Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 03:22:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В РУСЕ - 5 та част  (Прочетена 200782 пъти)
 
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: февруари 10, 2015, 18:50:54 »

Оффф, те пък и те... Не знам какво да ти кажа мила. Левента не ви ли препоръчаха нещо? Не са ли се сработили с някой хотел за такива събития?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: февруари 10, 2015, 19:35:56 »

Да си призная, не съм ги питала, тъй като не сме си ходили от Коледа.  blush
Стигнахме до някакъв консенсус с Рига, но аз съм упорита Wink Началото на март ще има преговори на техен терен.
Иначе, учудена съм как изобщо си задържат бизнеса голяма част от хотелиерите в Русе. Ако разчитат само на корпоративни клиенти....как да е smile
Активен
Ekaterina_M
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



« Отговор #347 -: февруари 16, 2015, 12:24:29 »

Можете ли да препоръчате фризьорка?
« Последна редакция: февруари 16, 2015, 12:26:00 от Ekaterina_M » Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: февруари 27, 2015, 23:53:40 »

nansita, успех в преговорите! good

Ekaterina_M, аз си правих сватбената прическа при Гига Софрониева от салон Еда. Доволна съм! Там си правих и грима при Кремена Христова.
https://www.facebook.com/pages/Hair-and-beauty-studio-EDA-Giga-Sofronova-Ruse-Bulgaria/170500859705855
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: март 31, 2015, 11:46:27 »

Тъй, изглежда тази година май няма много булки от Русе, които да пишат във форума.
Аз да си дам отчет:
Някак си стигнахме до консенсус с агенцията и с хотела.  yahoo На гостите ще им е красиво и ще има къде да спят. YES!
Сега остана да мисля за тортата. Минах на обиколка през 2 сладкарници, покрай които така или иначе минаваме всеки път. НЕ съм очарована. Навсякъде ми го предлагат тоя фондан. И аз навсякъде обяснявам как фондан не харесваме, не желаем да има по тортата нищо от захарно тесто, освен украсата. Не едното място ме гледаха неразбиращо и учудено "Ама тая луда ли е, как така не иска фондан??!?!" И се опитаха да ме убедят колко по-добре за мен е да имаме цяла торта, а не малка само за разрязването. Няма да споменавам за прекалено скъпите цени на украсата от фондан. Ще ме порщават много, но в София ми предлагат 1лв/ бр голяма роза.  nea Останаха още 2 или 3 сладкарници. Умишлено няма да споменавам имената, за да не го счете някой за реклама.
Запазих фризьор и грим. Гига и Креми са големи сладурани. Ако живеех в Русе, щях да използвам само техните услуги.
Мина, къде се губиш? Ние пишем ли пишем из общите теми. smile
Активен
Aquarius
Новак
*
Публикации: 14



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: април 19, 2015, 12:40:15 »

Здравейте отново... давам бърз отчет какво съм свършила и аз:
06.06 - хотел Теодора Палас с DJ Данчо, Св. Георги - църковен брак;
рокля и костюм на лице, с украсата сме почти готови, раздали сме поканите;
не можах да заема Кремена Христова, тъй като в часа, който ми бе удобен, вече имаше записана булка и само майка ми намаза с по-ранния свободен час. Моят ще го прави Мила Икониева.
Фото и видео сме наели AiMphoto - от Силистра са момчетата, хареса ми как работят.
Няма ли във форума някоя "колежка" със сватба на 06.06?
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: април 20, 2015, 11:19:12 »

и така....и аз да се запиша тук.
Дата: още не ясно, но до края на месец Май се надявам да е определена;
Месец: плануваме септември;
Място: първоначално идеята беше за Казанлък, НО се оказа, че гостите от Русе ще са повече и малко се обезсмисля сватбата да е там. И сега нещото което НАЙ НАЙ ама НАЙ много ме напряга - броя на гостите... от страната на моя човек са около 90, а наще като разбраха, че има вероятност да е в Русе така се вълдушевиха, че списъка се увеличи ДРАСТИЧНО и  бройката идва около 200  smell Boy cry
Опциите за ресторанта малко в този случай ме поограничават. Пратих запитване по мейла на Рига и Левента, но предвид месеца май клоня към Рига. Някой със скорошни сватби там да ми удари едно рамо с информация. Моля Ви ако има някой да ми пише на мейла ([email protected])  да го позатрупам с МАААЛКО въпросчета  Girl_sing give_rose ще съм много благодарна
Организацията малко ми се бави, тъй като мъжлето ми е командировка в Англия и го чакам другия месец и се почва. А аз от сега почнах да се напрягам.
От другата седмица започваме да обикаляме с мамен за рокля.

ами за сега толкова от мен...
хубав ден на всички  good
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: април 20, 2015, 11:34:38 »

Хрис, виж темата на Мина. Нейната сватба беше в Рига миналата година. Доколкото си спомням, всичко е минало чудесно.
Да не те плаша, ама не е лошо да започнете по-сериозно организацията за септември. Ориентирахте ли се за фото, видео, DJ? Не се къхари за гостите, накрая ще започнат да отказват, понеже не им се занимава. Един съвет за Рига- ако не ти отговарят, звънни. Аз така комуникирам с тях, понеже настаняваме гостите там.

Тъй, аз да се оплача. Поръчали са тортата без мен. Що ли ги оставям да правят каквото си искат...аз имах желание да обиколя и другите сладкарници в града. Дано накрая имам някаква торта.
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: април 20, 2015, 11:44:40 »

писнах й на mina_ едно съобщение, дано да успее да ми помогне малко и да ми поизясни нещата...
nansita и на теб ще ти пусна едно съобщение на лично да те потормозя с въпроси  give_rose
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: април 21, 2015, 12:33:57 »

Момичета инфо за цените при Кремена имате ли?
« Последна редакция: април 21, 2015, 12:43:15 от hrishristova » Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: април 22, 2015, 10:13:49 »

nansita, тук съм, мила! Нещо все не мога да се организирам и не ми остава време да влизам... Как така са поръчали торта без теб?!!?? До какъв консенсус стигнахте с Рига за настаняването? На коя агенция се спряхте за декорацията? Поздравявам те за избора на грим и прическа! И аз останах супер доволна и от двете!

hrishristova, отговорих ти на съобщението, надявам се не съм се забавила много! Не се шашкай, спокойно! И все пак - като мислите за дата намислете си поне две, в случай че едната вече е заета в ресторанта, на който сте се спряли. Нашата сватба беше вечерна, в ресторанта на Рига на 07.09.2014, а първоначално много искахме да е на открито. Само че денят на нашата сватба беше единственият от цялата седмица в който не валя дъжд (пак имахме късмет!). По едно време излязох на терасата да взема глътка свеж въздух (тъй като аз не се спрях :-D ) и да ви кажа стори си ми се направо студено навън! Та, изобщо не съжалявам за избора, който направихме с ресторанта. Друг беше и фактора, че почти всички гости бяха настанени в хотела, та това си беше допълнително удобство.
За цените на Кремена - мисля, че булченския грим с мигли беше 45 лв., но предполагам, че nansita може да даде по-актуална информация :-)
« Последна редакция: април 22, 2015, 10:15:40 от mina_ » Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: април 22, 2015, 10:26:16 »

ами ние не сме по символиката и нямаме нещо конкретно около датата....предвид факта, че ще се организираме за 5 месеца има няма, ще се спрем на всяка дата коята е свободна по края на август до началото на ноември. в Рига се оказа, че 19.09 е свободна  yahoo първоначално като ми предложи точно тази дата си харесах, тъй като има 3 почивни дни след нея, но се оказа, че приятелите ни от чужбина (които са ни много скъпи) няма да успеят да дойдат ако е тогава.
Дунав тепърва предстой да отвори другия месец и силно се надявам там да има нещо свободно. Като цяло краткото време не ме притеснява на този етап. Достатъчно организирани хора сме за да се справим smile

P.S. - мерси за отговора. изобщо не си се забавила
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: април 22, 2015, 10:35:34 »

Ей, появи се и ти!  heart
Най-после да пораздвижим темата, че съвсем замря.
Хрис, толкова е грима. Без мигли е 35. Сега си изрових бележката от тефтера. Само запзаи спокойствие! Хората и за 2 месеца организират сватба, така че няма драми. Лошото само е,че ако се спреш на дизайнерска рокля от някой голям бутик (например Aegean), трябва да изчакаш няколко месеца за доставката. В България правят само корекциите.

Иначе, ходихме до Златните рибки и харесахме няколко пасти, пробвахме ги и аз изкоментирах кое ми хареса, кое не. Ама не я поръчах веднага, понеже исках да се разходя и до Шоколино.То се видя, че торта с такъв крем за украся няма да ми направят,понеже е топло, та се примирих със сметана и фондан за алтернатива. ММ, свекито и брат му излизаха до някакъв сервиз на следващия ден и минали да я поръчат. Поне са поръчали по снимката от телефона на ММ.
С Рига се споразумяхме. Направиха отстъпка, не е много голяма, ама пак е нещо.
Агенцията остава Да и Да. Оправихме разногласията. Оказа се, че са направили оферта за реден цвят до цвят и затова се е оскъпило толкова. Аз пък искам да има зеленина в украсата, че само цветята не ми харесват.
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: април 22, 2015, 15:23:53 »

nansita, Да и Да с кой флорист работят? Цялата цветна украса по нашата сватба я прави Лидия Йолова - има магазин зад пощата. Препоръчвам я с две ръце! При лична среща изглежда малко шемет, пише на разни хвърчащи листчета, обаче е факт, че в деня сватбата всичко беше изпипано точно така, както го бяхме говорили! А ние имахме много цветя, тъй като и църквата беше украсена. Ако има как срещни се с нея и говори с агенцията (ако не разботят с нея) тя да се заеме с цветята. Няма да съжаляваш, сигурна съм!
А рокля имаш ли си вече? Аз толкова отдавна не съм влизала, че вече не си спомням какво знам и какво не...
Хриси, ако се спрете на Рига и ще имате нужда и от стаи за гостите имайте предвид, че не всички стаи в хотелската им част фунцкионират. Част от нашите гости за малко да останат без резервации, защото се позабавихме с броя на стаите и вече почти всичко беше пълно. Както ти казах обаче, те имаха общо 5 сватби през целия уикенд.

Момичета, аз ще се прибирам към Русе другия месец. Ако искате да спретнем една форумска среща?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: април 22, 2015, 15:29:22 »

Да и Да си имат флористка, доколкото знам и тя прави цветните аранжировки. Останалите (1 или 2 жени) правят декорацията по масите. Лидия ми беше едната идея,ако правя украсата сама. В последствие се отказах, понеже установих, че няма кой да ми я сложи (има 1-2 желаещи,ама не съм сигурна колко мога да разчитам, понеже не са от сръчните).
Роклята я избрах още септеври и ноември вече си беше моя. Сега само ще ми направят поправките началото на юни, понеже ми е малко дълга и широчка на места.
Мина, кога ще си идваш? Аз ще съм на линия 4-5-6 някъде. Ще се радвам да се видим smile Bravo
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines