Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 07:44:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206673 пъти)
 
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #450 -: май 31, 2014, 16:38:03 »

tsve4e, стерилизаторът не е излишен, ако ще ползваш шишетата отначало, а и помпа може да се наложи, но най-добре си ги набележи и ако се наложи някой да отиде и да ги купи. Аз имам кърма, ама ми се налага и помпа и стерилизатор да ползвам smile
За излизането, ще излезете когато ти се чувстваш готова по-вероятно, в зависимост от това как се възстановяваш след раждането.
Изтичането на коластра е нормално, организмът се подготвя за бебчето и му подготвя храна, в случай, че се роди по-рано, затова се появява по-рано. Дори и да няма, не е страшно, пак се появява след раждането.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #451 -: юни 02, 2014, 09:15:54 »

Аз не знам къде да попитам, за това питам тук с надеждата вече мамите да четат и да имат опит. От около седмица ме боли като вървя срамната кост и с времето става по-зле. четох, че било нормално, обаче е супер е болезнено и се чудя дали има някакъв лек и просто ще трябва да го изтърпя? Ясно ми е, че с увеличаване на теглото на бебчето ще има дискомфорт, но тази болка е доста затормозяваща.  sad
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: юни 02, 2014, 10:24:33 »

Vivi20, няма лек за тези болки. При моята бременност имах два такива периода, но бяха кратки - за около 3-4 дни. Ама трябва да свикнеш с мисълта, че всички неразположения и болки ще минат с раждането smile.
tsve4e, спалното чувалче става удобно по-късно. В началото бебчето почти не мърда и както го оставиш в кошарката така и го намираш. Нашата девойка едва от седмица почна да беснее с крака и да се отвива, та ще минаваме от одеялце на чувалче за през нощта.
Цитат
Помпа и стерилизатор още не съм взела, защото според мен едното обезмисля другото
- напротив, помпата също се стерилизира sad.
Помпа е добре човек да има. В болницата така стимулирах тръгването на кърма, а по-късно ми помогна, докато се регулира количеството й. В повечето болници вече предлагат помпи, но лично на мен ми беше по-удобно с моята си. Между другото е най-обикновена за около 18лв. на Бертони, но ми свърши идеална работа.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #453 -: юни 02, 2014, 11:05:04 »

Междудругото, сега попаднах на един продукт и се сетих, че брат ми имаха такова нещо, а аз хич не съм се сетила дори или мислила дали ми трябва или не:

http://www.amazon.co.uk/Angelcare-AC401-Movement-Sound-Monitor/dp/B0013FW5G8/ref=pd_rhf_gw_s_cp_17_H7JE?ie=UTF8&refRID=19HDR45M1P19GJ3WKAGP

Някой има ли мнение дали е необходим подобен продукт?
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: юни 02, 2014, 18:59:13 »

Ние имаме бебешки монитор, но е с камера. За мен е полезна покупка, защото живеем в триетажна къща и спалнята ни ( бебе спи в нашата стая) е на последният етаж. Като сме на гости в България почти не го използваме, то тук комшиите чувам какво си говорят да не говорим за бебето в съседната стая. Радвам се, че е с камера, защото бебетата проплакват понякога в сънят си и това ми спестяваше излишни разходки. За болките и мен ме е боляло, но мина няколко месеца след раждането.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: юни 02, 2014, 20:40:56 »

Vivi20, чак сега ли те заболя! Блазе ти! Аз със втората бременност се чувствах като бита, всички кости ме боляха. Не знам за лек.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #456 -: юни 03, 2014, 07:25:53 »

Ние имаме бебефон, но според мен смисъл от него има ако е с камера.
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: юни 03, 2014, 08:57:00 »

Виви лек няма.Лека идва като си гушнеш бебето,тогава всичко изчезва като с магическа пръчка.Аз имах силни болки в таза,краката,въобще всяка кост ме болеше и като се обръщах в леглото ми се ревеше.Както казва Ангелче като пребита.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #458 -: юни 03, 2014, 10:47:08 »

Хехе, момичета, поне ме успокоихте, че е нормално. Wink Аз едва вървя, особено вечер, но и факта че съм на работа по цял ден не помага особено на ситуацията. smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: юни 03, 2014, 15:28:31 »

 give_rose

Видях тази снимка и нямаше как да не ви я споделя...

smile


* babybaby.jpg (17.56 KB, 225x300 - видяно 1876 пъти.)
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #460 -: юни 03, 2014, 15:36:46 »

 Виви, аз имах точно такива болки от 7-ми месец нататък. Почивай си повече и ако можеш, гледай да не си на работа. Стоенето седнала, както сама си забелязала, само утежнява положението. За съжаление ще се наложи и да не правиш по-дълги от час ходене разходки. Да ти помагат у дома, за да не стоиш на крак много дълго и да не се претоварваш. Тези мерки поне при мен значително облекчиха положението.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #461 -: юни 04, 2014, 10:01:06 »

Мишел, опитвам се да почивам колкото мога, то само това помага наистина. Днес ходих на преглед при Джи-пи-то си и и казах за тези болки, тя каза, че трябва да се видя с физиотерапевт и ще ми направят час, ама като ги знам какви са бързи сигурно часа ще е след като родя. Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #462 -: юни 04, 2014, 10:13:41 »

Момичета, за болниците се подгответе и с еднократни подложки 60/60 или 90/90 см. колкото и превръзки да слагате - понякога протичат за цяла нощ. Пък ако останат от тези подложки, след това ще си ги ползвате за бебето вкъщи - за преповиване, за водене на консултация и тн.
Виви, болката е наистина отвратителна, ама лек едва ли има. Мен накрая ме болеше много и самият таз при ставане и лягане, през другото време - не.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #463 -: юни 04, 2014, 10:21:33 »

Момичета, за болниците се подгответе и с еднократни подложки 60/60 или 90/90 см. колкото и превръзки да слагате - понякога протичат за цяла нощ. Пък ако останат от тези подложки, след това ще си ги ползвате за бебето вкъщи - за преповиване, за водене на консултация и тн.
Виви, болката е наистина отвратителна, ама лек едва ли има. Мен накрая ме болеше много и самият таз при ставане и лягане, през другото време - не.
Ali, добър съвет. Не ми е хрумвало. Благодаря! good
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #464 -: юни 04, 2014, 16:34:55 »

Момичета като ви боли ниско долу, значи ли, че бебчетата ви са се завъртя ли вече в позиция за раждане, имам предвид с главата на долу. Аз все още си усещам, че е хоризонтално разположена моята госпожица.
Как вървят покупките? Ние лека полека напредваме  smile За сега съм купила малко дрешки, много се колебая за размера, всичко, което съм купила е 0-3 месеца. Мисля си да купя 1-2 пълни комплекта за новородено, но не ми се рискува с повече, да не се окажат малки  pardon
Забравих да се похваля, че ходихме на клас за раждането, беше много интересно и съм много доволна. За другата седмица съм се записала и на клас за кърмене и физио.

Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines