Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 00:43:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето 18  (Прочетена 148916 пъти)
 
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: август 12, 2014, 07:52:02 »

В началото, както е казала Гери, бебетата не се обръщат и не е нужно чувалче. Но пък моето спи все едно война води и зимата се принудих да я слагам в чувал, че спи в отделна стая и не мога да я усетя кога се е отвила. Сега за лятото си купих плат и ми ушиха едно чувалче от хасе. Много е тънко и удобно за лятото и все пак детенцето има нещо на гърба. А ние спим на отворени прозорци, така че не смея да я оставя само по боди.
За марка, ние ползваме на Комес. Мисля, че са бъгарски и съм много доволна. Зимното не е много дебело, а пролетно-есенното е тъничко.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #406 -: август 14, 2014, 11:56:36 »

Вчера направихме една почти среднощна разходка и в тази връзка се сетих нещо, което от известно време издирвам. Търся си светлоотразители, които да залепя на количката. Ако са със залепващи ленти - още по-добре, но и друг вариант да има, пак ще ги закрепя по шасито. Количката ми е ярка, шасито е светло, но все пак искам да се вижда. Някакви идеи?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: август 14, 2014, 12:46:46 »

В "Бриколаж" и подобните на него магазини съм виждала да продават.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: август 14, 2014, 12:48:14 »

Мога да ти предложа друг вариант.Купи си фенерчета за колело и ги сложи където ти е удобно.Ще ти е и светло и ще се виждаш.
ето нещо такова  представляват моите

Евтини са и вършат страхотна работа.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #409 -: август 14, 2014, 12:56:27 »

Гучи, страхотна идея Bravo Хем се възхищавах на една количка, която струва, колкото колата ми, че има "фарове", хем не съм се сетила за нещо подобно. Ти от магазините за велосипеди ли ги купи? На батерии ли са?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: август 14, 2014, 13:33:02 »

На батерии са.Аз ги купих от магазинче дето са за китайски стоки.Вече година ми служат повече от добре.Понякога вечер ги слагам долу на рамата и ми осветяват прекрасно дупките.Има ги и в магазините за велосипеди,но там цената е двойна а вида и марката са същите.Има и по широки и по тесни.Имат и ефекти на различно мигане което ще ти е от полза като пресичаш например.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #411 -: август 15, 2014, 11:58:45 »

Момичета, може ли да ми препоръчате шезлонг за бебенце а също кога започнсхте да го ползвате и дсли им харесвс на вашите дечица. Също искам да взема кенгуру или слинг, някой а има опит и да можеда ми препоръча нещо? Благодаря предварително! smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #412 -: август 15, 2014, 12:07:49 »

Дано не засегна някого с мнението си. Аз лично слинг или кенгуру нямам и не сметнах за нужно да купувам. Родих есента и за зимата ми се стори неудачно като вариант. Не ми се искаше да се притеснявам дали няма да се плъзна в сняг, лед, поледици и тн. Сега за лятото ми е странно да се вземе нещо, което би държало изключително топло на бебето.
Наскоро бяхме на рожден ден. Температурата беше около 32 градуса и бяхме навън. Имаше майка с бебе в слинг. Мъжът ми за първи път виждаше слинг и ме пита защо това бебе трябва да бъде на топло и дали е доносено (мъжка му работа crazy ). Ако ти трябва за кърмене навън или за отскачане до магазина, ми се струва удачно. А и нашата дъщеря наддаваше бурно и не исках да се товаря допълнително, като нося тежко. За мен количката си остава незаменима.
Отново казвам - лично мнение е това и не искам да влияя в решенията на хората give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: август 15, 2014, 12:10:05 »

Аз ползвах най-обикновен шезлонг на Бертони без вибрации и музика.Свърши ми идеална работа.Слагала съм я след 3 тия месец, преди това не и беше интересно.
Кенгурото аз не го харесвам, натоварва кръста на бебето.Лично аз съм с такава раничка и съм много доволна.В ревливия ни период съм я разнасяла много в нея, заспива в нея, не натоварва кръста и е супер удобна поне за мен.

Всеки има право на мнение.Мен съфорумки са ме виждали как мога да я успокоя само там, иначе е безутешен рев и пак рев.Тежи вече около 9 кила и на ръце ми е мнооого трудно, а така пак е гушната и пак я успокоявам, но не ме болят китките после.Разнасям си я и ми е кеф, на нея също.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #414 -: август 15, 2014, 13:34:50 »

Да, точно натоварването на кръста ме отказа от идеята за кенгуру. Ние нямахме и колики, та затова не съм я разнасяла и много на ръце. Иначе, Виви, тръгнеш ли да купуваш - пробвай първо. Аз бях сложила кенгуру на една приятелка и беше много неудобно. Лицето на бебето идваше в моето лице. Беше направено за дребни хора явно pardon
Да се похваля - имаме си фар yahoo
Днес купих тази джаджа. По принцип се води челник за деца. Има режим включено, изключено и мигащо. Закрепих го, но тази вечер ще го пробваме дали не свети прекалено високо. Може да се наложи да преработвам идеята.
Гучи, още веднъж give_rose


* Picture 002.JPG (45.51 KB, 281x500 - видяно 237 пъти.)
« Последна редакция: август 15, 2014, 13:36:37 от Alichka » Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: август 15, 2014, 16:31:49 »

Маги, може ли да пратиш линк на тази раничка, т.к. аз мислех да си купувам слинг, но това,което си показала ми се струва доста удобно. Ако някой е ползвал слинг какъв точно би ми препоръчал?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #416 -: август 15, 2014, 17:25:47 »

Аз смятам всяко мнение за полезно и не се обиждам изобщо, аз искам слинг, защото улиците са просто ужасни, а аз обичам да ходя бързо и като отиваме някъде по работа с нея, дали магазин дали нешо друго бързо, количката само ме бави. Също и както Маги еказала за вкъщи ми се струва удобно, хем я носиш, хем са ти свободни ръцете и последно като ходим на планина или някъде с неравен терен, само това е варианта за транспорт. Може да се окажат и пари на вятъра в последствие, но в момента ми се струва добра инвестиция. smile Маги и аз искам да знам от къде си взела твоята раничка?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: август 15, 2014, 17:30:26 »

Аз я взех от Продавалник за 45 лв, защото оригиналната е много скъпа.Ето ви линк към подобни обяви http://olx.bg/ads/?q=ergobaby На мен ми е много удобна и на пазар ходим с нея, в коша на количката ми е, само да се изнерви и я слагам вътре.А и ако кърмите става много лесно с нея и то без да ви видят.Последно в Карфур така пазарувахме аз я кърмих в раничката и пазарувах, а никой не разбра smile

Като каза неравен терен.Ходихме до Етъра и забравихме раницата, умрях си от яд.Аз бутам празна количка моя мъж носи Моника.  nea Щот терена е ужасен и не става да буташ количка с дете, поне според мен.

Иначе тук в Плевен има слингозаемна, можеш да вземеш под наем слинг срещу сума капаро, организирана е от клона на ЛЛЛ в града.Вижте във вашите градове дали има нещо подобно и така можете да прецените кое ще ви е удобно.Аз ония слинг шал дето е дълъг нам си колко метра не мога да го оправя.Но има слинг подобен на раничката, може да ви е удобен.
« Последна редакция: август 15, 2014, 17:58:36 от магито » Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #418 -: август 15, 2014, 19:06:33 »

Аз, като купила три ергономичени раници, ще си позволя да дам мнение също.

1. Кенгуруто е тотална дивотия, който иска здрави стави за детето си и по-малък риск от дисплазия, просто не бива да припарва до такова нещо. Кенгуруто има много малка ивица плат между краката на бебето, така че краката увисват и се вадят по-лесно от ставите. При момиченцата рискът е 7 пъти по-голям отколкото при момченцата. Раницата или слингът са с широка седалка за бебета и държат краката в правилна поза. Ето картинка за разликата между двете неща:



2. Слинг или раница.
Слингът е по-лек, с по-тънък плат, по-подходящ за мънички бебета. Изисква умения за връзване и носене.
Раницата е удобна за новаци или за хора, които искат бързо да могат да я слагат, удобна е за кърмене, докато бебето е в нея, лесна е за закопчаване, лесно я слагат и бащи. Аз не съм носила слинг, видя ми се доста сложно, затова не мога да дам предположения, но във форума има мами, които са носили, могат да се включат.

3. Каква раница?
Условно мога да разделя раниците на два типа:
- Оригинални раници - известни марки (Ерго, Боба, Тула, Погнае, Беко). Много здрави, хубави цветове, достатъчно големи, за да носят деца до 3-4 годишна възраст, удобни, безопасни. Скъпи обаче, около 160лв и нагоре.
- Китайски реплики - има ги в ибей, в продавалник, в алиекспрес. Не струват почти никакви пари - между 20 и 60лв. Повтарят напълно дизайна на оригиналните, леки са, платът е по-тънък, подплънките в презрамките са по-тънки също, катарамите са по-леки. Неудобството е, че китайците пестят от плат и съответно умаляват бързо. Аз например носих моя син в такава до осмия месец с компромис и после заради удобството си купих по-голяма. Подходящи са за майки, които използват и количка, трябва им раничка за малка разходка, ходене до няколко магазина примерно, както и за такива, които не възнамеряват да носят дълго бебетата.

За мен лично покупката на раница е огромно удобство. Едва този месец стана наистина горещо, но след няколко седмици вече няма да е така ужасно топло и раниците или слинговете няма да са неудобни. Ясен дори и сега не протестира, когато го слагам в нея, но аз не излизам с него по жегите. Също така, за по-малките бебета тия раници спасяват, когато са с колики, защото позволяват да ги носите, без да ви се уморяват ръцете. И най-важното - с раница или слинг, тежестта се носи от раменете на майката, а не от кръста, не го натоварват, не ви боли гърба после. Аз съм носила бебо в раница по места, по които ако разчитах само на количката, трябваше да се откажа съвсем да ходя. Ако обичате разходките в планина, ви позволяват да отидете с бебето и да не се откажете от това, защото сте с количка. Въобще - ползи много. А най-добре е някой да ви даде да пробвате, за да сте сигурни, че е за вас.

Аз имах една раница от продавалник, една от алиекспрес (пишете baby carrier) и последната я купих на търг от ибей.
Има и една междинна раница-слинг - т.нар.май тай слинг, той прилича на раница, но вместо с катарами, се завързват презрамки през гърба и под дупето на бебето. Доста майки се оплакват обаче, че в него се свличат бебетата, а и трябва доста внимателно да се избира неразтеглив плат, което за аматьор като мен, беше трудно. 

Ето и една полезна група във ФБ, в която се обсъжда тази тема. В бг мама има също много голяма тема, но за нея линк не мога да дам, понеже не участвам там.

https://www.facebook.com/groups/baby.in.sling/
« Последна редакция: август 15, 2014, 20:13:07 от Деница Звездица » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: август 15, 2014, 20:18:31 »

Само да кажа, че дисплазията на ставите е вродено състояние и не зависи от това дали си носиш детето в слинг, кенгуро или каквото и да било там.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines