Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 11:56:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 33 34 [35]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВАРНА - 16част  (Прочетена 182280 пъти)
 
bulche
Новак
*
Публикации: 19


« Отговор #510 -: април 24, 2014, 08:56:42 »

Здравейте искам да ви попитам ако е  изнесен ритуал къде трябва да си запазя час в ритуалната или в общината? И някой знае ли до колко часа мога да избирам...
Активен
Laphroaig
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #511 -: април 24, 2014, 09:35:13 »

Зависи от Общината...ако ще сключвате брак във Варна, няма смисъл да се ходи в общината, ще ви препратят е ритуална зала..Ние ще сключваме брак в Балчик, там се запазва дата в общината..
От друга страна, изнесения ритуал във Варна е доста скъп, по-добре агенцията да ви го организира.
Община Варна не предоставят книга извън ритуална зала...за Балчик няма проблем, там изнесения ритуал се извършва от длъцностно лице и си е реален  good
Активен
bulche
Новак
*
Публикации: 19


« Отговор #512 -: април 24, 2014, 09:56:12 »

Да във Варна ще е, не разбрах това за книга извън ритуалната? Цените какви са от агенция или ритуална зала? При агенцията ли си запазвам час и медицинските на тях ли ги давам....  insane
Активен
Mimka87
Любопитен
*
Публикации: 32



« Отговор #513 -: април 24, 2014, 10:06:52 »

Здравей bulche,
 
доколкото знам няма възможност да се изнася книгата извън ритуалната зала, ако решите да се прави изнесен - просто трябва да се подпишете предварително и агенция да ви направи изнесен за пред хората (театър). Ние например точно така ще правим. За съжаление от Варна не позволяват изнасянето на ритуала извън залата.
 sad
Активен
Laphroaig
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #514 -: април 24, 2014, 14:00:30 »

Точно така, изнесен ритуал за Варна означава да се подпишете друг ден в ритуална зала, а в деня на сватбата се прави изнесен за пред гостите или чрез агенцията, или от ритуална също може да го организират, но искат около 600 лв  NO което ееее абсурдно...агенцията ще го направи къде, къде по колоритно и романтично за половината сума, поне  smile иначе медицински, запазване на дата всичко се носи в ритуална зала
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #515 -: април 24, 2014, 20:57:56 »

 Не знам защо, но някои си мислят, че чрез дъмпинг на цените агенциите могат да предоставят това, което ритуалната зала, т.е. да влязат в ролята на фокусници по сваляне на цени в крайна сметка. Като се посочи сумата 600 лева е коректно да се каже и какво получават клиентите. Няма агенция, която за 300 лева да предостави водещ на ритуала, група танцьори 2 Х 2 или 4 Х 4, костюми, реквизит, транспорт, да издаде счетоводен документ и да формира печалба. Няма луди, които да работят за по 10-15 лева и да си предоставят костюмите за без пари. Ако беше толкова лесно и доходоносно, агенциите щяха да си счупят краката от бързане да предлагат ритуала на залата във Варна. Защо не попитате ваши познати от фолклорни формации, каква е цената им на участие ? 4 танцьора и водещ правят минимум 250 лева и то при положение, че костюмите са техни и ви ги предоставят безплатно. Аз не виждам печалбата на агенцията, ако цената на услугата е 300 лева.
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #516 -: април 24, 2014, 21:05:54 »

А като си толкова наясно...

... ще споделиш ли защо във Варна ритуалната зала е само една? И друга човек посмъртно не може да отвори...

... а във София са Хъм-найсет?

И паралел с цените правил ли си?
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #517 -: април 24, 2014, 23:01:32 »

 И според мен една зала е малко за град над 300 000 население, но това зависи от решенията на общинския съвет. София с население  почти 1 300 000 има 7 ритуални зали, 10 месеца в годината 5 спят зимен сън. Относно цените - не знам какво да кажа, не споря с ценоразписа на която и да е била институция, бензиностанция или заведение. Във всички случаи трябва още една зала, най-малкото за цвят или конкурентоспособност.
Активен
Alady
Любопитен
*
Публикации: 37


« Отговор #518 -: април 25, 2014, 13:28:04 »

Да доста е тъпо това с тази книга , аз съм мнооого против тези циркоте които се правят във Варна то не е изнесен ритуал а изнесен цирк laugh , но пък и ритуалната зала с тази соц обстановка си е доста зле ( и е тясна за нормално голяма сватба , хората от задните редове нито виждат нито чуват ) трудно е да се каже кое е по-малкото зло . Но все пак, сватбата е деня в който реално , форамлно и официално двама дущи стават семейство , другата част и е просто парти , така че ние се ориентирахме към Балчик .
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #519 -: април 25, 2014, 16:36:52 »

Е какъв Ви е проблема да отидете в кметството/общината/ и да сключите нормален, законен брак... срещу 20 лева мисля...
Реално сключването на граждански брак в Република България е безплатно Wink
Това там... дървената къща на улица Крали Марко си е фирма с договор smile
Активен
Alady
Любопитен
*
Публикации: 37


« Отговор #520 -: април 25, 2014, 19:45:29 »

Точно защото е фирма с двор , ние сме се насочили към Балчик , много по-красиво и тържествено място . Все пак това е един от най-важните моменти в живота , който трябва да се сподели с най-близките , така че идеята за общината също не е много добра , въпреки че си права , че трябва да е безплатно , но какво да се прави  то в такива моменти искаш не искаш даваш .
Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines