Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:38:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Видеооператори - част 2  (Прочетена 107851 пъти)
 
lemon_flutter
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #120 -: януари 08, 2016, 09:14:59 »

Deliysky , благодаря за отговора!

Може ли също да кажете дали видеооператорите обикновено си монтират сами филмите после или тази дейност я върши някой друг техен колега, познат и т.н.?

Ако имаме суровите кадри, ако не останем доволни от резултата, някой друг ще се наеме ли да ги монтира, например когато не е пиковия сезон?
« Последна редакция: януари 08, 2016, 09:24:40 от lemon_flutter » Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #121 -: януари 08, 2016, 11:02:57 »

Някои оператори монтират сами, други ползват монтажисти... Според мен и двата варианта се получават добре, зависи от качеството на професионалистите smile

Иначе суров материал мисля че всеки друг оператор може да го направи на каквото искате, срещу съответно възнаграждение,  само не знам дали няма някакво авторско право.. Тук трябва да попитате конкретно избраните от вас професионалисти какви са условията им - има такива на които суровия материал влиза в цената, има и такива на които трябва да платите допълнително,  има такива които биха отказали някой друг да пипа труда им..  Мисля че отговор на тези въпроси може да ви дадат конкретно избраните от вас хора smile

Успех

П.с. Трябва да изтриете съобщенията си, не мога да ви пиша smile
« Последна редакция: януари 08, 2016, 11:16:35 от milenkata » Активен
lemon_flutter
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #122 -: януари 08, 2016, 11:38:40 »

Благодаря,  milenkata.
Ахаа, изтрих, това е доста...странно, че само по 1 съобщение може да имаш в пощата smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: януари 08, 2016, 11:51:56 »

 Offtopic Лемън, просто все още имаш прекалено малко мнения във форума, което е обвързано с броя допустими съобщения. Успех , клиповете са страхотни..  give_rose
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #124 -: януари 08, 2016, 14:03:02 »

Deliysky , благодаря за отговора!

Може ли също да кажете дали видеооператорите обикновено си монтират сами филмите после или тази дейност я върши някой друг техен колега, познат и т.н.?

Ако имаме суровите кадри, ако не останем доволни от резултата, някой друг ще се наеме ли да ги монтира, например когато не е пиковия сезон?

Както са ви отговорили вече - повечето монтират сами , но част от фирмите имат и монтажисти. Въпрос на организация. Ако имате сурови кадри и не останете доволни, а решите друг да ви ги монтира? По добре изключете този вариант. Може кадрите да не стават, тогава другия нищо няма да направи. Може и да стават и да ви откаже. Защото........... този който е снимал, най-добре знае какво е снимал и каква е идеята. аз например имам втори оператор и от години работя само с един колега. Друг не бих ползвал, защото моя си снима както аз съм му казал. И от друг може да се окаже , че не мога да си направя филмчето.

Много притеснена ми се виждате, не е добре да се подхожда с толкова голямо недоверия и резерви. Трудно ще намери те точно същото като вашето. По добре харесайте на някого портфолиото и му се доверете (е след подходящата проверка разбира се)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: януари 08, 2016, 14:58:24 »

Лемън, имай предвид и това, че в много случаи булките, гледаме някакви клипове, харесваме ги и искаме 1:1 нещата.. Повярвай, в деня емоциите ще са други, вашите кадри могат да се получат много по-красиви и съответно професионалистите, които сте наели да направят по-идейно и запомнящо се клипче.. Масово се въртят 3-4 имена във форума, като най-най-добри оператори.. Има защо да е така, защото освен че улавят момента, могат да направят и монтаж след това.. Както коментирахме и с нашите видеооператори, когато младоженците дават повече свобода на професионалистите, винаги се получа страхотен резултат..  Wink Спокойно разгледай портфолията на видеооператорите и сама ще откриеш вашите  good
Активен
lemon_flutter
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #126 -: януари 08, 2016, 16:35:01 »

Благодаря за отговорите. Не съм 'много притеснена", искам да направя информиран избор.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #127 -: януари 08, 2016, 21:03:55 »

Разбира се, затова е и форумът.. Кога е датата? Ако си си оставила достатъчно време съм сигурна че ще намериш подходящ ЗА ТЕБ оператор..

Казвам за теб, защото ако ще 1000 души да препоръчаме някой, но твоята идея не съвпада с неговото портфолио няма как да стане.. Събери 10тина имена, разгледай сайтовете им, поискай оферта на тези които ти харесват и след това се вижте очи в очи - чак тогава избирай smile

Не винаги най препоръчаното най ще ти пасне - на мен например 2ма от най-препоръчваните Дж не ми харесаха и намерих моя точно от форума smile така че давай смело
« Последна редакция: януари 08, 2016, 21:05:52 от milenkata » Активен
radity85
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #128 -: януари 20, 2016, 14:43:16 »

Някой ако знае добър оператор в Бургас, нека да ми пише..


* 12239680_1030621386969320_1814272624472575864_n.jpg (46.18 KB, 832x300 - видяно 481 пъти.)
Активен
BridalDreams
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #129 -: април 13, 2016, 14:55:52 »

Здравейте! Искам да попитам някой дали има скорошни отзиви от Тони Димитров от 100 усмивки.

Мерси предварително!
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #130 -: април 13, 2016, 17:30:11 »

Тони е стар оператор с много опит, отдавна наложил се на пазара, член е на НАПСФВ, подписал е етичен кодекс от 12 точки (което означава, че не може да ви излъже за нито едно нещо). Останалото е да му видите портфолиото и ако го харесате да го наемете. Това е безпристрастно мнение от колега, съвсем видно е не съм булка, не му правя и реклама (всеки колега реално е и мой конкурент) smile
Активен
diana1990
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #131 -: април 25, 2016, 08:44:13 »

Здравейте и от мен!На нас също ни предстои сватба и се чудим кой видеооператор да наемем в района на гр.Перник.Чух за Симеон Богданов фотография и се чудя дали имат сайт,който мога да разгледам и да придобия по-голяма представа за тяхната работа?Ще се радвам ако някой сподели мнение.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #132 -: април 25, 2016, 09:50:20 »

Не ви препоръчвам да го наемате и за видео (видях, че си писала в темата за фотографите), тъй като едва от миналата година са включили и това в услугите си. На моя колежка сестра ѝ миналата година като се омъжи ги бяха наели и за двете, снимките са им добре, но на видеото беше много зле монтажът (и като цяло самият филм) и не са доволни никак...след това трябваше да го дават на друг да го монтира като хората. Успех  good
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #133 -: април 27, 2016, 22:52:23 »

Здравейте и от мен!На нас също ни предстои сватба и се чудим кой видеооператор да наемем в района на гр.Перник.Чух за Симеон Богданов фотография и се чудя дали имат сайт,който мога да разгледам и да придобия по-голяма представа за тяхната работа?Ще се радвам ако някой сподели мнение.

Хахахаааа и ние се чудим, колко много зле е монтажа...давай някаква друга стратегия smile
Активен
Spillberg
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #134 -: май 27, 2016, 09:06:06 »

виж те малко сватби  от Бессарабските българи

 https://www.youtube.com/watch?v=1vVTH94EKFk
https://www.youtube.com/watch?v=oawdRa24PBw
https://www.youtube.com/watch?v=oYQZq2m4yxI
https://www.youtube.com/watch?v=7Yi21WBPNG4

Само във Молдова нее така красива природа та понеже във Былгария.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines