък ще задам въпроса от другата страна. Канен съм през лятото на сватба на приятели в Сливен и смятам да си сложа костюм, риза (с дълъг ръкав естествено) и вратовръзка. Говорих си с баща ми и той ми вика: " Ти ще си единствения в средата на лятото, в Сливен, с вратовръзка. Отиди по-лежерно". А тъй като ще правя сватба следващата година, не мога да си представя гостите ми да се облечени по друг начин. Единственото, което мога да си представя е да съм без вратовръзка. Проблемът е, че гледам снимки, на които бъдещият младоженец е бил кум и там той е, както обичам да казвам, като латиноамерикански наркотрафикант. Т.е. с костюм, обаче ризата е много отворена и яката е като ветрило отгоре върху костюма. Никога не съм го разбирал този стил на носене на костюм, но се притеснявам да не би пък да накарам друг някой да се чувства неудобно. Особено младоженец или кум. На мен няма да ми е неудобно, аз знам горе долу как да се облека,  но все пак трябва да уважавам младоженеца. Какво ще ме посъветвате? (сигурно съм най-притеснителният гост на света)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #78 -: април 13, 2015, 10:39:46 »

Ако имаш ленена риза, тя е много подходяща за лятото, стои шик и се носи без вратоврьзка. Комбинирана с хубав панталон ми се струва удачен вариант  good
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: април 13, 2015, 10:45:44 »

Аз не мисля, че мъж с костюм би направил лошо впечатление, стига да не е, както по-горе бяхме коментирали, някой скъп костюм , който от километри да се отличава. В смисъл според мен е уважително да отидеш с костюм и вратовръзка , след ритуалите ще махнеш сакото и вратовръзката така че не мисля , че ще притесниш някого. А това , че младоженеца има друг стил на обличане изобщо не трябва да те притеснява, това си е вече лично виждане smile
Активен
Niki1982
Любопитен
*
Публикации: 41


« Отговор #80 -: април 13, 2015, 11:06:13 »

Теди, доста ми помогна това мнение. Ще си остана значи май на костюма. Иначе няма да е много скъп, който да си личи от километри. На някоя от българските фирми ще е. Най-често Златев, тях ги харесвам като съотношение цена-качество. Но със сигурност няма да е нещо, което да се набива на очи, ако има повечко хора с костюми smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: април 13, 2015, 11:16:46 »

И пак на темата с белите рокли
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: април 13, 2015, 11:34:55 »

Cerisefunnytooth funnytooth funnytooth funnytooth ROFL ROFL Е бива ли така ?!!? хахах

Niki1982 , добро решение smile Хубаво е , че се опитваш да съобразиш как да си облечен smile Пък като видиш , че младоженеца и кума са по-неофициално облечени, сваляш вратовръзката и сакото и оставаш по риза и пак няма да правиш лошо впечатление smile
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: април 13, 2015, 11:36:45 »

Пък ето това ми е любимо .......
Активен
Niki1982
Любопитен
*
Публикации: 41


« Отговор #84 -: април 13, 2015, 11:42:47 »

Значи като типичен бургазлия да си нося все пак и анцуга Адидас, че не се знае smile
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: април 14, 2015, 08:49:35 »

И маратонките !!!  funnytooth
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: април 14, 2015, 09:31:57 »

Е, на снимката с белите рокли е очевидно, че това са шаферките и едва ли на своя глава са се облекли в бяло, това си е била концепцията на булката. И тук положението е подобно и го намирам за изключително красиво и нежно.
Аз не бих си облякла шаферките в бяло, но аз и в черно не бих ги облякла, и в много други цветове, които на мен лично не ми се нравят за моята сватба.  lol Но няма лошо щом такава е концепцията на булката.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: април 14, 2015, 14:15:19 »

Аз пък ще задам въпроса от другата страна. Канен съм през лятото на сватба на приятели в Сливен и смятам да си сложа костюм, риза (с дълъг ръкав естествено) и вратовръзка. Говорих си с баща ми и той ми вика: " Ти ще си единствения в средата на лятото, в Сливен, с вратовръзка. Отиди по-лежерно". А тъй като ще правя сватба следващата година, не мога да си представя гостите ми да се облечени по друг начин. Единственото, което мога да си представя е да съм без вратовръзка. Проблемът е, че гледам снимки, на които бъдещият младоженец е бил кум и там той е, както обичам да казвам, като латиноамерикански наркотрафикант. Т.е. с костюм, обаче ризата е много отворена и яката е като ветрило отгоре върху костюма. Никога не съм го разбирал този стил на носене на костюм, но се притеснявам да не би пък да накарам друг някой да се чувства неудобно. Особено младоженец или кум. На мен няма да ми е неудобно, аз знам горе долу как да се облека,  но все пак трябва да уважавам младоженеца. Какво ще ме посъветвате? (сигурно съм най-притеснителният гост на света)
Аз съм за риза с дълъг ръкав и панталон. Да си облечен добре винаги прави впечатление. Облечи се заради себе си, не заради събитието.  good
Активен
megi1993
Ентусиаст
**
Публикации: 82



« Отговор #88 -: април 15, 2015, 10:09:57 »

Аз пък ще задам въпроса от другата страна. Канен съм през лятото на сватба на приятели в Сливен и смятам да си сложа костюм, риза (с дълъг ръкав естествено) и вратовръзка. Говорих си с баща ми и той ми вика: " Ти ще си единствения в средата на лятото, в Сливен, с вратовръзка. Отиди по-лежерно". А тъй като ще правя сватба следващата година, не мога да си представя гостите ми да се облечени по друг начин. Единственото, което мога да си представя е да съм без вратовръзка. Проблемът е, че гледам снимки, на които бъдещият младоженец е бил кум и там той е, както обичам да казвам, като латиноамерикански наркотрафикант. Т.е. с костюм, обаче ризата е много отворена и яката е като ветрило отгоре върху костюма. Никога не съм го разбирал този стил на носене на костюм, но се притеснявам да не би пък да накарам друг някой да се чувства неудобно. Особено младоженец или кум. На мен няма да ми е неудобно, аз знам горе долу как да се облека,  но все пак трябва да уважавам младоженеца. Какво ще ме посъветвате? (сигурно съм най-притеснителният гост на света)


Леле, мечтая си всичките ми гости на сватбата някой ден да мислеха като теб, ама уви, знам, че няма как да стане.

Ама аз определено съм за костюм с някаква хубава риза, пък ако ще и те да са най-скъпите, все пак не мисля, че някой младоженец ще облече костюм за под 100лв (изглеждащ евтино), че да го засрамиш. Ако си канен в църквата и в съвета си сложи вратовръзка, иначе в ресторанта може да я махнеш. Това е моето мнение и така бих искала някой ден гостите ми да са на сватбата, може да те поканя, да даваш пример на останалите DANCE  lol
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #89 -: април 15, 2015, 12:43:37 »

Niki1982, миналото лято ходихме на сватбено тържество. Не беше сватба, защото подписването беше направено по-рано, а венчавка нямаше. Самите младоженци на въпросното сватбено тържество не бяха официални. Бяха си казали предварително за облеклото, че не държат да сме елегантни. Въпреки това мъжът ми беше с костюм, риза, вратовръзка. Това той разбира под облекло за сватба. На всяка сватба той ходи по този начин облечен. В ресторантите най-често сваля вратовръзката. Мъжът ми е от хората, които не траят на жега. Слага задължително потник/тениска под ризите, за да обира потта и така не стават вади от вода по гърба му.

Това е част от снимка от августовска сватба. На снимката са двама мои колеги. Единият го приемам да бъде с дънки и риза, обаче другият... Кафе ли ще пие, до магазина ли ще ходи?!? huhhuh.gif


* untitled77.JPG (67.73 KB, 826x525 - видяно 471 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines