Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:21:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Видеооператори - част 2  (Прочетена 107845 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #45 -: септември 25, 2014, 15:31:37 »

 Колеги, след като на всички е ясно, че не съм професионалист в тази област, не разбирам защо критериите ви са толкова високи към мен. Защо нямам право да пиша тук и да давам идеи? Аз съм човек като всички останали. Давам работа на професионалисти като вас и имам конкретна идея, която споделих и се надявах да я доразвиете или ако е неосъществима да ми обясните защо това е така. Освен нападки аз не виждам много конкретни аргументи срещу моята идея, която всъщност е: Как да направим услугата (излъчване в реално време) по-достъпна за младоженците. Предполагам, че при тази услуга не е необходимо качеството да бъде като това на DVD-то.
smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #46 -: септември 26, 2014, 02:00:31 »

Сериозно ме шокирахте. Аз не съм говорил с никого от видеооператорите досега, но ако трябва да дам 2000+ за 20 мин. видео и отделно сериозна сума за друга камера. И като прибавим и една не малка сума за фотограф. Уау. А казах на бъдещата булка, че може да харчи за каквото поиска, а аз ще имам само една претенция - фотото и видеото smile А сега да я видя : danceg

Изберете си видеооператор и му задайте конкретните въпроси. Поискайте да видите какво дава на клиентите си. Ако се наложи да наемете отделно репортажно обикновено заснемане на вашето събитие, може да изберете от икономичните пакети на някой колега. Там цените са съвсем поносими, обикновено под 800лв.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #47 -: септември 26, 2014, 08:21:13 »

AIVEN идеи не е необходимо да даваш, всичко в идеен план е постигнато отдвна, много отдавна, ти със сигурност не си бил ДЖ тогава.
Именно в това е проблема, че всичко е измислено ОТДАВНА, МНОГО ОТДАВНА. Техниката, възможностите и нагласата на хората към цените са се променили от тогава. Отдавна беше и времето, когато не предлагах други услуги освен озвучаване. Сега обаче моите украси, торти, и т.н. често са в пъти по-евтини от тези на някой колеги, и това не е за сметка на качеството. Има и конкретни причини това да е така. Една от тях е, че освен за собствения си джоб мисля и за този на клиентите.

 
И един въпрос между другото - ти като даваш работа на нас регистриран ли си юредически, плащаш ли данъци  ? Ти ДЖ ли си или ивент мениджър ? В същност какъв си ? ДЖ ?
Едноличен собственик съм на Дружество с ограничена отговорност (ЕООД). Плащам си данъците, по някога и тези на хората които наемам, защото те не искат да си ги платят. Освен че съм сватбен ДЖ се занимавам и с цялостната организация на събитието. Много от нещата ги правя лично аз, колкото и да ти е странно това. Само дето още не съм почнал да снимам. За твоя радост това няма как да стане.blum

Относно излъчването на живо в ефир по телевизия или сайт - ела при мен, аз ще ти кажа кое колко струва та свят ще ти се завие от цифри.
С удоволствие бих дошъл, но предварително знам, че ще ми се завие свят от цифри. Точно в това е проблема- предлагате услуга, която почти никой не използва. Обзалагам се че причината за това е високата цена. Опитвам се да направя нещо, което вие от бранша отдавна трябваше да направите. Или вие не искате или не е възможно. Кое от двете?

Това моето момче не е ДЖ работа ! Не е като да лъжеш клиентите си и да си вдигаш цената.
Тези постотии ще ги подмина. Убеден съм, че когато се запознаем ще ме гледаш право в очите. Не се сърдя защото знам, че мнението ти е изградено спрямо някои от колегите, които наистина заслужават подобно отношение. И двамата сме отдавна в този форум и от постовете ти разбирам, че вероятно си добър професионалист. Пожелавам ти успех през новия сезон. smile

До тук разбрах, че към този момент бранша не е подготвен да отговори на моите въпроси. До някъде получих отговор на някои от тях в лицето на Niki1982, но отговорите бяха от не професионалист и на неразбираем, за мен език. СТРАННО! Надявам се да преосмислите моята идея и да потърсите варианти за поевтиняване на услугата.

Пожелавам успех на всички!
 good good good
« Последна редакция: септември 26, 2014, 08:32:18 от AIVEN » Активен
Niki1982
Любопитен
*
Публикации: 41


« Отговор #48 -: септември 26, 2014, 11:47:03 »

Аз може би понеже съм развълнуван от предстоящата си сватба и не съм обяснил нещата, както трябва. Но да го обясня по-подробно. Не съм професионалист в сватбената фотография, но като хоби се занимавам с фотография. Първо за коментара ти, че апарат за 1000 лева и добри познания по фотошоп са достатъчни и не са нужни по-скъпи апарати. Това е все едно някой от фотографите да ти каже на теб като ДЖ, че един касетофон, аудио кабел и лаптоп и добри познания по трактор-а са достатъчни. Аз като гледам тук фотографите, те на повечето само единия обектив им е повече от 1000 лева, да не слагаме и светкавици и т.н. (Все пак сватбите не се правят на местата с най-добра светлина на света). Има и пултчета за 200 лева, ама едва ли си с такова.
А иначе сериозно - за видеото на живо имах предвид, че едно ГоПро е с доста ограничени възможности. И просто не мога да си представя, че ще можеш да предложиш на някого качествена продукция на ниска цена. Високата цена не винаги е гарант за качество, но много ниската обикновено е гарант за липса на такова.
А сега от гледна точка на човек на когото му предстои сватба - Защо, по дяволите, ще искам да излъчвам сватбата си на живо? Аз когото съм искал, съм поканил. Това са хората, които искам да са до мен в този ден и да са част от събитието, останалите ако преценя, ще видят трейлъра след няколко седмици. А ако баба ми е толкова възрастна, че да не може да присъства, то едва ли пускането на видеото по интернет ще е от най-лесните задачи за нея. А ако идеята и е, че някой ще и го пусне - Ами не, няма, защото ще пият и танцуват на сватбата ми. Между другото тъй като не винаги се разбират интонации и отношение при интернет комуникацията, искам да кажа, че коментарът ми не трябва да се възприема като лошо отношение или нещо подобно.
И последно - темата е за видеооператорите, а прекалено много се разводни. Предлагам, ако имате идеи и съвети , да ги дадете, ама иначе няма смисъл да се пълни с такива дискусии. Лек ден smile
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #49 -: септември 26, 2014, 17:46:50 »

 AIVEN да се хвалиш, че всичко чрез теб за сватбата е по-евтино е много евтин трик. И ти като ДЖ Младелин си ненаситен и с претенции за големи организаторски способности. Същият е и Пламен Стефанов - фотограф, оператор и ДЖ едновременно. Резултатът е турлю гювеч, ама не прави никакво впечатление на подбраните по-глупавички клиенти.
 Лично аз не се интересувам от евтиното, както и много други клиенти или колеги. Винаги, когато препоръчвам услуга или стока давам най-малко 3 фирми, 3 лица, 3 стоки и пр., но не се водя от цената, а от абсолютно различни критерии. В смисъл никога няма да те препоръчам сам на клиента, а с още най-малко 3-ма колеги и водеща никога не е цената, а начина на работа, интелект, оборудване... Лично за мен не стои на преден план да взема дадена поръчка винаги на 100 %, просто защото бюджета не ми е достатъчен или хората са или с много претенции , а не искат или не могат да платят и пр.
 И понеже темата е за видеооператори искам да кажа на всички младоженци, че понякога не си струва използването на много от предлаганите в тази област услуги, не само заради цената, а заради невъзможност да създадеш стойностен продукт. На пазара има почти всичко, разбира се не в ръцете на ДЖ и сватбени оператори и фотографи. Поради простата причина , че оборудването струва или тръгва като цена, колкото апартамента на един ДЖ в София. Но истината е, че се обезсмисля всичко, ако не е направено като хората с подходящата техника, на подходящото място и време.
 И малко цени накрая примерно за сателитен пренос на тв сигнал от начална точка ресторант до крайна точка сървър за излъчване по интернет на живо. 1 200 лева оборудване за сателитно излъчване, 360 лева на час такса към компанията собственик на спътник, 500 лева оператор с оборудване в ресторанта, 200 лева на час за видеострийминг.... Това са цените и технологията, всички останали опити са смях в залата,,,, от личен опит го казвам. Има и други трикове и технологии, но не си струва да се прилагат - ненадежни са. Няма да сте доволни, ако сте платили за излъчване на живо в нета на сайт, а получавате - нищо или го гледат 20 човека.
 В Испания въздушните снимки са на цена 2 000 евро на час и се правят не в деня на сватбата, а в друг ден, по сценарий и пр....В България се имитира нещо подобно, но не с подходящата техника и в подходящото време. Не защото не може оператора, а защото много рядко някои младоженци са склонни за ефектните въздушни кадри в подходящия ден и място. А и парчки няма..   
 
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #50 -: септември 27, 2014, 01:50:21 »

  Offtopic
Един добър професионалист, с познания за Фотошоп и апарат от 1000лв. вършат добра работа при  85% от сватбите в БГ. Другите апарати за по 5 000-10 000лв. са излишни в повечето случай и не могат да се изплатят от работа... Цяло лято търся свестен фото-видео екип, за да го включа в пакета сватбени услуги. Или не попадам на свестни хора, или цените са им високи.

Винаги съм уважавал колегите във форума и максимално съм се въздържал от конфронтации, но тука няма как да се сдържа.Нека ние като имаме 2 фотоапарата последен модел за по 12 000лв. (без обективите) да сме балъците и да се чудим как да ги изплатим, пък другите да снимат с техника за 1 000 и малко познания по фотошоп. Давам 10 000 лв. ако ми предоставиш кадри заснети с техника за 1000 и са по-качествени и стойностни от нашите, но ако не успееш............. приготви си и ти толкова smile
Свестен видео-фото екип с ниски цени.................... ако намериш изпрати ги насам, ще ги включа в офертата на моята фирма, време е вече да спра да работя ,защото за 10г останах без очи и нерви smile Даже съм склонен да ти заплатя сериозен хонорар за услугата.

И последно, Колеги, моля ви не разваляйте добрия тон във форума. Ако искате да помагате на хората, бъдете конструктивни, кратки, ясни и точни. Тъкмо се беше успокоила обстановката и пак се намери кой да се изцвъка на метеното. Ако нямате какво да правите не го правете тук! Изберете си друго място, например Gepime.com. smile
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: октомври 21, 2014, 13:09:35 »

 Offtopic Две страници празни приказки в процес на търсене на нещо конкретно в темата за видео оператори...
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: октомври 22, 2014, 20:51:51 »

Здравейте,

някой може ли да препоръча видеооператор за гр. Велико Търново?
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: октомври 29, 2014, 10:13:15 »

Здравейте,

някой ползвал ли е услугите на InFocus Motion Pictures - Видеозаснемане. Ето и сайтът им http://infocus-bg.com/

Ще съм благодарна ако някой може да изкаже мнение за работата им.
Активен
kaminka
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #54 -: ноември 08, 2014, 19:45:26 »

Здравейте!!!Предстои ми сватба май месец 2015 в гр.Бургас.Вече сме избрали фотограф и ДЖ,но още се лутаме за видеото.Можете ли да ми препоръчате някой искаме да е HD,сумата която сме предвидили като разход е 600 лв.Ще бъда благодарна за всяко едно мнение.Благодаря! good pleasantry
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #55 -: ноември 08, 2014, 23:40:35 »

 Бюджет от 600 лв. за HD ? Може, но в Продавалник търсете, там ще намерите безработни или ентусиасти на тази цена.
Активен
IrenaM
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #56 -: ноември 09, 2014, 19:46:49 »

Здравейте! За нашата сватба през август и по-точно видеозаснемането и, се доверихме на студио Делийски. Самият Петър Делийски нямаше възможност да заснеме сватбения ни ден, затова ни препоръча свой колега. Цялата организация и комуникация преди и след сватбата относно заснемането беше с г-н Делийски, който в последствие обработи видео материала. Всички останаха доволни, най-вече аз, защото аз комуникирах с г-н Делийски. От него получих : професионално отношение, обстойно разясняване на всичко, което искаме да получим, което ще получим и което ще се случи на самия ден и разбира се прекрасно видео, което ще остане за поколенията smile
Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: ноември 10, 2014, 09:50:20 »

За 600 лева няма да намерите HD качество. Нас ни снимаха Стдио Видеоклип, Пловдиви сумата беше 800 лева за HD, 600 за стандартно качество... smile
Активен
ninsy
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #58 -: декември 06, 2014, 20:21:00 »

Здравейте! С моя бъдещ съпруг изпитваме големи колебания относно избора на оператор за нашия сватбен ден. Искаме нещо с добро качество и що годе достъпни цени, за момента сме се спрели на Стефан Димиев от Dimiev Studio. Ако някой има впечатления ще се радвам да сподели smile Мерси
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #59 -: декември 07, 2014, 11:04:37 »

Здравейте! С моя бъдещ съпруг изпитваме големи колебания относно избора на оператор за нашия сватбен ден. Искаме нещо с добро качество и що годе достъпни цени, за момента сме се спрели на Стефан Димиев от Dimiev Studio. Ако някой има впечатления ще се радвам да сподели smile Мерси
Добър избор !!! smile
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines