Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 23:10:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206610 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: май 26, 2014, 17:03:25 »

Ивенце, радвам се че писа!  heart
Моят брат е Павел и му казвам- Пав, Павчо. Аз съм пристрастна към името smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #421 -: май 26, 2014, 17:50:22 »

На моята колежка племенникът е Павел. Момчето е златно - добро, умно и красиво. Та покрай момчето и аз съм харесала името heart. Той, като малък, си се наричал Авел и галено му е останало Ави. Къде Павел, къде Ави  Wink, ама варианти винаги има.
Иве, радвам се, че се обади heart. Много работа сте свършили, браво!
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #422 -: май 26, 2014, 17:57:47 »

Иве, и аз се радвам, че писа и че всичко се развива по-възможно най - добрия начин за вас. Вярвам, че ще е така до края  Wink Вие сте много напред с покупките, браво!!! Ще се радвам да споделиш списъка, който ползваш smile
Много хубави имена сте избрали  heart  Харесвам Даниел и с двете ударения. Павел е прекрасно име, но ми харесва без промяна и някак не ми звучат съкратените форми.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #423 -: май 26, 2014, 18:00:24 »

Аз имам един много хубав списък от бг мама, ако искате мога да го постна тук.

Искам! Wink И аз се радвам, че се разписа, че си мислех тези дни, че отдавна не си писала. smile  Аз също съм за Павел, много хубаво име и не чак толкова често срещано. smile А за казването, все ще измислите как да му казвате, не го мисли. smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #424 -: май 26, 2014, 18:32:10 »

Иве, радвам се много, че се очертават нещата да са добри и да родиш естествено!  good А и много сте напреднали с покупките, браво на вас! Ще се радвам да споделиш точно този списък smile А Павел е страхотно име както и Даниел, разбира се smile

Чудесни имена сте избрали, дами! София и Теодора бяха и в нашите списъци с ММ, но засега отпаднаха, спрели сме се на краен брой от 21 имена и тепърва ще ги намаляваме, но имаме време, аз съм все пак в края на 5-ти месец  blum ММ предложи да я кръстим на майка ми, аз не очаквах и сега съм потънала в размисли, защото името на майка ми е много хубаво, но не звучи никак международно, а на мен ми се щеше да е лесно за произнасяне на повечето езици  Girl_hide Но пък майка ми ще е много щастлива, ако я кръстим на нея иии не знам какво ще решим  girl_impossible

Честито за покупките на Mutsy Evo!! И на мен много ми допада този модел, само цветовете наистина не са от най-добрите, аз още не съм стигнала до избор на количка, но вече започнах да преглеждам от време на време  smile


Внимание - 2 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.
Някои от нещата се повтарят, но нищо  smile
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: май 26, 2014, 19:41:59 »

Благодаря ви, момичета, много сте мили heart give_rose
И ние клоним повече към Павел - много мъжествено и красиво име с имен ден на Петровден.

Ето го списъка, с малки корекции от моя страна. Където пише "да" означава че съм си набавила съответния артикул  girl_wink


ЗА БЕБЕТО

ДРЕШКИ:
•   Потник боди/къс ръкав - 6 бр. - да
•   Боди с дълъг ръкав и крачол – 5-6 бр.
•   Гащеризони (дълъг крачол, без ръкав) – 1-2 бр. (изискват отделно блузки)
•   Блузки с дълъг ръкав – 5-6 бр.
•   Ританки –5-6 бр.
•   Комплект ританки с блузки - 2-3 бр
•   Жилетки с дълъг ръкав – 2 бр.
•   Елече – 1-2 бр.
•   Чорапки – 2-3 чифта - да
•   Ръкавички за спане – 1-2 чифта
•   Шапка - 1 бр. за навън (ватирана), 1-2 броя за вкъщи (памучна) - да
•   Лигавници – 2-3 бр
•   Якенце / Космонафт 1 бр.

ЗА СЪН:

•   Креватче с матрак
•   Протектор за матрака -да
•   Обиколник за легло – 1 к-кт
•   Музикална висяща играчка - да
•   Комплекти за спане (завивка, чаршаф, калъфка) – 2 бр., - да
•   Одеалце тънко – 1 бр.
•   Одеалце дебело – 1 бр.
•   Олекотена завивка – 1 бр.
•   Спално чувалче без ръкави – 1-2 бр.
•   Тензухени пеленки, или големи памучени носни кърпички – за лигите докато спи - да

ЗА РАЗХОДКА
•   Количка  - да
•   Дъждобран за количка - да
•   Дрънкалка/играчка на връв за количка - да
•   Чанта за носене на бебешките неща - да
•   Порт бебе
•   Одеалце за количка - да
•   Мушамена постелка за преобуване (навън или на чуждо място) - да
•   Кенгуру, след 2 месец (или от момента в който бебето си държи стабилно главата) - да
•   Столче за кола – да

ЗА СТАЯТА
•   Термометър за въздуха
•   Повивалник - да
•   Пелени върху които бебето се преобува и се сменят памперсите - да
•   Бебефон

ЗА ПРАНЕ
•   Кош за мръсно пране – отделно от другите членове на семейството - да
•   Прах за пране „Сано Максима” или „Тео бебе”
•   Омекотител

ЗА БАНЯТА
•   Ваничка със стойка
•   Възглавничка (хавлиена) за вана – може и малка сгъната кърпа
•   Кана за поливане (за изплакването)
•   Термометър за вода
•   Пяна за вана (има и с неизплакване)
•   Бебешки сапун
•   Бебешки шампоан
•   Хавлийка - 2 бр.

КОЗМЕТИКА СЛЕД БАНЯ
•   Бебешко олио / мляко
•   Крем против подсичане / хума
•   Мокри кърпички
•   Памперси

ДРУГИ БЕБЕШКИ АКСЕСОАРИ
•   Биберон-залъгалка – 2 броя - да
•   Клечки за уши с ограничител
•   Ножичка за нокти, пиличка - да
•   Четка и гребенче (против млечни корички)
•   Червено конче със синьо мънисто!!!

ЗА КУХНЯТА
•   Четка за почистване на шишета и биберони
•   Сухо мляко – за всеки случай, 1 опак. (напр. „Фризолак”)
•   Шишета - 2 бр. (ако приемем, че ще кърмим)
•   Стерилизатор - да
•   Термобокс – 1 бр – за това се чудя има ли нужда, може някой да сподели

АПТЕЧКА
•   Спирт 70% или 90%
•   Лепенки за пъпче – 1 опак.
•   Сироп Панадол и Ефералган – х 1 шишенце
•   Антибиотична пудра за пъпче (Бивацин)
•   Термометър за бебе - да
•   Цинкова паста (за подсечено) – може и хума
•   Памук – 1 пак.
•   Физиологичен р-р – 1 банка
•   Капки против колики - Babynos или Sab Simplex
•   Риванол
•   Кремче против слънце
•   Чай против колики
•   Аспиратор за носле - да

ЗА БОЛНИЦАТА
ЗА МАЙКАТА
•   ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ
•   ИЗСЛЕДВАНИЯ И ОБМЕННА КАРТА, КАРТОНЧЕ С КРЪВНАТА ГРУПА
•   Помпа за кърма Медела
•   Протектори за сутиен / Тампони за кърма – 1 опак.
•   Крем „Гармастан” за разранени или травмирани зърна
•   Джапанки
•   Хавлиена кърпа, голяма – 1 бр.
•   Хавлиена кърпа, малка – 2 бр. (1 за лице и 1 за изплакнати гърди преди всяко кърмене)
•   Ластик и гребен
•   Четка и паста за зъби
•   Сапун, шампоан
•   Самобръсначка еднодневка (за всеки случай)
•   Дамски превръзки, нощни – 1 пак.
•   Мокри кърпички – 1 пак.
•   Носни кърпички – 1-2 пак.
•   Тоалетна хартия – 1 руло
•   Малка минерална вода, сок (само от ябълка)
•   Бисквити, солети, ябълки – никакви шоколади и цитруси!
•   Нещо за четене / химикалка
•   Джобни пари
•   Мобилен телефон + зарядно
•   Фотоапарат
•   Парацетамол
•   Свещички за обезболяване
•   Вилица, лъжица, чаша

ЗА БЕБЕТО
•   Памперси за новородено – 1 пак. от 20 бр. за нормално раждане (+1 пак. допълнително за престоя ако е след секцио)
•   Мокри кърпички - малък пакет
•   Ръкавички за бебето – да не се драска с ноктите
•   К-кт за изписване – дрешки, шапчица, пелена
 
« Последна редакция: май 26, 2014, 19:45:57 от ivelka » Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: май 26, 2014, 21:05:31 »

Много хубави новини ivelka, наистина се радвам за вас. Явно стиснатите палци на цял един форум много помага.
За списъка- родих в най-голямата жега на юли 2012. Само първите 3 дни извън болницата обличах детето с дълъг ръкав и крачол- много са ти дългите дрехи, че чак и елече.
Ватирана шапка през август-ужас
Музикална висяща играчка-слага се малко по-късно, първо бебето не вижда отначало на толкова далече и после (така съм чувала) изкривява му се погледа ако я зяпа преди да навърши 2 месеца ( това го провери, не знам дали е вярно)
Олекотена завивка-не се слага на малки бебета. Свекърва ми ми подари на изписването една, на която си пишеше че е за 1+.
Клечки за уши-на бебетата не се чистят ушите в началото, а после се чистят с кърпа ушната мида.
Физиологичен разтвор-цяла банка? Може само малки дозички, продават от по 5мл
Гармастан гел за зърна е с отмиване, т. е. трябва всеки път да си миеш зърната преди да кърмиш. Наскоро в темата за кърменето обсъждаха кремове без отмиване.
То си е за темата с покупки за бебето, ама ти тук си сложила списъка.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: май 26, 2014, 21:20:45 »

angel4e, мерси за съветите, определено ще ми бъдат полезни!  give_rose
Относно дрешките - от есенно-зимните дрешки както и по-дебелите одеялца мисля да взема в по-късен етап в по-големи размери. Този списък съм го взаимствала и не е задължително да го изпълня целия, за сега мисля да купуваме най-необходимите неща от него за началото, а именно - горещите месеци.
Това за музикалната играчка наистина не го знаех - ще се съобразя да не я слагаме от самото начало.
За кремовете за зърна явно имам да чета още smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: май 27, 2014, 14:40:49 »

Иве, много се радвам, че пишеш тук, от кога те мисля give_rose
Аз да кажа за термобокса - купихме, ползвахме веднъж, разбрахме, че никаква работа не ни върши и беше до там с него nea
И аз мисля, че дебелите дрешки не са ти нужни в началото, особено пък дебели шапки - само слънчева Wink Бих добавила още някой друг чифт по-тънки чорапки, както и лигавници smile Внимавай с тия спални чувалчета, че малките бебета много лесно се претоплят и е опасно, олекотени завивки за бебета не е препоръчително също. За препарат за пране и омекотител аз лично съм много доволна от Максима и ти го препоръчвам пред Тео*THUMBS* Тъй като ще имаш лятно бебче, вземи си бебешко мляко, не олио, защото олиото загрява и не е препоръчително за лятото smile Крем за зърна препоръчвам с две ръце Purelan. Вълшебен е!
За теб за болницата наистина ли ти трябват толкова много неща? Вилица, лъжица, чаша, т.хартия ... ? Oh my ...
Включвай се по-честичко give_rose
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #429 -: май 28, 2014, 10:18:02 »

Муунче, в нашата болница пък искаха първите 48 часа живот бебето да е топло облечено, защото не било свикнало с външната температура и ни искаха вълнена жилетка и спален чувал. Така или иначе, има тънки спални чували, с които не се претоплят децата, но олекотени завивки не се препоръчват, защото има опасност да си ги дръпнат над главата. Вики например се роди голямо и шавливо бебе и от втория ден с бутане на ръце и крака успява  да си размести сериозно завивките.

Ританки в началото не според мен не са удобни заради пъпчето, имам, но ползвам пижами само все още.
Ако мога да си позволя  един съвет - купете или набележете комплект шишета и помпа за кърма, дори да възнамерявате да кърмите - не се знае как ще се развият нещата дори и при най-доброто желание. Може да се наложи да се изпомпвате вкъщи и таткото да хвърчи за помпа smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: май 28, 2014, 10:22:13 »

Муунче, в нашата болница пък искаха първите 48 часа живот бебето да е топло облечено, защото не било свикнало с външната температура и ни искаха вълнена жилетка и спален чувал. Така или иначе, има тънки спални чували, с които не се претоплят децата, но олекотени завивки не се препоръчват, защото има опасност да си ги дръпнат над главата. Вики например се роди голямо и шавливо бебе и от втория ден с бутане на ръце и крака успява  да си размести сериозно завивките.

Ританки в началото не според мен не са удобни заради пъпчето, имам, но ползвам пижами само все още.
Ако мога да си позволя  един съвет - купете или набележете комплект шишета и помпа за кърма, дори да възнамерявате да кърмите - не се знае как ще се развият нещата дори и при най-доброто желание. Може да се наложи да се изпомпвате вкъщи и таткото да хвърчи за помпа smile

Интересното е, че на повечето чувалчета 0-6м, които гледах, пише, да не се ползва за бебета под 4 кг или ако главичката му може да се провре през отвора надолу, когато е закопчано.
Тъй като по-малки чувалчета няма, не съм сигурна какво да правим ако ни искат такова още в началото....
smile
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #431 -: май 28, 2014, 11:26:46 »

Иве, благодаря за списъка  give_rose ще ми бъде много полезен, за да доуформя моя.

Миленка аз също си мислих за чувалчетата и тези от 0-6 ми се виждат прекалено малки и даже се замислям да купя по-голямото.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: май 28, 2014, 11:40:35 »

Иве, благодаря за списъка  give_rose ще ми бъде много полезен, за да доуформя моя.

Миленка аз също си мислих за чувалчетата и тези от 0-6 ми се виждат прекалено малки и даже се замислям да купя по-голямото.

Малки ли? smile На мен пък ми се струват големи. Не на дължина, а отворите. Притеснявам се по някакъв начин бебето да не се смъкне надолу и да се задуши...

Аз съм много за спането в чували възможно по-дълго, но все пак си мисля, ако не намерим по-малко от това, което купихме (т.е. по-малко от това, на което пише, че не е подходящо за под 4 кг.), да го увиват в родилното с пелена както едно време.

Иве, да, забравих и аз да благодаря за списъка, както и на останалите, които коементираха по него със съвети.

Ние сме готови почти с всичко (главен катализатор за това беше моята нетърпеливост lol, освен с нещата за баня, спирт за пъпчето, памперси, лосион/олио, както и помпата за кърма и крема за зърна. Мисля си, че в началото така или иначе няма да го къпем във вана, а ще го измиваме като го държим (поне докато не падне пъпчето). Също не мисля да ползваме шампоан/сапун в началото, а само водичка. Даже мисля и през деня ако се е надрискал smile да не използвам мокри кърпички въобще, а само памучни или хартиени напоени с вода. Все пак колкото и да е, мокрите кърпички са си с химикали и могат да му раздразнят нежната кожа. Само ще взема едно пакетче за навън, защото там няма как.

Ние от няколко дни ритаме доста яко. Направо вчера стресирах един колега, хаха. Целият ми корем се движеше насам-натам и някоя бебешка част изпъкваше нагоре от време на време. Много обичам като мърда много, но понякога ме боли. Това дали е нормално - да ме боли като мърда?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #433 -: май 28, 2014, 11:45:16 »

Аз вече си взех помпа и шишета, смятам, че е по-добре да взема нещо, което съм проучила, добро е и е на хубава цена, отколкото после по спешност да взема нещо, което не знам какво ще е, защото няма да знам какво ще е налично. Ако не ми трябва ще я продам  pardon Взех и стерилизатор, но за тези термобоксове четох кофти ревюта и реших, че ще минем без такъв.

За болницата ще вземем каквото ни кажат, защото в крайна сметка навсякъде е различно.  smile

И за благодаря за списъка, вече си принтирах един такъв и сега си разглеждам по него до къде съм стигнала.  Wink
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #434 -: май 28, 2014, 11:45:36 »

Момичета, много полезни неща пишете. По въпроса със завиването на бебето, щом олекотена завивка не е удачно, с какво завивате бебето в началото - слагате го в чувалчето? Ако е по-шавливо, няма ли опасност да се омотае вътре и пак да стане беля  crazy
А физиологичния разтвор за какво се ползва? Признавам си - имам една книга за отглеждането на бебето до първата му година,  но още не съм започнала да чета и си водя записки от споделеното тук  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines