Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 05:20:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206656 пъти)
 
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #480 -: юни 10, 2014, 16:58:21 »

Усещането при мен е първоначално все едно ти се подува корема от газове - знаеш как е неприятно, и след това едно стягане на самата мускулатура. Като седнеш корема при натиск е мек, а след това стягане е твърд като камък. Отделно хоризонтално над срамната кост усещам напрежение точно все едно съм си разтегнала мускул, неприятно е и като че ли по цял ден. И аз много се колебаех дали са контракции или не, но реших да не рискувам и чакам до края на месеца, ами отидох при АГ-то. Та се оказаха контракции.
Силно се надявам Магнерота да окаже влияние и да не стигам до болница.
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #481 -: юни 10, 2014, 18:43:16 »

Noir, според мен е по-добре да лежиш повече. Аз от 7ми месец бях така, но не си обърнах внимание и накрая стигнах до болницата. Не искам да те плаша, но наистина е важно да лежиш. При мен много важен симптом беше, че започна изтичане на околоплодни води. А иначе контракции си имам непрекъснато, независимо, че до 35 г.с. пиех Магнерот. В тази връзка, моят АГ ми каза 35 г.с. да спра магнезия, за да се подготви матката за контракции, а сега от вас чета че можело и до последно да се пие.
Имам въпрос към вече раждалите, ако не изтекат водите как да разбера, че раждането започва. Много ме е страх и вече не спя нощем, защото само да ме стегне леко корема или кръста и се шашкам, да не би да не разбера, че раждам. Даже и ММ е стресиран, заради мен и леко да изохкам започва да се суети и притеснява.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #482 -: юни 10, 2014, 20:07:16 »

tsve4e , няма начин да не разбереш, че раждането е започнало *INLOVE*Това не е лека болчица, дори и при най- бързите и лесни раждания. Боли като при болезнен мензис, но по- силно. При някои болката е непрекъсната, но в повечето случаи спира, все едно нищо не е било и започва след минути със същата сила. А може и да започне с повръщане и често ходене до тоалетна. Колко ще отнеме пътуването до болницата, не е повече от час, нали?
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #483 -: юни 10, 2014, 20:56:08 »

Имах подготвителни контракции и с двете бременности от рано, по много. Пиех си магнерота и лежах непрекъснато. Е, правих разходки, но като се уморях сядах да почина. При мен контракциите в по-напредналите седмици бяха съпроводени и от промяна във формата на корема, все едно бебето се е надупило. И по-малко си пипайте корема, защото това предизвиква още контракции. При мен тези контракции никога не са създавали проблем и двата пъти преносих.
Няма как да не разберете, че са истинските. Истинските си болят, мен ме стягаше целия корем и кръста, все едно изтръпват.
milenuity, това опъване може да е точно ,както казах промяната във формата на корема. Не се шашкай, а лягай като ги получиш, колкото повече се притесняваш толкова повече се учестяват.
Noir, може понякога просто да имаш повече газове. Помня, че с първата бременност ме боля корема непрекъснато цяла нощ. Отидох в спешното, опитаха се да ме вкарат в болницата, ама не им се получи. Достатъчно ми беше да ми кажат че ми няма нищо, не раждам. На следващия ден АГ-то ми каза, че подутите ми черва с газове притискат други органи и изпитвам тази болка.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #484 -: юни 10, 2014, 21:17:52 »

tsve4e, спокойно - ще разбереш.
Технически активното раждане започва, когато си с 4 см разкритие. Ти може цял месец да си ходиш с 2 см и да не започне раждането. Спокойно, моля те.
Както свекърва го е описала - това е периодична, повтаряща се болка. В началото започва през по-голям интервал - например през 1час, след това постепенно намалява, докато се стигне до тнар код 5:1:1 - през 5 мин по 1 контракция, която трае по 1 минута. При раждането вече стават на 2:1:1 - това като пример. В зависимост от позицията на бебчето, може да усещаш болка в кръста, болка долу, може при контракция да ходиш до тоалетна.
Тук, ако раждаш с доктор, ти казват, че е хубаво да тръгнеш за болницата при 5:1:1, ако си с акушерка само - при 2:1:1 (според мен това е лудост, сериозно). Това при неспукани води.

Според мен решението, кога да тръгнеш за болницата, трябва да се базира на разстоянието до болницата, трафика в този ден, дали ти ще се закараш или мъжа ти, както и спукани води и продължителност на контракции, разбира се.

Също така искам да спомена, че при изтичане на водите - може да бъде отдолу или отгоре. Ако е отгоре, изтича по малко количество - все едно си се напишкала. Ако теста ти за стреп е отрицателен, можеш до 16ч да останеш в къщи преди да тръгнеш за болницата.

----
Аз бях щастливка с активно раждане, продължило под 3часа, без епидурална, със ситема оскитоцин, беба беше 3.655кг. При мен обаче контракциите никога не бяха 5:1:1, а бяха 3:1:3... При всеки е различно. Всичко идва и си отива - важно е бебето и майката да са живи и здрави!
----

Честно, няма как да пропуснеш започването на раждането. Просто няма.
Последно - не вкарвай много емоции - нито радост, нито тревога, защото тогава се произвежда адреналин и може да забави раждането.
Успех!
« Последна редакция: юни 10, 2014, 21:23:28 от Anichka » Активен
Crave
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: юни 11, 2014, 09:04:07 »

В края на 5-ия месец и аз усетих това втвърдяване на корема, опъване в зоната на кръста и болки ниско долу в корема. Оказаха се контракции. Даже бях в болница 5 дни. Честно казано тогава бях прекалила с ходенето пеша. Да ми кажат, че има риск от преждевременно раждане при положение, че нямах проблемна бременност до тогава си беше стряскащо. Предписаха ми магнерот 3 x 2. Не мисля, че има значение дали е преди или след хранене. По-скоро часовете, в които се взима - и в болницата и проследяващия гинеколог ми казаха да го взимам в 9:00, 17:00 и 21:00 ч. Планувах активна бременност с упражнения, йога и ходене на работа, но след като се оказа, че имам скъсена маточна шийка не ходя на работа, активно почивам и си пия хапчетата редовно. => Нямам болки и контракции. Имах кратък период на пренастройка как ще си прекарам бременността...

Момичета, пазете се. smile
Активен
Crave
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #486 -: юни 11, 2014, 10:22:26 »

Само да добавя, че освен силните емоции, притеснение и прекаленото движение, приема на вода също оказва влияние върху контракциите. Дехидратацията на организма води до контрахиране на матката, т.е. контракции. Казаха ми да пия по 2.5 литра вода на ден! Това е ужасно много (поне за мен). Пийте колкото можете - колкото повече вода, толкова по-добре. smile
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #487 -: юни 11, 2014, 12:30:55 »

Crave, изключително ми беше полезно да прочета това за контракциите  give_rose
Аз наистина, макар и в шестия месец вече, все още си го карам, все едно не съм бременна. Активна съм, работа, разходки, не съм променила ритъма си от преди - може би защото до сега се чувствах отлично без никакви оплаквания.
И изведнъж тези контракции ме стреснаха и като че ли доста ги мисля, ослушвам се дали не съм получила нова.
Та сега вече ще трябва да се настроя на по-спокойна вълна, да го карам полека.
Не знаех за часовете на прием на Магнерота, само ми казаха след хранене.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #488 -: юни 13, 2014, 11:02:34 »

Мерси за разяснението що е то контракции.

Ние в срядя бяхме на ФМ3 и много го чакахме този преглед, защото на миналата ФМ забравихме да си заявим. Но по закона на Мърфи, този път беборан беше мнооого срамежлив и ръчичките му бяха само пред лицето. Не се получи много записа, но все пак му видяхме устичката няколко пъти и си мляскаше и сякаш се усмихваше smile. Но важното е, че според докито всичко, което може да се види с УЗ е наред! smile
Тежим 1200гр. (29с5д). Казаха ни, обаче, че крачето върви малко назад - 28 седмица и нещо, коремчето е 29с3д, докато главичката е 30с5д. Каза ми да не се притеснявам и ме огледа с думите "ти не си много висока, така че не е ненормално." Спомена, че отсега нататък все по-големи разминавания може да има в седмиците, което пак не е стряскащо, стига да са в рамките на нормалните стойности.

Аз съм си стресиранa by default, та сега го мисля това краче...даже сънувах, че детето е джудже, хаха.

Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #489 -: юни 13, 2014, 12:23:16 »

Писах, писах и нещо не можах да го публикувам и се изтри  diablo

Миленка, изобщо не се притеснявай за тези размери, според мен си е относително, а и бебчо има  достатъчно време да дръпне на височина (дори и да върви по-нисичко). Не ми харесва как лекарите поднасят информацията. На нас ни бяха казали "Всичко е наред, САМО крачетата са по-дълги, но не се притеснявайте, все още са в норма" - е притесних се  crazy
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #490 -: юни 13, 2014, 12:53:15 »

tsve4e, нормално е да си притеснена smile. И аз се чудих дали ще разбера, че раждането е започнало  crazy.
Магнерота го пих преди хранене 3х2 - така ми бяха казали. Почнах го в 18 седмица и така до 36. През цялата бременност се молех да не раждам преждевременно, а накрая ми предизвикаха раждане, защото бебка не искаше да излиза. Та, магнерота си действа безотказно.
Водата е необходима не само за матката, а и за околоплодните води и подуването на краката. Особено сега в жегите не е шега работа.
А за размерите - тепърва ще чувате какви ли не неща. Хората са различни, и бебетата са различни. Аз имах притеснения относно килограмите. Молех се да мине 3кг. и на последните прегледи го гласяха за 3200г, но реално се роди 2850г.
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #491 -: юни 15, 2014, 21:17:09 »

Благодаря на всички за разясненията. Много сте мили, добре че ви има, уж не се впрягам, но на моменти съм голяма паника. И аз все си мисля, че няма как да пропусна раждането, ама като не знам какво ме чака и се психирам излишно  crazy
Milenuity, на мен пък на последния преглед ми казаха, че главата ни била голяма  NO " . Като се прибрах изкарах всички снимки от всеки ехографски преглед, защото на последната страница имам разни мерки. На всяка пише различен евентуален термин на раждане. По същия начин различни части от тялото ги дава с развитие за различни седмици. Аз хич не се впрягам на тези мерки и кг, защото не вярвам на машината. Спомням си, че преди две години деня в който се роди племенницата майка и беше на преглед и не стига че и казаха, че няма грам изгледи да роди в близката седмица (а тя роди 4 часа по-късно), ами и че бебето е под 2800гр, а нашата хубавица излезе 3200 гр  girl_impossible
Общо взето да са ни живи и здрави бебоците и лесно да излизат, а пък машината да си гледа работата  Wink
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #492 -: юни 16, 2014, 11:22:45 »

Milenuity, на мен пък на последния преглед ми казаха, че главата ни била голяма  NO " . Като се прибрах изкарах всички снимки от всеки ехографски преглед, защото на последната страница имам разни мерки. На всяка пише различен евентуален термин на раждане. По същия начин различни части от тялото ги дава с развитие за различни седмици. Аз хич не се впрягам на тези мерки и кг, защото не вярвам на машината. Спомням си, че преди две години деня в който се роди племенницата майка и беше на преглед и не стига че и казаха, че няма грам изгледи да роди в близката седмица (а тя роди 4 часа по-късно), ами и че бебето е под 2800гр, а нашата хубавица излезе 3200 гр  girl_impossible
Общо взето да са ни живи и здрави бебоците и лесно да излизат, а пък машината да си гледа работата  Wink
good

tsvet4e, пожелавам ти леки оставащи седмици! Чакам с нетърпение да минат и да дадеш един прекрасен старт на бебе-появяването в нашата темичка smile

Хора, на някоя от вас случва ли и се да и се гади все още?!? На мен от време на време много започва да ми се повдига. Особено зле е от вчера насам...много ми е странно и се чудя какво може да го провокира. Уж днес закусих добре, сега и в работата си похапнах, а имам едно усещане, че стомахът ми е празен и ми се повдига.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #493 -: юни 16, 2014, 13:44:03 »

Има жени който си повръщат докато родят.Мацката с която бях в една стая беше повръщала и на операционната маса, така че всичко е според човека.

Споко като родиш всичко минава.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #494 -: юни 16, 2014, 16:23:40 »

Маги, явно съм от тях...само дето не ми се гади чак толкова, че да драйфам...само колкото да ми е гадно smile

Ох, днес не съм усещала бебо въобще. Никак. Дори пих едно кафе и пак не се размърда. А вчера беше супер активен, повече от обичайното за него. Даже вчера вечерта беше нон-стоп ритане с часове. Притеснявам се да не се е омотал в пъпната връв тогава и днес за това да не мърда sad стрессс...
Обадих се на доктора. Той каза ако не мърда и като се прибера от работа и легна да отида в спешния кабинет да ми премерят тоновете. ММ иска веднага след работа да отидем, но си мисля, че е по-добре първо да пийна сок, да легна и да видя как ще е. Пък и днес, хаха, съм с някаква безумна рокля, която явно пуска черно и цялото ми дупе, бедра и бикините са черни...със сигурност и коремът значи ми е черен. Ще е забавно да отида на преглед така...

« Последна редакция: юни 16, 2014, 16:27:55 от milenuity » Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines