Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 15:45:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В РУСЕ - 5 та част  (Прочетена 203176 пъти)
 
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #60 -: март 07, 2014, 12:38:20 »

candy_girl_20 Да, Обредния дом разрешава ползването на твой венец. Само искат 15 мин преди ритуала младоженците, кумовете, и две/двама шафери да отидете в стаичката за подготовка. За продължителността на самият ритуал, трябва някоя по-скорошно минала булка да каже, че мен ми се е размило в паметта. Мисля, че беше 10- минути някъде ритуала, после поздравленията са в зависимост от броя на гостите, но мисля, че не е повече от още 10-15 минути, защото може да има следващи младоженци. А за документите всичко се носи в общината, което са ти казали да подготвиш. После минаваш и плащаш таксата в Обредния дом, нищо повече не се носи там, само в деня на сватбата личните карти. smile
« Последна редакция: март 07, 2014, 12:40:57 от run_girl » Активен
Radina_
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #61 -: март 09, 2014, 09:44:03 »

Момичета, Здравейте!
От доста време не съм се включвала, но Ви следя когато мога. Доста сте напреднали с организацията на сватбите Ви. Аз още не съм приключила раздаването на поканите, надявам се до края на месеца да ги раздам. И аз реших да си правим каквото можем сами за украсата. Поканите бяха добра загрявка smile Тази седмица ще пробвам рокли, защото съм избрала модел и мисля да се шие. Все още съм спокойна за нещата които остават, макар че остават 3 месеца smile
Искам да Ви попитам , тези от Вас които са решили сами да си правят украсата, кой ще я сложи по масите в деня на сватбата? Аз си мисля да наема агенция, която да украси младоженската маса и да подреди украсата, която аз ще направя и цветята. Можете ли ориентировъчно да ми кажете,колко би струвало това.
Благодаря Ви предварително и ще се радвам да Ви бъда полезна и аз smile Успех на всички !
Активен
desi4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 71


Булка - тайфун


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: март 09, 2014, 12:21:30 »

Radina_,
аз съм наела агенцията, от която искам да ми нагласят нашата маса, украсата по столовете и масите на гостите.
На последната ни среща с агентката ми коментирахме, че ще си правя сама тейбълките и номерата на масите, че ще имам подаръчета, които ще искам да разпредели по местата на гостите. Също така я помолих за малко съдействие и помощ за закачката ни с гостите и подредбата на една малка сама, на която ще има плащ с нашите имена и дата и отгоре да се разположи някаква малка украса (камъчета, свещи, някое друго цветенце), кутията за пликове и книгата за пожелания. Като цяло тя работи на принципа, казваш какво искаш от нея, с какъв бюджет разполагаш и се нагаждат нещата. Сега примерно умувам на дансинга да не слагам някакви драперии по  тавана, а да си купя малко балони с хелий и така хем на малките сватбари ще им е забавно, хем и дансинга няма да е пуст smile и ще я помоля само да ги разпредели малко преди сватбата за да издържат балоните до края.
А за цени, може би е най-добре да се свържеш  с всяка агенцията и да си поставиш въпросите. От там насетне правиш преценка и действаш   girl_wink успех в начинанието. И по-напред сподели какво си решила и как си се правила с тази задача.
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #63 -: март 09, 2014, 14:29:58 »

desi4ka_ идеята ти с балоните на дансинга е наистина страхотна. Аз бях така на моята сватба и беше много хубаво. Вървите на балоните се спускаха нежно на долу, свършваха малко над главите ни и отстрани изглеждаше много яко, а аз имах чувството, че танцувам под върба smile За децата е наистина много забавно, бягаха наоколо с някой друг балон, подхвърляха си ги, а бе детски игри smile А по към вечерта, когато започнаха някои балони да падат, стана забавно и за нас големите smile Няма да те лъжа и ние си поиграхме smile Дори хора, от които не бях очаквала да излязат от иначе винаги сериозното си поведение, добре се позабавляваха smile Накрая когато се местехме младите на дискотека, събрахме балоните и ги раздадохме на случайни хора, всички много ни се радваха smile
Активен
desi4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 71


Булка - тайфун


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: март 09, 2014, 15:11:06 »

Аз сега се чудя дали да се местим в дискотека някъде. В интерес на истината няма да имаме чак толкова млади на фона на 120 човека. И ме притеснява факта дали ще има желаещи за още танци и забавления. Признавам дори не знам дали аз ще имам сили за още. Макар и да има още доста време все си мисля, че на самия ден ще съм адски притеснена и напрегната.  girl_impossible
Вчера ходихме да си купим чашите и свещите за големия ден. Сега ровейки тук видях тема за чашите и много от булките са решили да ги гравират. Идеята много ми хареса и сега се чудя къде в Русе биха ми ги гравирали... Някой да има представа къде мога да проверя?  resent
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #65 -: март 09, 2014, 16:47:38 »

Аз знам къде надписват smile По принцип в агенция Елиза (мисля, че така се казваше) предлагат тази услуга. Носят ги на фирма, която се занимава с това. С много ровене изнамерих фирмата, така че ако искаш може да отидеш направо там. Фирмата се казва Дуков. Намира се на адрес 7000 Русе, ул. Оборище 29. Имат и сайт http://www.dukov.com/aboutus.php?lg=bg . Скоро ходих там и ако се спреш на тази фирма и имаш нужда с орентир как да стигнеш, ще се опитам да обясня. Знам, че има и други фирми, които се занимават с това, но лично аз не ги знам.
За гостите и дискотеката, не мога да ти дам съвет. Аз лично на моята сватба, не ми беше яко на дискотеката, защото беше пълна, а и Анелия беше там. Но на други сватби, където ми е стигала силата да отида на дискотека, сме си изкарвали добре. Но специално за моят ден, щеше да е по-хубаво ако си бяхме останали в ресторанта. Имаш пиене, ядене и танци, какво повече му трябва на човек  danceg
Активен
krisy112
Ентусиаст
**
Публикации: 50


« Отговор #66 -: март 09, 2014, 17:58:19 »

Здравейте отново момичета! Отдавна не съм влизала и виждам,  че доста се е изписало. Като цяло мога да се похваля, че от дребните неща (бутониери, тейбъл картички, украси за ресторанта, букети, покани, ритуални чаши и т.н) е закупено. Ресторанта , фотото, общината и църквата са резервирани, остана диджея, но все не ми остава време да се срещнем с него. От ресторанта (Киното)  в който сме ни препоръчаха диджей Тошко. Някой да е чувал нещо за него, отзиви? Макар да има доста време (за новите момичета, които са се включили моята сватба е на 06.09.2014 г.) бързах да свърша с повечето работа докато имам време, тъй като съм последен курс в университета и знаете колко е напечено ;д
Освен това исках да попитам - някой да знае от къде мога да намеря стъклени бутилки за алкохол?
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #67 -: март 09, 2014, 18:27:09 »

Здравей krisy112  smile За този диджей не мога да ти кажа нищо, не ми е познат и не съм присъствала на негови сватби. Въпреки, че има време до сватбата, не отлагай капарирането на диджей. Добрите специалисти обикновено от рано ги запазват. Бях на две сватби общо на които булките бяха подценили музиката и организацията й, и мога да ти кажа това бяха най-дългите и скучни сватби на които съм присъствала. Дори на едната, която въпреки че беше вечерна, беше толкова зле, че всички в 22 часа вече искаха да си ходят. Наложи се да разрежат по-рано тортата и после всички си тръгнаха. Колкото и да не ви се вярва добрият диджей прави хубава сватбата. А за бутилки мойте си ги взех от винпром русе. Бяха доста евтини, но нямат кой знае какъв избор на форми. Аз етикетите си ги правих сама  smile
Активен
desi4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 71


Булка - тайфун


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: март 09, 2014, 18:27:26 »

Освен това исках да попитам - някой да знае от къде мога да намеря стъклени бутилки за алкохол?
Съвсем наскоро поръчах стъклено бутилчици (50мл.) - за гостите ни и големи бутилки (1000мл.) за ракията на масите от интернет. Фирмата се казва ДЖИ ПАК. Останах доволна от цените им. Бързо дойдоха (на другия ден), а и лесно се общува с тях. Само един съвет... отначало доставката щеше да е с еконт. Обадих се за да проверя колко би ми излязла доставката и без малко да откажа поръчката заради ненормалните им цени. При едни и същи условия тяхната цена излизаше около 60лв  Oh my ..., а с друг куриер ми излезе 19лв... Проверявайте си пратките като цена при съответния куриер преди да ги заявите.
Активен
krisy112
Ентусиаст
**
Публикации: 50


« Отговор #69 -: март 09, 2014, 20:41:04 »

Благодаря за бързите отговори , момичета! Аз иначе видях бутилки, празни, в продавалник, но както и desi4ka, цените за доставка с еконт ми излизат колкото цената на бутилките и да доста големи, иначе намерих вино и то с бутилка на доста изгодна цена, но проблема е с бутилките за ракия.
А за диджей бяха ми предложили и диджей Илиян - знам засега само че още не е зает, за него знаете ли нещо? Разгледах сайта му, не взима много скъпо и имаше един клип от сватба, която е водил.
Активен
desi4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 71


Булка - тайфун


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: март 09, 2014, 23:02:44 »

Ако Dj Илиян е същият за когото си мисля, той ще е и на нашата сватба. Това, което ме замисля е че той няма сайт или поне аз не знам. Той е от свитата на DJ Данчо, негов ученик е. Той е едно младо момче и ми изглежда голям шемет, което пък ме навежда на мисълта, че ще направи добър купон. При срещата ни ни разказа как протича събитието, каза че се съобразява изцяло с желанията ни и по публиката преценява пък какъв тип музика би се предпочела. За сега мога само това да кажа. След няколко месеца ще мога да дам още информация. Силно се надявам да е добър, защото както каза run_girl диджеят прави хубава сватбата.
По повод ракиените шишета мисля, че цената им беше 1,50 за бр. с пластмасова капачка (тя била по-добра от алуминиевата) и бутилката е 1л. За доставката ползвах Интерлогистика, които пък имат 10% отстъпка при ползване като физическо лице.
Активен
krisy112
Ентусиаст
**
Публикации: 50


« Отговор #71 -: март 10, 2014, 16:49:55 »

desi4ka_, ето тук видях за диджей Илиян:
http://www.dj-ilian.com/
Моля те, погледни и ти, и ми кажи дали е същия човек и ако може дами кажеш дали номера който е в сайта е актуалният му телефонен номер.
За ракия намерих в Продавалник шишета 0,750 мл за 0, 70 ст/бр с капачка, но с доставката с еконт ми излизат 40 лв само празните шишета, но май това е най-евтиния вариант, който може да се намери.
А тези - Интерлогистика, пак някаква куриерска фирма ли са?
Активен
Estell
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #72 -: март 10, 2014, 19:49:33 »

desi4ka_, ето тук видях за диджей Илиян:
http://www.dj-ilian.com/
Моля те, погледни и ти, и ми кажи дали е същия човек и ако може дами кажеш дали номера който е в сайта е актуалният му телефонен номер.

krisy112, аз мисля че ти бях пращала номер на Илиян, да не би да не е бил правилен?
Активен
desi4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 71


Булка - тайфун


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: март 10, 2014, 19:56:08 »

krisy112 разгледах сайта...  nea не е същия Илиян. Първо нашият се казва Илиян Стефанов и сякаш е на по-малко от 31, ама знам ли визията често лъже  pardon Мога да ти дам координати негови. Мобилен - 0897 067 967, e-mail: [email protected]  girl_wink За него можеш да попиташ и на www.dj-dani.com, Илко е ученик на Данчо както казах в по-горни постове. Той разполага с цялото оборудване на Данчо, а смея да твърдя, че то е доста сериозно, започвайки от тонколкони и уредби до осветление, машинки за дим и какви ли не още щуротии. А това, което мога да те посъветвам е да не чакаш повече, а да си ориентираш вече към запазване на ДиДжей.  drum

По повод доставките, Интерлогистика са куриерска фирма - да. Ето това им е номера, ако искаш да ги запиташ колко би ти излязла конкретна пратка - 082 874 026. Но форми има доста, така, че потърси най-изгодната, ако това не зависи от търговеца, от който закупуваш стоката.

Дано да съм била полезна Ashamed
Активен
krisy112
Ентусиаст
**
Публикации: 50


« Отговор #74 -: март 10, 2014, 21:16:06 »

estell, да, намерих къде ми беше писала, просто бях изключила, а просто покрай сесията нямах време да се обадя, в последствие се сетих че ни бяха предложили и диджей Тошко и се двоумях между двамата, но утре вече ще се обадя преди са ги заели, но най - вероятно ще е диджей Илиян.
desi4ka_, благодаря ти за информацията, ориентирах се вече и както казах утре се заемам smile
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines