Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 00:56:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206622 пъти)
 
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: юни 05, 2014, 13:28:26 »

Millie, тези болки не означават, че бебето е главично. Аз си ги имам, а моята госпожица е седалищно и нито веднъж не е била главично за мое огромно съжаление sad
И аз съм готова вече с покупките, събрала съм багажа за болницата и тръпна в очакване. Размерът за новородено по повод дрехите и аз избягвам, т.к. са прекалено малки и почти не може да ги носи бебето.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: юни 09, 2014, 13:23:57 »

Здравейте smile

Някой дали има идея дали е важно да се пие магнезий в трети триместър. На мен ми го изписа лекаря и каза да го пия до 35 гс. Аз обаче все забравям и се чудя дали ако нямам (поне не сме засичали) контракции е толкова наложително да го пия редовно.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: юни 09, 2014, 14:05:31 »

milenuity, магнезия се пие, за да няма контракции. Имай предвид, че не винаги контракциите се усещат. Лошото на магнезия е, че действа с натрупване в организма, затова е добре да се пие редовно. Моите дози бяха максимални - 3х2 дневно и не пропусках, но си ме беше страх. Ако забравех да си взема хапчетата, купувах от аптеката прахчета и на вън пиех. Пък и този магнезий ме предпази и от запек smile.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: юни 09, 2014, 14:16:10 »

milenuity, магнезия се пие, за да няма контракции. Имай предвид, че не винаги контракциите се усещат. Лошото на магнезия е, че действа с натрупване в организма, затова е добре да се пие редовно. Моите дози бяха максимални - 3х2 дневно и не пропусках, но си ме беше страх. Ако забравех да си взема хапчетата, купувах от аптеката прахчета и на вън пиех. Пък и този магнезий ме предпази и от запек smile.

Аз все пропускам, защото пише да се пие на гладно, а аз все забравям и хапвам, а после уж чакам да стане пак преди ядене,но пак забравям...и така

smile

Ще гледам да не го забравям вече...на мен коремът ми се струва нон-стоп твърд и за това не мога да преценя дали е ок или не.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: юни 09, 2014, 14:29:23 »

Аз контракциите не си ги усещах до края почти, но доктора редовно засичаше такива на преглед.То за това и трябваше да почивам ама това е друга тема.Та да важно е да се пие.Аз го пиех до края, до деня преди да родя.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #470 -: юни 09, 2014, 14:33:01 »

 milenuity, и аз бях като Маги. Важно е да си взимаш магнезия редовно. От личен опит (не особено добър) се убедих колко голямо значение за бебето има да не се допускат чести контракции.

 Зори, успешни последни седмици  give_rose Като гледам до някоя и друга седмица ще има хубава новина  smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #471 -: юни 09, 2014, 14:48:54 »

Хм, на моя пък не пише дали на гладно или на сито... пише само по 2 капсули за препоръчване преди лягане... аз си го пия реално малко след вечеря... не знам дали е погрешно.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: юни 09, 2014, 14:49:55 »

milenuity  в трети триместър е много важно да се пие магнезий щом ти го е изписал лекаря.Не мисля ,че е супер важно дали се пие на гладно или не.Коремът ти не трябва да е твърд.Каква е дозировката на магнезията ти ?
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: юни 09, 2014, 15:28:54 »

Сложих си вече и reminder на теефона...за всеки случай Wink. Благодаря ви са споделения опит!
Фийбс, дозировката е 3х1. До сега реално успявах да пия по една сутрин, а останалите ги пропусках...



Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: юни 09, 2014, 15:30:23 »

Пий го редовно.Магнезия действа с натрупване наистина.Всичко ще е ок ,само не подценявай нещата smile.Още малко остана
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: юни 09, 2014, 15:42:23 »

Пий го редовно.Магнезия действа с натрупване наистина.Всичко ще е ок ,само не подценявай нещата smile.Още малко остана


good give_rose
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #476 -: юни 09, 2014, 16:36:10 »

Като сте заговорили за втърдяване на корема - 2-3 пъти като че ли и аз си усетих корема твърд.
Т.е дори и в легнало положение като натиснах леко беше твърд, а не мек както е по принцип.
Като съм права не е мек. И аз се зачудих дали не са контракции, не беше болезнено, но със сигурност неприятно. Като подуване на корема го усетих. Имам и леки болки в яйчниците, но не са като менструални, може би са от разпъването на матката.  Към края на месеца съм на ЖК и задължително ще споделя с АГ-то, но ако ми се случи пак трябва ли да тичам по спешност към доктора?  Подготвителните от кога започват? Досега не съм имала никакви неразположения, болки и т.н, но май вече започват болежките.
« Последна редакция: юни 09, 2014, 16:38:27 от Noir » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: юни 10, 2014, 12:55:48 »

Noir, казва се че подготвителните почват от 7-ми месец.Но ако пак се получи това просто или отиди по-рано на преглед или му звънни.Но наистина това е неприятно усещане за твърд корем, анпрегнат, та почивай повече и се обади на АГ-то си.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #478 -: юни 10, 2014, 16:17:18 »

В крайна сметка реших да не чакам и отидох при АГ-то. Оказа се, че наистина са контракции и ми изписа Магнерот по схема. Каза да следя ако са повече от 4-5 на ден, защото не е добре и е вероятно да ме вземат в болница. Аз усещам еднократно стягане предимно вечер, но последните дни през деня имам напрежение ниско долу, което също било симптом на контракциите. И защото съм по активна през деня не съм ги усещала.
Да съм гледала да се наспивам по-качествено - ама филхармонията до мен не ми позволява  blum, а няма много опции за избор на поза за сън, все ще ми се схване някоя част.
Мога да почивам по-качествено вечер след работа, но пък тогава гледам да излизам по хладно на разходка.
Това дали се брои за почивка или трябва да пазя леглото?  crazy
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: юни 10, 2014, 16:25:27 »

В крайна сметка реших да не чакам и отидох при АГ-то. Оказа се, че наистина са контракции и ми изписа Магнерот по схема. Каза да следя ако са повече от 4-5 на ден, защото не е добре и е вероятно да ме вземат в болница. Аз усещам еднократно стягане предимно вечер, но последните дни през деня имам напрежение ниско долу, което също било симптом на контракциите. И защото съм по активна през деня не съм ги усещала.
Да съм гледала да се наспивам по-качествено - ама филхармонията до мен не ми позволява  blum, а няма много опции за избор на поза за сън, все ще ми се схване някоя част.
Мога да почивам по-качествено вечер след работа, но пък тогава гледам да излизам по хладно на разходка.
Това дали се брои за почивка или трябва да пазя леглото?  crazy

Ох, много неприятно sad.

Моля те опиши какво точно усещаш, защото аз така и не мога да преценя дали от време на време това , което усещам са контракции. Аз го чувствам все едно съм правила коремни преси и после като съм си разтегнала корема усещам нещо като опъване. Това ли е?! Или е нещо друго...
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines