Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 18:19:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето 18  (Прочетена 148885 пъти)
 
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: юли 22, 2014, 13:55:26 »

Stefani1, не е нужно да ползваш кремове като си с протектори. И аз до скоро ползвах най-малките на Авент и съм много доволна. Малката много добре се хранеше с тях, а на мен ми беше  комфортно. От две-три седмици вече кърмя без тях и наистина си има разлика. Сега се чувствам като съдрана sad.
Активен
Stefani1
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #391 -: юли 22, 2014, 14:12:23 »

И аз днес взех на авент,пробвахме ги вече,усеща се разликата ще видим след още няколко използвания как ще е
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #392 -: юли 23, 2014, 15:01:24 »

Мишел, ние имаме такъв шезлонг:



За мен е незаменим, мисля, че някъде писах и преди за него. Ясен си отспа в него първите четири месеца, а сега, макар да му е малък, пак иска да сяда понякога в него и придремва сутрин. Основата му е гъвкава и при движение се залюшква леко, аз даже и само с крак съм го люшкала, от еднообразното движение нашият много се успокояваше. А и в малките месеци ми позволяваше хем да си освободя за малко ръцете, хем да го нося с мен по стаите. Вибрацията не я отразяваше иначе, а музиката никога не съм чувала каква е, защото така и не стигнах да сложа батерии. Още нещо, Ясен в него се научи да се люшка сам, като се тласкаше с крака, та развива яко моториката.

Стеф, за силиконовите зърна, те са спасител за кърменето понякога, но е хубаво да се опитваш като попривикнеш малко, да кърмиш и без тях. Първо защото с тях трябва винаги специално нагласяване, ако кърмиш навън, което си е неудобство, и второ, твърди се, че с тях трайно се отбива по-рано бебето, защото пречат на цялостното отделяне на млякото. Аз почти месец и половина кърмех с тях и доста ми намаля кърмата, но пък благодарение на тях моето дете въобще успя да засуче, иначе бях кауза пердута. Сега видях в сайта на Медела и едни оформители за зърна, които явно са били това, от което имах нужда аз, но ако при теб проблемът е само с израняване, мажи, защото с тези кремове нещата се оправят страшно бързо.
  give_rose
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: юли 31, 2014, 21:28:26 »

Момичета, знаете ли къде мога да намеря тънко чувалче? Навсякъде има само ватирани , т.е. дебели, а ние имаме две такива, но никъде не можем да намерим лятно, тъничко чувалче...
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #394 -: август 01, 2014, 06:09:01 »

Пробвай онлайн, аз си поръчах от амазон 1,5 тог имаше и 0,5. В други сайтове сигурно също има.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: август 01, 2014, 07:01:55 »

Milenuity, имахме ето такова, от органичен памук, много мекичко и приятно. Еднослойно и тъничко е.

http://organic.dafra.biz/

Тук също има варианти, не знам дали са еднослойни летните, може да звъннеш. Имахме такова на Комес с Мечо Пух, но беше от 2 памучни слоя, но без никакви вати и подплати.

http://www.pakostnik.com/bg/products.php?cat=28
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: август 01, 2014, 08:00:09 »

Момичета, знаете ли къде мога да намеря тънко чувалче? Навсякъде има само ватирани , т.е. дебели, а ние имаме две такива, но никъде не можем да намерим лятно, тъничко чувалче...

И аз бих ти препоръчала онлайн, но ако живееш в София - в Младост на пазар Мания има детско магазинче, в които продават различни размери. Цената им е 20лв.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: август 01, 2014, 13:54:38 »

Момичета, знаете ли къде мога да намеря тънко чувалче? Навсякъде има само ватирани , т.е. дебели, а ние имаме две такива, но никъде не можем да намерим лятно, тъничко чувалче...

Angel Baby. Нашият има и е тънко.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: август 02, 2014, 23:53:57 »

страхотно. благодаря!
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: август 10, 2014, 19:25:18 »

Момичета, имам нужда от помощта ви. Не знам дали е много за тази тема, но  тъй като е свързано с покупки, реших тук да отправя питанката си. smile Малко съм объркана относно необходимите принадлежности за сън на бебето. На места пишат, че до 2г. се слага в чувалче, на други чета, че се завива с олекотена завивка или с  одеалце... Вие как слагате вашите бебоци да спят? Бебчето ни се очаква октомври и ми е много трудно да преценя от какво наистина ще имам нужда и кое е правилно.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: август 10, 2014, 19:59:32 »

Аз съм слагала в чувалче.Но моите зимата бяха вече около 5-6 месечни.В началото докъм третия месец бебетата не се въртят много-поне повечето и може да стоят завити с пелена или одеалце.Към 5-6-7 стават по активни и има вероятност да се отвият и тогава чувалчето върши чудесна работа.След 8-я месец вече почват да се изправят и чувалчето става доста трудно да се ползва.И определено не съм ползвала олекотени завивки но аз пак казвам че сме летни бебета.Но пък си мисля,че при новородено се държи доста топличко и няма да имаш нужда чак от олекотена завивка а по скоро от поларено одеалце.Но аз например сега не мога да им сложа чувалче защото просто се въртят много и се изправят в кошарата.Затова гледам да им облека цяла пижамка така че дори и отвити да няма проблем.Ама и аз мойте малко по така ги гледам-не ги навличам много и не ги завививам много и те не обичат топлото много.Дано съм те ориентирала малко.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: август 11, 2014, 07:17:40 »

dixie, не се води по статии и прочие. Опитай, ако искаш с чувалче и се води по детето.

Елица си беше в чувалче доста време, изключвам лятото smile Тънко през есента и пролетта, с лека вата през зимата. Вкъщи държим 21 градуса за спане. Отдолу беше по едно гащеризонче, от тези целите. Нито потници, нито блузки допълнително. Изкарахме с чувалче поне до 2 г, дали не беше и повече (а я сложих в чувалче около 3-ти месец някъде...). Някъде там го махнах, заради пишкането нощем. Голяма хамалогия ми беше. Но на нея не й пречеше да се изправя с чувалчето, явно беше намерила цаката. Но и тя не се дразнеше на самото чувалче принципно.
Та, това бяха спокойните откъм завиване нощи. Оттам нататък - проверки, завивки...Ако спят много неспокойно и шавливо децата си е кофти, но...
Иначе, за информация, има и спални гащеризони, за вече изправящи се и ходещи дечица. С цип отпред, и с вата. Обаче, са доста дебели, поне които аз съм виждала и за Ели не бяха никак подходящи, щеше да заври в такова.

« Последна редакция: август 11, 2014, 07:19:33 от sunray » Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: август 11, 2014, 09:02:35 »

Благодаря, момичета! Ще вземем одеалца и чувалчета и ще видим как ще дойде. Wink Бяхте ми много полезни, както винаги! give_rose
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: август 11, 2014, 14:28:28 »

Аз никога не съм ползвала чувалче.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #404 -: август 11, 2014, 17:43:52 »

Ди, аз съм началото на Октомври по термин, т.е надявам се да хвана и топло време.
Купихме тънки пелени, поларено одеало - средна дебелина и вече по-нататък ще купуваме и дебело одеало.
В комплекта за кошарата има и олекотена завивка, но четох различни мнения "за" и "против" използването и смятам да се въздържа поне до годинката.
Та идеята ми е да наслагвам завивките в зависимост от температурата - ако стане хладно, върху леката пелена ще метна полареното одеалце.
Не знам дали решението ми ще е правилно, в крайна сметка ако не е, ще прибегнем до чувалче.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines