Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 16:07:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 71756 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 15, 2014, 20:16:56 »

Мами,намесвам се в темата,надявам се да съм полезна.Предвид времето,в което ще раждате няма много смисъл да купувате по голямо космонавтче,защото реално ще го ползвате максимум три месеца.Те така или иначе са широки и големи,аз бях взела. размер от 1до 3 месеца и ни беше голям през цялото време.а като е голям е трудно да се облича.
за спането настрани или по гръб в различните държави е различно. Сега в България казват настрани като се редуват страните. Но дори и в държави,където препоръчват по гръб,пак главата е настрани исе редуват страните,защотоможе да повърне в съ я си бебчо и да се задуши.
за пъпчето,ако е със щипка,може да се мокри,ако не е,не е хубаво.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 15, 2014, 22:50:51 »

И какво стана, май колкото хора, толкова и мнения biggrin
Thea, браво за хубавите новини за краката! Колкото за космонавтчето, не можеш ли да поръчаш онлайн от някой магазин или държиш да ги видиш на живо? При вас си е по-студено, нали? Моя позната ползваше космонавт в Германия до юни месец  crazy
Ако искаш, като се роди нашето момче, ще ти кажа как е било с космонавт размер 62 от Н&М, знаеш, че техните дрешки са една идея по-големички от другите. Прикачам модела отдолу.

Мenyanthe, много ми е любопитна реакцията на по-големите деца в такива ситуации. Дано успеете да направите плавен и безболезнен преход smile

Днес си взех колетчето от брат ми, който прати от САЩ един куп сладурски дрешки от Carter's. Сега има и яки намаления на сайта, ако някой иска да се възползва.


* hmprod.jpg (15.41 KB, 384x449 - видяно 398 пъти.)
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 16, 2014, 09:05:23 »

В момента я някакъв ужас с космонавтите под предтекст, че им свършва сезона. И ние търсихме и нищо читаво не намерихме. Питам по магазините дали ще зареждат и отгова е един и същ " ми то им мина сезона" и "едва ли има размери по складовете"
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: януари 16, 2014, 09:53:49 »

Да се включа и аз в темата, дано не ви объркам повече, бъдещи мами smile Преди да родя във всички книги, които четох пишеше, че бебето се слага да спи по гръб заради въпросната внезапна смърт, която Аличка спомена. Но в болницата обръщаха бебчетата настрани като редуваха страните и казаха, че това било най-добре за тях. Моето момче вече е на почти 3 месеца и аз продължавам да го слагам да спи настрани, а той сам се обръща по гръб - така поне не е само по гръб, че да омалява.
За пъпчето - ние бяхме със щипка и казаха, че няма никакъв проблем с къпането, след баня се обработва със спирт.
За космонавтчето - според мен за тези от вас, на които им наближава термина, си вземете размер 0-3м. или new born няма смисъл от по-големи good
Успех, мамчета!
flyin, малко ти остава, пожелавам ти леки финални метри и едно прекрасно, прекрасно бебенце heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #19 -: януари 16, 2014, 11:05:51 »

За космонавтите - ние имаме две, като едното е доста плътно. До този момент аз лично не съм го слагала. не е имало чак такива студове тук в Пловдив. Отделно аз си предпочитам пелени - по-плътни, по-тънки... Зависи! Просто на мен ми се налага да пазарувам от хипермаркети и вляза ли вътре е топло, навън - хладно... Повече ме е страх да не претопля малката pardon Имам една пелена, която става на чувалче с копчета и с цип и ми е много удобна. Така винаги мога да я развия или пък да я завия. Но много зависи от това какво е ежедневието на майката Wink
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #20 -: януари 16, 2014, 13:12:23 »

Мисията е изпълнена, имаме космонафтче, няма да е голо детето  funnytooth Мъжо го взе от един магазин като Икеа, намалено, последното. Не съм впечатленена, но нямахме избор. 62 е, доста е голямо, не знам как ще го обличам вътре, то е колкото моето яке. Ето го, само че нашето е в синьо.
http://www.baby-treff.at/Miniwundus/Dimo/dimogr%C3%BCnbraun%20-%204.jpg

flyin, вашето го видях вчера в НМ, имаше само 1 бройка останала smile Аз предпочитам да купувам от интернет, но там цените почваха от 35-40 евро нагоре за космонафтче  crazy И аз вчера погледнах сайта на Carter's, имат много хубавки неща, само където доставката им беше малко висока като цена...

menyanthe, дано каката свикне да спи в новата стая и не се притесняваш. Имате още малко време да се нагласите.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 16, 2014, 13:51:44 »

Момичета вижте в ла редут-от там взех много хубаво за моето бебе ,прилича на меченце , имайте в предвид ,че и много да му е топло на бебето не е хубаво,така ,че може да минете и без космонафт,не е задължително,всеки си преценя.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 16, 2014, 14:22:01 »

Като мама на февруарско дете да си кажа мнението smile
Бях купила космонавт, който облякохме сигурно 3-4 пъти. Беше огромен. Отделно че в първите си месеци те само спинкат и не шават. Така че по-дебело одеялце и отгоре покривалото на коша за новородено вършат чудесна работа. А и така ще имате възможност бързо да регулирате и реагирате, ако влезете на топло и обратно. Прегряването е по-опасно за бебето, освен че му носи и по-голям дискомфорт, отколкото ако му е една идея по-хладно.

Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 16, 2014, 19:53:39 »

Момичета, има си тема за покупки за бебето. Дайте да не разводняваме тази, става ли?  good

За спането на бебето - колкото хора, толкова и мнения. Аз предпочитам спането на една страна с редуване на страните, като на Иван даже бях повдигнала матрака от едната страна с няколко книги да е по-високо, защото той беше с рефлукс. Сега мисля пак така да процедирам живот и здраве. Пък ако на бебето не му е удобно, мисля, че то само ще си се обръща по гръб. Свидетел съм на наши приятели как му се сплеска главата отзад на детето от непрекъснато спане по гръб и така си е и до ден днешен. За пъпчето, докато падна, не съм го мокрила, къпех го под душа хванат по специален начин под раменцата, който ми показаха в болницата, като реално ръката ми покриваше пъпчето и то нямаше как да се намокри. Факт е, че на запад ги мокрят и като не са паднали. Не ми се вижда чак такава драма и да се намокри. Честно да ви кажа - гледайте да подкарате кърменето, ако имате желание разбира се да кърмите, всичко друго доста второстепенно ми се вижда и по-скоро е въпрос на майчински инстинкти и водене по бебето. smile

Маги, вашата девойка и тя доста едра върви. Браво, все така да е! За ендокринолога знам, че на третия месец след раждането даже се полага по здравна каса за всяка родилка изследване на ТСХ, тъй като бременността е доста натоварваща за жлезата.

flyin, дано намерите подход с хазяите, че иначе много неприятно. Опитвай се да не си го изкарваш на мъжа ти, че той без друго сигурно доста го преживява и се притеснява и за теб.

Thea, на нас двете май са ни най-скоро термините, ако не се лъжа? Радвам се, че проблемът с краката ти е овладян, че много неприятно. И аз имам лек отток в глезените, но не ми е болезнено. Установих, че от тази гледна точка зимата много по-приятно се бременее.

Angel4e, Seagirl, надявам се, че и вие сте добре, момичета!

sabeva_07 и Menyanthe, дано по-бързо ни се адаптират големите деца. На мен това ми е най-голямото притеснение. Аз непрекъснато обяснявам на Иван, че мама ще спи с бебето като се роди и той явно почна да го преживява, защото както не се будеше през нощта, две вечери вече става да ме търси къде съм.

Дано не съм пропуснала някого.

Иначе аз вчера бях на преглед. Бебчо е добре. Според ехографа е 3700 гр., контракции нямам и плацентата още не е узряла. По това Док съди, че ще си чакаме термина, няма засега изгледи да излиза по-рано. За таткото това беше добра новина, тъй като цяла седмица е командировка в чужбина и само звънеше притеснен да не тръгна да раждам. От другата седмица прегледите ми и записът на тонове ще са по два пъти на седмица. Това е от нас. Целувки на всички и галки на коремчетата.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 16, 2014, 22:12:21 »

Скарлет, браво на теб.Хубави резултати от прегледа.Да наистина девойката е голяма, но аз се радвам, имам приятелки с бебета с ниско тегло и знам колко е трудно и колко ценно е всяко грамче.

Иначе днес питах ендокринолога кога да отида след раждането и той каза 2-3 седмици сед раждането да отида не преглед и да пуснем контрола.При мен хубавото е че и дозата не ми се промени през цялата бременност, много стаблна беше жлезата този път.

За това как се слага бебето съм чела всякакви мнения.Знам че в чужбина ги слагат по гръб а тук на една страна, но е и факт че тези малки човечета се въртят smile
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 16, 2014, 22:28:03 »

Скарлет, благодаря за съвета, но всъщност изобщо не си го изкарвам на мъжа ми, даже ми е много мъчно, че той понесе целия товар в ситуацията, и се опитвам както мога да го глезя. Ще се справим някак си, малко по малко smile
Утре ще ходя да говоря с един потенциален педиатър, нямам никакви препоръки освен информация в интернет  huhhuh.gif
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 16, 2014, 22:50:15 »

И аз съм добре. И моля, моля, аз съм с най-ранен термин! Но пък имам непрекъснати контракции, по цял ден, безболезнени, чак се чудя ще разбера ли кога да тръгвам за болницата. Преди 2 седмици доктора ми каза че девойката ми е застанала леко косо и все още я усещам така, дано намери верния път.
И аз съм притеснена за по-голямото дете, ама моето не ми обръща внимание като му казвам, че ще ходя да взема бебето и няма да ме има.
Аз, може би , защото така видях в болницата, оставях първото си дете да спи настрани и дори купих едно мини-дюшече с 2 възглавнички, които се наместват, едната на коремчето, другата на гърба, за да не се обърне самичко бебето.
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 17, 2014, 11:53:36 »

Здравейте и от нас, вие какво мислите дали има вероятност да се сгреши пола на бебето от доктора.
Питам не за друга ами защото ми писна да ми казва(не всички) че корема ми бил остър, че ще имам момче.Включително и педиатъра на малкия днеска за капак идва да ни преглежда че е лепнал вирусче и още с отварянето на вратата ми вика "пак ли момче ще имаш".Писна ми да обяснявам че съм ходила при двама доктори, единия в 18-та седмица на 4Д именно той ми каза първи момиче, без съмнения за друго.След това гинеколога който ме следи от 21-ва г.с. насам си ми казва мома.Без да съм споделяла че съм ходила преди това при друг. Ама честно да си кажа взех да се притеснявам, ами ако излезе че не е мома, естествено че ще си го обичам, ама тия подмятания много ме дразнят.
Не знам дали написаното от мен е за тази тема, ако не, се извинявам.

Хубав ден!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 17, 2014, 11:59:31 »

Споко, хормоните са ти в повече и се втелясваш.Аз не обръщам внимание на такива твърдения.Макар че моя корем бил идеален за мома, ама и сестра ми беше със същото шкембе като форма, пък роди младеж.Туй са глупости да ме извинявате.

Англече, чакаме те с нетърпение да видим девойката дали ще е козирог или водолей, ама така като я гледам се е заинатила и ще е водолейче.
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 17, 2014, 12:03:05 »

И ние относно зодията сигурно ще сме водолейче, след 20-ти януари чакам да им кажат датата на секциото. Нямам наблюдение относно зодията, дано да са кротки деца  Wink
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines