Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 23:09:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206608 пъти)
 
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #300 -: април 15, 2014, 09:09:16 »

Noir, пандичке, благодаря ви! Flower

Със сигурност няма да те забравим така лесно, не се притеснявай, но и аз се присъединявам към Виви, че никой не може да те ограничи кога и как да имаш деца, то по-скоро си е лично желание и готовност за това  girl_wink

Crave, на предните страници е обсъждана дори йогата за бременни, а дори мисля, че и аз вчера споменах, че си търся подходящо студио близо до работата ми, за да мога да ходя след като свърши работния ден. Много е полезно разбира се, а и доколкото знам после помага за по-безболезнено раждане, за тези от нас, които ще са щастливки (според мен) да раждат естествено  girl_wink
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: април 15, 2014, 09:14:38 »

Noir и Crave,

Вие сте с еднакъв термин smilesmile

Аз правя няколко йога уппражнения в къщи, които ми даде интрукторката ми при, която ходех преди да забременея. Както Scilla писа, много са неудобни часовете за пренатална йога, които се предлагат.

Иначе, гледам да се разхождам повече, но като съм цял ден на бюро пред компютър е много трудно да се движа достатъчно, защото пък наведнъж ако се натоваря повече не е нито полезно, нито ми е възможно, защото се задъхвам по-бързо сега, а и почват да ме болят краката.

Crave, ти с каква честота ги правиш тези упражнения.

Панди, съобрази се единствено с това дали вие с мъжа ти сте готови.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #302 -: април 15, 2014, 09:20:40 »

Аз вкъщи преди време правех пилатес упражнения, но ми е много по-трудно да се организирам и да си отделя време вкъщи да ги правя отколкото в зала заедно с други дами иии затова ми се искаше поне едно студио да предложи по-удобни часове... било то за йога или гимнастика или каквото и да е подходящо за бременни. Не съм спряла да търся де! Ако открия нещо - ще се похваля.
Активен
Crave
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: април 15, 2014, 13:45:40 »

Да, извинявайте, обсъждано е. Просто чета информация на различни места и накрая не помня нещо къде съм го чела... smile

Аз правя гимнастика по книгата "Гимнастика за бременната, майката, бебето и детето" на Ирина Нешева. Както се вижда от заглавието има упражнения и за след раждане и за бебето. smile

А за честота на правене на упражненията - зависи дали ще стана сутрин навреме. По принцип 3-4 пъти седмично. В книгата пише минимум 3 пъти на седмица... И именно защото не винаги мога да се организирам и да правя упражнения реших да ходя и на йога. Да се запозная с други бъдещи мами, пък и в сайта на йога студиото пише, че се обсъждат хранене, възпитание на бебето, кърмене, което звучи много добре. В Пловдив цената е 7 лв. за час и половина. И, да, часовете са странни - през деня, аз ще ходя веднъж седмично, а не повече именно заради работното ми време. Ще споделя по-нататък впечатления от курса.

А относно еднаквия термин с Noir - да видим кое бебе ще е по-нетърпеливо да излезе. lol)
Аз за сега чакам момиченце. smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: април 17, 2014, 13:48:03 »

Включване от параноичната ви съфорумка  crazy Wink:

Днес ми излезнаха резултатите от токсоплазмозата и и двата за отрицателни (IgG, IgM).  tease yahoo

Супер щастлива съм, но все пак, тъй като явно редовното похапване на суши и алангле месо не ми е дало имунитет, за в бъдеще ще трябва да съм много предпазлива. smile

В друг ред на мисли, някоя от вас знае ли къде има по-голям избор детски книжки (за най-малките) на английски и на български?
Изпращам ви слънчево настроение в този мрачен (но предпразничен!) ден.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: април 17, 2014, 15:58:38 »

Токсоплазмозата е опасна до 3тия месец, така че не го мисли толкова. Аз знам, че най-вече от котета се хваща и по-рядко от посочените от теб места.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: април 22, 2014, 10:46:56 »

Токсоплазмозата е опасна до 3тия месец, така че не го мисли толкова. Аз знам, че най-вече от котета се хваща и по-рядко от посочените от теб места.
good
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #307 -: април 22, 2014, 14:01:26 »

На мен в четвъртък ми вдигнаха сериозно дертовете, както всичко уж беше наред, изведнъж му намериха на бебето нещо, което е извън норма и препоръчаха един куп изследвания.  cray Не мога да разбера как в 12 и 20 седмица на ФМ всичко ще е ок и ей така в 24 седмица ще се появи нещо, дето толкова лошо да изглежда (става дума за нухалната гънка), та сега съм пуснала изследвания и аз за токсоплазмоза и някакви други болести + наново искат да ме изследват за хромозомните болести, което на мен ми е още по-странно предвид, че в 12 седмица риска ми беше доста нисък. Направо ме хвана яд, че отидох на тоя преглед преди празниците, само си съсипахме настроението и сега не смеем на никого нищо да кажем, за да не притесняваме хората около нас. sad
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #308 -: април 22, 2014, 15:50:48 »

Ох, надявам се всичко да е наред... аз затова ги избягвам максимално тези изследвания, че обикновено само напразно наплашват бъдещите родители...  crazy Кога ще имате резултати, Вив?
Прегръдки и молитва за добри новини!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #309 -: април 22, 2014, 15:56:47 »

Ами аз едното изследване нямам намерение да го правя, след 2 седмици ми направиха час за някакъв уж консултант, а иначе за инфекции резултата трябва да излезе утре.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #310 -: април 22, 2014, 16:13:50 »

Виви, стискам палци всичко да е наред и тревогите да са неоснователни.
Аз утре също съм на втори БХС, по препоръка на лабораторията, въпреки, че първия резултат ми е много добър. Но АГ-то иска да се презастрахова и ще пускам.
Чакаме да ни зарадваш с добри новини  give_rose
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: април 23, 2014, 08:31:42 »

Виви, стискам палци всичко да е наред!!!  heart
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: април 23, 2014, 08:46:15 »

Момичета, някоя има ли информация как е Ивелка?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #313 -: април 23, 2014, 10:34:07 »

Благодаря момичета! smile Всичко за сега изглежда нормално, и аз нямам Токсоплазмоза и някои други вируси излязоха негативни, та сега ми е доста по-спокойно, остана само след 2 седмици прегледа, но четох на няколко места, че тогава вече бебчето е много голямо, за да се вземе тази мярка за показна за нещо, но не знам ... то от специалисти и мнения да те заболи глава. Wink

м, четох в един друг форум преди няколко седмици беше писала Ивелка, но оттогава не знам как са нещата. sad Дано да пише скоро.

Сила, с пълно право ги избягваш, аз ако знаех че така ще ме притеснят, щях да си ходя само на редовните прегледи към болницата, в крайна сметка и от много прегледи понякога полза няма!
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: април 23, 2014, 10:37:05 »

Браво! Много се радвам за резултатите!!!
Всичко ще е наред с нашите бебоци и ще се здрави, пухкави и гушкави... smile
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines