Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 00:02:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206620 пъти)
 
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: май 07, 2014, 13:32:15 »

Ох, здравейте...Преди малко бях на консултация за първи път при новия лекар, който избрах да ме проследява и  при който да раждам. Занесох последните ми изследвания от преди около месец, а той почна да ме пита дали са ми правили за това и онова. Оказа се, че има още куп изследвания, които милата ми бивша гинеколожка не ми е пуснала. Погледна ми изследванията и веднага ме попита дали имам някой в семейството с диабет, защото ми била прекалено висока кръвната захар. Много се изненадах, защото досега нищо не ми е казвала предишната лекарка. 5.26 ммол/л ми е като референтните ги дават 2.8-6.1. Уж съм в нормата, но докторът каза, че за бременна е прекалено високо. Каза ми, че трябва да спазвам определена диета. После гледахме бебо и ми каза, че имам увеличено количество течност и че бебето върви по-голямо със седем дни, всичко което евентуално може да е причинено от повишената кръвна захар. Прекомерното количество околоплодни води можело да натискат надолу шийката и, както той се изрази, да доведе до проблеми.

Ох, направо ме вкара в някакъв филм....тъкмо се бях успокоила и сега пак съм в стрес и шаш...

При вас как върви захарта? А имате ли идея колко е нормално да е тя по време на бременност?
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: май 07, 2014, 14:14:15 »

Моята кръвна захар също беше долу-горе като твоята.Освен това аз имам инсулинова резистентност.Ти от кой град си (съжалявам за въпроса,но незная)?Мен ме пратиха при д-р Бояджиева в Ендокринологията (намира се в сградата на Майчин дом - София).Тази лекарка се занимава с безплатни изследвания за гестационен диабет и ми направи натоварване с глюкоза.Диабет нямах,но ми препоръча диета-изключване на въглехидратни храни.Мисля,че пазя номера и,ако искаш мога да ти го дам.Обаждаш и се,тя те записва и като отидеш казваш си имената и че тя те е записала и изследването ти е безплатно.Според мен е задължително в твоя случай да те изследват за ГД,особено след като бебето върви по-голямо.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: май 07, 2014, 15:09:24 »

Ради, от София съм. Много ще съм ти благодарна за телефона на въпросната лекарка!
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: май 07, 2014, 19:35:41 »

 Offtopic  Момичета извинявам се, че така нахлувам в темичката Ви smile Желая на всички ви страхотно и безпроблемно раждане smile


Milenuiti, съвсем случайно прочетох поста ти за високата захар. Когато отидох да си регистрирам бременността, моята захар също беше 5, 21 ммол/л. и моята докторка ми каза, че е висока за бременна, и на другата сутрин ми назначи отново кръвни изследвания, и тогава всичко беше в нормата. Така, че пусни си едни новички изследвания. Между другото видях, че си се насочила да раждаш в тази болница, в която  родих, много съм доволна аз, най-вече от моята невероятна докторка, но за нея и моето раждане мога да говоря с часове smile

Още веднъж се извинявам за намесата ми smile
 Ако имате въпроси насреща съм ( като вече минала по този път)
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: май 07, 2014, 20:43:16 »

milenuity, гестационен диабет се изследва най-рано 24г.с, а ти си точно тази и имаш време да реагираш ако случайно имаш, така че не се притеснявай. Моите води също бяха повече, коремчето му беше по едро, вървеше до последно +7дни, но нямах ГД. Само дето аз го знаех от 18г.с и едвам изкарах до 24г.с, какви ли статии не четох.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: май 08, 2014, 09:40:08 »

Ради, Перличке, Mrs., много ви благодаря за информацията! smile
Вчера не си намерих място цял ден и се обадих във Фемина дали мога да отида на консултация извънредно. Приеха ме към 19ч. Доц. Димитров ми отдели около 20-25 минути; гледа ме много обстойно (направо си беше като на феталната) - бебето, водите, всичко. Каза, че си има води, но не вижда там нищо стряскащо и че да, бебо върви малкопо-голям, но че за 24 с 5 дни не може да се каже, че това е проблем. Погледна и изследванията и каза, че според него няма причина да се притеснявам за момента и че не би определил нивото на захарта ми като притеснително високо. Каза ми точно, каквото и вие сте ми написали smile - да си направя нови изследвания и после за мое успокоение ако искам да си направя и тест за натоварване с глюкоза за инсулинова резистентност. Подчерта, че ако не го правя в Майчин Дом, където е специализиран за бременни, изрично да се уверя, че в лабораторията ще ми дадат 50мм глюкоза, а не 75, каквато е дозата за не-бременни.
Толкова се радвам, че отидох...Доцентът е толкова спокоен и обяснява ясно и без да създава излишен стрес. Беше точно това, от което се нуждаех. Естествено като излязох от кабинета ревнах и супер силно ме заболя главата, а после бях тотално гроги.
Ще си поддържам някаква разумна диета и ще си пусна нови изследвания за сега. Пък ще видим.

Референтно, беборан вчера (24с5д) беше с размери 25с5д главичката, 25с0д коремчето и 22с6д крачето (м/у другото, докторът каза, че обикновено у нас крачето винаги върви по-назад, защото настройките на УЗ апарати били за западни популации. Това ми стана мн интересно); Теглото му е 706гр.
Толкова ли е извън нормите?
« Последна редакция: май 08, 2014, 09:44:12 от milenuity » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #351 -: май 08, 2014, 10:18:03 »

М, моето бебо беше 700 грама в 23 с 6 дни, а 2 седмици по-късно вече 900 грама. Съвсем нормално ти е бебчето, стига ги слуша тия доктори, успокой се и се наслаждавай на бременността. И на мен ми изкараха акъла както знаеш на един от прегледите за няма какво ... вместо да успокояват жените, те ги панират до небето. sad
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: май 08, 2014, 10:25:56 »

М, моето бебо беше 700 грама в 23 с 6 дни, а 2 седмици по-късно вече 900 грама. Съвсем нормално ти е бебчето, стига ги слуша тия доктори, успокой се и се наслаждавай на бременността. И на мен ми изкараха акъла както знаеш на един от прегледите за няма какво ... вместо да успокояват жените, те ги панират до небето. sad

smilesmilesmile heart
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: май 08, 2014, 11:38:03 »

Анди вървеше три седмици напред по ехограф. проблеми не съм имала.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: май 08, 2014, 15:15:13 »

Важното е глава/корем и крака да вървят горе долу в едни г.с/см. Малкият примерно до 9 месец беше ок и накрая заради високото кръвно почна да изостава със см на корема и задържаше гр, но пък все вървеше по-голяма г.с. Затова не ги мисли толкова кг(грамовете) важното е да качва и обиколките да вървят заедно, др е ген-има по слаби бебета, по едри, по ниски деца, по високи pleasantry
Аз обаче да ти кажа попаднах на АГ и нещата ми се казваха след като е сигурна, че задържа гр и корема изостава, т.е прегледа ме поне два-три пъти преди да ми го каже. Т.е не ме стресираше предварително.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #355 -: май 09, 2014, 22:47:04 »

Здравейте!!! И аз да дам отчет след днешмия 3Д/4Д скан. Бебка е добре, развива си се нормално и всичко и е в норма. Сама за крачетата каза, че са доста дълги, но да не се притесняваме, все още са в норма (е няма на кой да се метне  blum и мама и тати високи). Потвърдиха,че е малка принцеса  yahoo Иначе огледаха и ни обясняваха подробно за всички органи. Също така видяхме, че има косичка, колко ли ще е дълга след 3 месеца  girl_wink Не успяхме да видим прерфектна снимка на 3Д, защото госпожицата не се спря за секунда.
Много съм доволна, определено си заслужаваше парите. 
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: май 09, 2014, 23:08:31 »

Само да кажа, че коса не се вижда на 3Д.
Иначе браво за хубавите новини.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #357 -: май 10, 2014, 09:08:29 »

Честито за новината за момиченце, Millie! Аз не знам за 3Д, но на 4Д си се вижда косата, моя близка приятелка роди наскоро и на нейното момченце се виждаше коса още на ФМ/4Д в 20-та седмица - гледала съм видео-записа smile И аз чакам с нетърпение моята ФМ/4Д на 20-ти май, за да разберем най-после пол и да почнем да мислим за име  smile

Иначе се чувствам прекрасно след пътешествието ни до Англия. Всъщност там не спряхме да пътуваме и да обикаляме, нямам никавка представа колко километра сме навъртяли - но са доста! И пеша и с транспорт, за щастие не се отрази лошо на бебо, а явно обратното - нямам за момента никакви оплаквания, нищо не ме боли, не ми е лошо и т.н. Да видим докога така, дано да е за по-дълго smile

Радвам се за добрите новини на Виви!
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: май 10, 2014, 09:14:46 »

О, мадам вие се завърнахте smile. Браво за пътешествието и са ефекта му върху бременността ти! Все така да се чувстваш до края! И аз установих, че като се движа повече се чувствам прекрасно. (за разлика от когато съм в офиса и седя...)

Millie, честито момиченце  girl_wink!

При нас на 3Д/4Д не успях да различа коса, беше доста покрито с онова кремавото слузно нещо, което го предпазва от амниотичната течност. Аз за сега нямам никакви киселини и се чудя дали въобще ни е пораснала косица вече smile.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: май 10, 2014, 09:28:23 »

scilla, и ние сме на ФМ на 20 май, при Марков в София? Вашата ФМ къде е? smile
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines