Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 15:53:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето 18  (Прочетена 148804 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: март 27, 2014, 14:45:17 »

Фийби, като видях че пишеш за напълно легналото положение на столчето, да ти кажа какво ни обясниха за това. Не е желателно да има напълно легнало положение столчето за кола, защото риска при злополука е по-голям за детето. Тоест, колкото по-легнало, по-рисковано. Има и логика, разбира се. Та, дори и полулегнало да е, пак става, но пък е по-безопасно от легналото. Не се кахъри, има си и сериозен плюс липсата му при Бритакс столчетата good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: март 28, 2014, 10:31:06 »

Тъкмо вчера ни пристигна столчето за кола.Честно казано не ми се избираше много,за количката с месе,и проучвах и гледах.Спряхме се на Рекаро янг спорт.Считам,че е важна безопасността на детето.В магазина се опитаха да ме убедят да купя столче,което имитира по- хубавите столчета,стори ми се абсурдно.
Поръчахме го от Англия,защото с доставката беше със150 лв. По евтино. Иначе го видяхме в магазина и да ви кажа ми се струва че има разлика в материята.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: март 28, 2014, 11:10:52 »

Нашето столче е такова. http://www.amazon.co.uk/Britax-First-Rearward-Forward-Facing/dp/B009O1P3V2/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1395997987&sr=8-4&keywords=britax
Може да се ползва от новородено. Ползваме го вече повече от месец, понеже кошницата умаля, нищо че я водят до 13 кила. Много съм доволна от Бритакса.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #213 -: март 28, 2014, 21:35:29 »

Аз май съм писала по темата по-напред, но все пак - с мъжо направихме компилация от разни класации на столчета и отсяхме най-сигурните. За нас също водещ фактор беше сигурността. Ние нямаме изофикс и търсихме столче без изофикс. В крайна сметка ходихме да видим две столчета, които бяхме харесали и добре, че го направихме - едно от столчетата изобщо не пасна на седалката на нашата кола!!!! А ние за малко да го поръчаме от Англия за много по-малко пари. Така че, съвет към всички, на които им предстои такава покупка - искайте и търсете начин да инсталирате столчето във вашата кола smile
След дълго мислене, четене и пробване на варианти взехме столче, което се монтира обратно на движението. Освен това е възможно да се фиксира и с колани, и с изофикс - много важна подробност при смяна на колата. Скандализирахме всичките си познати и роднини с избора си и с цената му, но ние сме доволни - детето очевидно се чувства удобно, а ние пътуваме доста на дълги разстояния.
Кошницата може да се ползва доста дълго време - макар Ема да върви едричка, я возихме в кошницата (0-13кг) до 10-ия и месец. Като изключим фактора килограми (тъй като лесно може да се проследи), детето може да се вози в кошницата докато главата му не започне да стърчи малко над страничните бордове/възглавници, независимо колко му стърчат краката от нея.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: март 31, 2014, 08:21:23 »

Ние също като Сноучето гледахме доста класации за безопасност. Но за разлика от тях търсехме оптималния вариант между цена и сигурност, понеже сме с две коли и трябва кошче за всяка. И така се спряхме на nania. Доволна съм и на Алекс са й удобни. Взехме ги от Jumbo.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #215 -: април 13, 2014, 14:33:18 »

 Поразгледах темата и видях някои мнения за бебешката козметика. Все пак ми се иска да попитам дали някой има опит с "Alteya Organics"? Сравнявах продуктите им с препоръчвани марки като "Weleda" и "Logona" и поне по съставки ми изглеждат не по-малко добър вариант. Вие на каква бебешка козметика сте се спрели?
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #216 -: април 13, 2014, 14:52:49 »

michelle, от трите, които си изброила съм използвала само на Weleda. Бих я препоръчала.  good
Лично аз обаче съм ползвала за детето и други продукти. Общо взето се стараех колкото е по-малък да ползвам по-малко неща  Wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: април 14, 2014, 08:34:43 »

Ние сме се спрели на този вариант за столчета за кола.
http://www.amazon.co.uk/Britax-Prince-Forward-Facing-Thunder/dp/B00AE2P824/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1397457132&sr=8-4&keywords=britax
за мен това е оптимално като цена и качество тъй като ни се налага да вземем две кошчета,които да имат и легнало защото ние пътуваме на дълъг път-Смолян-Варна.Ще се радвам на отзиви.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: април 21, 2014, 13:55:06 »

Поразгледах темата и видях някои мнения за бебешката козметика. Все пак ми се иска да попитам дали някой има опит с "Alteya Organics"? Сравнявах продуктите им с препоръчвани марки като "Weleda" и "Logona" и поне по съставки ми изглеждат не по-малко добър вариант. Вие на каква бебешка козметика сте се спрели?

На "Alteya Organics" съм ползвала това http://www.organic.bg/bio-product.php?lang=BG&id1=3731, за памперс зоната. Ползвала съм го дълго време, отразяваше се добре на кожата. Ползвала съм също крема на "Weleda" против подсичане, както и душ гелът и млякото за тяло след баня. Доверявам се повече на "Weleda" да си призная, освен това не мисля и че първата марка е някакъв евтин алтернативен вариант.
« Последна редакция: април 21, 2014, 13:57:25 от Marri » Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: май 06, 2014, 10:27:47 »

elliminik Ели, купихте ли колело за Алекс? Значи след всички проучвания (нямах възможност да ходим по магазините да мерим на място) установих следното. Ако седалката не е нужната височина, тогава няма как да е подходящо за детето. Всички дървени колела, които прегледах са с височина на седалката 30-34-38 см и се оказват високи за Вероника. Четох, че трябва да се измери вътрешната страна на крачето на детето с обувки и от там да се ръководиш. За Вероника ще е идеално колело с минимална височина на седалката 30см, а както казах дървените почват от 34 см и за нея ще е високо. В интерес на истината много малко възможности има с по-ниска височина на седалката, доста търсене по сайтовете и намерих само две такива колела с височина на седалката 30 см. Едното е на Пуки, но е по-тежко от другото с 1 кг и затова ще вземем второто мисля.
http://www.misto-bg.com/puky/lrm.htm
http://www.amazon.co.uk/Balance-Learning-Childrens-Running-Training/dp/B00HHB2YH2/ref=sr_1_5?s=kids&ie=UTF8&qid=1399363877&sr=1-5
« Последна редакция: май 06, 2014, 10:29:20 от Princess_of_the_Dawn » Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: май 06, 2014, 12:22:32 »

Ели и това задължително също:  smile
http://www.amazon.co.uk/dp/B002QQ7JM8/ref=wl_it_dp_o_pd_nS_ttl?_encoding=UTF8&colid=3GED8PD9QS16V&coliid=I863G7B6U4RR9
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: май 06, 2014, 13:10:24 »

Моля да ми препоръчате термометър за стая, който показва вярна температура.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: май 07, 2014, 10:37:10 »

Аз ползвам на авент термометъра и за вода и за стая,показва зе секунди температурата. Беше скъп,но си струва. Иначе за стая съвсем обикновен термометър върши работа.
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: май 07, 2014, 12:09:32 »

Не мисля,че е необходимо да се дават луди пари за термометри за стая и вода.Обикновените вършат работа,а аз лично за водата най-ми е удобно с лакът.Освен това вече започва да се стопля времето.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: май 07, 2014, 12:48:13 »

Не мисля,че е необходимо да се дават луди пари за термометри за стая и вода.Обикновените вършат работа,а аз лично за водата най-ми е удобно с лакът.Освен това вече започва да се стопля времето.

За вода ползвах лакът smile,а за стая най-обикновен живачен термометър.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines