Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 23:07:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206607 пъти)
 
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #495 -: юни 16, 2014, 20:57:45 »

Миленка, вярвам, че бебчо е добре, може би си ритка, просто по-слабичко и не го усещаш. Пиши какво е станало  smile Стискам палци всичко да е наред  smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #496 -: юни 17, 2014, 09:50:49 »

Благодаря ти, Millie.

Не успях да спя зяла нощ, чакайки го да почне да рита и да не го пропусна. Изгледах всички мачове smile.

Ритна няколко пъти, но не бяха повече от 5 за 3-4 часа и за това тази сутрин отидох до болницата да ми измерят тоновете.
Вчера вечерта ми звънна моят доктор да ме пита какво става и дали е почнал да шава. Той ми каза, че е дежурен сутринта и да отида ако няма промяна. Стана ми супер готино, че ми се обади! Предната лекарка дори не ми връщаше обаждане...

Та, тази сутрин отидохме. Вързаха ме с едни колани и понеже съм още в 30 с. ми казаха да придържам на едно място, за да се чува по-добре. Много време стоях, поне на мен така ми се стори. Доки после каза, че няма причини за притеснение и, че най-вроятно е сменил позата си и е в такава, че не го усещам толкова като преди. А и че вече все по-рядко ще усещам ритници и по-често ще са разтягания. Не ме гледа сега на УЗ, но следващият ми преглед е на 24ти и тогава ще видим дали се е обърнал в главата надолу.

Ох, сега ме цепи глава като се поуспокоих. Днес имам важна среща в работата и до сутринта не можех и да си помисля как ще съм в кондиция ако не отида на лекар. Нямаше да мога да мисля за нищо друго освен за бебо. 
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #497 -: юни 17, 2014, 13:27:22 »

Миленка, радвам се, че всичко е наред, аз също понякога се филмирам, че не ритка и започвам да си се моля на корема  и да й горовя. Ако искате вярвайте, но понякога действа и ми отвръща с някое побутване  danceg
Какво точно означава да мерят тоновете? Сърцебиенето ли слушат? Странно ми е като казваш, че слагат колани. Тук на прегледите с акушерката само ми мерят кръвното, проверяват урината, мерят ми корема и слушат сърчицето с едно апаратче. Аз вече съм 33гс, а съм сигурна, че моята беборана все още е разположена хоризонтално. От ляво и от дясно усещам движенията. Акушерката каза, че до 36 гс е ок.
Другата седмица съм пак на преглед и до тогава трябва да съм попълника плана за раждане  girl_wink Вижда му се вече края  heart
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #498 -: юни 17, 2014, 15:23:54 »

Milenuity, аз напоследък все по-рядко усещам моята госпожица. И изпадам в страшна паника. При нас вече не са ритници, а само разтягане. Сега обаче няма толкова място. Когато изпадна в паника, ям сладолед. Явно моето момиче не обича сладолед и ме наказва здраво  pardon Повод за притеснения няма, скоро бебчетата няма да имат място за движение и ще се налага да свикнем с това че ще ги усещаме по-рядко.
Millie, сърдечните тонове се записват от края на 8 месец, но не всеки АГ записва тонове. Моят например не записва, но от 34 г.с. държи да ме вижда всяка седмица. Основно тоновете се следят, за да се проверява, че всичко с бебето е наред и се развива нормално.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #499 -: юни 18, 2014, 09:05:41 »

Ох, направо незнам какво да правя...

Вчера нали ви писах, че всичко е наред, беб мърдаше по време на прегледа и след това. Но следобяд пак спря и до сега не е мърдал. И сега незнам какво да правя. Бутах си корема, ядох сладолед както Tsvet4e прави, пих кафе, ядох шоколад, пях му...Не ще! Единствено след като изпих кафето имаше един едничък силен шут и после нищо.

Да чакам ли до вторник, когато ми е прегледът или пак да ходя до спешния кабинет в болницата? При положение, че вчера ми казаха, че сърдечните тонове са ок, имам ли реални основания да се притеснявам, че не се движи?? Все пак съм в 30 седмица само, има място да се движи все още......
sad
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #500 -: юни 18, 2014, 10:07:35 »

Millie, меренето на тоновете е точно слушането на сърдечния ритъм, но апаратите с коланите хващат и контракциите. Аз лежах за задържане в частна болница и там имаха апарат, с който хващаха тоновете и контракциите след 25-26 седмица, т.е. доста рано. На места е останало меренето на тонове с дървена слушалка, но това, като цяло, се практикува от по-стари акушерки и лекари. Все пак апаратурата хваща и най-малките промени в пулсациите.
milenuity, нищо не е излишно. Не си втълпявай лоши неща, но отиди пак да те видят. Защо те претупват не мога да разбера!?! diablo Защо си "спестяват" гледането? Най-лесно е да те погледнат на УЗ и да видят какво става вътре. Изискай си го!
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #501 -: юни 18, 2014, 10:15:59 »

 Миленка, понякога някои бебенца имат по-кротки периоди. Обаче, за твое лично спокойствие, отиди пак на запис и/или преглед. Не се притеснявай кой какво ще си мисли, важното е да сте добре и спокойни.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #502 -: юни 18, 2014, 13:24:57 »

Цветче, Аличка, благодаря за разяснението  give_rose
Миленка някъде бях чела, че студен портокалов сок също помага да накараме малчовците да се раздвижат. Ти на работа ли си? Знаеш, че ако си в движение по-малко се усеща. Все пак за твое спокойствие отиди до спешния и си изисквай УЗ.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #503 -: юни 18, 2014, 13:33:09 »

Здравейте.

Отидох на УЗ. Има сърдечна дейност! Но пъпната връв се е омотала около вратлето му  cray sad
Според докторът ми това не е нещо толкова стряскащо и се среща нерядко. Във вторник пак ще го видим. Имало възможност и сам да си се отплете.
Ох, в такова ритеснение съм изпаднала, че главата ми ще гръмне от болка и напрежение
Ами ако се задуши?!?!

Millie, да, на работа съм. Но съм седнала и обикновено си го усещам.
« Последна редакция: юни 18, 2014, 13:43:26 от milenuity » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #504 -: юни 18, 2014, 13:41:50 »

milenuity сигурно това което ще напиша няма да те успокои тъй като не съм бременна или раждала, но съм чела достатъчно. Бебета не дишат през устата и врата докато са в майчината утроба а чрез пъпната връв. Освен ако не е приклещена пъпната връв няма как бебето да се удуши с пъпната връв. Така че спокойно. Лекаря какво ти каза, да не би да ти е казал че може да се удуши? crazy
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #505 -: юни 18, 2014, 13:46:52 »

milenuity сигурно това което ще напиша няма да те успокои тъй като не съм бременна или раждала, но съм чела достатъчно. Бебета не дишат през устата и врата докато са в майчината утроба а чрез пъпната връв. Освен ако не е приклещена пъпната връв няма как бебето да се удуши с пъпната връв. Така че спокойно. Лекаря какво ти каза, да не би да ти е казал че може да се удуши? crazy

Ох, напротив. Това не го знаех (или май го бях чела, но кой да се сети в момента) и хубав факт. smile
Не. напротив. Лекарят не каза, че може да се удуши. Нищо не каза за задушаване, а аз бях в някакъв тотален шаш и пропуснах да го питам.  После сама почнах да си създавам сценарии.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #506 -: юни 18, 2014, 13:49:07 »

ох милата Милена, ей тая бременост те ошашави много  blum, хайде вече почва обратното броене и скоро ще си го гушкаш малкия пухчо  beddybye
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #507 -: юни 18, 2014, 13:52:31 »

ох милата Милена, ей тая бременост те ошашави много  blum, хайде вече почва обратното броене и скоро ще си го гушкаш малкия пухчо  beddybye

....така е. А аз си мислех, че сватбата е стресов период, хаха
smile  good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #508 -: юни 18, 2014, 14:42:26 »

Хихи, все още не знаеш какво е стресов период, чакай да се роди дзверо Wink...Че защо акал, че защо не акал, че пъпчица му излезла, че кихнал....Ей такава, като мен ще си - уж го целуваш, пък всъщност го проверяваш има ли температура heart
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #509 -: юни 18, 2014, 14:46:58 »

Хихи, все още не знаеш какво е стресов период, чакай да се роди дзверо Wink...Че защо акал, че защо не акал, че пъпчица му излезла, че кихнал....Ей такава, като мен ще си - уж го целуваш, пък всъщност го проверяваш има ли температура heart

хаха, Свекс, винаги са ти много забавни постовете smile.

ох...ама си права...като си се знам, за всичко ще мисля и ще се притеснявам...ама май рецепта как да не съм такава няма...smile
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines