Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 10:05:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 205914 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #315 -: април 23, 2014, 10:47:49 »

Точно така, М, позитивното мислене е най-важно!  smile  give_rose
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: април 23, 2014, 19:41:58 »

Момичета, тук съм, чета ви редовно, но не пиша, защото няма нищо ново при нас... Чакаме си датата за ЖК-то в петък, а после на 20 май съм записала час при трима специалиста в София - Марков, уролога Момчилов и нефроложката Буева. Коремът ми расте и аз раста на килограми, но нищо не знам за бебчо от 3 седмици и съм много притеснена вече. Много труден период за мен и семейството ми. sad Всеки ден се моля и надявам всичко да бъде наред с бебето ми и да не възникнат други усложнения и проблеми.

Благодаря ви, че ме мислите!  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: април 24, 2014, 19:22:02 »

Иве, радвам се че писа, че те мисля тия дни, но гледам да не досаждам.Да ти кажа специално за Буева имам много близки приятели с детенце с проблеми с единия бъбрек, диагностициран още в утробата на майката, та тя е човека подкрепил ги и им помогнал да преодолеят проблемите.Сега детето е здраво и всичко е наред, но ако не е била тя, не се знае.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #318 -: април 25, 2014, 09:51:18 »

Момичета, знам какво е да ви гони параноята по време на бременността, но се включвам нещо много набързо да ви кажа. Когато бях на 4D, ми обясниха, че не е важна само еди коя си гънка, или параметър, а е важно и гледат и самото бебе как се развива. Какво имам предвид? За да се отхвърлят съмненията за Даун, гледат например фалангите на пръстите. Ако са по-малко, това било последствие от недостатъчния поток на кръв, съответно и на кислород към бебето. Гледа се и артериите (ако не бъркам термина), които са в пъпната връв. Помня, че трябваше да са три, а не две например. Имаше и още неща, но не се сещам за тях в момента. Нухалната гънка по принцип трудно се хваща - бебето трябва да е на кеф и да е в конкретна позиция. Мария е "гониха" около 20 минути, за да й я изчислят и пак не бяха много сигурни за точните мерки.
Виви, не си вкарвай бръмбари в главата Good luck Ивелка, стискам палци и се включвай по-честичко, че те мислим give_rose Лек ден и на другите коремчета Sunshine
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #319 -: април 25, 2014, 10:40:01 »

Благодаря ти Аличка!  give_rose  heart
Ако трябва да съм честна много ме стреснаха, че и ми казаха да не чета в интернет после, аз обаче нали съм ината и изчетох доста и вместо да се притесня повече се успокоих всъщност и думите ти са също логични и успокоителни. В смисъл не искам да съм излишно спокойна, но от друга страна не мисля, че е редно за една мярка, дето е излязла с 0,6 мм накриво да ти изкарват толкова акъла и да ти правят какви ли не изследвания - не че не си направих изследванията, то така или иначе не пречеше да се тествам за Токсоплазмоза и без това никога не бях се тествала. А за мерките си права, самата лекарка каза, че я е мерила няколко пъти и все е била различна - между 5.9 - 6.6  pardon

Ивелка, стискам палци всички прегледи да минат гладко и след тях да се чувстваш малко по-спокойна за бебчо!

Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: април 25, 2014, 11:04:52 »

Включвам се само да кажа, че нухалната гънка в 24та седмица не е показателна за абсолютно нищо! Тя затова и не се мери тогава. Не знам с каква цел е направено това. Показателна е единствено през първата ФМ - межди 11 и 13,6 г.с.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #321 -: април 25, 2014, 11:38:13 »

Включвам се само да кажа, че нухалната гънка в 24та седмица не е показателна за абсолютно нищо! Тя затова и не се мери тогава. Не знам с каква цел е направено това. Показателна е единствено през първата ФМ - межди 11 и 13,6 г.с.

 good

Е, Весе, и аз това четох и за това се успокоих.  Wink Благодаря за потвърждението, мисля че целта им беше да ме пратят на излишно скъпи изследвания, от които финансова полза имат основно те, понеже за частна клиника. В държавната болница всичко беше ок.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: април 25, 2014, 11:53:46 »

Точно това е целта! И аз много се ядосвах, защото искаха да ме пратят на втори БХС, но не отидох. Такъв е препоръчителен само при висок рист, за да се изчисли интегрираният риск! Другото е начин за печелене!
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: април 25, 2014, 19:04:12 »

Майчета, влизам за отчет от днешната ЖК.  smile  Много ни успокои док, каза, че всичко му изглежда нормално, а увреденото бъбрече с кистите си стои все още на 4 см., както си беше преди 5 седмици. Това значи, че не е нараснало и може да се избегне операция на бебчо след раждането   Само за това се молим! Иначе бебчо е цели 830 гр., а аз съм в 25 седмица и 2 дни. Док каза, че си отговаря на седмиците. Гледахме го и на 4Д, видя се в профил как се прозява, беше много мила гледка   heart
С ММ се успокоихме и сега си чакаме датата на следващата ФМ в 28 седмица - на 20 май ще ходим при Марков, уролога Момчилов и нефроложката Буева. На 21 май пък сме на ден на отворените врати в Майчин дом, където ще раждам и мисля същия ден да се отдадем и на малко шопинг за бебчо в Джъмбо, Икеа и Айко.
Вече нямам търпение!  Girl_hide
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #324 -: април 25, 2014, 20:10:42 »

Браво Иве! Дано все така продължава да расте малкия мъж! Стискам палци всички майски прегледи да са също толкова позитивни и окуражаващи!  girl_wink
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: април 26, 2014, 07:26:25 »

А така Иве! Само положителни мисли и всичко ще се нареди!
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: април 28, 2014, 08:08:34 »

Прекрасни новини! Много се радвам!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: април 28, 2014, 08:10:44 »

Браво,Иве!Заслужавате си глътка спокойствие,мила.Дано всичко е наред и занапред.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: април 28, 2014, 09:40:10 »

Момичета, днес най-после се записах при нов доктор, който много ми препоръчаха мои познати - Д-р Константин Петров. Работи в Тина Киркова, където съм избрала да раждам. Обаче се оказва, че той преглежда в някаква болница Сердика, а тя не работи с моя фонд. Т.е. искам да ви питам, ЖК принципно минават по здравна каса, нали? Ако при него се запиша по здравна каса (все още не съм се регистрирала никъде по ЗК), трябва ли да плащам за самите прегледи или само за ултразвук?
Срамно е, че в 22 г.с. все още съм толкова неориентирана, но... blush

мерси smile
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #329 -: април 28, 2014, 12:02:14 »

Момичета, тези от вас, които са правили късен БХС, можете ли да ми кажете кой риск се взима под внимание? Интегрирания или личния?
Защото интегрирания ми е 1/4700, а другия 1/740, което е 100 единици по-малко от ранния скрининг.
Благодаря  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines