Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 14:50:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица с препратка към детството 6 - 12.01.2014  (Прочетена 16640 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 07, 2014, 11:12:59 »

панда, я кажи какво ти викаше този умник, ако не е тайна, че ми стана интересно beating
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 07, 2014, 11:23:16 »

Честит празник на всички именденници!
Ее, върнахте ме в детството - много приятно! Спомням си, че много обичах една книжка, която беше сред първите, които прочетох - Тимур и неговата команда се казваше. Иначе ние с брат ми много обичахме да четем една поредица книжки със сборни приказки от различни народи. А и андерсеновите приказки ми бяха сред любимите. Спомням си обаче няколко книги, които наистина ме бяха впечатлили с илюстрациите си. Бяха едни големи, с твърди корици и много красиви. Имахе Дивите лебеди, Спящата Красавица и Буратино. С моя мъж често се разхождаме из пазара на книга на Славейков и там ги има да се продават - толкова много книжки от детството ни smile.

Чичо-Томовата колиба я прочетох в трети клас. Незнам колко разбрах тогава от проблематиката и, но си спомням колко много ме беше развълнувала.
Други любими книги от детството ми бяха Винету (трите тома) и Дневникът на Капитан Блъд. И последната е трилогия, но така и не прочетох другите две. sad

Странно, но много мразех Ян Бибиян. Може би, защото едно лято ме тормозеха да я чета. smile

ее, страхотна тема. Толкова мили спомени си моменти се върнаха smile

Панди, браво за презентацията!
« Последна редакция: януари 07, 2014, 11:28:02 от milenuity » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 07, 2014, 11:26:30 »

ян бибиян и на мен  ми беше тежък . плашещ. той е за възрастни, според мен.
и аз като ивелка от 5 годишна четях сама и всичко подред- каквото ми попадне.
обожавах руски, индийски, японски приказки. украински също . андерсен и мен ме промени, братя грим ми бяха забавни. пипи ми беше много интересна, но като че ли повече харесвах Карлсон.
никога няма да забравя малката кибритопродавачка, убедена съм че част от жалостивостта ми се дължи на Андерсен.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #18 -: януари 07, 2014, 11:48:27 »

Ян Бибиян, Робинзон Крузо и аз не харесвах, сигурно защото бяха задължителни. За Тимур и неговата команда, Чук и Гек и Лукчо ми припомнихте сега, стана ми мило, любими са ми heart heart heart Особено Лукчо....По времето на децата харесвах и Приказки по телефона, предпочитах да им ги чета, пред Андерсеновите. Малката кибритопродавачка е просто смразяваща......, пък и другите. Същият възпитателен ефект има примерно Антон и Точица, без да е толкова жестока. То и по тази причина вероятно харесвам толкова Ерих Кестнер и детските му романи. Хихи, от приказките най- харесвах Руски вълшебни, а не харесвах Хитър Петър.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 07, 2014, 11:55:55 »

Привет! Благодаря на всички за пожеланията! Да ви се връщат! Черпя ви виртуално, да ви е сладко! blum


Аз по това време на годината не се чувствам много празнично, защото вече ми е омръзнало от маси по празниците. Ама няма как - името трябва да се уважи! Кръстниците ще идват довечера да се видим и с тях ще отбележа празника. След него остава само още един - в събота ще честваме 55-годишнината на свекъра, но ще бъдем на ресторант и така приключва празничния сезон, от който винаги се чувствам изцедена от гласене на маси, ходене на гости и посрещане на такива. girl_impossible girl_wink

Еми, това последното за влиянието на Андерсеновите приказки върху характера ме впечатли! И аз съм сигурна, че децата, които са израснали с приказки, са станали една идея по-добри хора good
В предния си пост забравих да спомена Том Сойер и Хъкълбери Фин - мои големи любимци, обожавах да чета приключенията им. Миналият ден даже случайно открих филм за тях, излязъл 2011 година и възнамерявам да го гледам скоро smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 07, 2014, 12:11:51 »

е сега като споменахте Лукчо и се сетих че я обожавах книжката.
Кестнер и аз и майка ми, още го четем и препрочитаме.
Джералд Даръл също- той донякъде е виновникът за огромната ми любов към живата природа.
Джером Джером обожавам и до днес.

както и имаше една българска книжка за лисицата и морето - лиско и морето. за мен тя също е за големи.


Малката русалка, пък, Ивенце, изгради у мен едно лееко недоверие към мъжете- не прекалено, но си извадих заключението че не трябва да се променяш крайно заради никого.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #21 -: януари 07, 2014, 12:40:19 »

Привет и от мен! Много хубава темичка тази седмица, но за съжаление повечето книжки които съм чела са от македонски автори и са непознати за вас. От чуждестраните ми е най най любимата "Хайди" чела съм я много пъти и всеки път ставаше все по-хубава smile а от Македонските ми е "Шекерна Приказна" smile

Честит имен ден на ivelka, да си жива и здрава и тази година да си получиш най-прекрасния подарък! Честит имен ден и на моят прекрасен съпруг! И накрая Честито рождество Христово отново! Знаете че ние тук сега празнуваме smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 07, 2014, 13:06:30 »

emmmmmy и мен ме впечатляваха много андерсеновите приказки и тези на ангел каралийчев. и тъй като често бяха с тъжен край някъде в гимназията осъзнах, че съм си измилила хени енд за повече от тях и ги прочетох отново, за да знам истинския им край.

а умникът нещо не беше доволен от едни датировки, които аз не съм си измисла - взети са от дебели книги и съгласувани с доцентката, и тъй като се опитах да му обясна, това, което според мен не беше разбрал, той ми отвърна: "аиде, чети си листчетата"  ANGRY  както каза колежката ми - не стига, че им даваш всичко сдъвкано, а и нагли. ама с такива хора не може да се спори.  pardon

честит празници, mariola85  give_rose
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 07, 2014, 13:21:10 »

Честито на именниците, бъдете здрави!!!Ивелка, нека тази година бъде най-щастливата в живота ти! give_rose
Вчера споделих за отношението си към Андерсен, но не мога да не спомена Джералд Даръл и неговата Моите роднини и други животни. Това е една изключителна книжка, както и Зоологическа градина в моят багаж. Пипи беше любима на сестра ми и много преди да можех да чета я знаех наизуст. Вълшебникът от Оз също е една от най-четените книжки в нас. Вече в прогимназията обожавах Гордост и предразсъдъци, Пътеводител на галактическия стопаджия и Властелинът на пръстените. Общо взето детски книжки се четяха много малко, по-голямата ми сестра много рано ме зариби с книгите за възрастни.  pardon

Пандичка, за съжаление повечето студенти вече са точно такива. Скоро бях в университета, ходих при мой преподавател /вече приятел/, за да ми обясни едни неща, и присъствах на лекция...Бях потресена. Студентите са агресивни, нагли и изключително неграмотни. Човекът обясни, че за няколко години студентите направо са се изродили и доста често му се налага да ги гони от залата.  diablo
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #24 -: януари 07, 2014, 13:34:00 »

пандичке аз съм държала държавен изпит пред 1ви клас дечица, и на 10та минута всички скочиха и почнаха да викат " физическо, физическо, физическо" и ме игонорираха напълно, така че и малките са доста коварни като става въпрос на изпити  girl_wink
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 07, 2014, 13:52:39 »

Пандичке, браво за лекцията Bravo И не обръщай внимание на такива изказвания. Може да е искал просто да те провокира, ама пък го "срежи", ако има следващ път smile

Прави сте, че възпитанието се е променило за няколко години. И аз като теб, Мариолче, имах държавен пред дечица, само че от 2 клас и поведението им по нищо не може да се сравни с поведението на сегашните "невинни" дечица, които се държат безобразно и арогантно, а пък и за студентите съм съгласна с Пандичка.. sad Моят професор ми разказва какви са сегашните му студенти, как не знаят елементарни неща от обща култура (за грамотността не коментирам), нямат желание да научат и в същото време самочувствие до небесата.. Oh my ...
Така като заговорихте за приказки от други народи се сетих, че на пътуването ми до Египет си купих "1001 нощ" и просто се потапях от история в история, в история... Невероятно просто smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 10, 2014, 11:57:46 »

Привет! Wink
Нещо сте се загубили из седмичната темичка и май сте позабравили, че днес е петък и е време за петъчния танц! danceg
Черпя с нещо любимо, което нямам търпение да вкуся отново! heart
Усмихнат и спокоен/динамичен уикенд give_rose
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 10, 2014, 11:59:21 »

Ей, тази мъгла нещо ни погълна всичките  nea Всеки ден отварям щорите с надежда.... и пак мъгла! Никак не съм доволна  nea Даже съм съгласна да завали сняг, само да се махме мъглата.

Вие как я понасяте?

хихи m0onlight ме изпревари  girl_wink
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 10, 2014, 12:36:18 »

Идвайте към Варна - тук пече страхотно слънчице! Sunshine
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #29 -: януари 10, 2014, 13:14:24 »

Мхм и в Лондон днес е много слънчево, но ми беше писнало от облаци и дъжд покрай Коледа, е как един слънчев ден нямаше. Даже на обяд мисля да изляза да се пошляя, макар че си е студенко де. Wink

Панди, повярвай ми, ако има някоя гадна киша и тя няма да те кефи особено, поне е сухо, ако не друго. smile То си е зима в крайна сметка, няма как да е супер прекрасно времето.  pardon

Какви са ви плановете за почивните дни? smile
Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines