Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 02:57:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206638 пъти)
 
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #510 -: юни 18, 2014, 15:39:58 »

Мамчета, аз излизам от темата, гушкайки вече малката си дъщеря. Пожелавам ви леки финални метри!
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #511 -: юни 18, 2014, 15:41:38 »

Зори, страхотно!  Bravo Bravo
Честита дъщеричка. Първото ни бебе в темичката smile Да ти е жива и здрава! Ако искаш сподели за преживяването, за мерките и т.н. smile

« Последна редакция: юни 18, 2014, 15:46:44 от milenuity » Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #512 -: юни 18, 2014, 16:08:29 »

 yahoo Зори, честито и от мен, да ви е жива  и здрава малката принцеса  heart Бързо възстановяване на мама  give_rose   Bravo
Аз също ще се радвам на повече подробности около раждането
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #513 -: юни 19, 2014, 10:26:19 »

Zori83, честито! Да сте живи и здрави с малкото човече! Ще чакаме разказ smile
milenuity, Мариола ти го обясни хубаво, ама сега ще го кажа като била бременна и като вече раждала. Моето диване беше много шавливо - не спираше. Толкова е скачала из корема ми, че чак будеше баща си нощно време. Както си седя и целият корем ми се премяташе по всички краища. Виждаше се даже като смени позата и са надупи. На един от прегледите майка ми попита лекарят дали всичок е наред с води, пъпна връв и тн. Той смотолеви нещо и накрая ме успокои, че всичко е наред. Влязох в операционна зала с чувство, че съм прецакана и не съм за секцио. Извадиха бебето и 5 минути нищо не чувам. Гледам часовника над вратата, лекарите си мърморят нещо, ама от музиката не ги чувам, а и какво разбирам на латински crazy Накрая попитах - Всичко наред ли е с бебето? А анестезиологът ми каза - Добре е бебето. Само малко го обдишваме, че се беше задушило. Нали беше с увита пъпна връв! Oh my ... Само където не припаднах! Не знаех този факт, моят лекар ми го беше спестил, за да няма притеснения. Не знам колко време е била така, но не е било ден или два. На клипа от раждането се вижда вече за какво иде реч. Мисълта ми е, че единствено, ако така остане, може да се наложи да раждаш секцио. Но имаш ужасно много време още и не е необичайно да се развърта и завърта още дълго време. Чак като порасне и му отеснее в корема - тогава шансът да се отмотае е по-малък. Не си вкарвай сама мишки в главата good
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #514 -: юни 19, 2014, 14:03:05 »

Аличка smile, изчетох доста по темата (включително и научни писания, а не само от формуми и сайтове) и малко се успокоих. Беб днес е по-активен, което много ме радва. Може да си се отмотае, както казваш. Пък ако не, аз съм ок със секцио. Няма да ме направи по-малко майка. smile Важното е беборан да се роди живичък и здравичък.

Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #515 -: юни 19, 2014, 14:41:53 »

Миленка ,хубаво че си попрочела.И Аличка ти е казала единствено можеш да имаш проблем при раждане ,ако е нормално.Въпреки че братовчедка ми роди преди 4-5 месеца нормално ,а бебчо беше с двойно увита пъпна връв.остава си ти варианта секцио ,което е супер успокоявщо според мен и не забравяй варианта ,че пъпната връв може и да се развие ,така както се е завила.Сега още има място в коремчето ти ,бебо се върти бясно ,така че нямаш идея как може за секунди да му се развие пъпната връв.Спокойно края му идва,а свекърва колко е права ,думи нямам .Аз имам и по фрапиращи примери със себе си ,но то съм вече световно известна паника smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #516 -: юни 19, 2014, 14:57:23 »

Миленка ,хубаво че си попрочела.И Аличка ти е казала единствено можеш да имаш проблем при раждане ,ако е нормално.Въпреки че братовчедка ми роди преди 4-5 месеца нормално ,а бебчо беше с двойно увита пъпна връв.остава си ти варианта секцио ,което е супер успокоявщо според мен и не забравяй варианта ,че пъпната връв може и да се развие ,така както се е завила.Сега още има място в коремчето ти ,бебо се върти бясно ,така че нямаш идея как може за секунди да му се развие пъпната връв.Спокойно края му идва,а свекърва колко е права ,думи нямам .Аз имам и по фрапиращи примери със себе си ,но то съм вече световно известна паника smile
give_rose heart good
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #517 -: юни 22, 2014, 22:22:27 »

Влизам сега във форума и си мисля, абе Зори беше с термин малко преди моя, дали не е родила вече и гледам тя вече е мама. Честита радост, много здраве, щастие и любов за цялото семейство  give_rose
Да споделя и аз последните тревоги, дано успеете да ме стегнете малко. На последната консултация, доктора ми каза, че беба е спряла да се развива (за 16 дни е пораснала със 100 гр.) Иска да ме види в началото на следващата седмица и ако не е пораснала още да ме приеме в болница до края на бременността. Рових из интернет и основното, което разбрах е че в 9ти месец често се случват аномалии и забавяне в развитието на бебетата, което може при ненавременна намеса да доведе до сериозно увреждания. Малко съм се шашнала, въпреки че ММ ми се кара да спра да се филмирам и че всичко ще е наред. Доки каза, че плацентата ми е 3та степен, което както разбрах (пак от интернет) е застаряваща плацента и недоставя достатъчно хранителни вещества на мъника. Дали е възможно на това да се дължи застоя в растежа и ако ме приемат в болница, кое е по-добре да поискам да прекратят бременността (ще бъда в края на 38 г.с.) или да чакам сама да си излезе?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #518 -: юни 23, 2014, 05:59:50 »

tsve4e , ако проблемът е много сериозен, не вярвам да ти дадат право на избор. Не се притеснявай предварително, току-виж, детето само решило да тръгва. Информация в интернет има, но лекарите учат 5 години, после всяка година се явяват на изпит, да не говорим, че имат и практика. Нека те се притесняват, това им е работата heart. Стискам палци, всичко да е наред!
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #519 -: юни 23, 2014, 08:25:30 »

tsve4e, мъжът ти много добре ти го е казал. Няма за какво да се притесняваш, щом твоя доки не е предприел нищо. Нормално е на този етап от бременността плацентата ти да е 3-та степен на зрялост, при положение, че си вече на финалната права. Това че бебето не се развива с бързи темпове както в началните месеци на бременността не значи, че не е здраво и нещо му липсва. За ровенето в нета те съветвам особено сега когато ти предстои раждане, да го избягваш или да наблягаш на позитивни и мотивиращи четива Wink
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #520 -: юни 23, 2014, 10:48:12 »

Цветче, преди няколко дни се запознах с един нов татко, който ми разказа за същата история като при вас. Плацентата на жена му е била застаряваща и детенцето е спряло да наддава. Направили са секцио в 38 седмица, да бебчо е по-мъничък, мисля, че се е родил към 2,500, но и той и майката са здрави. Сега си хапва добре и прогресивно си наддава.
Така, че няма страшно, докторите си знаят работата и при най-малкото съмнение ще реагират адекватно. Вече  си 38 седмица, така че всичко ще се равие добре. Силно вярва, в това. Wink
Пиши след прегледа ако имаш възможност.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #521 -: юни 25, 2014, 13:00:03 »

Цветче, пожелавам ти да гушкаш здраво бебенце, когато му е отредено да се появи. Всичко ще е наред!

Бих искала да се консултирам с вас. Вчера бях на преглед и докторът ми изписа аспирин протект и дузофарм.
На листовката на аспирин протект пише да не се приема в 3 триместър поради повишен риск от усложнения. За дузофара пише, че не са правени изследвания дали е безопасен при бременност. Аспиринът ми го изписа по 1 на ден, а дузофарма 2х2/ден.

Пих вчера и днес, а ми каза да ги пия цели две седмици. Доста ми е притеснено и се чудех дали на някоя от вас и се е налагало да пие аспирин протект или дузофарм.
« Последна редакция: юни 25, 2014, 13:41:18 от milenuity » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #522 -: юни 25, 2014, 13:18:11 »

Милена дузофарм не знам, но аз също за бъдеща бременост имам назначена терапия с Аспирин протект или Фракси. Защо ти го назначи?
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #523 -: юни 25, 2014, 13:34:06 »

Милена дузофарм не знам, но аз също за бъдеща бременост имам назначена терапия с Аспирин протект или Фракси. Защо ти го назначи?

Каза, че тромбоцитите ми били завишени (въпреки, че са в норма) и хемоглобинът ми се покачва вместо да расте - в момента вече е 130 (аз бях много щастлива от този факт, но всъщност това не е много добре). После като премери бебо каза, че коремчето и крачето имат тенденция към изоставане. Каза нещо от сорта, че е възможно през плацентата до бебето да не достигат достатъчно нутриенти и кислород. Спомена сгъстяване на кръвта, а също и опасност от прееклампсия. Моето кръвно, обаче не е високо. Вчера беше 120/90, а днес е 120/80. Разбира се, шашната съм и четох доста по темата от чужди сайтове и форуми. В нашите видях много противоречиви мнения за изписване на аспирин по време на бременност, а за дузофарм не открих защо се дава.

На теб пък защо са ти го предписали? Заради диабета ли?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #524 -: юни 25, 2014, 13:41:15 »

мисля че Mrs може да ти каже повече за фраксито или аспирина, тя мисля че следеше плацентарните молекули. На мен да за ИР (Инсулинова резистентност) и заради миседа
Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines