Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 05:31:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Коледна седмица 23 - 29.12.2013  (Прочетена 5817 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« -: декември 23, 2013, 11:17:18 »

Привет в новата седмица!
Аз днес съм работна жена  smile. Имам дребни ангажименти по фирменото тържество, но ще е чак в късния следобед. Ще ни съберат на чаша вино и ще ни подарят по една торбичка с разни работи. Аз ще съм по озвучаването и фона на събитието Wink.
Изпратих синовете кой при жена, кой при познати в София. Само котката си остана при нас. С две думи - наколедих се. То не беше пране, не беше гладене и готвене тези дни.....Днес малко затишие, утре ще го раздавам тихо и скромно на Бъдни Вечер и после ще го мисля за почивните дни.
Детското тържество мина много добре. Правихме куклен театър с децата, учихме се да движим и правим кукли, мислихме сценарии. Имахме и дискотека. Намерих им светещи гривни и се изпотрепаха да танцуват на пингвините и на гуменото човече. Хихи, една кукла на 5 годинки хубаво ме подреди.  diablo Каза ми, че това не е истинският Дядо Коледа, защото бил млад. "Трябва да е стар, като теб, с бяла брада и коса!"
Та така, да пожелая наборът да ви остави хубави подаръци под елхата Wink!


* elha.jpg (13.88 KB, 537x342 - видяно 385 пъти.)
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #1 -: декември 23, 2013, 11:34:34 »

Привет и от мен smile

И аз се оказах работна днес, мързеше ме в събота да хода на работа и сега ме е супер яд, не за друго и в петък съм на работа  nea

Аз утре ще направя един тиквеник само че с подслатител че нали не мога повече сладко да ям, другото всичко свекървата ще го прави  girl_wink

Подаръци не очаквам от близките вече се отчетоха smile очаквам само още няколо от офиса smile че нали съм им началник очаквам да се подмазват  Girl_hide

Я кажете къде сте планирали за нова година? Ние ще сме до Разлог в един хотел smile най-обичам в хотел за нова година, ресторанта е на крачки, не трябва таксита да чакам и да мръзна, късна закуска на първи почистват след мен, да си кисна в сауната и басейна Swiming кефче smile Makeup
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: декември 23, 2013, 11:55:35 »

Здравейте!
Дойде и една от любимите ми седмици в годината. Така обичам подготовката за Бъдни вечер и Коледа  heart heart heart
Ние всички сме в Смолян при баба. А аз сега отивам да помагам в свиването на сърмичките.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: декември 23, 2013, 11:59:51 »

Здравейте:)
Аз днес съм се заела да украсявам сладките, които вчера 10 часа пекох  crazy
Да ви почерпя с единия вид, който баба ми правеше преди години...много съм щастлива, че станаха същите


За утре вечер съм приготвила само лозовите сърмички, всичко останало ще го правят мама, леля и сестра ми. За сега менюто е следното:
Боб яхния
Содена пита с пара
Лозови сърмички
Табуле
Печени чушки с орехи и чесън
Гуакамоле
Салата домати с пресен лук и мента
Пресни плодове
Баклава

Днес следобед ще ходим да купуваме подаръци на малчуганите, а за възрастните ще купя коледни играчки, които да закача към торбичката със сладки  smile
Нова Година ще се съберем няколко двойки в наши приятели, винаги си изкарваме страхотно smile
Това е от мен за днес, приятни приготовления и се забавлявайте  smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: декември 23, 2013, 12:43:55 »

Здравейте!

За тази прекрасна седмица не започна много прекрасно - по сред нощ се събудих с остри болки в гърлото и сега цялата съм схваната.  nea nea  Ето сега ми се иска да имаше кой да ме отмени в готвенето, ама на - аз си го избрах така.
Надявам се бързо да ми мине, защото на 28и 29ти, братът на мъжа ми вчера ми изненада, че ни е резервирал романтичен weekend в Банско не ми се иска да съм болна тогава  nea Той нещо много щедро да раздава тази Коледа, явно новата работа добре му се отразява - да ни е жив и здрав. Ние за сега сме му взели една картичка т 0,60лв, ама ще измислим и още нещо Wink

А на нова година сме си в къщи. Поканили сме малко приятели ама да видим кой ще дойде.

Сега събирам сили да отида до магазина.
Ей, това да не съм на работа все ми докарва някакви болест  crazy

InLove_Girl голяма майсторка си ти  Bravo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #5 -: декември 23, 2013, 12:53:52 »

pandapanda, витаминизирай се и не се съмнявам, че ще си пушка по Банско good
InLove_Girl, точно такива сладки виждам за първи път. След голямата шумотевица ще даваш рецепта и обяснения smile
mariola85 , казвай какво се подарява на шеф Wink и какво се харесва от шеф, че и аз имам женска шефка. Направо се изчерпах вече. Тази година и връчих едно коледниче, беше си го харесала от миналата година и и го захванах в коледна саксийка. То взе, че цъфна рано - рано и и го дадох още в края на ноември.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #6 -: декември 23, 2013, 14:10:58 »

аа ми носят ми подаръци от чужбинско smile че са чужденци повечето и ей сега получих една прекрасна чиния от Румъния ръчно рисувана и магнитче, но аз се радвам на всичко, обикновено цветя ми подаряват, за сватбата бяха събрали парички милите :)картички и такива подобни. Честно аз бих се зарадвала примерно на една кошница с лакомства, вино и шоколади, сиренца и саламчета и сушени плодове. От няколко дни ги гледам тук в офиса куриери ги разнасят и мисля че е много подходящ подарък за колеги или бизнес партньори  girl_wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #7 -: декември 23, 2013, 16:14:46 »

Да, кошници, фирмени календари, бутилки вино, химикали и тефтери се разнасят и при нас, ама те са си съвсем за бизнес отношения, между шефове. Моята шоколад не яде и сама си произвежда на село биопродукти, та избягвам разни хранителни неща.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: декември 23, 2013, 16:19:02 »

мариолка, и аз обичам кошници с неща за ядене tease
аз па няма да готвя нищо. нещо не ми е празнично, не че се чувствам зле, но някак си тази година искам просто да си отиде възможно най-скоро. купих си от пекарната готов тиквеник за утре,  за днес баница с бекон и кашкавал за половинката. утре ще взема сърми от Била.
на 25 сме на гости на семейството на мъж ми, на 27 ми на имен ден, така че повече няма да ми се наложи и да купувам, оттам винаги остава храна бол и за нас за вкъщи.
днес ще украсявам елхата.
Инлов, страхотни сладки  give_rose give_rose give_rose
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: декември 25, 2013, 11:54:33 »

Весела Коледа, мили съфорумки!
Пожелавам ви да сте здрави, усмихнати и успешни!

Аз вече се чувствам по-добре и ще го отдам на магията на Коледа!
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: декември 25, 2013, 11:58:13 »

Весела Коледа и от мен kiss2

Пожелавам на всички весело посрещане на празниците!

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #11 -: декември 27, 2013, 10:32:27 »

Честита Коледа!
Отметнахме и този празник  Wink. Аз вчера и днес работя по половин ден, през останалото време се грижа за изхранването и изпирането на домашните любимци. Малкият син, поради самолетните прехвърляници, е само с ръчен багаж. Налага се ежедневно пране /ръчно/ и после сушене с ютия....Хващам му се и на лиготиите да яде само определени храни и готвя като ненормална. Хубаво, че големият няма претенции и е с достатъчно брой дрехи. Още не са си сменили времето и спят през деня, а през нощите или липсват от къщи, или гледат филми и работят дистанционно. Котката се побърка от толкова много хора из къщи и реши да се завира в гардероба в антрето, където окосми всички връхни дрехи и си наточи ноктите на обувките.diablo В часовете на затишие, майка ми надува телевизора до дупка /уж не чува/заради концертите на величия на естрадата от миналото и пили нашите и на съседите нерви. Ние с мъжа ми спим на разтегнат холов диван и понеже е на преклонна възраст /диванът/, в гърбовете ни се забиват всички пружини и железа от рамката. На мен ми се схвана врата и стойката ми ми предава леко зачуден вид с едно повдигнато рамо Wink. Болежката на мъжа ми е в кръста и той е леко изкривен в другата посока, та гледаме да си координираме движенията в пространството печка- мивка- пералня- маса, за да не се блъскаме. Хубаво е да ни е пълна къщата....Не сме се събирали цялото семейство /без снахата/ от преди 10 години, ама тогава и размерите ни не бяха такива.  blush. Иначе на самата Коледа, по обяд, успяхме да сме в пълен състав със снахи, братя и племенници. Всички донесоха купища храна, почти нищо не ядоха, но пък беше много весело. С две думи, много съм доволна и малко ми е мъчно, че всичко свърши. По Нова година сме вече сами и ще сме с приятели в ресторант, живот и здраве.
Ето малко горещ шоколад /черен/. А, поръчах сурови какаови зърна, уж като много полезни и здравословни, но да ви кажа, хич не са хубави nea и си ги ям само аз.


* hot chocolate.jpg (30.57 KB, 500x329 - видяно 378 пъти.)
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #12 -: декември 27, 2013, 11:06:37 »

Весела Коледа и от мен smile

svekarva май с теб сме най-работни по празниците smile и аз съм цял ден днес на работа smile Толкова ми напомняш на майка ми smile брат ми си е в Македония и и ми расказваше какво му готви и аз и викам стига бре много е надебелял, и тя ми вика абе ти знаеш ли аз колко време чакам някой да има вкъщи да му готвя и пера  crazy

Аз отметнах коледа номер 1, сега оставя Нова Година и след това коледа номер 2 smile кой като нас smile

Иначе при нас мина празника в преяждане и с на мъжа ми семейството , тиквеника ми не се получи понеже беше с пълнозърнести кори ( струваха 4 лева почти 3 кори) и се разпадаха , а пък свекървата не уцели питката , включила беше само долния нагревател на печката, така че си се смяхме една на друга  NO

Днес мисля да отскоча до мола така и така съм тук да си купа едни  обувки + една рокля че за нова година не съм си взела нищо  girl_wink



Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines