Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 23:32:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 71795 пъти)
 
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: март 04, 2014, 10:48:38 »

Здравейте на всички smile

И аз съм тук, спотайвам се. Вчера сглобихме кошарата, изпрах чаршафчетата, завивки, една пералня малки бодита и гащеризончета  yahoo Остава днес да ги изгладя постепенно, но като цяло мисля сме готови.
Багажа за болницата чака да потрябва и аз като menyanthe искам да се свършва вече. Едно, че нямам търпение да видя бебето и второ, че физическия дискомфорт с всеки изминал ден нараства. Малката се е позиционирала върху костта ми и на моменти толкова силно притиска, че едвам си надигам краката от земята, нищо не мога да свърша като хората без да се задъхам или заклещя някъде  pardon Вечер имам прерязващи болки ниско долу, но знам, че са фалшива тревога. Имах няколко контракции, но бяха незначителни. Мисля си, че след 10ти някъде вече може да родя. В четвъртък съм на лекар и се надявам да погледнем на ехографа, за да знам горе долу колко е голяма, от януари не сме я гледали. Само мерене на корем и слушане с тръбичката.

Menyanthe, пожелавам ти скорошна среща с бебока и всичко да мине леко и безпроблемно.
Angel4e, какво правите 3те мадами, как сте?
Scarlett, как са малките ти мъже?
Sabeva_07, как сте с принцесата и баткото?
Маги, поотпуснаха ли ви коликите? Снимките, които показа в твоята темичка са невероятни, толкова е оформена и сладка, прилича ми на по-голяма за възрастта си  good
Flyin, овладяхте ли повръщането? Как е мъника?
Thea, засега Валери е най-малкия в темичката, как се справяте? Драсни два реда като имаш
време.

Поздрави на всички мами и бебоци  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: март 04, 2014, 12:38:52 »

Момичета не остана и при вас.Аз накрая се чувствах като кит и да си призная се радвам че избърза.Не знам как щях да сечувствам още една две седмици с тоя огромен корем и толкова трудно подвижна.

Чакам вече новини и от вас двете.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: март 04, 2014, 19:03:42 »

Menyanthe, Seagirl, стискам ви палци!
Ние сме добре, благодаря за интереса smile Малчо е добре (да чукаме на дърво), оказа се, че е голям лакомник, защото на 26ти бяхме на контролно мерене при педиатърката и се оказа, че е качил 910 грама за 12 дни  Oh my ... и 5 см за 17 дни. Сега слагаме задължително физиологичен разтвор поне веднъж на ден в нослето, за да сме сигурни, че диша през носа и не приема излишен въздух, матрачето е на 30 градуса, освен това внимавам с позата за кърмене, за да не се дави, държим го поне 30 мин след хранене и още един куп предпазни мерки. Редовно си връща по малко, дори и да е внимателно оригнат, следователно вкъщи пералнята е постоянно пусната smile Ама по-важното е, че той е добре.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: март 04, 2014, 22:00:44 »

Божеее, пералнята и била постоянно пусната, ами аз ко да кажа с бебе и откриващо  света дете blum
Ние четиримата си въртим една настинка вкъщи. Симона изглежда най-добре.
Seagirl, бързо и леко раждане!
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #184 -: март 05, 2014, 18:00:32 »

Eхе, то не останало и при вас, момичета  Bravo Скоро ще имаме нови бебчета в темата  smile
Seagirl, menyanthe, леко раждане, момичета и да ни държите в течение как минават последните дни при вас преди появата на бебчетата.
Flyin, много сте пораснали, браво на вас  smile

Ние сме добре. Валерче е много неспокойно бебче още. Не може да спи, ако не е върху нас - върху гърдите ни или ръката. Трябва да го отучваме от това, не знам как ще стане... Сега се борим и малко с кърменето, защото младежа е голям и явно кърмата ми не му достига или е просто мързелив да суче до край, та няколко дни ще дохранвам и ще изпомпвам, за да увелича лактацията.  Хич не ми харесва това, но няма как.  Дано се получи. Бебо спи много малко и неспокойно, все сме на пост да го успокояваме. Голям купон...
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: март 06, 2014, 00:05:41 »

Thea, за лактацията на мен много ми помага чай от копър и още един български чай на пакетчета,но сега не мога да ти кажа името. Едни хомеопатични -Рицинос коммунис,също много ми помагат.Но при теб все още не се е коригирала кърмата и на моменти може да ти е на приливи и отливи-така бях аз. Но може и както казваш бебчо да е по-мързелив и да търси лесното.Дано да намерите най-добрия за вас начин.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: март 06, 2014, 05:00:37 »

Seagirl, menyanthe,  следим ви с интерес,  момичета! Леки финални метри и браво за успешните приготовления.  Накрая е най - тежко, но и много сладко. smile

 Thea, сменяй по няколко пъти, ако трябва на хранене гърдите, за да не го мързи да суче и увеличи с едно нощните хранения. гледай да нямате по-голяма от 3-4 часа пауза повече от веднъж на ден като времето се мери от началото на едното хранене до началото на второто хранене, защото някои бебчета сучат доста бавно. При вас има едни чудесни бири, безалкохолни с 0% алкохол, идеално действат на лактацията. Ката цяло повече течности, сън, овесени ядки, бирена мая, лактогонни чайчета.

Ние с Георги сме добре. Днес ще ходим на черква за чиста молитва, че сме на 40 дни, а вчера бяхме на консултация и ваксина. Продължаваме да сме гиганти - вече 6260 гр. и носим дрехи за 3-6 месеца. Добре, че е на кърма, иначе щеше да е проблем това бързо наддаване. Целувки на всички от нас!
« Последна редакция: март 06, 2014, 05:05:07 от Scarlett » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #187 -: март 06, 2014, 12:33:39 »

Честито на всички майки give_rose И вашата тема се напълни с бебоци. Леки финални метри на чакащите Wink
Въпреки че имах кърма, аз се бях надъхала да цедя редовно и да замразявам, за да има повече във времето. Този чай на мен ми помагаше много против колики (не сме усетили какво е това) и за увеличаване на лактацията.
http://bilki.bg/bilkov-chay-za-karmachki-laktogonen-filtar-30gr.html
Иначе за повръщането... романи мога да пиша. За щастие от около 1 месец Мария вече не връща на фонтан, а само се плюнчи. Не знам дали е от това, че вече са започнали жлезите да действат, или защото я въртим по корем, по гръб. Седне ли след 2 месеца, се надявам съвсем да се оправи. Както и да я оригвах, каквото и да правех, тя повръщаше в момента, в който я сложех легнала. Иска си време просто. pardon
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: март 07, 2014, 08:34:05 »

За чая за кармене мога да дам съвет понеже аз доста дълго пиех. Купувах си от билкова аптека, прогитвен на място. Билките са доста по-пресни от пакетираните такива. А принципно всички съдържат едно и също с малки разлики.
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: март 07, 2014, 11:02:02 »

Здравейте мами smile

Радвам се, че сте добре и растете smile
Ние вчера бяхме на консултация, госпожицата вече е в малкия таз и е на стартова позиция, така че я очакваме. АГ-то каза, че е доволна от размерите на бебето, води, плацента, остава да чакаме. Уговорих се с нея тя да ме изражда, почуствах се много по-спокойна като прие. В понеделник ще ходя до родилното за тонове и преглед за разкритие, следващата консултация записахме за 20ти, но си мисля, че до тогава няма да устискаме  pardon Имам някакви подготвителни контракции, но са леки.

Хайде поздрави на всички, аз си чааакам  girl_wink
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: март 18, 2014, 16:06:45 »

Да се похваля и аз - на 15 март, в 7.50 сутринта се роди Елизар с мерки 3670г и 52см! Раждането този път мина много по-добре, отколкото очаквах!  girl_wink
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: март 18, 2014, 21:45:49 »

Честито, menyanthe!!! Да ви е жив и здрав, много щастлив и усмихнат и много да му се радвате!

Seagirl, с нетърпение чакаме и ти да се похвалиш, имаш стиснати палци smile
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: март 18, 2014, 23:45:58 »

Честита рожба, menyanthe give_rose  Да е много здраво, щастливо и обичано дете smile Радвам се, че раждането е минало добре!

Мерси, flyin. Засега още няма новина  nea
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: март 19, 2014, 09:38:46 »

Seagirl, тъкмо си мислех, че може да има като отдавна не беше се разписвала в темичката! smile Ще чакаме и ти да се похвалиш!  girl_wink
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #194 -: март 19, 2014, 10:55:41 »

Честито, menyanthe. Пожелавам ви много щастие и усмивки с новия член на семейството. ДА е спокойно и щастливо дете!

Seagirl, сега всички палчета са стиснати за теб! Ти имаше предположението, че няма да изчакате прегледа на 20ти. Така че чакаме новини - или за бебе или как е минал прегледа  smile
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines