Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 15:25:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 216650 пъти)
 
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #525 -: юни 25, 2014, 13:43:41 »

tsve4e , не се притеснявай. В последния месец това не е толкова страшно. На моя позната от 36 седмица бебчето спря да наддава и в 38ма й направиха секцио. Бебето си е идеално! Просто качествата на плацентата са изчерпани и за бебето е по-добре да бъде извадено. Моето раждане го предизвикаха точно на термина, защото не можех да чакам повече - и водите бяха страшно намалели и плацентата беше вече зле. Няма страшно - страшното е, ако лекарите не забележат това!
Аспирин протект пих от самото начало на бременността до началото на 9ти месец. Изписват го превантивно за разреждане на кръвта. Трябва да е протект - не обикновения.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #526 -: юни 25, 2014, 13:44:38 »

Заради сгъстена кръв се изписва аспирин протект или фраксипарин.Много жени имат тромбофилия.В нейния по-лесен вариант те минават само с аспирин и то по време на цялата бременност, а други са на фраксипарин или клексан.Всичко това е за разреждане на кръвта.Не е опасно.Тромбофилията е генитично състояние или го имаш или го нямаш но изследването за нея не е рутинно и трябва да си навътре в проблемите със забременяване, за да си пуснеш сам.По принцип нашите лекари правят такива изследвания слеед 3 спонтанни аборта.

Цветче, мисля че можеш спокойно да потърсиш и второ мнение, но на всяка цена на някой добър специалист, а не на обикновенно АГ.Аз не бих се успокоила и бих потърсила.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #527 -: юни 25, 2014, 13:55:13 »

 Приемах аспирин протект до 24-та седмица, като причината беше, че още на първата фетална морфология се установи повишено налягане в маточните кръвоносни съдове. Както и поради известна предразположеност за развитие на прееклампсия. Моето кръвно никога не е било високо, а нормално и понякога ниско, а кръвните показатели - в почти перфектни граници (с едно - две изключения).
 Прави ми впечатление, че понякога лекарите предписват лекарства извън установените за приема им срокове, когато има нужда от това. Важно е това да става контролирано и с повишено внимание от тяхна страна и на пациента също.
 Милена, не се притеснявай. Бях горе-долу в твоята седмица (малко по-късна), когато и при мен се появи съмнението, че бебето не се изхранва достатъчно. Взеха се мерки и нещата се оправиха. Ще видиш, че всичко ще е наред и ще си имаш напълно здраво бебенце.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #528 -: юни 25, 2014, 14:20:11 »

Благодаря на всички ви! По-спокойно ми е след като изчетох какво сте написали!
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #529 -: юни 25, 2014, 16:35:15 »

Цялата бременност изкарах на фракси. Но първо изследвах плацентните молекули и от там се видя, че не се кръвоснабдява достатъчно. Сега може и да бъркам и да не съм разбрала правилно, но това показа изследването . Следяхме и кръвотока и макар да беше по средата стойността, от ляво беше намален и затова си бих фракси до края.

С кръвното почнах да имам проблем последния месец, но не пих хапчета. АГ ми ги предписа, но ми препоръча да го изследвам през 15мин, защото както го вдигах 140/90-100, след 20 мин без хапче ми беше 120/70-80 и имаше опасност да го сваля прекалено ниско. Преди това ми беше 110/70. Следете си кръвното,  защото заради моето високо кръвно детето спря да качва и се наложи секцио.
 
Като ние изчакахме да вляза в 38г.с и ми биха инжекции за дробчетата на бебетата. Ако ви ги изпишат, да имате предвид, че бебетата след тях стават по послушни и не мърдат много. Плацентата обаче заради фраксито ми беше ок.

Бебчо не качи последния месец, но се роди жив и здрав.
« Последна редакция: юни 25, 2014, 16:36:57 от Mrs.™ » Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #530 -: юни 27, 2014, 12:40:09 »

Как сте мамчета  smile Цветче, не си писала тези дни, надявам се, ти и бебчо да сте добре  smile Виви също се губи нещо, сигурно се е прибрала в Бг.
Аз да се оплача, мен ме гони едно безсъние. И не стига, че не мога да спя през нощта, сутрин ставам в 7, чувствам се като пребита  sad
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #531 -: юни 27, 2014, 16:12:49 »

И на бързо да разкажа за раждането: планирахме бебе да сде роди на 23.06. секцио, т.к. беше седалищно, а и първото ми е секцио. На 10.06. през нощта ми започнаха контракции на 5мин. и след три часа бяхме в болницата. Оказа се, че съм с пълно разкритие и почти без никакви води, които в последствие се разбра, че са изтичали поетапно, т.к. съм имала инфекция, което е предизвикало раждането. Веднага ме подготвиха за операция, но спиналната упойка не ме хвана добре и се наложи пълна. След като се събудих всичко беше свършило и в коридора се видяхме за малко с баткото и таткото. Този път за разлика от първия се възстанових много по-бързо, чувствам се доста по-уверена и спокойна и се кърмим се успешно с бебка. Родих в болница Надежда и съм очарована от всичко - от целия персонал и от всички условия, които предлагат. За първи път не бързах да се прибирам вкъщи. Бебето ми го донесоха още на същия ден в реанимация. Трябва да ставам, че някой е гладен вече...
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #532 -: юни 29, 2014, 15:02:35 »

Привет. Влизaм сaмо нa бързо дa се похвaля, че нa 26.06 в 00:15 ч нa бял свят се появи нaшият мaлък Божи дaр-Теодорa. 3780 кг, 51 см. Ще рaзкaзвaм друг път по подробно. Успех нa всички ви!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #533 -: юни 29, 2014, 15:20:19 »

tsve4e, голямо честито! да ви е жива и здрава, умна, хубава и късметлия малката Теодора! heart heart heart
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #534 -: юни 29, 2014, 17:44:20 »

tsve4e Честито smile Много, много да ви радва малката Теодора smile Името е прекрасно, ама аз нали съм пристрастна, и нашият Божи дар е Теодор smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #535 -: юни 29, 2014, 19:03:39 »

Честито на първите две мами, много вълнуващо!  yahoo Чудесно е, че всичко е наред с вас и бебоците! Дано продължи така  girl_wink

Аз да се похваля, че най-накрая реших къде ще раждам и си имам и израждащ лекар smile Болницата е Щерев, а докторката Даниела Савова, сега остава само да няма проблеми и да мога да родя нормално без ексцесии и ще съм съвсем напълно щастлива  Girl_hide Иначе ми остават още само две седмици на работа и после излизам отпуск, а след това и майчинство по молба на шефовете ми, които са невероятно мили и загрижени за мен  smile

Утре ще ходя с една друга дружка бременна за първи път на йога за бременни да пробвам как ще ми се отрази, а пък на 14-ти юли отиваме на моренце за 6-7 дни. Слава Богу само хубави новини напоследък smile

Започнах и да се оглеждам за колички най-после, въпреки че има още цели 3 месеца до термина ми. Вие купихте ли си? За milenuity знам, че е с Mutsy Evo,  но за другите не знам сякаш  Girl_hide
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #536 -: юни 30, 2014, 07:49:46 »

Миличка, Цвети, да ви е жива и здрава!!!!  yahoo Bravo give_rose
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #537 -: юни 30, 2014, 08:22:38 »

Цвети, честито и от мен, да ви е жива и здрава малката за радост и гордост на мама и тати smile
Зори, благодаря, че сподели с нас как е минало раждането  give_rose
Бързо възстановяване  и на двете мами  smile
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #538 -: юни 30, 2014, 11:07:01 »

Цвети, честито да ти кажа и тук! Да ти е жива и здрава малката, много да ви радва!  give_rose give_rose give_rose
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #539 -: юни 30, 2014, 13:53:13 »

Цвети, честита рожба! Да е здрава и с много късмет!
Активен
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines