Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 10:24:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПАЗАРДЖИК - част 4  (Прочетена 97607 пъти)
 
nickybd
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 109



« Отговор #90 -: юли 22, 2016, 14:25:28 »

Напълно те разбирам, и аз съм в предсватбена треска  Сватбаааа
Ние мислим да пропуснем частта с ръченицата,в която кумът и кумата играят и откупват пиле и торта.
Иначе мислим да направим играта с обувките,дали сме бойна задача на кумовете да измислят въпроси,на които ние да отговаряме. Мисля,че това ще е като цяло,не искаме да са прекалено много игри,за да не стане скучно на хората и да потанцуват повечко  yahoo
Активен
nickybd
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 109



« Отговор #91 -: юли 22, 2016, 14:31:26 »

За тортата сигурно ще си го караме както е стандартно, повечето ни приятели скоро не са ходили на сватби,нали уж било демоде да се жени човек girl_impossible ,също около 10-ина пъти ме питаха дали не съм бременна,иначе защо да сме се женили funnytooth Лошото е,че съответно имаме доста неженени двойки и не знам да не ни се проточи цялото омазване.
Митко ни предложи игра с балони,в която той слага някакви обещания и ние пукаме,може това също да го направим :-)
« Последна редакция: юли 22, 2016, 14:40:44 от nickybd » Активен
nickybd
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 109



« Отговор #92 -: юли 22, 2016, 14:39:50 »

Също важен въпрос, вие ще имате ли Welcome Drink или ще минавате по масите? Ние си мислехме да имаме,но после започнаха едни мрънкания колко щели да ни чакат хората, ние след църквата имаме около 1 час дупка,в който мислим да си направим сесията. И сега за момента май клоним към обикалянето,макар че не ни се искаше много. Поне гостите ще са се настанили и ако има суматоха за разпределението на масите,ще я пропуснем  Wink
Активен
t_o_n_i
Ентусиаст
**
Публикации: 120



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: юли 22, 2016, 15:11:27 »

OOOO, въпросът с бременна ли си го получих и аз няколко хиляди пъти. Най-смешното беше когато тъкмо се бяхме сгодили декември и обявявахме, че ще се женим края на лятото този въпрос звучеше доста безумно  funnytooth и аз винаги отговарях да бе, бременна съм, ще правя сватба с новородено бебе  DANCE
И при нас освен, че някои им е писнало да ги викат да се омазват, неженените двойки са повече от 20... и верно хем ще се проточи, хем не върви ако викаме двойки да са само няколко, или всички или никой...
Ние ще си обикаляме. Това с Welcome drink-a честно казано лично мен не ме кефи по няколко причини. И най-вече искам на гостите ни да им е изключително комфортно и приятно а ние с мъжо спокойно да си правим фото сесия. На едната сватба, на която съм била с welcome drink ни бяха изперили прави в предверието на ресторанта, където чакахме около час на по чаша шампанско... можеш да си представиш колко ме боляха краката от токчетата и как след това поне час нямаше шанс да стана да танцувам... След това се нареждат гостите на опашка за да си кажат наздраве и да си връчат подаръка на младоженците, при което като има зад теб 100 човека чакащи на опашка не можеш нито да си кажеш пожеланието като хората, нито нищо, даваш си подаръка и бързаш да влезеш да седнеш най-после...
На друга пък седяхме на слънце докато се изреди цялата опашка да минем да кажем наздраве... много хора са против обикалянето по масите, но лично на мен ми се вижда много добър вариант наистина от гледна точка на удобството на гостите, а аз много държа на всеки да му е комфортно и да се чувства специален като наш гост... heart
Та доста дълъг ми стана поста, но в заключение ако гостите си се настаняват, хапват си салатки, казват си наздраве, няма им пречи през това време вие да си се снимате спокойно и няма да се пържат на слънце Wink
Активен
nickybd
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 109



« Отговор #94 -: юли 22, 2016, 15:17:05 »

Да,напълно си права.Още повече ние като сме на открито.Което ме навежда на мисълта, знаеш ли дали в шатрата има климатици или вентилатори. Аз все се надявам в края на август да не е много топло,но ми се иска да съм сигурна,че няма да сварим гостите.
 За тортата също си права, ще вземем да преброим двойките и ако са много може да я пропуснем тази част или пък да ги викнем едновременно и да направим някакво състезание между двойките. Ще го помислим.
Ние малко по-късно се сгодихме,през февруари,така че щях да съм пред раждане на сватбата :-)
« Последна редакция: юли 22, 2016, 15:19:25 от nickybd » Активен
t_o_n_i
Ентусиаст
**
Публикации: 120



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: юли 22, 2016, 15:30:24 »

Често казано, вярваш или не, ще видим мястото за първи път тази неделя... Доста рисковано така го запазихме на доверие на наш приятел, който ни каза, че наистина е много хубаво там, така че него ще бием ако нещо не ни хареса beating ... дано да не се стига до там !
Така че незнам относно климатиците... а относно времето... на късмет, каквото ни се падне, такова smile
Активен
nickybd
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 109



« Отговор #96 -: юли 22, 2016, 15:36:51 »

Аз съм виждала само снимки. Преди доста години ходихме на една сватба там,но беше отвън,не в шатрата. А ние като ходихме,още не я бяха отворили и не успяхме да я видим. Но снимките са превъзходни,дано да е хубаво :-)
Активен
t_o_n_i
Ентусиаст
**
Публикации: 120



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: юли 22, 2016, 15:48:48 »

Обещавам след неделята да споделя впечетленията си и за мястото и за храната smile Сега взаимно си стискаме палци всичко да е наред !
Сега измислям всякакви щуротии как  да разнообразим ритуала по взимането на булката  Wink Мисля, че доста добра идея се получи, ако искате мога да я споделя  blum
Активен
nickybd
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 109



« Отговор #98 -: юли 22, 2016, 15:56:33 »

Определено ще чакам отзиви за ресторанта, ние също този уикенд ще отидем,за да капарираме стаи в хотела и ще поразпитаме. За взиматено на булката,аз отказвам да има бутане на врати,даже и пълненето на обувката с пари мислех да пропуснем,но младоженецът държи .
 Аз намерих една идейка в интернет,която ми допадна. Включва парчета лимони,под всяко е изписано името на някое момиче и младоженецът трябва да ги изяде докато не намери моето. Мисля,че не е лошо като идея,пък и нека се поизмъчи малко ;-)  Сподели твоите идеи какви са :-)
« Последна редакция: юли 22, 2016, 16:04:56 от nickybd » Активен
t_o_n_i
Ентусиаст
**
Публикации: 120



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: юли 22, 2016, 16:06:29 »

Хаха, да, това с лимоните е много добро. Но като знам моя мъж колко обича лимони за него няма да е предизвикателство, а направо деликатес !  Wink
Измислих тъй като наще живеят в кооперация на третия етаж, да се изкачва с препядствия. Първо ще насложим разни табелки "Дом на булката", "Булка на третия етаж", по средата "Малко остана" а горе при вратата "Булките свършиха".  А отделно на всеки етаж ще го причакват по 2 шаферките ( имам 5 ) и на третия и сестра ми, която ще ме продава. Та на всеки етаж ще го питат по някой въпрос, на който след като отговори правилно да изпие шот и тогава да се качва на следващия етаж smile А на третия етаж едната шаферка ще го чака с приготвена много готина и забавна от нея ( тя е адвокат и наистина уникално го измисли ) декларация, която ще трябва да прочете на глас и да подпише - неща от сорта на ще слушам много булката, ще кажа в гражданското категорично и безсъмнено "Да" и всякакви такива. Пък за бутане и да искат, на входната врата няма как да стане - отваря се навън. Вътрешната на стаята ако искат да я бутат  pardon
Активен
nickybd
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 109



« Отговор #100 -: юли 22, 2016, 18:40:05 »

Страхотна идея, много добре си го измислила,ще стане много забавно yahoo
Може да взаимствам част от нея,макар,че ние сме в къща и сме на първия етаж,но пък има много врати,може пред всяка врата да е. Вдъхнових се,страхотно е,но ще запазя и лимоните,бъдещият ми съпруг изобщо не ги обича chee
Активен
valentina_92
Любопитен
*
Публикации: 28



« Отговор #101 -: юли 23, 2016, 08:49:05 »

Малко късно се включвам но съм на работа, поканите мисля да са ръчни но ако харесам и нещо готово ще си поръчам.
За идеите Ви за игри много ми допаднаха наскоро бях на сватба и имаше игра с обувките която завърши с въпроса кой пее по добре и след като бяха единодушни младоженецът пя, много се смяхме поне той пее много фалшиво но купон голям стана.
Ние много държим кума и кумата да играя но при нас ще бъде прасенце и торта.
За омазването съм напълно съгласна нашите кумове са двойка и само тях може би ще поканим.
За още идеи за игри и аз разглеждам искам да е много забавно.
Иначе с приготовленията аз именно защото съм далеч от сега започнах че да не стане всичко в последният момент.
Активен
t_o_n_i
Ентусиаст
**
Публикации: 120



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: юли 25, 2016, 08:30:15 »

Valentina,
Много добре правиш, че от далече си действаш нещата за да става всичко спокойно, да се радваш на всяко едно нещо, защото все пак сватбата трябва да е един голям празник за теб, за избранника ти и за всички ваши близки, така че колкото повече елеминираш всякакви нерви и си организираш от далече, толкова по-добре smile
Аз да Ви се похваля. Вече имаме меню за сватбата  danceg
В неделя ходихме до Фазанарията и ни хареса много ! Само на два километра е от Пазарджик, но има разни борчета и наистина беше една идея по-хладно и приятно. Шатрата ми се видя малко мъничка, но като се наредят правилно масите съм сигурна, че ще стане страхотно.
Иначе от към храната сме много доволни. Беше дошъл готвачът, който наемат за големи събития, много ни изкефи. Та последно изборът е следният :
1. Салата "Фазанария", която е наредени домати краставици, маслини, има катък, сирене, млечна салата и печени чушки + изглеждаше много красиво наредена.
2. Спярхме се на палачинковите ролца. Първо изпробвахме пилешките хапки, но след като изпробвахме тез ролца, много им се изкефихме
3. Моят абсолютен фаворит. Уж бяхме да дегустираме, аз почти цялото си го изядох - свинско бон филе със сос от три вида сирена. В комбинация със задушените им картофки е направо мммм, сега като го пиша ми се прияжда.
Дано поне по-голямата част от гостите да се изкефят толкова на менюто, колкото и ние  nazdrave
Естесвено отделно ще има и мезенца - кашкавал и луканка, ще сложим и ядки.
Отивам да си взема закуска, че ми се прияде докато ви напиша какво сме си избрали  pardon
Активен
nickybd
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 109



« Отговор #103 -: юли 25, 2016, 10:28:30 »

Много се радвам за теб, Тони. Много добро меню сте избрали. И ние вчера ходихме, капарирахме хотела,май ще го напълним. Добре,че хората ни пазеха стаите.
И ние избрахме меню,малко на късмет. Палачинковите ролца ни съвпадат, също и мезето :-) За салата си избрахме шопска,младоженецът много държеше,а основното ни остана пиле Марсилия,дано е хубаво.
И ние мислим да внесем ядки, бира,ракия, вино,уиски, още допълнително безалкохолно и сокчета за децата. Дълъг списък crazy
Поне избрахме костюма на младоженеца,но още обувки не сме взели. По малко се нареждат нещата :-)
Активен
t_o_n_i
Ентусиаст
**
Публикации: 120



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: юли 25, 2016, 10:46:20 »

Да, пиле Марсилия звучи страхотно. Ние не го избрахме само защото знаем, че имаме няколко човека алергични от гъби и твърде много различни неша трябваше да се правят... отделно имаме двама вегетарианци, за тях се разбрахме да направят палачинковите ролца без месо и за основно паниран кашкавал.
Ние решихме да внасяме вино, ракия, уиски, ядки и вода. За безалкохолните мислим, че по две на човек от куверта ще стигнат, в краен случай ще се поръчват още от заведението. А бирата се разбрахме да ни е наливна  drinks
И ние обувки на младоженеца не сме взели още, но моят ще е с кецове  pardon За това и аз си взех кецове, с които да се преобуя след церемониите, ама много интересни - височки, на подметка, целите дантелени а аз им взех и сатенени връзки за разкош - дано да стане готино  girl_wink От там и шаферките се въодушевиха и те сигурно ще се преобуват а и на племенницата ми, която ще е малката ми шаферка също съм взела кецове, нейните са целите в пайетки и пак ще им сложим сатенени връзки  danceg
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines