Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 05:03:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206655 пъти)
 
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #360 -: май 10, 2014, 09:33:52 »

Ние сме при доц. Томова, ivelka smile Аз много се чудех дали при Марков или при Томова и накрая избрах Томова, защото ми е много по-удобна като локация, а пък и за двамата има супер много суперлативи  Wink

М, определено движението се отразява много добре. Сега като се завърнах и се заседях в офиса и започна да ми се доспива много и по-бързо се изморявам... кофти работа си е това! А и да ви се похваля за 11 дни в Англия, само един ден ни валя дъждец, през останалите или беше слънчево или леко облачно  danceg А всички ме предупреждаваха да си оставя слънчевите очила като заминавам  blum За сметка на това днес тук е "английско" време, но добре поне, че е работен ден, та да не съжалявам, че не сме на разходка някъде smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: май 10, 2014, 09:42:08 »

За сметка на това днес тук е "английско" време, но добре поне, че е работен ден, та да не съжалявам, че не сме на разходка някъде smile

...мила, тук е английско време от преди да заминеш sad
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: май 10, 2014, 12:19:01 »

Мично Томова ни каза, че коса не се различава. Не вярвам да не знае точно тя.
Това черничкото, кето се вижда по главата не е косата.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #363 -: май 10, 2014, 13:11:34 »

Странно, на нея пък точно Томова ѝ е казала, че е коса  pardon Аз се разрових и има противоречиви мнения по темата, някои казват, че можело да се види, други не...  nea
« Последна редакция: май 10, 2014, 13:14:52 от scilla » Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #364 -: май 10, 2014, 14:30:51 »

Аз да си призная не си спомням на 2Д/3Д или 4Д се видя косичката, защото постоянно ги сменяха. Трябва да гледам видеото. Като се замисля по вероятно да е било на 2Д, защото се видяха много ясно бели бодлички (около 5-6мм). Незнам дали е от косичката, но киселините много ме тормозят. Добре, че поне ми предписаха лекарство, което ме облекчава.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: май 10, 2014, 14:44:19 »


При нас на 3Д/4Д не успях да различа коса, беше доста покрито с онова кремавото слузно нещо, което го предпазва от амниотичната течност. Аз за сега нямам никакви киселини и се чудя дали въобще ни е пораснала косица вече smile.
Киселините не са показател. Имах точно една седмица преди секциото и то вечер след приема на желязо, а сина ми има доста коса. Очаквах да е О номер и бях много  шашната когато мед.сестра в операционна се радваше колко коса има.
Активен
Crave
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: май 12, 2014, 20:06:34 »

Момичета, какво може да означава тъмнокафяво течение?  sad За първи път ми се случва днес, беше само за кратък период, т.е. не продължава... Малко съм притеснена. В сряда съм на лекар (ФМ), но ми се вижда много далече, когато ще мога да питам.

На вас случвало ли ви се е? Имате ли инфо? Аз съм в края на 5-ти месец..  sad
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: май 12, 2014, 20:08:51 »

Тъмно кафявото го водят стара кръв и уж не е притеснително, но лично аз бих отишла утре на преглед.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: май 13, 2014, 14:39:20 »

Да, Crave, по-добре се консултирай с проследяващия.

Аз пиша с въпрос, на който се надявам мамите в БГ да могат да ми отговорят:

Женските консултации по ЗК (програма Майчино Здравеопазване на НЗОК) са безплатни. Защо тогава ме карат да си взема пакет, който струва 420лв (за мен на половина, защото съм по средата на бременността)?!?

Знаете ли какво не се включва в ЖК по ЗК (освен ултразвука)? Аз бях останала с впечатлението,  че прегледите, изследванията и следенето на тонове в рамките на термина се покриват. За какво точно ще ги плащам тия 200 и нещо лв.

(само като пояснение: досега ме водеха по допълнително здравно осигуряване при лекар, който не работи със ЗК и не съм плащала, а пък този, при който се преместих сега не работи с моя фонд и трябва да мина по касата. )

мерси smile
« Последна редакция: май 13, 2014, 14:42:54 от milenuity » Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #369 -: май 13, 2014, 15:02:42 »

milenuity,

Погледни направо на сайта на Здравната каса какви изследвания влизат: http://www.nhif.bg/web/guest/229. Приложение 13. Мисля, че за общите случаи влизат две ехографии, следене на тонове, изследване за сифилис, кръвна група, цитонамазка.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: май 13, 2014, 16:26:28 »

Дени, мерси. Прочетох го и въпреки, че нищо не пише за измерване на тонове, ми се струва, че почти всичко си е включено. А от 25 до 40 седмица надали УЗ + измерване на тонове ще ми излезе над 200 лв....Поне моите сметки нещо не излизат. smile
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #371 -: май 13, 2014, 17:45:32 »

Тази гинеколожка, която ме следеше мен, спазваше стриктно всичко по Каса, не й се откъсна от сърцето да ме погледне на ехограф извън платеното дори в деветия месец, та ако тя е пример за това какво се полага, тя мереше тонове и кръвно налягане при прегледите, значи това си влиза (само дето установих, че едно е мерене на тонове като в болница Надежда - половин час следене, колани, звук и т.н., а друго е само с апарат като за кръвно, да се чуят за няколко секунди пулсациите на сърцето на бебето).

По здравна каса не се плащат биохимичния скрийнинг, феталните морфологии и разни други по-специфични изследвания, предполагам. Ако приемем, че няма какво друго да ти се изследва - някакви резус фактори, токсоплазмози и т.н., и на мен ми се струва излишно да додаваш пари за някакви извънредни неща.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: май 13, 2014, 17:54:46 »

Преглед с ехограф е между 20-40 лв, не знам обаче твоят АГ дали държи или ти самата да те гледа всеки път. Което поне в 9 месец е всяко седмица.Тоновете не са вкл, струват между 10-20лв. Поне при мен се наложи да ходя повече от 10пъти. И накрая моят пакет който беше 480 лв ми излезе по евтин спрямо познати следящи се само по ЗК. Отделно и ПКК и урина давах по често. Така, че трябва да видиш какво включва. А и зависи от бременността. При мен точно след няколко ехографа се видя, че бебето задържа грамове и се налага секцио и по често следене на тонове.
Активен
Crave
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: май 14, 2014, 07:32:48 »

Здравейте, момичета. Вчера ходих на преглед и се оказа, че има риск от преждевременно раждане. Маточната шийка трябвало да е 4 см, а моята е 3. Явно съм прекалила с разходките. Изписаха ми магнерот и ношпа. Сега се чувствам като наказана - трябва да лежа вместо да ходя на кафе с приятелки... а и правих гимнастика и йога за по-леко раждане. Инъче бебка (чакам момиченце) се развива нормално.

По темата за прегледите моята проследяваща ме гледа всеки път на ехограф (според нея трябвало), но нищо друго - само ме пита дали имам оплаквания, а аз до сега нямах.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: май 14, 2014, 10:02:22 »

Благодаря ви за информацията. Направо ще си питам гинеколога. Отначало мислех, че е неуместно да питам, но пък защо да е?! Все пак са доста пари и е мое право да знам, пък ако ми се издразни, ще си направя изводите...

Crave, много съжалявам, че така са ти казали. Искам само поне малко да те успокоя, че моя колежка имаше много скъсена маточна шийка още в 5 месец, но сега си е в деветия и всичко е наред с бебето. Просто трябва малко почивка и да пиеш лекарствата, които са ти дали. Не се стресирай!

Честито момиченце smile girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines