Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 00:01:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206304 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #585 -: юли 23, 2014, 21:17:13 »

Най-нещастен от отделянето на Мони в нейното легло е баща и.Не можел да я гушка докато спи.Но факт е близостта е веднъж.И детето се променя постоянно, ежедневно.Днес може да спи само, утре да прескача и да идва при вас в леглото, а от други ден да се тръшка и да заспива само с мама.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #586 -: юли 24, 2014, 13:14:46 »

Малко нахлуване в темата отново smile От вчера изчетох цялата тема и ми стана толкова мило да прочета за всичките емоции, премеждия, трудности и радости през ,които сте минали!

Честито на мамитата Стефи, Зори и още веднъж на Цвети , искрено се радвам за тях и пожелавам същата радост на всички останали бъдещи мамита smile

Аз доста се поизгубих, но при първото свободно време надничам в любимия форум и търся моите съфорумки - булки от 2013 smile

И за да не спамя темата повече, искам само да ви кажа да продължавате е същия дух, без никакво отчайване за каквото и да е било, ще видите ,че всички ще си имате живи,здрави и пухкави бебоциии  girl_wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #587 -: юли 24, 2014, 13:39:04 »

Ей, hulcy , вчера си мислех за теб heart. Ела в месечната тема да те разпитаме Wink
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,36547.180.html
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #588 -: юли 24, 2014, 14:01:26 »

 Offtopic

Svekarva, идвам веднага smile Сега ще попрочета и нея - дори не знаех, че има такава тема Ashamed Ashamed и колко мило, че не съм забравена въпреки дългата пауза  heart
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #589 -: юли 24, 2014, 14:40:30 »

 Offtopic
hulcy, сега като каза, и на мен ми липсват булките 2013 и си влизам да видя всички как са cray Но сега се обебваме заедно поне pqz Да сме живи и здрави всички майчета и здрави бебоци на финала. А другите - пожелавам да се обебите скоро и вие give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #590 -: юли 24, 2014, 16:19:22 »

Аз моите момчета ги изкарах за първи път повечко около 20-я ден.Беше достатъчно топло,а и нали единия докъм 15 ден го отглеждаха на хотел/болницата/.
Моите момчета спят в техните си легла и на пръсти се броят моментите в които са спали в нашето легло.Аз съм от хората които обичат да спят спокойно в леглото си и не обичат да ги пипат докато спят.Моите момчета обичат да си спят в креватите,те страшно много се въртят и това е неудобство и за тях и за мен когато са в нашето легло.Но близостта си я има.Имаме си ритуал като се събудят да се гушкаме и глезим 10-15 мин в нашето легло независимо дали е нощен или следобеден сън.
За отделянето в друга стая аз бих отделила сега на този етап ако имах възможност ,но тъй като стаите са ни кът не мога да го направя.Преди това за мен е трудно детето да спи в друга стая-трудно и за детето и за майката.
Относно тишината.Аз никога не съм им пазила тишина,но и те нямат проблем с това.Не се будят един друг което мен ме радва и спят на шум когато се наложи.Не съм и включвала радио ,но спяха доста на включен телевизор и отворен прозорец,в парка и не само в парка.
scilla честити покупки.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #591 -: юли 25, 2014, 06:41:02 »

Здравейте,
В сряда ми мина прегледът за второ мнение, заради изоставащата бедрена кост.
Гледаха ме поне 20 минути много подробно и ми казаха, че наистина крайниците са по-назад, но измериха че цялата периферна костна система е по-назад, т.е. е по-малка. Лекарката каза, че костите са си прави и не се забелязват някакви деформации и за това според нея това, че са по-малки се дължи на конституционална особеност, а не на дефект. Иначе, каза, че всичко друго е в норма и се развива както трябва.

Вместо да се успокоя, аз се стресирах още повече и от сряда до вчера вечерта се рових из интернет да проучвам. Ама се натъкнах на ужасни диагнози и проблеми и това още повече ме хвърли в ужас. Имаше неща за Синдром на Даун, за джуджета, дисплазия на костите и какво ли още не. ММ ми се разсърди, че вместо да се успокоя от какво ми е казала лекарката, аз се само стресирам като проучвам. Сега се опитвам да мисля позитивно и да съм спокойна. Но истината е, че ми е много трудно. Крачето ни е 61мм в 35с5д, което е 5 персантил, че и по-надолу.

Някой имал ли е подобни разминавания? Знам, че ехографските измервания не са абсолютно прецизни, но на две места излиза, че бедрената кост е по-малка. То от началото си вървеше леко по-назад, но сега разликата е по-голяма...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #592 -: юли 25, 2014, 08:08:20 »

Стефани, аз изкарах малката на разходка за първи път на около 10-тина дена. Направихме обиколка на нашия блок и на съседния и се прибрахме. С бавно ходене бяха минали 20-тина минути. Предните дни съм я показвала на терасата за подготовка. Зависи как се чувстваш, но не прави геройства. По-нататък ще имаш много време за разходки. Относно шума - никога не съм се съобразявала - звънят телефони, работи телевзор, радио, аспиратор, пералня, съдомиялна... Да не говорим, че Мария е свикнала много навън и там е още по-шумно от уличния трафик или пищящи в парка деца Wink
hulcy, радвам се, че се завърна give_rose
scilla, една такава почивка звучи супер зареждащо butterfly
milenuity, дисплазията ти е най-малкият проблем. Мария се роди и развиваше без никакви проблеми, а на 5 мес. решиха, че има такава. Може и да е било вярно - тя наддаваше по 1,100-1,200 кг на месец. А може и да се застраховаха, все пак е момиче pardon Два месеца беше с каиши и още 2 само нощем ги слагахме. Не е лесно, но не е и толкова страшно, ако имаш точна диагноза. Не чети глупости из интернет. Не сме лекари-специалисти, а едно такова шашкане може само да ти навреди на теб. Пожелавам ти леко раждане на едно хубаво и здраво бебче give_rose
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #593 -: юли 25, 2014, 16:20:24 »

Момичета влизам само набързо да кажа, че вчера се роди дъщеря ни Елина 51 см, 3380 гр smile Наложи се спешно секцио, та сега не ми много леко, но малката е добре и това е най-важното! smile
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #594 -: юли 25, 2014, 16:33:34 »

Честито, Виви! Да ви е жива и здрава smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #595 -: юли 25, 2014, 16:39:40 »

Виви, честито give_rose Пожелавам ти бързо възстановяване, за да можеш да се радваш на моментите с малката Елина!
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #596 -: юли 25, 2014, 18:45:23 »

 Виви, честито малко съкровище  Flower Бъдете много щастливи! Нека расте като едно спокойно, здраво и красиво момиченце. Чудесно име сте избрали  smile Дано леко, бързо и безпроблемно мине възстановяването ти.

  Alichka, извини ме за личния въпрос, ала защо чак в пети месец са забеляли дисплазията? По принцип първият преглед го правят веднага след раждането, а ако не тогава, в рамките на първия месец и половина. Може би не се е видяло?  sad
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #597 -: юли 25, 2014, 19:44:57 »

Виви, честита рожба Елина! Нека расте здрава и красива като името, което сте избрали за нея!
Бързо възстановяване след секциото и те чакаме тук да разказваш  give_rose
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #598 -: юли 25, 2014, 21:09:33 »

Честита рожба Виви! Нека да е жива и здрава принцесата и да радва много мама и тати  heart

Миленка, защо се товариш с допълнителни размишления в интернет? Според мен недей, не си го причинявай...бебето 100% усеща всяка твоя тъга. Погледни от позитивната страна, че поне се знае за това и ще са подготвени да приемат мерки веднага, ако се налага. Аз никога не търся в нета инфо за здравословни проблеми (забранила съм и на майка, която за всяко нещо много обича да рови и след прочетенето все едно идва края на света...). Всеки случай си е строго индивидуален. За да не звуча отегчаващо спирам до тук ииии горе главата, малко остава да гушнеш малкото човече - мисли за това и се наслаждавай на последните дни от бременността си  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #599 -: юли 26, 2014, 07:31:55 »

Vivi20, честито ви дъщеричка! да е здрава, красива, умна и разумна и късметът да е винаги с нея. heart
Активен
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines