Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 06:49:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Предколедна седмица 16 - 22.12.2013  (Прочетена 16375 пъти)
 
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: декември 17, 2013, 10:49:56 »

svekarva, идеята ми е точно да са в общ чувал подаръците. Само на мама ще подаря отделно топъл пуловер, защото тя единствено работи от всички и има повече нужди. Татко и дядо са болни и от вкъщи не излизат, затова за тях съм приготвила домашни чехли, чаша за чай и пособия за бръснене. На дядо мисля да му подаря и книжка с кръстословици, че са му мания. За баба съм взела топли ръкавчики, че тя често излиза до магазина и бельо. Отделно съм им взела нова играчка за елхата.

ivelka, да не вземат да се скарат за някой подарък  Wink, че като поостареем, ставаме като децата:"това шалче го искам и аз". Сушеното филе Елена как ще го дъвчат баба и дядо?

 DANCE хахах, тук искрено ме разсмя! Ами баба е с изкуствено чене, но обожава червено вино, така че ще наблегне на него. А дядо все още си има зъби и дъвче по малко biggrin
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: декември 17, 2013, 10:57:12 »

Eми ние сме на твоя принцип, затова само сладките  smile На малчовците не можем да не купип подаръци, че те милите чакат ли чакат. Честно казано тази Коледа се моля само да мине спокойно, че дядо изобщо не е добре, това ще е най-големия подарък за всички  smile
« Последна редакция: декември 17, 2013, 11:30:13 от InLove_Girl » Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #17 -: декември 17, 2013, 12:42:02 »

Здравейте мили момичета! gcrst

И аз съм в предколедно настроение  Santa въпреки, че имам много изпити и все още неукрасено къщи.

Днес ще си купим елхичка обаче и мнооого се радвам! Извадих играчките от мазето и ги приготвих на стартова позиция за вечерта, когато ще си го донесем вкъщи yahoo Christmas tree Santa2 christmoose
В събота и неделя ще печем най-после и ние сладки, а утре ще опаковам подаръци, изобщо коледната идилия ще е пълна следващите дни!  heart  Santa

За подаръците, аз всяка година си казвам, че трябва да внимавам, защото съм в края на краищата студент човек и финансите ми не са безкрайни, и всяка година се разорявам и контото ми стои на червено горкото sad... Нооооо вътрешното удовлетворение и щастие от това да купувам подаръци надделява винаги! Обожавам да подарявам и да получавам подаръци  yahoo  Santa DEER santz

Аз купих почти всичко вече. На две малки дечица (на мои мн добри приятелки) поръчах в БГ мн сладки тихи книжки, видях ги някъде тук във форума препоръчани и нямам търпение да пристигнат, за да се убедя с очите си: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.285075078294602.1073741825.204484609686983&type=1, но моите ще са розови с мики мауси  Girl_hide. За мама и татко купих козметични продукти, за една приятелка поръчах канава, за друга приятелка комплект на мейбалин от извивачка на мигли и спирала, за сестра ми - шоколади и дрешки, за мъжа ми heart - ски ръкавици със специално покритие за пипане на тъч скрийна на телефона + отоплителчета за ръце във формата на сини звездички  smile + специални ски чорапи + клиентска вип карта за старбъкс с ваучер за няколко кафенца вътре (той е голям фен и пие кафето си всяка сутрин преди работа там). И това е за тази година мисля приключих... :-) Остана свекървата... там незнам всяка година ми  е мн трудно, ще пропусна да влизам в подробности защо... angry

Ние двамата си направихме подарък за семейството: малко бездомно българско котенце kitty yahoo cat leon santz stork-gurl, ще ни го донесат мама и татко февруари месец, засега е при тях във Варна и го подготвят за полет: ваксини, обезпаразитяване, паспорти, кастрация и тн.  Bravo yahoo heart

Пo повод парфюмите, аз ги ползвам като Панди в много минимални количества, защото ако започна да се заливам ме хваща алергията и не мога да спра да кихам. Любимият ми в момента е La vie est belle heart heart heart Love girl angel, Lancome, рекламира го любимата ми актриса Джулия Робъртс, обожавам го този парфюм, изключително много ми пасва на влюбеното семейно състояние в момента   blush heart.
От парфюмите на Диор обичах мноооого J`adore, купувала съм си го на времето три пъти един след друг, след това ми омръзна и сега си имам едно полупълно флаконче, за времето, когато ще ми мине омръзналото. Доскорошният ми фаворит бе Еуфориа на Келвин Клайн за през деня, а за излизане вечер ползвах и ползвам с голямо удоволствие: Guilty, Gucci.

Това от мен засега желая ви много весел, слънчев, полозотворен и одухотворен вторник!  heart butterfly LOVING
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #18 -: декември 17, 2013, 12:52:36 »

за една приятелка поръчах канава,
За канава за бродиране ли става въпрос, или за картина crazy? Май втори път вече питам за тази дума, дано не е пак теб blush
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #19 -: декември 17, 2013, 13:02:37 »

Свекърва, не си ме питала до сега  smile, става въпрос за снимка изпринтена на платно и опъната на дървена рамка, аз много ги харесвам, имам вкъщи по стените вече три такива произведения с красиви спомени с моя мъж  heart
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #20 -: декември 17, 2013, 14:44:18 »

Свекърва, мен пита предния път, ние имаме такова нещо подарък от една приятелка за сватбата. Wink

Аз подаръци съм взела на племениците само за в момента. чакам да дойде майка ми, че да напазарим за големите. Wink Нямам търпение да дойде другата седмица и малко да се поуспокои града, защото в момента е ужасна лудница навсякъде и трафика е непоносим! Другата седмица типично за всеки голям град, всички ще си тръгнат по техните си градове и села и ще стане тихо и спокойно. smile
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: декември 18, 2013, 11:07:30 »

Аз още не съм украсила, но все се надявам мебелите за детската стая да пристигнат тази седмица (то почти не останаха дни) и в неделя да сложим елхата там и да украсим. Ако ли не, ще е празна стая с елха.  crazy В другата стая няма никакво място - ще трябва да я прескачаме.  Aviator

А и подаръци още никакви не съм купувала... А баща ми има и рожден ден утре и вече се изчерпах от идеи какво да му купувам...  huhhuh.gif

Иначе за близките гледам на Коледа да им купувам подобни подаръци - да не се сърдят.  girl_wink Една година им подарих по един комплект с чаши и кана на семейство. Друг път - парфюмчета за мъжете и бижута за жените. Миналата година (ако не ме лъже паметта), им подарих шалове (различни, но винаги можеха да си ги разменят, ако искат.  girl_wink). Ама сега нямам идея какво да им подарявам... smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #22 -: декември 18, 2013, 12:57:27 »

menyanthe, подари им някаква коледна украса - свещи, покривки или нещо подобно. Тази година се пази и не обикаляй много по магазините, ти си имаш по- важни неща.
Предколедната инициатива придобива огромни размери. Вчера в офиса, без чукане на вратата, нахлуха група деца с по- мургав цвят на кожата, облечени като коледари. Няма лошо, постараха се да изпеят и изтанцуват нещо, преди да протегнат за парички една шапка.....Огледаха хубаво къде какво има /нямаме липси, но зорко бдяхме/и продължиха обиколката. Групата, според мен, е абсолютно самодейна....И пак ме налегнаха въпроси, така ли е редно да се прави. Коледарите коледуват на 24-ти, тогава им е времето, тогава хората са подготвени какво да дадат. Пък и песните са специални....Защо не го правят нашите деца, защо по магазините има всякакви джуджански дрехи, а няма национални носии на сносни цени....Трябва ли да даваме пари за фалшиво пеене и потропване с крак, само защото някой се е сетил да го направи?


* koledari.jpg (39.74 KB, 461x346 - видяно 371 пъти.)
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: декември 18, 2013, 19:17:59 »

Момичета,искам да ви пожелая весели Коледни празници и весело посрещане на Новата година.Ние утре заминаваме при свекърите и предимно ще ви чета,че на таблета нямам БГ букви.Да си изкарате хубаво,да си починете и да получите мнооогооо подаръци.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #24 -: декември 19, 2013, 18:32:41 »

Ехо, всички са в предколедна треска и ги няма в темичката. Wink

Снощи ми се ядеше нещо тестяно и намерих ето тази рецепта:

http://yoli-www.blogspot.co.uk/2008/09/blog-post_2302.html

Не ми се точеше и просто направихме гръгли топчета, обаче стана толкова вкусно! Много ми напомни на бразилския хляб в Хепи! Уникален вкус! Направихме половината на рецептата и си го хапнахме снощи!  blush

По този повод тази вечер сме на тараторена диета или някоя салатка!

Иначе уикенда съм решена да направя ето тези сладки:

http://vkusnoteka.blogspot.co.uk/2013/11/blog-post_21.html?m=1

Мисля, че племениците ще ги харесат, та дано се получат добре!

Май основно ми е хапване в главата в момента ...

Свекърва, аз никога не се чувствам длъжна да давам пари, ако е кауза, в която не вярвам или хора, които не изглеждат надеждни няма да им дам нищо ... и моите пари не падат от небето, че ди ги давам под път и над път. Но например майка ми, е много милозлива и винаги на всички дава пари ... но докато им се дават пари ги стимулираш ... дали е за грозна картичка или фалшиво пеене ...

По принцип в България навсякъде се допускат всякакви хора и например отишъл си на ресторант, хубаво ти е и започват - или цветя ще ти продават или глухоням ще продава играчки, или картички или лотарийни билети, какво ли не ... нахално е и нередно да ти смущават вечерята.

Тук си седят по улиците, мръзнат си, ако някой им даде нещо, даде, ако не, не. Звучи грубо, обаче за мен си е така.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: декември 19, 2013, 18:48:47 »

Това за глухонемите пък е най-тъпо - първо не се знае дали наистина са такива. Второ - те също могат да работят. Познавах такова момиче - работеше по-добре от останалите дори!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: декември 19, 2013, 18:57:17 »

Здравейте smile

Vivi20 много хубави рецепти smile само да свършат постите и мисля да направя тези рогчета smile

Иначе много добре знам за какво говориш - ето онзи ден си стоя в едно кафе с приятелка, която отдавна не съм се виждала и идва една жена от малцинствата и разбира се от началото почна да благославя, ама като видя че нищо няма да и дадем само дето не ни прокле (а приятелката ми от доста време е без работа и двете бяхме на по една вода, че е най-евтино). И мен много хора ме имат за кораво съедечна, но и мен не ми падат парите от небето.
Виж ако ме впечатли някои уличен музикант винаги оставям пари. Просто хубава музика на живо винаги ми оправя настроението Wink

А и да не забравя да се похваля - от днес съм коледна ваканция  yahoo това всъщност значи, че нямам извинение да не уча, ама друго си е Wink
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #27 -: декември 20, 2013, 09:03:28 »

Панди, приятна коледна ваканция Wink Щом няма работа и учене -ваканция си е smile

Да ви кажа, с хората, които събират пари или просят, много  ми е трудно на мен, защото обикновено се чувствам зле, ако не съм дала, но така или иначе в повечето случаи могат да те нагубят дори защото не си дал достатъчно според тях.

Веднъж, преди 3-4 години, много бързах за един важен изпит и на Графа ме пресрещна един мъж, койото предлагаше някакви книги. Отказах му,  но той продължи да ходи по мен и  да ми нарежда за книгите, при което аз по-настоятелно му обясних, е наистина бързам и той такива неща наговори след мен, че направо се учудвам, че продаваше книги! Та тогава си помислих, дали не ме е проклел и ще се проваля на изпита, но за щастие се справих.

По-склонна съм да дам някой уличен музикант, но никога на някой, който уж събира за болен човек или за сираци на улицата
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #28 -: декември 20, 2013, 09:12:50 »

Хайде аз днес да "полазя" темата heart heart heart. Сравнително късметлийка съм, пари вадя с труд и в повечето случаи не са достатъчни, но слава Богу ги харча за образование и пътуване.
Ето една снимка от нос Добра Надежда с пожелание надеждата да е с нас и винаги да се реализира good
Хехе аз докато пишех, Alleksia ме изпреварила...Още по- добре, нека ни споходи нейното тазгодишно щастие.


* добра над.jpg (36.21 KB, 480x360 - видяно 393 пъти.)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: декември 20, 2013, 09:33:48 »

еха, алекс ни е полазила първа. добър човек е, ще ни върви на хубаво smile
айде лек ден, отивам по задачки и после по гостита smile
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines