Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 02:46:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206636 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #285 -: април 14, 2014, 14:47:00 »

Сила, гледах разни снимки и се надявах да се включиш към отбора. Wink Много се радвам и се включвай по-честичко! smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: април 14, 2014, 14:48:13 »

 Bravo give_rose
Поздравления и добре дошла в темичката! smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #287 -: април 14, 2014, 15:30:24 »

scilla   честитооо, аз също гледах едни снимки и се чудех дали си бременна smile много се радвам за теб и че се завърна. Казаха ли пол вече smile?
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #288 -: април 14, 2014, 15:33:10 »

Благодаря, Вив, М! По-назад съм от вас, но тъкмо има откъде да черпя опит  blum Много се зарадвах като разбрах, че и заедно бременеем след като по едно и също време се бракувахме  girl_wink

Днес бях на редовен преглед при АГ-то и всичко се развива повече от прекрасно, в момента съм на края на 15-та г.с., утре влизам в 16-та и размерът на главата на бебо беше 3.67см. Смучеше си пръстчето през цялото време и шаваше с крачета. За жалост не успяхме да разберем пола, а така се надявах...

Предстои ни пътешествие до Англия (Ливърпул и Лондон) по случай първата ни годишнина сега след по-малко от 2 седмици и питах доки дали е ок да се пътува, той каза, че няма проблем, само да взема но-шпа и кокулин у себе си, просто за всеки случай. Досега не съм пила никакви лекарства от началото на бременността освен два парацетамола като имах висока температура, когато бях болна преди месец-два. Следващият ми редовен преглед е чак на 14-ти май, а на 20-ти съм на ФМ+4Д при доц. Томова. Направо се чудя дали да не отида някъде на частно преди пътуването да проверим все пак дали ще се види пола - толкова съм нетърпелива  Girl_hide Аз също приспадам към мамите, които маааааалко повече искат момченце сякаш, просто защото още от детските ми години съм си представяла, че първо ще имам момче после момиче и т.н. Но и момиченце да е - ще ѝ се радвам безкрайно, само искам да знам!

Имам още доста да ви разказвам, защото ме е нямало тук през първите ми три месеца, но не искам да ви отегчавам! Girl_hide

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

Мариолка, благодаря ти, мила! Аз на тея снимки у фб умишлено съм изпъчила корема и са точно след като сме се наобядвали, просто защото още реално не ми личи, че съм бременна, само като хапна се подува повече коремчето  blum Иначе макар и едва в 16-та седмица имам чувството, че вече усещам бебо, дано не си внушавам  Girl_hide
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #289 -: април 14, 2014, 15:38:47 »

scilla, честито! Ела да ни разказваш в седмичната тема, там няма кого да отегчиш! Половин търкане по теб за момче, защото цяло търкане са две момчета. Wink
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #290 -: април 14, 2014, 16:00:25 »

sveks, благодаря ти от сърце! Flower
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #291 -: април 14, 2014, 16:04:53 »

Сила, аз ходих до Париж в 18 седмица и всичко беше ок, така че не се притеснявай, просто ще трябва малко по-леко с разходките и повечко почивки.  Wink

Ако имате време ми се обади като сте в Лондон, ще се радвам да се видим. smile И скоро ще започне да ти личи, аз бях много нетърпелива да ми проличи, а сега се притеснявам, че ми е много голям корема, така че угодия няма. Wink Така или иначе до 20 седмица със сигурност вече ще ти личи повечко. Аз започнах много видимо да раста точно между 18-20 седмица. Във Франция беше първия път като човек ми отстъпи място в метрото, бях много щастлива тогава. smile

Разказвай на воля, не мисля че ще отеглиш някой, напротив, много ще ти се радваме. smile

За усещане на бебето - напълно възможно е да го усещаш в 16 седмица, но е толкова деликатно, че разбирам защо не си сигурна, и аз известно време че чудих дали случайно ми вибрира корема или е бебето, но определено чувството е специфично и трудно се бърка. smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: април 14, 2014, 16:16:41 »

Аз започнах много видимо да раста точно между 18-20 седмица. Във Франция беше първия път като човек ми отстъпи място в метрото, бях много щастлива тогава. smile

Разказвай на воля, не мисля че ще отеглиш някой, напротив, много ще ти се радваме. smile

За усещане на бебето - напълно възможно е да го усещаш в 16 седмица, но е толкова деликатно, че разбирам защо не си сигурна, и аз известно време че чудих дали случайно ми вибрира корема или е бебето, но определено чувството е специфично и трудно се бърка. smile

Сила, и при мен между 17-20 тумбачето изведнъж порасна и от изглеждащо като силно преяла си доби вид на бреммено smile. А миналия петък отидох на работа с едно сако и вечерта едвам го закопчах. Може да е било от похапването през деня, но ми се стори, че коремът ми беше пораснал за няколко часа smile
За усещането, вчера за първи път бях сигурна, че това, което усетих беше бебето. Уникално чувство smile.
Скоро искам да почнем да му пускаме и нежна музика, за което си купих слушалки, хаха.
Една колежка каза, че според нея нейното хлапе се успокоява дори вега като вече е на 2 като му пуснат музика, която са му пускали докато тя е била бременна smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #293 -: април 14, 2014, 16:25:09 »

Виви, ще се радвам да се видим! Ние всъщност ще отседнем при една роднина, която живее в Merstham, което е леко извън Лондон, но по цял ден ще сме в града, та наистина много ще се радвам да се видим с теб и мъжа ти. Ще прехвърлим кореспонденцията на лични тук или у фб! smile

Иначе усещането е по-различно от коркане на черва или други подобни, с които се описва обикновено. Нещо като погъделичкване отвътре... не знам, но всеки път като го усетя и се ухилвам до уши  yahoo

Хареса ми, че си била на йога за бременни и аз тея дни разглеждах студиата, които я предлагат тук в София, но едно не ми хареса, че почти навсякъде късните им часове започват в 18, а аз дотолкова съм на работа. Въпреки че като споменах работа - нямам никакви проблеми с шефовете си, толкова са разбрани и добри спрямо мен, че думи нямам. Последното беше, когато шефката дойде и ме помоли да си помисля да си съкратя работния ден с половин/един час, че да си почивам повече  shok Разбира се, аз продължавам да си работя до 6 всеки ден, просто щото се чувствам ок за момента и ми се струва някак си съвестно да се въползвам от това, но пък веднъж два пъти съм тръгвала по-рано, та и за йогата може да направя изключение.

А относно това кога ще ми проличи, чакам с нетърпение, хареса ми, че са ти отстъпили място в метрото в Париж! Похвално! Аз към момента съм качила само кило и половина от началото на бременността иии те не ми личат както се подразбира. Та може би по време на пътуването да вземе да ми личи малко повече  Girl_hide

    
Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

М, да, надявам се и на мен тогава да ми проличи, то се пада точно като сме извън БГ  good А това с музиката и аз съм го чувала от приятели, а и съм чела. Много е важно какво слуша сега бебето, та и затова силните концерти вероятно не са препоръчителни, че ще са доста стресиращи, аз си бях набелязала няколко за това лято, но като разбрах, че съм с бебо и веднага ги отписах. А сега се сещам, че и аз чета същата книга, която и ти - What to Expect When You're Expecting, но българския превод, защото ММ ми я донесе още в деня, когато си правих тестовете, заедно с другата, която е специално за храненето по време на бременността, но е от същата серия. А съм насъбрала поне още 5-6 книги от приятелки, периодично си ги попрочитам smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #294 -: април 14, 2014, 16:32:30 »

М, аз до миналата седмица сутрин си закопчавам палтото, вечер не! smile Обаче миналата седмица нито сутрин, нито вечер (всичките ми палта и сака са доста обрани и вталени), в крайна сметка по спешност си купих някои нови връхни дрехи, защото просто нищо не ми става вече.  blush Така че и ти до 2-3 седмици е възможно да "хвръкнеш" повечко на коремче. Wink


Сила, само ми прати датите като сте тук и ще го измислим, ние живеем сравнително централно, та предполагам на която и да е забележителност из центъра ще ни е удобно да дойдем. smile
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #295 -: април 14, 2014, 19:28:53 »

Мила Scilla, да ти честитя и тук. Еми въртим, сучем, сватби, бебета, все заедно  Bravo
Аз още не съм разбрала какво е бебето (Свекърва моля те не ми се потърквай - знаеш, че искаме момиченце  blum), но също от време на време усещам като гъделичкане и все от ляво. Надявам се , че наистина са бебешки движения. На 22.04 съм на ехограф, дано да не ни обърне пак гръб.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: април 14, 2014, 21:58:52 »

scilla, честито, и за теб, както за всички други бъдещи мамчета много се радвам. Мен ме предупредиха от университета, че за сега бебе няма в учебнния план, но се надявам един ден като ми се случи и на мен, дай Боже, да не сте ме забравили и да ми давате съвети smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: април 15, 2014, 08:11:30 »

...един ден като ми се случи и на мен, дай Боже, да не сте ме забравили и да ми давате съвети smile

Пандичке, гарантирано smile
Активен
Crave
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: април 15, 2014, 08:48:50 »

Здравейте, момичета! smile

Чета темата с интерес. Коментирани са полезни и вредни храни - много е важно какво ядем, докато сме бременни, но някоя от вас интересувала ли се е или прави ли упражнения за бременни - гимнастика, йога? Аз от 1 месец правя гимнастика. Купих си една книжка за тази цел. Чувствам се чудесно и по-тонизирана. Сега мисля да започна да ходя на йога за бременни и мисля, че ще е много полезно.

Вие правите ли такива упражнения (за тонус и по-лесно раждане)? smile

Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #299 -: април 15, 2014, 09:04:08 »

scilla, честито, и за теб, както за всички други бъдещи мамчета много се радвам. Мен ме предупредиха от университета, че за сега бебе няма в учебнния план, но се надявам един ден като ми се случи и на мен, дай Боже, да не сте ме забравили и да ми давате съвети smile

Панди, не ги слушай тия от университета. Wink И, не мисля, че ще те забравим, така че разчитай на нас. Wink
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines