Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 12:35:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВАРНА - 16част  (Прочетена 192644 пъти)
 
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: февруари 24, 2014, 13:25:25 »

Здравейте. Първо включване и от мен.  Girl_hide В момента сме на етап търсене на подходящия ресторант. Вероятната ни бройка е между 140 и 150 човека и към момента сме си харесали Марина на Слънчев ден и Азалия на св. св. Константин и Елена. Моля за мнения и впечатления от там.
Аз Марината много го харесва. Азалия мисля, че не правят сватби в летния сезон.
Бих ти препоръчала да видиш новата банкетна зала на Интернационал на Златните. По стил ми напомня на Азалия, някак по-модернистичен. Аз ходих да я гледам голяма е и лично на мен ми хареса, но тъй като гледахме за сестра ми на нея не ѝ допадна.

Гледам, че пак дъвчите темата за форографите. Не разбирам защо се разразяват спорове по този въпрос всеки път. Общо взето фотографите се разделят 2 ценови диапазона. Всички имат достатъчно богато портфолио, че всяка булка да се ориентира кое ѝ харесва и кое не. Лично на мен винаги ми прави по-добро впечатление артистичното оформяне на снимките и модерното мислене относно замисъла на фотосесията, например. Не само, аз държах снимките, които отразяват празника да отразят и духа на тържеството, а не да са тип "репортажни". Е аз прецених, че според моите изисквания се вмествам в по-високия ценови клас и си подредих приоритетите така, че да мога да си го позволя, тъй като прецених, че снимките и видеото са едни от най-важните за този ден.
Изобщо не съжалявам и за 1 похарчена стотинка.
На който му харесва стила на снимане на фотографите от по-ниския ценови диапазон не виждам какъв е проблема, още повече, че е по бюджетен  good Както се казва за всеки влак си има пътници.
Искам да подчертая, че в поста си изобщо не коментирам качеството на снимките, защото от чисто техническа гледна точка, всички професионални фотографи ползват професионално оборудване.
Просто не мога да повярвам на изказвания, че няма разлика от работата за 1300лв. и за 600лв. Айде, замислете се ако нямаше, дали всички фотографи от по-високия ценови диапазон щяха да са заети вече Wink
Активен
mi_mito
Новак
*
Публикации: 13



« Отговор #301 -: февруари 24, 2014, 15:40:58 »

deni_kirilova благодаря ти! Сега ще разгледам сайта. smile
Активен
Elly_Stefanov
Гост
« Отговор #302 -: февруари 25, 2014, 02:34:36 »

Хора, помогнете за ресторант!

Търсим обстановка като Вила Марциана и хотел Кристел на Дружба, за предпочитане с опция за спане! Проблема със споменатите две места са броя гости - засега 90  girl_impossible

Датата ни е 20 септември. Аз предпочитам да сме в ресторант на закрито по много съображения, но искаме и изнесен ритуал преди това. Отворени сме за района около Варна и на север по Черноморието.

Засега имаме фотограф - Леземан, за мен най-добрия! Виждам много хора хвалят Ка, за мен, като дизайнер, снимките им са прекалено изкуствени, замазани и с усилени цветове - твърде крещящи за такъв романтичвн момент  nea

Дж - приятел, който пуска в клубове във Варна и не пуска по сватби, за нас ще направи изключение (за което много благодаря). Ще имаме и певица, която ще обявява нужните неща като влизане и първи танц - момичето е приятелка, известна певица, също ще направи изключение да пее на сватбата ни.

И остана мястото! Посетихме хотел Елена - твърде вехта обстановка и семпло меню, а таксата за климатизация от двеста лева обезмисля някои от бонусите им. Хоритозонт - обмисляме го. Вентура - не ни хареса положението на ресторанта, а стаите им миришеха покъртително. Сещате ли се за друго място с обстановката на Марциана и Кристел?
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #303 -: февруари 25, 2014, 10:10:59 »

Да, позната ми е дилемата „да е като вила Марциана, ама да не е вила Марциана“. Аз се спрях на ЛайтХаус, защото Блек Сий Рама е заето за нашата дата. Всичките резорти около Балчик ми харесват. От ресторантите из Варна не намерих нищо подходящо за нас по тези критерии лично аз.
Щом намираш Лаземан за най-добрия, защо казваш „за сега“? Стой до избора си и толкоз. Няма нужда от квалификациране на другите фотографи. Аз много харесвам Ка студио и също съм дизайнер, а сега де...
Активен
Alady
Любопитен
*
Публикации: 37


« Отговор #304 -: февруари 25, 2014, 11:54:27 »

Да и аз мисля,че е меко казано тъпо да се правят такива квалификации , като си си харесала Леземан хубаво , но не виждам кому беше нужно да се изказваш за Ка студио . Те правят страхотни снимки , макар че не са  на първо място в личната ми класация за фотографи ( Яна Пенева го заема ) не мисля , че е необходими да плуеш така по професионалисти .
 Относно вехтата( според теб) обстановка на хотел Елена ( отново доста излишен коментар ) мисля , че  никак не си права а за менюто ти опита ли го , че да кажеш дали е хубаво?  crazy
Активен
Laphroaig
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #305 -: февруари 25, 2014, 13:16:10 »

Моля помогнете с малко инфо относно агенция Елемент.... sad много исках да работя с тях....но се замислям струват ли си усилията...от миналия октомври се опитвам да осъщества връзка с тях, пращала съм поне 3 майла...без отговор...съобщения във фб..отново без отговор....звънях по тел, даден в сайта 3-4 пъти не отговаряха ,,, та на 5-я се свързах с агентката, която ми обеща среща за понеделник (вчера) и също, че още същия ден (на разговора ни) ще ми звънне за да уточним часа на срвщата.. не се обади изобщо  sad...в същия момент...много несериозно отношение от фирмата за пироефекти...все едно искат да си общуваме само чрез средства за отдалечена комуникация..откакто споменах, че искам да се срещнем в техния офис, за да обясня какво точно искаме и те вече не ми отговарят... nea нищо не върви тези дни...
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #306 -: февруари 25, 2014, 13:34:49 »

А ти защо искаш на всяка цена да са Елемент? Нещо особенно ли предлагат, което другите не? Чак ми стана любопитно.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #307 -: февруари 25, 2014, 13:50:08 »

Хм, за Елемент...правят страхотни украси, много исках за нашата сватба те да направят декорацията...
имат магазин зад църквата "Св.Николай" и ние директно отидохме там. Дадоха ни визитка на дамата и й се обадих за среща. Първото, което ме попита беше откъде имам телефона й и кой ми го е дал! Последва среща, от която се разочаровахме. Показваше снимки от сватби и само казваше кое колко струва. Ние нямахме начална идея, само цветове и ни даде да разберем, че когато имаме идея тогава да се свържем с нея.
Освен това цените, които първоначално ни даваше бяха непосилни за нас.
Може би по този начин си отсява клиентите, не знам. Но за бюджет изобщо не ни попита.
Та аз се разочаровах като отношение към потенциални клиенти.
За мен е много важно първоначалното впечатление и подхода от страна на подизпълнителите, независимо дали само проучваме или вече сме ги наели.
Така, че внимателно подбирайте хората, с които ще работите около сватбата - ще спестите много нерви и притеснения.  give_rose
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #308 -: февруари 25, 2014, 13:56:51 »

Да, аз точно за това питам, какво я привлича в Елемент, украсата ли, друго ли. Защото човек като си сортира мислите се оказва, че отделните елементи може и другаде да му ги направят така, но отношението към клиента няма ли го, вече е нерешимо. Уточнявам, че нямам опит с Елемент, говоря по принцип. Иначе ако те влече това, което е във видеото на сайта им, мога да ти кажа веднага, че това е сватба с нечовешки бюджет. С много пари съм сигурна, че и други сериозни агенции ще ти го направят това. Видеото е снимано от Пефостудио от София, не е на Елемент продукция.
« Последна редакция: февруари 25, 2014, 13:58:28 от palachinka » Активен
Laphroaig
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #309 -: февруари 25, 2014, 14:23:00 »

Препоръчаха ми ги две вече семейни двойки, които са организирали сватбите си с тях, а моя приятелка е работила в агенцията...но ако ще се налага някой да ме препоръчва като клиент?!?!?! за да харча предвидения бюджет с тази агенция..е очевидно е, че няма да стане... много сте прави ако го няма отношението...всичко останало е немислимо...мисля да се ориентирам към друга агенция, докато е време....не видеото ме грабна, даже сега го гледах, а снимките от сватби които са гледала, декорирани от Елемент, но по отношение на въпросното видео, наистина е много добро, за съжаление преди седмици говорих с Пефостудио, но за съжаление за ангажирани за нашата дата.
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #310 -: февруари 25, 2014, 14:41:37 »

Мога да ти препоръчам други 2 фирми които ще ти предложат подобно на Пефо качество и драматичност, щом си ОК с този бюджет. Аз говорих и с 3те, и 3те бяха свободни за моята дата та имам впечатления. Наех едната от 3те споменати фирми...
Активен
Laphroaig
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #311 -: февруари 25, 2014, 15:30:03 »

Да, ако обичаш, ще се радвам да ми ги кажеш  smile
Активен
Elly_Stefanov
Гост
« Отговор #312 -: февруари 25, 2014, 16:49:25 »

Като казах Засега имах предвид, че от организацията за сватбата до този момент имаме фотограф (нямам намерение да се отказвам от него), дж и певица, грешно сте ме разбрали. Коментирах за КА, защото на последните страници видях, че доста се коментират фотографи и изказах лично мнение, което беше прието за плюене - ок.

За х-л Елена - да, на мен лично обстановката ми се стори вехта, занемарена, неподържана - което изберете. Предполагам за сезона ще почистят и освежат, но в събота видях това и не ми хареса. До колкото за менюто - не искам гостите ми да ядат шопска салата и пържола, това е.

Благодаря все пак за помощта и съжалявам, че не се намесих.
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #313 -: февруари 25, 2014, 17:33:36 »

Та споменахте за кухнята...

Не знам колко ресторанта ще се похвалят с по добра кухня от не до там лъскавият Бриз-2  pleasantry
Както и с адекватна организация и изпипано обслужване...

Много младоженци гледат "лъскавата" страна на монетата... а тя има две  Wink
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #314 -: февруари 25, 2014, 17:51:16 »

... по отношение на въпросното видео, наистина е много добро, ...... преди седмици говорих с Пефостудио, но за съжаление за ангажирани за нашата дата.

Не съжалявай, никой не е незаменим. А и по спомени съдя, че това видео е много над бюджета който бе споделила за видеознемане.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines