Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 04:23:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206650 пъти)
 
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: април 28, 2014, 15:01:31 »

milenuity, минават си по касата женските консултации, обаче ако те гледат всеки път на ултразвук ще ти искат допълнителна такса. Аз например плащам на моя лекар 25 лв., но навсякъде е различно.
Изследванията ми са чисти - цитонамазка, урина, кръв - всичко е ОК, само в секрета е засечена бактерията Ешерихия Коли, която никога не съм имала, и сега трябва да пия антибиотици, които според док били безобидни и напълно съвместими с бременността. Някоя от вас да има опит с тази бактерия? Опасна ли е?
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: април 28, 2014, 15:15:15 »

milenuity, минават си по касата женските консултации, обаче ако те гледат всеки път на ултразвук ще ти искат допълнителна такса. Аз например плащам на моя лекар 25 лв., но навсякъде е различно.
Изследванията ми са чисти - цитонамазка, урина, кръв - всичко е ОК, само в секрета е засечена бактерията Ешерихия Коли, която никога не съм имала, и сега трябва да пия антибиотици, които според док били безобидни и напълно съвместими с бременността. Някоя от вас да има опит с тази бактерия? Опасна ли е?

Иве, благодаря ти за инфото. Браво за изследванията. За съжаление не мога да ти помогна относно въпросната бактерия. Ти не се сресирай - щом минава с лекарство, което не е вредно за бебо....
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #332 -: април 28, 2014, 15:17:39 »

Не мисля, че е нормално да имаш ешерихия коли, по което и да е време. Изненадана съм, че я има в секрета, а я няма в урината, защото обикновено идва от урината (аз имах преди заради едни цистити, които правех). Не се притеснявай, четох скоро, че по време на бременност организма ни е много добър да се изчиства от такива бактерии, за това и имаме по-силно течение, така че си пий лекарствата спокойно и си пусни пак изследвания като ги приключиш да си сигурна, че всичко е ок.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: април 29, 2014, 08:22:58 »

Иве, няма страшно, пий си антибиотика. По-добре антибиотик, отколкото нелекувана бактерия.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #334 -: май 06, 2014, 11:28:04 »

Ей, къде са летните бъдещи мами? Wink

Аз миналата седмица ходих на преглед, че нали ни наплашиха с разни неща и искаха да проверят как са нещата. Този път според тях всичко изглеждаше нормално, така че се поуспокоихме и имахме ритлив уикенд. Wink Имам чувството, че бебето много усеща разни емоции и като бях притеснена преди прегледа, никакво не риташе 1-2 дни, след прегледа падна бясна игра. smile

Харесах си количка, от тези които са мултифунционални - става и за новородено и по-голямо бебенце. Ето я: http://www.johnlewis.com/babystyle-oyster-2-chassis-black/p1097074

Също съм пред малка дилема, има вариант да се прибера в Бургас или да остана тук и не знам колко глупава идея е да се прибера, предвид колко оплаквания има от бургаските лекари, но и раждането в Лондон ме притеснява, като знам какъв опит имам с акушерките и колко те претупват и какви неща и за тук съм чела ... имам чувството че всичко е въпрос на шанс така или иначе. Та имам още около месец да го измисля, но приемам всякакви мнения и съвети. Wink

Иначе нищо не сме купували, все си мисля, че като изляза в отпуска ще се занимавам, но пък хич не съобразявам, че с голям корем едва ли ще ми се обикаля. smile Междудругото, като си говорим за кореми сега съм в 26 седмица и имам чувството, че корема ми е огромен, не знам, дано да не е точно така, може да ви пусна някоя снимка за мнение. smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #335 -: май 06, 2014, 14:18:46 »

Виви, радвам се, че всичко е наред!

Ти в бърт център или в болница мислиш да раждаш? Моя приятелка си роди в болница в Лондон и бяха ок нещата. Иначе, за Бургас съм чувала добри отзиви за новата болница Дева Мария. Но след това ще трябва да поизчакаш да попорасне детето преди да се върнеш в Лондон, макар че казват, че може да се лети с няколко дневно бебе, аз лично не бих го направила.

Имат си и плюсове и минуси и двете места, ти трябва да прецениш кое ще е по-добре за вас. Аз лично бих предпочела да си родя на мястото къде живея, както в нашия случай. Друг е въпросът и колко авиокомпании ще те пуснат да летиш след 28 г.с.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #336 -: май 06, 2014, 14:21:41 »

Здравейте и от мен!!! Виви радвам се, че всичко е наред и че вече си по-спокойна.
Количката е много хубава, но не виждам да има напълно легнало положение за новородено. И в най-сваленото положение ми изглежда под ъгъл. Но какво ли разбирам аз  blush.
Ние също не сме започнали с покупките, само правя списъци и разглеждам в интернет. В момента сме в търсене на нова квартира, а на всичкото отгоре решихме, че новата квартира ще е в друг град  (по-близо до Единбург, където ще имаме повече възможности). И така, ако ние не си създаваме трудности няма кой друг  crazy
В петък имам час за 3Д/4Д скан. Нямам търпение да видим отново бебка! Само се моля всичко да е наред.
Виви, ще се радвам да покажеш снимка с коремчето. А между другото ме е страх да се кача на кантара huhhuh.gif Имам чувството, че за последния месец се удвойх  sad
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #337 -: май 06, 2014, 14:43:41 »

Alleksia, в birth center би трябвало да родя, болницата в която си следя бремеността уж е добра. Ние с бебето така или иначе ще се приберем в Бургас за няколко месеца, понеже таткото е много зает и му трябва спокойствие, а на мен помощници, така че ако по принцип сме си в Бургас, няма да е толкова зле. Уж с Уизер пускат до 34 седмица, но с бележка от джи пи-то. Много си права, че и на двете места има хубави и лоши неща, в един момент просто избираш едното и си живееш с избора, за мен е все едно, предвид че ми е първа бременност, съм толкова шашната, че идея нямам къде би било по добре от медицинска гледна точка. smile

Millie, точно за тази количка, производителя дава, че става за новородени, в момента я нямат в наличност, но като заредят ще я видим и ще питаме на място как стои въпроса с ползване от новородено бебче. Ще стискам палци за скана, сигурна съм че всичко ще е наред. smile Моят кантар няма батерия и ми е много добре, не съм се теглила от 18 седмица и си въобразявам, че не може да съм качила много, ако още ми стават дрехите и бельото. Wink

Ето една снимка от неделя, малко се поотрязах, че бях много заспала.  blush
« Последна редакция: май 06, 2014, 14:58:34 от Vivi20 » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #338 -: май 06, 2014, 14:59:10 »

Vivi20, то е вярно, че вкъщи и стените помагат. Ако аз бях на твое място и ако раждането в Англия няма да даде някакво предимство за вас или за бебето, бих избрала Бургас. Ако пък съм ти майка, сигурно ще се чувствам по- спокойна да си на родна земя. Не толкова до раждането, то си е Божа работа, но първите дни и седмици след това са много  трудни в емоционално отношение. Прецени къде ще си ти по- спокойна, кой искаш да е около теб. Почти всяка жена търси майка си или сестра си, но има и такива, които не искат излишно роднинско суетене и предпочитат да са сами с таткото. Моите приятелки раждаха в чужбина /една в Австрия и две в Америка/, но се връщаха веднага след това в България за всичките си деца. Щом го повтарят /едната приятелка даже потрети/, вероятно е по- добрият вариант, аз не съм живяла в чужбина. Дано някоя от чужбинските мамчета споделят опит. Като се замисля, май няма върнала се да ражда тук мама от форумските crazy
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #339 -: май 06, 2014, 15:35:28 »

Виви, моето коремче е горе-долу същото  smile Много добре изглеждаш, аз съм се наляла цялата  nea
За раждането съм напълно съгласна със Свекърва. А и при положение, че плануваш така или иначе да се прибереш в България след раждането, може би ще ти е по-спокойно направо да си родиш в Бургас. Аз съм чувала много добри отзиви за Дева Мария в Бургас.
Аз също изпитвам нужда мама и сестра ми да са до мен и вече сме им купили билети за 24 юли. Вярно бебка може и да е родена вече, но ще ми е по-добре да са покрай мен.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #340 -: май 06, 2014, 16:16:51 »

Свекърва, връщането е свързано с пари (тук раждането е безплатно, за разлика от България), а и не всеки мъж може да си позволи много време да не е на работа. Предполагам за много жени това са много важни фактори. Нашият татко може да работи понякога от вкъщи, та се надяваме да може да се прибере с нас за малко повечко време, а и бабите ще са много доволни, ако се приберем. От негативната страна, ако сме тук след месец бебето ще вземе английски паспорт, а иначе няма изобщо. smile Като всяка монета и тази е с две страни. Wink

Мили, хубаво е, че си ги стегнала вече кога да идват на гости. smile При мен майка ми отказва да говори още за тия неща, много е плашлива милата, самата тя има доста лош опит с една бременност и ми е казала, че планове ще правим след няколко седмици.  pardon И с децата на брат ми беше така, помня че започна да им купува подаръци, чак като се родиха дечицата. Да пишеш как е минал скана, какво се е видяло и колко е голямо бебчето! smile
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: май 06, 2014, 17:41:52 »

Vivi20, и аз бях гледала тази количка навремето, много ми беше харесала, но я нямаше в наличност и накрая си взех подобна на Mamas&Papas. Тя има легнало положение, но има малка чупка, там където се сгъва, така че по принцип съветват да се вземе и коша за новородено.
За раждането какво да ти кажа, това си е твое/ваше лично решение. И аз като теб до края на 6-ти месец бях решила, че ще се прибера да раждам в България. Но след това се отказах. Майка ми не беше щастлива и казваше, че правя грешка. Свекърва ми пък от друга страна, която има в къщата си лекар ми каза, че добре съм направила. Реших така, защото доверие на български лекари за съжаление много нямам, особено на частно, както щях да бъда в случая. Бях убедена, че ако се прибера в България, лекарите ще ме убеждават, че трябва да родя секцио, пък когато си бременна малко ти трябва да се вкараш във филм. Също и финансовия фактор, парите, които ще дам за частна болница, мога да внеса в сметката на детето за нещо друго. Друго, което ме спря е, че първите ваксини на детето трябваше да ги правя в България, а след това да се занимавам с преводи на документи и т.н. и реших, че и от формална гледна точка по-добре ще е така. Също така специално първият месец хич не ми беше до роднини около мен, предпочитах да съм си сама, с мъжът ми и майка ми докато се чувствам достатъчно спокойна и сигурна. Иначе аз също се притеснявах за раждането и знам, че всичко зависи от това на какви акушерки ще попаднеш. Някои казват, че зависело от болницата, но моя позната роди в една и съща болница първият път е преживяла ада, но вторият път всичко било страхотно, така че наистина гаранция няма. Иначе аз имах 3 болници в района, в който живеех и можех да избирам къде да родя. Бях се заела да чета отзиви за самите болници, но после се отказах, защото винаги има доволни и недоволни, та явно си е и до шанс. И тъй като и мен ме беше страх на какъв екип ще попадна, реших да си наема дула, да е с мен през цялото време, да ми помага, ако не ми се обръща внимание и да говори от мое име, ако аз не съм в състояние. Тя беше инструктирана предварително за всичко, българка е. Иначе мъжът ми също присъстваше на раждането. По принцип и майка ми трябваше да е там, но аз родих изненадващо, преди термин и тя не беше пристигнала. Раждах в St. Mary Paddington и останах много доволна от всичко, постоянно внимание, грижи, родих и доста леко, без упойки и в крайна сметка нямах нужда от дулата, но как можех да знам. Предпочитах да съм спокойна. smile
Извинявам се за дългия пост, аз даже съвсем случайно отворих тази тема, но реших да ти споделя, тъй като съм била в твоето положение и знам, че не е лесно да се вземе такова решение. Успех ти пожелавам и дано вземете правилното за вас решение, това, което ще е добре за теб и за бебчо най-вече.  good
« Последна редакция: май 06, 2014, 17:44:42 от Princess_of_the_Dawn » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #342 -: май 06, 2014, 17:49:40 »

Благодаря Принцес, тайно се надявах да се включиш, защото знам, че живееш тук и имаш опит. Wink Като прочета нещо такова се убеждавам как трябва да си стоя на дупето тук, а не да се изкушавам да се прибирам, права си за всичко и съм на същото мнение като теб. Мога ли да те помоля да ми дадеш повече информация за дулата? Може и на лично, просто ми е интересно как си я намерила и дали си била доволна от избора си. Гледала съм болницата, която споменаваш, тя също ни е близо, но в крайна сметка джи пи-то ме рефърна към Queen Charlotte, така че съм там (тя ни е и малко по-близичко, така че ми е удобно много). Благодаря ти още веднъж, изключително полезно мнение!  give_rose
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: май 06, 2014, 18:52:05 »

Здравей Виви,

И аз като принцес погледнах случайно и реших да се включа  smile Аз раждах в Куйн Шарлот и останах доволна от всичко. Чисто е, ново е и е с едно от най-добрите нео натални отделения в Лондон. До бърф центъра не можах да стигна, но от останалата част на болницата съм супер доволна- акушерки и доктори, внимание, подкрепа, отношение и прочие.

Колкото до паспорт на бебето, ако имате ти или бащата индеф. или паспорти, (дори единият от вас) бебето може да вземе паспорт по всяко едно време (мисля). Имаш време от 40 дена да го регистрирате в общината, след което попълваш и пращаш апликейшън с паспортите ви. Ако нямате вие документи, бебето няма право на паспорт дори и родено тук.

Успех с избора, сигурна съм, че ще вземете най-доброто решение!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #344 -: май 07, 2014, 12:38:52 »

Благодаря на всички за мненията.  give_rose Полезно е да чуеш и чуждо мнение и малко по-различна перспектива. smile

Къде са другите? smile След почивните дни никаква активност, явно има много за наваксване на работа. Wink
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines