Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:16:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да бъдат облечени гостите ни? част 2  (Прочетена 81376 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: януари 15, 2014, 08:01:02 »

Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #1 -: март 14, 2014, 19:30:54 »


Според мен, е по-добра идея да оставите въпроса с избора на дрехи на самите гости. Разбира се, може да им кажете за цветовете на сватбата и за някакъв определен дрескод, който сте определили (по етикет, това трябва да става лично, в поканите не се пише дрескод), но не е добра идея да ги ограничавате прекалено много, защото част от хората могат да се притеснят от финансова гледна точка, ако трябва да си купуват нови костюми, само защото нямат съответния зададен от Вас цвят.

Разбира се, има дадени неща, които по етикет може да очаквате от гостите си. Наскоро писах статия за това в блога ни: http://www.melodica-events.com/#!-/c1c5t/136917BB-98DF-4FAA-88DB-40A3585BB1F4

Например, може да очаквате от тях да не са неприлично облечени и да няма дами с дълги бели рокли, които да приличат на булчински. Може също така да очаквате гостите да бъдат официално облечени в зависимост от стила на сватбата (ако е градинска, плажна или голф сватба, например, е нормално гостите а са по-спортно-елегантни). Ако имате някакви съмнения дали определени хора от гостите Ви ще се облекат подходящо, в личен разговор обяснете какъв е стилът на събитието и съответно очаквания стил на обличане. Но не задавайте ограничения за цвета, десена, материите и кройките, защото може да притесните гостите си.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 27, 2014, 12:21:25 »

За моя голяма изненада на сватбата ми всички се бяха наконтили.  shok
Като цветове преобладаваха черното,червеното и бялото.
Всички момичета бяха с рокли и повечето в червено или черно. Имаше и такива в други цветове. Момчетата бяха с ризи и панталони или дънки всичките. Нямаше никой в чисто бяло облекло.
Едно семейство близки наши приятели бяха  всичките в един тон облечени - бяло и черно. Бяха много стилни.
Определено всички бяха много готини и красиви.
Изненадаха ме приятно.
 blum
Не съм казвала на никой за някакъв дрескод, но всички се бяха постарали да изглеждат добре.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 10, 2015, 15:20:04 »

Аз мислех за дрес код, но отпадна идеята - първо заради темата и цвета на залата, нямаше какъв подходящ цвят да избера. Исках бяло и черно, но няма да седи добре, за това ще сме на волна програма  pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 10, 2015, 15:22:21 »

И аз мислех да вметна в покана текст за дрескод, но имам шафери, приятелките ми, които няма да са шаферки искат да се съобразят с цветовете на сватбата и се отказах.. нека оставя останалите да се издокарат в каквито цветове искат.. всичко ще е ок  good
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 10, 2015, 15:22:47 »

Времената са доста трудни за доста хора, та не мисля да ги карам да се обличат по определен начин.. Всеки нормален знае, че на сватба трябва да се облечеш официално, въпреки че винаги има такива които се обличат като за кафе с приятели  smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 10, 2015, 17:23:29 »

Честно казано, не мисля да задължавам гостите да са тематично облечени. Подозирам, че ще има по някоя изцепка с тениска с щампа и дънки.  pardon
Аз да се оплача..звъни ми една приятелка с въпроса "Ще се сърдиш ли, ако дойда с бяла рокля, че гледам една и много съм си я харесала?". Онемях...не знам как даже някой би си помислил да го зададе тоя въпрос на булка.  crazy crazy crazy
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #7 -: февруари 10, 2015, 19:52:58 »

nansita ето решение, на тази булка всички гости са били облечени в бяло вкъщи обаче  girl_wink

https://www.facebook.com/v.nikolov94/media_set?set=a.769131763133465.1073741851.100001099444652&type=3
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 10, 2015, 22:35:34 »

Да де, всички са в бяло. Не само булката и още една девойка biggrin
Ох, да обличат каквото си искат, щом това ги прави щастливи. Нека да е весело и всички да се чувстват комфортно.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 11, 2015, 01:09:12 »

Това лято едни позтани направиха страхотна черно-бяла сватба. Беше чудесно, наистина. За съжаление, част от присъстващите на нашата сватба, подозирам няма да разберат идеята или просто няма да се съобразят с нея. Все пак обмислям да напиша изрично, че официалното облекло е задължително. Както се спомена по-горе "всеки нормален знае", но наште не са нормални.  tease В крайна сметка, ще раздам поканите половин година по-рано. Мисля, че всеки ще може да отдели за това време 20лв. за нова риза.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 11, 2015, 09:03:22 »

Относно бялото,ако мене някое момиче ме попита имам ли нещо против, ще кажа,разбирасе,че имам!
Относно дрескода,смятам,че не е редно да се казва на хората как да са облечени, 90 процента знаят,че трябва да бъдат офицялни и така се обличат. 10 процента знаят,но не го правят. Един приятел ни попита - "тое ясно,че по дънки няма да дойда но костюм трябва ли да облека",ние казахме -не. Обаче онзи ден гледахме видеото от сватбата на други наши приятели и въпросния причтел беше с дънки и тениска  crazy . Определено прави впечатление. Шаферките ми пък си избраха че ще бъдат със зелени рокли, но едната от тях си била купила вече черна, е стана ми малко криво,не заради зеленото, а защо пък точно черно cray
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 11, 2015, 10:22:18 »

И ние нямаме определен дрес код, надявам се, че хората ще се съобразят да не дойдат по дънки все пак, ако ме питат ще им казвам, но не искам да ги принуждавам едва ли не. Сигурно ще има доста хора, които ще дойдат по-неглиже, ама няма начин. Това си е въпрос сам да се усетиш, а не да ти натрапват, поне според мен. Ако не се усетиш - кофти, ама пък аз да вървя като пъдар и да обяснявам как трябва да са облечени гостите, също ми се струва малко прекалено.  nea Но иначе наистина е крайно неуместно да се ходи с бяла рокля на сватба (при положение, че няма такъв дрес код). Не разбирам защо някой може да си помисли, че е ОК. Това си е чиста заявка за желание да отвлечеш вниманието от булката.  diablo
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #12 -: февруари 11, 2015, 10:41:25 »

Да ви кажа - ние на нашата сватба си им казахме на гостите да са по-официални. Не с вечерни рокли и папионки, но да бъдат официални. На сватбата на братовчед ми имаше момък с мокасини дънки и ... горнище на анцунг shok Нагледали се бяхме на глупости, затова на всички персонално казахме "вечрно облекло" Дори да са дънки за мъжете, винаги могат да се съчетаят с подходящи обувки, риза и сако. Вече дами с дънки на сватба е малко селско според мен.

Не разчитайте хората да се сетят какво да облекат. Особено на летните сватби изобщо не се замислят. Някоя девойка може и по джапанки да дойде (и такива съм виждала). Най-много ме дразнят ризи с къс ръкав от лятото на '65та г. и то на млади хора.... За мен ако е риза е задължително с дълъг ръкав, ако на младежа му е топло може да навие ръкавите, но да облече риза с къс ръкав на мен ми е недопустимо. Особено ако я съчетае с някакъв ленен панталон и мокасинки - върхът просто. Остава и сандали с чорапи да се сложат и картинката е пълна.

Всички се стараем много за цялостната визия на сватбата - нашата рокля, облеклото на ММ, декора..... Представете си после на снимките как всичко е красиво и прекрасно и се снимате с приятели... и те са с някое от гореспоменатите облекла..... nea Лично за мен така целия ни труд за офицялност и тържественост отива по дяволите.... nea huhhuh.gif

Някой с бяла рокля винаги има - в моя случай беше братовчедка ми... Цяла вечер си мислех че е с бежова рокля или кремава, накрая видях че е била с бяла, същия нюанс като моята - да няма как да объркаш коя е булката, но все пак не е приятно. Ако мислите обаче че някой ще ви пита дали може да облече бяла рокля , сте в грешка - мен никой нищо не ме пита....

Така че, дори да не налагате дрес код, със сигурност обяснете на гостите, че това е официално събитие и от тях се изисква да се постараят малко повече. Тактично и без да ги обиждате, но бъдете непреклонни. В противен случай резултата може да е този:

« Последна редакция: февруари 11, 2015, 10:44:45 от milenkata » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #13 -: февруари 11, 2015, 10:49:01 »

На нашата сватба слава богу нямаше изцепки и никой в бяла рокля! Бях предупредила месеци наред че ги искам всички официялни, а по близките мадами в дълги рокли. Аз и преди съм писала на близки хора винаги съм с дълга рокля ( братовчеди и пръв кръг приятели)  на останалите с къса но официялна. Лошото е че ги извъртях всички рокли вече и трябват нови за това лято  3 дълги вечерни на брой. Свиркайте ако намерите някъде изгодно!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 11, 2015, 11:50:32 »

Хахах, това е ужасяващо  shok Честно, до сега, когато сме ходили на роднини и близки приятели винаги сме били много официални.. Мисля, че ще имаме добре облечени гости, но винаги може да останем изненадани sad


 :offtopic:Последната сватба, на която бях, си купих една туника и един клин, понеже изобщо не ми се ходеше, много дори ме беше яд..Но обичам да имам нови дрехи за различните събития.... Моя "стара приятелка" , която ме покани седмица преди сватбата  Oh my ..., аз супер изненадана, не успях да измисля нещо, за да откажа. Бях така да се каже, почти принудена и поставена под натиск хаха.. Е с голямо нежелание отидох, облякох се по-скоро ежедневно.. Чувтствах се ужасно, имаше хора и по гумени сандалки (с каквито ходя на плаж), но аз се чувствах ужасно, ужасно, ужасно... Но на нашата сватба каним само близки хора, които са прекрасни и няма да ми го причинят...

П.П Въпросната приятелка не е поканена... ахахаха  blush blush blush
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines