Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 13:18:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Предколедна седмица 16 - 22.12.2013  (Прочетена 16330 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« -: декември 16, 2013, 09:34:09 »

Предколеден привет на всички от форума!
Да ни е спорна, слънчева и с много чисти мисли седмицата преди Рождеството!
Аз поне изчистих къщата, правя опити да си изчистя и душата Wink и се надявам да завърша седмицата с хубаво детско парти! По този повод днес се развявам с нов парфюм и хипнотизирам всички с отровния мирис на Диор. Може да е силен /чак аз си се усещам  diablo/, но е неотразим, секси и топъл и най- важното - подарък за Коледа по мое искане от семейния бюджет и за спомен от неразбраната Южна Африка.
Такава украса направих в офиса. Много харесвам изчистени работи.


* mini.jpg (22.04 KB, 537x342 - видяно 382 пъти.)
« Последна редакция: декември 16, 2013, 09:36:47 от svekarva » Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: декември 16, 2013, 11:13:13 »

Добро утро  give_rose
Черпя ви с моето капучино тази сутрин, вече извадих коледните чашки  yahoo

Свекърва, много е готина декорацията, точно мой тип. Кой е парфюма на Диор? Може би не е силен, но понеже си го сменила и ти се струва силен. Аз съм с Армани и милото още свиква, защото дълго време бях с друг.  Wink
Днес ми предстои приятен следобед с Росита и съм много щастлива  smile
Я да попитам...вие коледни сладки ще правите ли? Ако да, давайте някакви рецепти, че ми предстои  give_rose
Прекрасен и усмихнат ден!  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #2 -: декември 16, 2013, 11:37:36 »

Ох, доста е силен...И като сменям температурата, още по- силно замирисва. По- точно е вечерен, не е за трудово ежедневие blush
Аз сладки не правя, правя сладкиши - два с ябълки и един като медена питка.  То и тях домашните ги заобикалят и ме карат да ги крия, ама не става без сладко.....За Бъдни Вечер, с питката пека и тиквеник.
Оставям се да ми подаряват сладки, че все ме питат какво да донесат Wink или купувам готови немски от Кауфланд.


* nd.219.jpg (48.71 KB, 300x328 - видяно 2839 пъти.)
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #3 -: декември 16, 2013, 12:07:13 »

Свекърва, на диор отровите не мога да ги понасям заради снахата ... всичко у тях мирише на парфюма, включително и децата и мебелите, абе всичко! Имам чувството, че сутрин се полива с него и обикаля къщата да я маркира. Wink Но тя не е с червената, а със синята опаковка, така че може да е малко по-различен мириса. При всички положения, всеки парфюм за мен е въпрос на асоциация и много зависи кой го е имал и какви спомени имаш от него. Някои миризми за мен са забранена територия, защото предизвикват много емоции. smile

Аз в събота правих кузоначено руло с орехи и канела - много вкусничко се получи! smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #4 -: декември 16, 2013, 12:56:37 »

Vivi20 , червената е и сладникава отгоре на всичко blush. Ама на мен много ми харесва и цял час душих една индийка, приятелка на снаха ми, преди да попитам за името на парфюма. Просто полудях да го имам, особено след категоричната забрана на малкия син да слагам за ежедневно ползване Addict. Нищо чудно и този да ми забрани Wink....Все се захласвам по силни и сладникави, едва ме изтраяха да свърша Долче Вита. Еми да вземат и да ми подарят Пето авеню, нямам против. В крайна сметка за кого е ароматът - за мен, да ме допълва, или за околните? diablo Аз ще слагам през ден и по съвсеееем малко. То, като остарее човек и не го забелязват заради красотата му, поне заради миризмата да се обръщат blum
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #5 -: декември 16, 2013, 13:08:44 »

И моята снаха е индийка. Wink

Но те разбирам напълно, понякога като вървя по улицата или като влизам в асансьора или в метрото и усетя някаква страхотна миризма, а не знам каква е, понякога не знам и от къде идва, че да питам и след това ми гложди само съзнанието. Аз си обичам лекички флорални аромати, но напоследък си търся някакъв аромат на теменужки (това беше последното, което много ми хареса в един асансьор хехе!)

А, като се заговорихме за парфюми, една колежка започна да си слага някакъв суперр лекичък и приятен аромат (мирише леко на мускус) и беше супер траен, веднъж я попитахме какъв е и тя каза, че си променя миризмата в зависимост от това, на кого е сложен. За експеримент го донесе на работа и не мисля, че мирише по 100 различни начини, но на 5 души, които го изпробвахме - на мен на пример миришеше коренно различно - много дървесна миризма имаше, малко по-мъжка, а на останалите беше някаква вариация или на мускуса или на дървото, но нямаше 3 различна миризма. Все пак е интересно. Wink
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: декември 16, 2013, 15:58:34 »

Интересна тема сте заформили тук. Аз напоследък не трая никакви миризми, но иначе харесвам по леките парфюми. Майка ми пък си пада по тежките миризми и откакто не е в България, вече не ме дразни толкова тежката миризма на парфюми, а напротив винаги ми навява асоциации с нея и ми става много мило.
За сладките, аз само през декември май правя разни десерти, като основно правя обикновен кекс и един сладкиш с мармалад. Миналият януари реших да изненадам мъжо за рождения ден с плодова торта и много добре се получи, малко на визия не успях да я докарам, но иначе беше много вкусна.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: декември 16, 2013, 17:29:54 »

InLove_Girl, аз скоро правих сладки по тази рецепта:

Цитат
Необходими продукти:
85 г масло
3 с.л. захар
100 г мед
1 яйце
 350 г брашно
 1/4 ч.л. сода бикарбонат
1 ч.л. джинджифил на прах
1 ч.л. канела
2 с.л. настъргани лимонови и портокалови корички

Начин на приготвяне:
Разтопете маслото със захарта и меда в дълбок съд. След като изстине, към сместа добавяте яйцето. Отделно разбъркайте брашното със содата и подправките и го добавете към маслената смес. Прибавете цитрусовите корички и омесете тестото на ръка. Оставете на хладно за около час, след това разточете и изрежете формички по желание. Наредете в тава върху хартия за печене и печете 6-8 минути на предварително загрята фурна на 200 градуса.

Само че използвах само лимонови корички. Получиха се много хубави и ги изядохме бързо  girl_wink
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: декември 16, 2013, 20:01:44 »

Благодаря ти menyanthe ще ги пробвам, изглеждат леснички. Аз съм решила за всички близки да направя някакви опаковки със сладки, защото трудно избирам подаръци, а и това е по-лично, поне според мен. Единствено най-малките ще имат традиционни подаръци   blum
Аз на Диор харесвам изключително много Dune, който отново е тежък и по-тази причина го ползвам мнооого рядко. Дълги години бях с Kenzo Flower, но това лято минах на Armani Emporio Diamonds . Сменям парфюмите си супер рядко, харесва ми когато хората ме свързват с определен аромат, често ми се случва  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #9 -: декември 17, 2013, 08:41:23 »

Добро утро! И аз да сложа едно влюбено кафе Wink, че нещо кръстосахме шпаги сутринта с половинката и сега съм гузна, но с вдигнат адреналин smile
Днес се очертава да е поредният хубав декемврийски ден, който пак ще прекарам в офиса със северно изложение. По обяд, живот и здраве, ще излезна поне за половин час да се погрея на слънце, като кучето и двете служебни котки.
За да довърша парфюмената тема, да кажа, че аз само в специални дни съм с маркови. Иначе си имам позната в Рефан, дето ми смесва някакви миризми за крем за тяло и за парфюм, много бодри и свежи и почти неуловимо сладникави, заради ванилията.
Успешен ден!


* кафе_n.jpg (23.59 KB, 620x412 - видяно 411 пъти.)
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #10 -: декември 17, 2013, 09:03:22 »

Добро утро и от мен smile
Много харесвам ванилови и мускусни миризми, но на други хора, на себе си не мога да да ги понасям.
Аз деля парфюмите в зависимост къде ще ги нося, но все пак гледам да не трупам много, че бавно свършват и ми омръзват. Сега за през деня сменям два - Zadig&Voltaire for Her и  Gap Close. Иначе най-любимия ми е Нарцисо Родригес, но тъй като ми прилошаваше от него като забременях, спрях д аго използвам, за да не го намразя. За вечер обичам Ange ou demon на Givenchy и L'Instant Elixir на Guerlain. В БГ много си носех Извънземното, но като дойдохме тук, се оказа, че е задължителния есенно-зимен парфюм на 90% от жените и просто не мога да го нося. В това отношение много си се дразня, не би трябвало да ми дреме, ама на.

Готвите ли се за празниците вече? Ние украсихме елха, сложихме подаръчета под нея, пратихме коледни картички и ударихме една молитва да пристигнат smile и сега броим дните.

П.С. Инлов, ако ще взимате PS3, по-добре си вземете PS4, която съвсем скоро излезе. Игрите за PS3 стават и за 4.

Пожелавам ви лек и ползотворен ден!
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: декември 17, 2013, 09:12:08 »

Добро утро на всички!
Аз пък харесвам от тези свежите аромати, тип океански бриз, в комбинация с лек цветен аромат.
Един от любимите ми е Escape на Calvin Klein. Той си е класика в жанра, с леко сладникав аромат.
Ние вкъщи украсихме още миналата събота. Аз тази година съм решила да съм практична с подаръците.Например за мама, татко, баба и дядо съм подготвила едно червено чувалче, пълно с практични неща, необходими в ежедневието и съм решила към тях да добавя 2 бутилки ароматно домашно червено вино (от избата на мъжа) и изсушено филе Елена. Как мислите, дали ще се зарадват ако им връча чувалчето и им заръчам всеки да си намери подаръка в него?  blush
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: декември 17, 2013, 10:12:46 »

Здравейте и то мен smile

Да се включа и аз в седмичните теми smile

Като става дума за парфюми съм много зле. Ако някой ми подари някой avon-ски и ми стига за една година. А то това даже не са истински парфюми май. А също така много често сестра ми ми ги изпръсква. Тя е от хората, които се къпят с парфюми и ги свършва за около месец. Иначе харесвам като ivelka - свежите аромати, тип океански бриз, в комбинация с лек цветен аромат (цитирам, че много хубаво го е казала).

ivelka много е добра идята с чувалчето smile

Ние сме украсили още от края на ноември, когато започва Adventszeit, сигурна съм че svekarva знае за какво става дума Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #13 -: декември 17, 2013, 10:35:55 »

ivelka, да не вземат да се скарат за някой подарък  Wink, че като поостареем, ставаме като децата:"това шалче го искам и аз". Сушеното филе Елена как ще го дъвчат баба и дядо? Ако подаръците са по подразбиране какво за кого, много е хубаво да са в общ чувал, все едно това е торбата на Дядо Коледа good
Аз имам подарък само за племенника, другите роднини ще получат по някоя дребна колективна украса за дома. Така се разбрахме, просто няма смисъл да пресилваме нещата, че всички имахме големи събития /годишнини/ в семействата и сме се наподарявали. smile Хихи, аз си подарих курс по фотография, много съм доволна. За младоженците с порцеланова сватба купих три колекционерски порцеланови играчки за елха и какаови зърна, които ще завия като бонбони с късметчета, това ще е и коледният им подарък. На малкия син ще минем билета за пътуване като подарък /макар според него идването му тук да е подарък за нас Wink/. За приятелите имаме по бутилка хубаво вино и май сме готови.
Вече мисля за Нова Година, за празнуване, не за пазаруване. Кой като мен blum
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: декември 17, 2013, 10:42:07 »

добро утрооо дамиии.
аз се лакирам и правя гювече- как стават двете едновременно- не питайте  Blush
Харесвам на Диор повечето парфюми, както и на кензо.
ама вие с тия подаръци верно сте се хванали сериозно. аз си удържах на думата- и за никого нищо, тази година. smile
Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines