Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 01:14:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206624 пъти)
 
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: май 28, 2014, 11:51:58 »

Момичета, много полезни неща пишете. По въпроса със завиването на бебето, щом олекотена завивка не е удачно, с какво завивате бебето в началото - слагате го в чувалчето? Ако е по-шавливо, няма ли опасност да се омотае вътре и пак да стане беля  crazy
А физиологичния разтвор за какво се ползва? Признавам си - имам една книга за отглеждането на бебето до първата му година,  но още не съм започнала да чета и си водя записки от споделеното тук  give_rose

Noir, за чувалчето и моето притеснение е такова.

Физ. разтвор е за нослето, а може и да дупето.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #436 -: май 28, 2014, 12:00:40 »

Бебето нямам намерение нито в чувалче, нито със завивка олекотена, на брат ми децата ги увиваха в лека пеленка (и двете са летни бебета) и аз смятам да правя така. чувалчетата според мен са подходящи за по-големи деца, брат ми започнаха да ги ползват след 3-ия месец. Междудругото тия чувалчета са и малко неудобни за родителите - поне аз като вдигах бебета с тич чувалчета - първо отдолу висят, защото винаги са по-дълги от бебето и второ наистина отгоре е възможно да се изхлузи и е доста нестабилно като се вдига бебето, за това не ми харесват тия чувалчета толкова много.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: май 28, 2014, 12:17:23 »

Чувалче ползвах след 4-тия месец, завивах с пеленка, а понякога с нищо.
Физиологичния разтвор се ползва, когато на  бебето му се образуват корички в носа, да се капва, за да се размекнат и да се махнат с клечка за уши. Бебетата имат супер малки дупчици и трябва да бъдат непрекъснато отпушвани.За носа говоря.
Noir, не я чети сега тази книга, после всичко ще забравиш. Ще почнеш да я четеш като се роди бебето.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #438 -: май 28, 2014, 13:07:14 »

На почти всички чувалчета им се регулират дупките за главата, защото са с по 2 копчета. В болницата с една позната родихме в 1 ден, нейното бебе беше 2.500 и си беше с чувалче, не му падаше главата вътре. За големи жеги не е удачно може би, но до към 24-25 градуса е ок.

А иначе ми дадоха един списък с неща да купим за вкъщи, едното от които е спрей физиологичен разтвор, с който се почиства всеки ден нослето на бебето.

На всички бебета, които съм гледала, включително вече и моето съм почиствала дупетата с памучно каренце и чиста вода. С мокра кърпичка по-рядко.

За къпането, аз бая се чудих каква козметика да купувам и в крайна сметка изчаках да родя и да видя какво ще кажат в болницата. Та там ми дадоха един шампоан за коса и тяло, с които го мия сега и после само го изплаквам във ваничката. Пъпчето може да се мокри безпроблемно. Казаха ми да не го мажа с нищо, защото колкото повече неща се слагали, толкова повече се увеличава рискът от алергии, а тъй като баща му е алергичен доста, гледаме да внимаваме. Ако е е много твърда водата и кожата се засушава, да сипвам няколко капки олио за баня, днес купих такова на Мустела.

Извинявам се за дългия пост, надявам се да ви е полезен, защото аз самата бя се чудих за някои неща преди родя smile
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: май 28, 2014, 18:20:49 »

Момичета, благодаря ви за всичко, което споделяте!  give_rose
А аз искам да попитам летните бебчета през нощта с какво ще ги обличаме? Понеже явно тези чувалчета са за по-късен етап, а с одеялце има опасност от претопляне. Само с пеленки ли ще ги повиваме? Аз като цяло съм от по-зиморничевите и дори и лятото си слагам тънка завивка, та не мога да си представя бебе да спи само по едно боди pardon
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: май 28, 2014, 20:27:57 »

Иве, по-добре е за бебето да спи само по боди и примерно една тензухена пелена. То в Габрово е по-хладно от Пловдив, но все пак си е жега. Алекс спеше само по боди и съм и мятала тънко чаршафче, понеже в къщи спяхме на климатик и беше 24-25 градуса. Сега пак е толкова в къщи и пак е по боди, но този път е с чувалче, защото много мърда и  да не се отвива.
Аз съм много доволна от чувалчетата.Имаме си зимно и лятно. Но за новородени не е нужно чувалче, защото не мърдат и не се отвиват.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #441 -: май 29, 2014, 09:28:14 »

И аз много благодаря за споделеното  give_rose
Козметиката за бебето и на мен ми е голямо притеснение какво да вземем, има толкова противоречиви мнениея за по-известните марки. Едни харесват например Мустела, но ето че на мен лично не ми харесаха кремовете им за бюст и стрии, как да съм сигурна, че ще паснат не бебето продуктите им?
Аз съм с по-алергична кожа и ако то се метне на мен, горко ни  blum
В началото май бебчето не се маже с нищо и  не му трябват шампоани и душ-геловете, къпем само с чиста вода - поправете ме ако греша.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: май 29, 2014, 12:04:57 »

Ние от първия ден след изписването/считай на 10тия ден/ си къпехме Алекс с шампоанче. Естествено всеки си решава. Едно време са ни къпали нас с жълтък.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: май 29, 2014, 13:28:02 »

Брат ми живее в Германия и като се роди малката им бяха казали, че първия месец е достатъчно и амо с водичка. И аз като се замисля - от какво толкова да се цапа главицата му smile.

Да ви питам - от два дни от време на време започна да ме наболява корема. Не е силна болка и не е постоянна или на интервали, но пък е по средата на корема и се чудя дали е нормално. Понякога ме наболява ниско долу и знам, че тези болки са ок и са от разтягането и разширяването. Дали и по-нагоре пак може да ме боли от същото.

(знам, че е трябва да си питам лекаря и ще го направя в понеделник, когато съм на ЖК, но много се чудя, а в интернет пише само за болки ниско долу...)
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #444 -: май 29, 2014, 14:43:44 »

Кога те боли? Като вървиш или по принцип? Освен това боли те където е бебето или не? Мен ме боли като вървя отдясно и знам, че бебето е там и съм спокойна, защото явно ми натежава и от напрежението се появява лека болка и не ме притеснява. Ако обаче е като лежиш например вече не знам от какво може да е.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: май 29, 2014, 14:51:41 »

Кога те боли? Като вървиш или по принцип? Освен това боли те където е бебето или не? Мен ме боли като вървя отдясно и знам, че бебето е там и съм спокойна, защото явно ми натежава и от напрежението се появява лека болка и не ме притеснява. Ако обаче е като лежиш например вече не знам от какво може да е.

Да, мисля, че ме боли точно където е бебето. Но се случва и като съм седнала, не само като се движа. А имам и от време на време пронизващи болки, които са някак си вътре долу в самия канал, а в корема. Тези си ги имах от самото начало де...но бяха отминали и през последните няколко дни пак ги усетих на няколко пъти.
Дано не е нищо притеснително и е от това, че беборан мърда повече и му става все по-тясно...
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: май 29, 2014, 15:02:00 »

Milenuity, и аз имам болки в горната част на корема. При мен са от разтягането и са на периоди, а не постоянно. Ако нямаш контракции и болки ниско долу не е опасно. Естествено твоят лекар ще ти отговори най- точно.   
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: май 29, 2014, 15:08:36 »

Milenuity, и аз имам болки в горната част на корема. При мен са от разтягането и са на периоди, а не постоянно. Ако нямаш контракции и болки ниско долу не е опасно. Естествено твоят лекар ще ти отговори най- точно.   
Да. ще му опиша какво се случва в понеделник.

Малко ме поуспокоява, че и при теб се случва и е ок. Аз всъщност незнам как точно се усеща контракцията... blush Описаха ми го като стягане и втвърдяване на корема, но на мен коремът винаги ми се струва твърд и не мога да преценя.
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: май 31, 2014, 00:14:12 »

За спалните чувалчета, на ММ леля му е в US и ни прати от там доста неща, включително едно много хубаво спално чувалче за новородено. Реших освен една лека пелена да взема и него в болницата, но на място ще преценя дали ще го ползвам. Аз съм против, прекаленото обличане на бебчетата, особено тези, които ще се родят в голямата жега. Купих няколко бодита с дълъг ръкав и ританки, защото ги изискват в болницата (и шапките са задължителни), но после не мисля да ги ползвам. Най-много чорапчета да слагам и то ако сме навън вечер, в което се съмнявам в началото. В тази връзка, вие колко време след прибирането мислите да извеждате бебетата. Мен не ми се чака вкъщи повече от 10тина дни. За козметиката, майка ми ми донесе някаква когато беше в БГ, та ще видим как ще понесе на кожата на госпожицата. Ако не и понася, съм се насочила към Бюбхен. Помпа и стерилизатор още не съм взела, защото според мен едното обезмисля другото. Ако имам кърма ще нацапвам едно малко шише за вода, а ако нямам кърма за какво ми е помпа. Шишета си взех на Авент.
Milenuity, аз също имах и имам болки, но според мен е в рамките на нормалното. Кожата се разширява, бебчетата много се движат вече, а и растат ежедневно. А контракции като получиш ще усетиш веднага. Аз имам от 7ми месец, целият корем се стяга, става като камък и въпреки че са безболезнени са неприятни. Аз даже имах изтичане на околоплодни води и не бях разбрала. Реших, че съм започнала да се изпускам, но след 3дневни болки около Цветница, отидох в болница и добре, че го направих.
Иве, радвам се че при вас всичко върви добре и съм сигурна че така ще остане до края.
Да попитам мамите в напреднала бременност - започна ли изтичане на коластра при вас? Аз от около месец се подмокрям, но все забравям да питам АГ дали е нормално.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #449 -: май 31, 2014, 10:28:08 »

Момичета, включвам се набързо в темичката ви, понеже виждам, че обсъждате неща, които са важни.
По повод болките в корема един съвет от мен. Винаги, ама винаги докладвайте и за най-малкото неразположение на лекаря си. Аз доста време бях с убеждението, моите болки са от разтягане и са нормални. На преглед винаги всичко беше спокойно. Чак на първия запис на тонове отчетохме съвсем не невинни контракции и буквално в последния момент взехме някакви мерки. Дори за известно време малката изостана на тегло, заради контрахиращата се матка и лошото изхранване. Тя се и роди с по-ниско тегло. Не казвам, че е често срещано, нито искам да ви притеснявам, мерки трябва да се взимат и за най-малкото притеснение и болка.
Колкото до коластрата - и аз имах от края на 7-ми месец, а в следващите вече имаше и капчици кърма, и мъничко и рядко. При някои жени така се случва smile При мен даже по време на контракциите в нощта  на раждането си имаше доста кърма.
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines