Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:45:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Предколедна седмица 16 - 22.12.2013  (Прочетена 16268 пъти)
 
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: декември 20, 2013, 09:48:52 »

Здравейте, мацкиии! Да ви полазя и аз, макар и 4-та на опашката blum
Поздрав с едно изключително емоционално видео, което ме развълнува и просълзи предколедно  heart

http://www.youtube.com/watch?v=ImlmVqH_5HM

На мен днес ми е последен деееен! Нямам търпение да свърши, защото и работа нямам (поне за сега). Шефът обича винаги да ме затрупа със задачки в петък, след обедната почивка.  angry Стискайте палци днес да не такъв петък   beating

Да ви се похваля, снощи бяхме с мъжо на коледното парти на спортния клуб, в който ходя (ходих) на зумба.
Ииии на всички снимки съм с коремче вече  blush А изненадата беше пълна като разбрах, че още една мацка от зумбата е бременна в 4-ти месец и затова е липсвала последните месеци smile yahoo

Ааа, забравих да се похваля с най-важното - вчера бях на доктор и се чу сърчицето. Доказана 8-ма седмица излезе по замерване, тоест края на втори месец по мои сметки. Не мога да проумея колко бързо минава времето - кога разбрах, кога станах 2-ри месец.  danceg Girl_hide
« Последна редакция: декември 20, 2013, 09:51:58 от ivelka » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: декември 20, 2013, 11:37:34 »

Здравейте smile

Днес е от любимите ми празници - тези, на които не се върши домакинска работа smile

ivelka, много сладко клипче, хубаво изненадва краят smile

Както знаете (или не знаете) аз излизам за работа по обед, днес ми се наложи да излияза в 7ч - леле, стори ми се 5 пъти по-студено. Всички, на които им се налага да излизат толкова рано, вече са герои за мен!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #32 -: декември 20, 2013, 19:21:27 »

Не съм разбрала, че аз съм полазника  blush , но щом е така пожелавам ви да имате една много щастлива и хубава година, каквато беше моята и да ви върви във всичко smile

Иве, върви си времето без да се усеща човек, даже много бързо!

Аз и в понеделник съм на работа, но ще я карам по-празнично надявам се. Иначе от тоя уикенд започваме да се стягаме за празниците.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: декември 22, 2013, 15:23:06 »

Ехо здравейте smile

Приготвяте ли се вече за празниците? Аз днес реших за обмисля менюто за Бъдни вечер, за да знам какво да пазаруваме утре. Мисля да приготвя 9 ястия, защото ще сме си само двамата и дванадесет ще ни дойдат в повече май. Разбира се всичко ще е постно.
Ето моите ястия:
1. Питка
2. Сарми
3. Варена царевица
4. Печени чушки с чесън
5. Туршия
6. Ядки
7. Сушени плодове
8. Свежи плодове
9. Постни сладки

Тези още се колебая дали да включа, за да не ни дойде много яденето:

10. Лютеница
11. Салата зеле и моркови
12. Постни мъфини


Интересно ми е вие какво планирате?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #34 -: декември 22, 2013, 18:41:15 »

Ние сме четирима, смятам да не се престаравам, а да се подготвя за самата Коледа. За Бъдни вечер ще приготвя
1. питка с пара
2. зелеви сарми
3. пълнени сушени чушки с фасул
4. тиквеник
5. сушени плодове
6. орехи и други ядки
7. салата от печени чушки с елда и чесън
8. пресни плодове /цитрусови/
9. печени дюли с мед и орехи
За обяд на Коледа може и да е риба със средизимноморска салата от киноа. Снаха ми много обича риба, а в нейното семейство не обичат и това ще е повод да приготвя нещо по- различно от капама, свинско или пуйка, каквото предполагам ще гостят сина ми, докато е там. Ще направя и сельодка под шуба. Още не съм измислила десерта, но винаги се ядосвам, че се зяносва много храна и всеки охка и пъшка после, та ми се ще да е нещо много леко.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: декември 22, 2013, 18:50:27 »

Здравейте, момичета smile
Ние със свекървата ще готвим заедно, така че утре ще му мислим двете и ще пазаруваме. Но смятам задължително да приготвя най-вкусните лозови сърми, които някога съм яла - правих ги миналата година по рецепта от ТВ-то - с булгур, сушени сливи и сушени домати бяха. Сега ще изровя рецептата.
Иначе ние вкъщи сме от грешни по-грешни, ама мъжете не могат без месо...  pardon И преди малко забърках Дунавски винен кебап по рецепта от книга на Кауфланд blum
Пандичка, твоето меню много ми харесва и е перфектно за двама души - лесно, леко и достатъчно smile
Свекърва, стана ми интересно - елдата как се приготвя за салатата от печени чушки и чесън? Дали ще се хареса на мъже традиционалисти?  cook

Едит: ето я рецептата, миналата година 16 души бяхме на Бъдни вечер и всички си облизаха пръстите yahoo
http://www.bonapeti.bg/collection/Lozovi-sarmichki-s-bulgur-i-sini-slivi/
« Последна редакция: декември 22, 2013, 18:53:28 от ivelka » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #36 -: декември 22, 2013, 20:50:46 »

ivelka, аз заради малкия син я правя така, че има непоносимост към глутен и избягвам всичко, що е жито. Иначе салатата се прави с житен булгур, печени червени чушки, сурови белени домати, чесън, маслини, орехи, зехтин, лимон, магданоз, черен пипер и сол. Моите хора, макар и традиционалисти, харесват и елда, и киноа. Момчетата в Щатите се срещат с хора от различни националности и искат, не искат, ядат. Когато малкият беше бебе, се случи така, че се движех в руска компания и от тях свикнахме с елда в най- различни варианти. Сега я варя и подсолявам леко. Ядат я даже със сирене.
Активен
Страници: 1 2 [3]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines