Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 01:26:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето 18  (Прочетена 148887 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 14, 2014, 11:09:40 »

Иве, аз имам негативно мнение за Хаук. Много са ми дървени, честно. Ама това си е мое мнение, де. Да не обидя някого. Открих предимствата на количка с големи, помпащи се гуми. Суперл лесно управление и маневреност. Да, прави я малко по-тежка, но пък минава всякакви препятствия.
Иначе аз почнах да пазарувам след втората ФМ, някъде около 25 седмица.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 14, 2014, 11:19:02 »

Веси, не мисля, че ще обидиш някой - попитах с цел да събера мнения, било то положителни или негативни smile След втората ФМ наистина ми се струва подходящо време да започна да пазарувам, само че като се знам колко съм нетърпеливаааа, не знам как ще издържа  blush Но нищо- поне имам време да набележа покупки и събера отзиви smile
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 14, 2014, 12:18:52 »

ivelka ние сме с Hauk Malibu даже същия цвят какъвто си показала.На мен ми е удобна,нямам забележки и като цена ме устройваше идеално.Вече минахме на летния кош-супер е.Освен това не е много тежка,ние нямаме асансьор и си я мъкна до 2-я етаж.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #18 -: януари 14, 2014, 18:03:15 »

Ивелка, аз съм супер доволна от количката. Нашата също е Малибу, но е в кафяво и зелено. не се спирам - постоянно съм по разходки и на ден минавам поне 15 км с нея. Предимствата: супер лека (малко колички са под 10 кг въобще). Нямам проблеми с качването и слизането по стълбите до и от асансьора. Просто вдигам количката (с Мария вътре) и си я свалям спокойно. Събира се в асансьора ни без проблем. Лесно се сгъва и разгъва - определено. Като компактност не мога да кажа, защото аз съм с едно от големите комбита и не мисля за мястото в багажника.
Друго предимство е големият кош за багаж. С него обаче има и един недостатък - малко трудно се навират обемни неща, когато се ползва зимния кош. Просто трябва да се понадигне леко зимния кош и да се набута даденото обемно нещо. Затова пък раничката събира изумително много неща. Недостатък може би е липсата на регулируема дръжка, но аз съм си свикнала с тази, удобна е като захват и не ми пречи.
Аз лично не бих си взела количка с помпащи гуми едно заради това, че са по-тежки (минимум 14 кг), и друго, че лесно се пукат гумите (съдейки по количката на етърва ми). Като се прибера от разходки, имаме забити ужасно много тръни, на които им казват бабини зъби. pardon Не мисля, че е дървена в сравнение с други колички. Естествено количките с помпащи гуми вървят "по-мазно" поради диаметъра на колелата.
Иначе за покупките - от 6-7-я месец първата покупка я направи майка ми - шапка. Такова било поверието. После започна едно по-обстойно пазаруване, за да сме подготвени напълно Wink
Весе, не се обиждам - тук сме да изразяваме мнение и всяко едно такова е полезно give_rose
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 14, 2014, 21:28:51 »

Така е, няма за какво да се обиждам. Всеки купува, каквото му трябва подрежда приоритети. Аз понеже пътуваме много, ходим по градове с каменисти улици, на село също и за мен помпащите гуми са предимство. За друг, който държи на лекотата, са недостатък и така. Аз не съм пукала гума още, а сме пропускали само няколко дни излизане.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #20 -: януари 14, 2014, 22:05:40 »

Още едно ЗА Малибу-то. Не мръдна, не се разскърца,година и половина не я спрях. Дадох я на приятелка, година и няколко месеца я ползва, също без оплаквания. Бях си купила отделно дръжки и я товарех доста с торби,наистина излезе много здрава.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 15, 2014, 08:55:18 »

Благодаря ви за отзивите, момичета!  give_rose Наистина са ми много полезни, защото за първи път разглеждам колички и ми беше трудно да се ориентирам. Но наистина всичко е до приоритети - на какъв терен ще се ползва, дали е важна лекотата и други такива. Сега ми е много по-лесно да се ориентирам какво да търсим за нас. Ще набележа покупките и след втората ФМ, започвам да източвам семейния бюджет  tease За сега единственото нещо, за което сме сигурни е леглото - избрали сме този тип Трансформър креватче + люлка и регулируема височина на матрака, които в по-късен етап могат да се ползват за юношеско легло и бюро - просто за нас това би бил най-практичният вариант.  smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 15, 2014, 09:07:20 »

Ивелка, за Хаук не мога да дам мнение, но някои от важните неща при насочването към Вашата количка са:
- с колко дръжки е - една, което е по-лесно за управление на количката с една ръка; две - тогава са ти нужни винаги и двете ръце
- пълно легнало положение на облегалката - това си е направо необходимост, защото децата си спинкат по разходките първите 1-2 години
- багажника - дали ти е нужен по-обемист, ако ще пазаруваш редовно ти през деня
- гумите - двойни или единични, малки или големи. Двойните или малките не са толкова подходящи за разбити улици и тротоари.
- завъртане на коша - може ли да гледа детето към майката. На мен това лично ми беше важно.
- теглото вече е коментирано
- сгъването - лесно ли е, компактна ли е сгъната - това е важно за пътуванията.
- широчина на самата облегалка - има някои сравнително тесни, а ако бебчето върви едро...

Един съвет, неискан smile - гледай да вземеш и кош за новородено. Май не всички комплекти колички го предлагат, а твърдо съм на мнение чо първите 5-6 месеца е изключително важен този кош. И че напълно легналото положение на другия кош не може да го замести.

Аз преди да изберем нашата количка се спирах поне на 4-5 други модела pardon

А относно покупките - не съм суеверна и започнах да пазарувам още към 4-тия месец. Първо, че е истинско удоволствие, от което не исках да се лиша и исках да удължа във времето. Второ, че така пръснати във времето разходите не се усещат много. И трето, чакахме февруарско бебе и не можех да си представя да обикалям с големия корем посред зима за покупки.

Успех с това приятно начинание "бебешки шопинг" Girl_hide
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 15, 2014, 13:52:15 »

Аз за баткото почти нищо не купих в началото , всичко ми дадоха сестра ми и приятелки (нямам проблеми с дрехи и други неща втора употреба ) . Само като усетих бебето, купих една шапка, заради поверието.
Сега с тази бременност пак натам вървят нещата. Почти нищо няма да купувам. Даже и шапчица още не съм купила , а от 3 месеца почти,  сигурно вече усещам бебето  blush
Сега чакам още една приятелка да ми даде дрешки и като сортирам , ще преценя дали ще има нужда от нещо.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #24 -: януари 15, 2014, 16:41:06 »

Искам само да допълня sunray Wink Дали количката да е триколка или четириколка. Въпросът не е само в дизайна, а и в практичността. Триколките са по-дълги по принцип и съответно влиза ли в асансьор, багажник на кола... Другото е с тротоарите и бордюрите - дали масово са скосени, че да не става количката нестабилна при пресичане.
Спирачката - дали ще я ползваш редовно. Например на Малибуто не е от най-удобните при освобождаването й. Аз не я ползвам въобще и даже моята не е разработена и много трудно още се борави с нея.
Иначе и аз съм твърдо ЗА зимния кош на количките, докато въртенето на летния кош не ми е приоритет  pardon
набележи си 4-5 модела и пробвай в магазините. Не ги гледай, а ги пробвай good
Относно леглата, които се трансформират - гледай размерите на юношеското легло. За някои от тях трудно се намират матраци. Проучи този въпрос предварително Wink
Активен
macituu
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #25 -: януари 16, 2014, 18:43:13 »

Сега търсех  шишетата на авент в айко , бяха много намалени да ги поръчам и вече ги няма  sad . Така ме е яд, вече каквото вида с намление и изгодна цена го вземам не ме интерисува рано ли е или не.
Активен
macituu
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #26 -: януари 17, 2014, 13:10:16 »

Вижте какъв сайт открих с много добри цени http://www.babyoutletzone.com/#!tommee-tippee/c1lmh ,чудя се сега томи типи или авент ? Някои с мнение по въпроса?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 17, 2014, 21:26:49 »

Аз имам и Томи типи, и Авент. Анди харесва и двата модела. На мен Авент са ми по-удобни.
Ето ти изгодни цени:
http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-SCD271-00-Newborn/dp/B003MAJ5OM/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1389986856&sr=8-2&keywords=avent+bottles
http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-SCD290-00-Natural/dp/B007ZPFLDE/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1389986856&sr=8-4&keywords=avent+bottles
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #28 -: януари 18, 2014, 09:15:16 »

http://www.asda.com/baby-event/?cmpid=emc-baby-_-ahc-_-promo-_-baby_event_launch-_-E100000780  почва днес. Аз от там пазарих, с посредник.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 18, 2014, 15:07:40 »

macituu , шишетата н Авент в сайта на Айко пак ги има.  
« Последна редакция: януари 18, 2014, 15:36:02 от lunno momiche » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines