Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 21:11:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206594 пъти)
 
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: април 09, 2014, 16:47:00 »

Мисис,не се притеснявай.Юлето първите месеци беше много кротка,на ФМ едвам я измерваха понеже не искаше да се мръдне.Към края стана по- активна.Като се роди първия месец докато се адаптира имаше безсънни нощи,но като цяло е много спокойна,ела да я видиш спи по 12ч.-като заспи в 10 вечерта и става чак на другия ден в 9.30ч.Пожелавам при теб и при всички останали мамчета да е така.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #271 -: април 10, 2014, 10:11:15 »

Благодаря за мненията, ще си продължа тогава с желязото.  Wink give_rose
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: април 10, 2014, 10:47:10 »

Момичета,

Имам питане...
Миналия уикенд оправих самичка една цяла консерва с пастет...и за мой ужас днес прочетох, че той бил забранена храна по време на бременност.

Освен това, доста често съм похапвала досега и пилешки дробчета, а и те били забранени....

Ако съм хванала някаква токсоплазмоза, то ще има ли видими признаци или не?

До сега лекарката ми не е и споменавала за токсоплазмоза или листерия, нито ме е питала какво ям, за това се чудя дали просто по следенето на плода се разбира или....

Мерси  blush

Mrs. още не го усещам май. Само от време на време има нещо като побутване, но незнам дали е от него или от червата. Но на прегледите винаги до сега е много активен и за това за сега съм спокойна smile.
« Последна редакция: април 10, 2014, 10:49:07 от milenuity » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: април 10, 2014, 12:08:22 »

Дробчетата  нали са били добре приготвени,т.е. не са били сурови .Спокойно ,можеш да си пуснеш тест за токсоплазмоза ,ако искаш ,но наистина не яж сурови меса и сурови кореноплодни.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: април 10, 2014, 13:27:49 »

Мерси, Фийби. Аз питах и проследяващата и тя каза, че щом пастетът е бил в консерва, а не от нетрайните не е толкова страшно, но да избягвам за в бъдеще. За дробчетата нищо не каза, но аз за вс. случай наистина ще си пусна един тест, да ми е спокойна главата, за да не го мисля постоянно.

Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #275 -: април 10, 2014, 20:08:48 »

Миленка, не се притеснявай за пастета. Този, който е в консерва може да се яде. Става въпрос за пресните пастети (така наречените пате-та), които се съхраняват в хладилник. Те не бива да се ядат, както също и деликатеси от рода на луканки, филета Елена и т.н. Ако не си изкарала токсошлазмоза, не ти ли пускат с изследванията?
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: април 11, 2014, 08:38:41 »

Миленка, не се притеснявай за пастета. Този, който е в консерва може да се яде. Става въпрос за пресните пастети (така наречените пате-та), които се съхраняват в хладилник. Те не бива да се ядат, както също и деликатеси от рода на луканки, филета Елена и т.н. Ако не си изкарала токсошлазмоза, не ти ли пускат с изследванията?

Въобще не ме е и питала лекарката sad . На всички вас ли ви пускат. Много ме е яд на лекарката! А сега ме е яд и на мене си, че така и не я смених...

Ох, аз луканка и филе съм яла няколко пъти от началото на бременността. sad
И сега какво да правя? В смисъл, пише, че IgG ще покаже дали имам антитела, но няма да мога да знам дали са от преди да забременея (аз месото си го ядях а л'англе винаги преди) или се появили след забременяване, което е опасното. sad Т.е., в случай, че нямам IgM, които показват скорощна инфекция, не съм сигурна как мога да разбера дали нещо е станало през изминалите 5 месеца...
Така ли е?  GROAN

(Единствено мъничко поне ме успокоява фактът, че рискът от заразяване и рискът от сериозни последствия са обратнопропорионални по отношение на напредването на бременността (т.е. в началото е по-малко вероятно да го прихванеш, но прихванеш ли го могат да са по-сериозни последствията. Докато по-късно в бременността е по-вероятно да го прихванеш, но рискът от сериозни последствия е по-малък ))
« Последна редакция: април 11, 2014, 08:52:13 от milenuity » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #277 -: април 11, 2014, 09:31:36 »

 milenuity, не се притеснявай, всичко ще бъде наред. Предполага се, че предлаганите храни са контролирани и вероятността да се заразиш е повече от минимална.
 За твое спокойствие, ако имаш някакви положителни стойности на някой от двата показателя, можеш да отидеш да ти разчетат и обяснят резултата в Националния център по заразни и паразитни болести.
 Доколкото си спомням, имат приемен кабинет на ул. Кракра (намира се малко по-нагоре от посолството на Нидерландия и Британския съвет). Можеш да се обадиш и на тези телефони:

 http://www.ncipd.org/?page=2
« Последна редакция: април 11, 2014, 09:33:08 от michelle » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: април 11, 2014, 11:05:00 »

milenuity, най-добре е IgG +/IgM - т.е карала си я и имаш имунитет.
Иначе вариантите са:
IgG + IgM + има инфекция
IgG - IgM- няма имунитет, няма и инфекция
IgG-  IgM+ няма имунитет, има инфекция
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: април 11, 2014, 11:15:02 »

Благодаря ви Michelle & Mrs  за инфото.

Смятам още сега в обедната почивка да отида да си пусна тест.

Единственото, което не ми е ясно е ако ми се получи IgG +/IgM - как ще се знае дали този имунитет е добит в следствие на инфекция в периода след забременяване или преди това...Все пак не съм бременна от 5 седмици, а от 5 месеца. Дано да има начин да се разбере. Може би точно в този център за зарззни и паразитни болести могат да преценят, ако се наложи....

Ох, прекалено много се впрягам от какво ли не. Тъкмо се успокоя за едно и си намирам друго, за което да се стресирам. Понякога се чудя какъв е този вроден мазохизъм, който в момента е и садизъм, защото малкото 100% усеща, че мауйка му пак се е шашнала и се стресира и то.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #280 -: април 11, 2014, 12:27:25 »

Нищо ви няма нито на теб, нито на малкото!  heart heart heart Явно си от най- притеснителните....Представям си какво ще е като се роди звярът... хубаво, че не следваш медицина Wink
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: април 11, 2014, 12:28:37 »

Не съм наясно,  но мисля че ако прекарала токсоплазмоза едва ли толкова бързо ще "оздравееш" и по-важното на ФМ щяха да видят ако има проблем с бебето
http://www.genicalab.com/bg/tests/55-%D0%A2%D0%BE%D0%BA%D1%81%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%B7%D0%BC%D0%B0.html

Нищо ви няма нито на теб, нито на малкото!  heart heart heart Явно си от най- притеснителните....Представям си какво ще е като се роди звярът... хубаво, че не следваш медицина Wink
good
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: април 11, 2014, 13:14:12 »

 give_rose
Страхотни сте! Благодаря ви най-искрено.

Свекърва, Bravo smilesmilesmile . Много ме развесели.

Пуснах теста и реших да не го мисля като нероден Петко. Вместо това отидох на шопинг терапия, хихи, закъснях доволно и сега съм спокойна smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #283 -: април 11, 2014, 22:27:26 »

Недей да се притесняваш толкова give_rose Аз съм така с листериозата, постоянно внимавам, ама какво да се прави pardon
Ако имаше проблем, на ФМ щеше да се види, спокойно. Ако веднъж си изкарала токсоплазмоза, имаш имунитет и няма проблеми вече (както в моя случай). Иначе, тълкуват се по стойностите дали е скоршна инфекцията или стара. Аз като с получих първите резултати вкъщи, ми се сториха супер високи и реших, край, ужас. Оказа се, че е стара инфекцията и просто имам силен имунитет. Оттогава токсоплазмоза не ми пускат.
Пази се, но недей да не спиш smile

Колкото до филетата и луканките, аз лично не ям, както и салата (листна). За себе си реших, че мога да се лиша за няколко месеца и нищо няма да ми стане.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #284 -: април 14, 2014, 13:50:43 »

Привет, привет!

Аз от известно време бях зачезнала от форума, но е защото ежедневието и мислите ми бяха заети само с хубави неща и не ми оставаше много време за висене в интернет, дори и на работа! Ето че се завръщам и намирам много от миналогодишните "булки-колежки" превърнали се в бъдещи мами!  yahoo

Аз също с най-голямо удоволствие се присъединявам към групичката, терминът ми по календар е на 30.09.2014 г., но имам усещането, че ще се измени за по-рано, защото всеки път ехографът показва по-напреднало развитие на бебо.  Girl_hide

Записвам се да следя и да участвам най-активно в темичката, а сега ще се върна и ще я изчета отначало, тъй като е мнооооого вълнуващо!  smile
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines