Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:10:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 205906 пъти)
 
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #615 -: август 19, 2014, 19:42:19 »

Millie, честитаа рожбичка  heart да ти е жива и здрава малката принцеса София и браво на теб за бързото възстановяване Wink
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #616 -: август 20, 2014, 15:13:20 »

Честито бебче, Millie!!! give_rose да е жива и здрава!
Активен
Crave
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #617 -: август 29, 2014, 08:48:24 »

Здравейте, момичета.

Честито на всички нови мами! Да са ви здрави и щастливи бебчетата и много да ви радват Wink

Искам да попитам тези от вас, които кърмят, предполагам, че нямат стерилизатор и не ползват шишета, как стерилизират бибите, например? Четох в нета за стерилизиране в тенджера, но там пише да се варят 20 мин., което ми се струва много.

Аз не смятам да купувам предварително стерилизатор, защото се надявам да успея да кърмя, но как тогава ще се стерилизират бибероните и колко често трябва?

Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #618 -: август 29, 2014, 11:54:23 »

Имаш предвид залъгалките ли?
Имаш няколко варианта - измиване под гореща вода за мен също е достатъчно. Има и течности за студена стерилизация. Можеш да ползваш и обикновена пластмасова кутия в микровълновата. А и един стерилизатор за микровълнова струва - лв., така че не е кой знае каква инвестиция.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #619 -: август 29, 2014, 12:46:02 »

Аз кърмя вече 10 месеца и пак ползвам стерилизатор. Купих си за микровълнова (около 60 лв е) и за 4 минути всичко и е готово. Струва ми се хамалогия 20 минути варене на биберони, а примерно бебето в тоя момент решава да реве pardon Шишета също ползвам - вече за вода, сокове и тн. Не исках течност за стерилизиране да ползвам - струва ми се поредната химия.
Стерилизирах задължително помпата, когато активно цедях и замразявах кърма.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #620 -: август 29, 2014, 12:48:18 »

Купи си едни втора ръка за микровълнова-има по 20 лв.Може да ти дотрябва и за помпа,лъжички и други подобни.А и може да решиш да даваш вода и ще ти трябва и там шишенце което да стерилизираш.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #621 -: август 29, 2014, 13:09:24 »

Али, аз имах предвид обикновените. Все пак стерилизаторът е една пластмасова кутия. Аз имам на Авент, от Англия ми излезе 30 лв.
 Ето един: http://bebelandia.bg/product/3002/bertoni-lorelli-sterilizator-za-mikrovalnova-furna-princess.html
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #622 -: август 29, 2014, 13:12:00 »

О, да, в Джъмбо, Кауфланд и тн. продават стерилизатори по 10-15 лв. Весе, не се сетих pardon
Активен
Crave
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #623 -: август 30, 2014, 20:56:18 »

Да, Веси, залагалките. Накрая купихме от Джъмбо стерилизатор (не за микровълнова) за 40 лв. Препоръчаха ни го.

А колко време след стерилизация мога да ползвам нещата, т.е. мога ли предварително да ги стерилизирам? И вие колко често стерилизирате залагалките?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #624 -: август 31, 2014, 09:27:09 »

Аз вече нищо не стерилизирам, но по принцип когато се птвори стерилизаторът вече нищо не е стерилно.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #625 -: август 31, 2014, 11:59:30 »

Момичета само да не решите да стелиризирате играчките, пластмасовите, че те не подлежат на такава обработка, миете с гореща вода и това е.Същото се отнася и до спринцофката на нурофена/панадола.Аз стерилизатора съм го ползвала сигурно 5 пъти.Вода в началото Мони не пиеше, сега вече просто мия шишето с гореща вода, биберон не засмука и тъй.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #626 -: септември 02, 2014, 17:32:03 »

Отдавна се каня да разкажа за раждането, но все не ми остава време да седна на компа за повече от 3 мин. Сега ще се опитам набързо.
Първо бих дала съвет, който има възможност да ражда нормално с епидурална упойка, да не се замисля. Не е голямо геройство - колко носиш на болка  Wink
Бях решила, че не искам обезболяващи, само да дишам газ (само да вметна, че съм в Шотландия и го има като опция).
Та така на 8ми започнаха контракциите, бяха на често, но не кой знае колко болезнени, обадих се в болницата и те казаха, да се обадя когато се засилят. На 9ти вечерта - вече много по-болезнени - се обадих отново и казах, че искам да отида да ме прегледат. Оказа се, че имам само 2 см разкритие и си ме изпратиха в къщи. И така с адските болки до 10-ти в 17 часа, когато отидохме отново в болницата- бях с 5 см разкритие. Надявах се, че до вечерта ще родя - да ама не. В три часа на 11ти ми спукаха водите и се оказа, че са зелени и трябва да ме преместят в другото отделение, където има лекари и ще следят бебето постоянно на монитор. До тогава бяха само акушерки.
В 6 часа ми сложиха система, за засилване не контракциите, с която се предполагаше, че до 7-8 часа ще родя - да ама не. Беше след 9 когато вече решиха, че ще правят форцепс и ако не стане секцио. И пак мотане мотане... докато пулса на бебето започна да пада и за секунди летяхме по коридорите (в стил Спешно отделение). Без да съм излишно подробна, ще кажа, че и форцепса не проработи и се наложи операция. В последствие разбрах, че бебка е била заклещена, защото брадичката й е била повдигната нагоре, а не надолу. Може би е било за добро, не знам как щях да родя 4,200 кг бебе.

Въпреки дългото и много болезнено раждане съм изключително доволна от отношението на всички акушерки, лекари, анестезиолози, които се грижиха за мен и дъщеря ми. Съпругът ми беше неотлъчно до мен през цялото време. Веднага след като бебка беше прегледана му я дадоха да я гушне, а после ми я дадоха и докато ме местеха в стаята ми си я държах.

На следващия ден идваха какви ли не лекари да преглеждат бебето и мен. Разбира се Господ държи да ни подлага на изпитания постоянно и се оказа, че малката ми дъщеричка има локсация на едното краче и се наложи да й сложат кайшки - беше на 2 дни. Много ми беше тежко и все още е, само се моля да се оправят максимално бързо и да ги махнем. Всяка седмица ходим на преглед и от миналата седмица ни разрешават да ги махаме за 30 мин на ден, за да я къпем.

Може би заради крачетата, незнам, но моята госпожица не може да си спи в легълцето. Постоянно се дави  и връща храна, също така много се стряска и си опъва ръчичките на горе с разперени пръсти. Първите дни ми е спала 80% на гърдите, след това започнах да я слагам на спалнята м/у нас с татко й, където поспива малко повече и то само вечер, успеха през деня не е голям и там – слагам я и след 5 мин. е будна.

PS. Това го пиша вече една седмица, съжалявам, че е така нахвърляно.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #627 -: септември 02, 2014, 21:53:29 »

  Пиша от телефон. Много неудобно е, но искаммда те успокоя -и моите деца спяха върху мен първия месец и се давят и връщат до 6-ия месец и всички деца се стряскат и вдигат ръце.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #628 -: септември 02, 2014, 23:11:27 »

И аз да успокоя като Англече, в началото Мони много спеше върху нас.Върху мен, мъжът ми няма значение.Слагах я и  в леглото и нощем.Някъде след 50-тия ден започна да спи дамо при нас и така до 5-ти месец.Сега вече си спи на леглото, което е залепено до нашето и е със свалена преграда.Стряскането и махането с ръце е съвсем нормално, някакъв рефлекс беше, изчезва към 4-ти месец.Повръщаше и повръща все още нашата госпожица.Слагай я илли на една страна или поне главичката и да е настрани.Всичко това е повече от нормално с времето ще свикнеш.Сега са ти нови усещанията.
Ако много се стряска от ръцете си, може да пробваш да я повиеш, виж в нета има доста клипчета.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #629 -: септември 03, 2014, 10:15:54 »

Благодаря ви! И аз знам, че много бебчета връщат и се стряскат. Аз и завъртам главичката настрани, не мога да я слагам на страна да ляга, защото краченцата са ни нагоре (като малко жабче) и е невъзножно, поради тази причина е по- трудно с по-стегнато повиване.
Активен
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines