Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 23:33:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206613 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #255 -: април 02, 2014, 15:24:23 »

Хехе, много се радвам, че всичко е ок! smile

Аз съм била и на 1-часов преглед и на 10-минутен, така че 20 минути ми звучи като златна среда. Wink

Аз си направих час за джи пи за другата седмица все пак да си споделя болежките, не мисля, че ще направят нещо по въпроса, но поне ще се оплача, хаха. smile

В петък ще ми правят кръвни изследвания, да го видим тоя хемоглобин накъде е тръгнал.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: април 03, 2014, 10:29:32 »

Дано вс е ок с изследванията!

Ние си взехме количка smile и шкаф за повиване от ИКЕА> много е сладурчест.

Количката я взехме втора ръка, но е много запазена, с изключение на няколко драскотини по шасито. В крайна сметка избрахме Mutsy Evo. Само с кош за новородено е, но ние така или иначе чак догодина февруари-март ще минем към седалка. Тогава сме решили да си купим нова седалка или, ако нещо не сме доволни от количката да я продадем и направо да си купим цяла нова със седалка (това, което избрахме за back-up - Chippolino Perfecta, така или иначе е на цената на седалката на Еvo-то)

Аз още не усещам бебо. Лекарят каза, че няма повод за притеснение и най-вероятно до няколко седмици ще започна да го усещам. Нямам търпение. smile. Обаче усещам горе-долу как се е позиционирал и почти винаги е хоризонтално на корема и доста ниско.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #257 -: април 03, 2014, 10:55:48 »

честито за покупките! smile

Ние още не сме почнали сериозно да се занимаваме с количките, направо тръпки ме побиват като си помисля колко марки и модела са. Но ние си мислим да вземем количка, която седалката може да е в хоризонтално положения, т.е. да караме с 1 кош, иначе ще ни станат много кошове и чудесии, но ще видим, може други идеи да ни дойдат.

Ако си с предна плацента, моята лекарка каза, че може дори към 21-22 седмица да започне да се усещат движения. Освен това ако си по-активен човек и не се заседяваш, може и да рита, но ти да не го усещаш. Аз вечер общо взето съм в хоризонтално положение от към 8-9 и може би за това започнах по отрано, иначе ме бяха предупредили, че няма да е преди 21 седмица. Wink
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: април 03, 2014, 11:11:48 »

честито за покупките! smile

Ние още не сме почнали сериозно да се занимаваме с количките, направо тръпки ме побиват като си помисля колко марки и модела са. Но ние си мислим да вземем количка, която седалката може да е в хоризонтално положения, т.е. да караме с 1 кош, иначе ще ни станат много кошове и чудесии, но ще видим, може други идеи да ни дойдат.

Ние обмисляхме този вариант, но педиатърката на моята племенничка (4м.) е казала на брат ми, че не е добре за гръбнака на едно новородено да е от самото начало в седалка, макар и легнала. Освен това, няма ли опасност да му става течение? Ние сме в края на лятото де, все пак...


Със задна плацента съм. Не мога да кажа, че съм в постоянно движение...ние го видяхме, че мърда на видеозона, така че, когато реши да ме порита, тогава. А има и вероятност да си рита, но навътре и тогава няма да го усетя, според What to Expect When You're Expecting книгата. smile
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #259 -: април 03, 2014, 14:25:16 »

Milenuity честити ви покупки. Нашия фавирит за количка също е Mutsy Evo, но ми се иска да я видя и пробвам, а пък после може и от интернет да я поръчаме. Моя проблем е, че я няма в Моther care и ще трябва да отидем до Стърлинг. Все още има много време. Аз имам някакво убеждение, че количките масово са ниски (или поне на моите приятелки са били такива) и се притеснявам, че ще се прегърбвам и ще ми е неудобно (аз съм175см, мъжа ми е около 190см). Пробвала съм Stokke (на приятели) много удобна количка, но не бих дала 1000 паунда.
Не се притеснявай за ритането и аз до скоро не го усещах, а на видеозона се видя, че е много активно.
Vivi aз също имам неприятно течение, попитах акушерката и тя каза, че е нормално при бременните да се усили  crazy не са ме изледвали.  Също така миналата седмица ми се схвана пръсеца докато спях, е няма такава болка, за няколко секунди само,но е адски силна. После 3 дни не можех да стъпя нормално.  И за това казват, че е нормално.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #260 -: април 03, 2014, 16:41:55 »

Millie,

Количките изглеждат ниски, но мисля, че това впечатление идва предимно от "по-разлетите" колички. Дръжката почти винаги идва достатъчно висока. Аз съм висока 1.76см и на Mutsy Evo дори не използвам най-високата позиция на дръжката.

За крампите, казват, че са нормални, защото ги получават много бременни жени, но с хапване на повече банани и евентуално приемане на таблетки с магнезий, отшумяват. Аз имах много болезнени крампи в шести-седми месец и с магнерот изчезнаха.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: април 04, 2014, 08:46:25 »

Мили,

Ние преди да вземем Evo-то го гледахме в Хиполенд и пасва перфектно и на мен (1.60см) и на съпруга ми (182см). И според доста от съфорумките е супер. (погледни в темата за покупките)

На мен ми изписаха магнерот защото при една консултация имах някаква контракция, но мисля, че откакто го пия имам по-малко крампи. Преди все по нещо ме бодеше, схващаше се и т.н.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #262 -: април 04, 2014, 13:04:49 »

Благодаря за мненията момичета give_rose  и аз съм чела само полужителни мнения за Евото.
А до крампата, за сега се случи само веднъж, ще споделя с акушерката след 2 седмици, но не ми се вярва да ми предпишат нещо. Дано не се повтори.
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: април 08, 2014, 10:15:28 »

Здравейте мами, отдавна не съм се включвала. И ние се сблъскахме с доста проблеми, но към днешна дата с госпожицата сме добре. Освен, че я нося много ниско и ми е прищипан нерв на левия крак, та сега едвам се движа. Но пък ходя на работа и шефа отказва да ме пусне да си почивам. Всяка седмица се пазарим за по още една. ММ каза, че в края на април ме заключва вкъщи и няма да ме пуска вече да ходя  nea С покупките още сме до никъде. От количката се отказахме, защото не ни харесаха цветовете в които се предлага. Сега търсенето почва отначало. Иначе сме 1120 гр, но се оказа, че захарта ми е висока и сега ни наблюдават. Но гледам да съм спокойна и да не си мисля глупости. Това е засега от нас. Някъде назад в темата мисля, че Crave беше питала дали има някой от Пловдив - аз. Може да си направим една среща някой път.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #264 -: април 08, 2014, 11:25:23 »

 tsve4e, щом имаш медицински показания, направо да ти пускат болничен. Вече си в седмия месец и ще натежава повече. По закон си имаш право да бъдеш в болничен по време на бременност и шефът ти няма за какво да се прави на интересен. Ясно е, че си му нужна, ама като не ти е добре, да се мъчиш ли?
 Още повече, че като си починеш, е много вероятно болките от нерва да понамалеят. Пък и ще ти намалее стреса на работното място, ще похапваш по-спокойно и редовно, така и кръвната захар може да мине в по-добри стойности.
 Пожелавам ти всичко да се подреди при теб, да не се тормозиш и да се чувстваш добре  give_rose
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #265 -: април 08, 2014, 14:25:14 »

tsve4e, мен миналата седмица ме боля крака и като знам какво е, не знам как изобщо функционираш на работа. sad Вземи си болничен и си стой вкъщи, не се тормози така.

Мили, едва ли ще ти предпишат нещо, все пак си в УК, то за тях тук всичко е нормално. Wink Аз утре все пак ще отида при ГП-то да й кажа за течението, пък да видим дали ще ми пусне едно изследване.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #266 -: април 09, 2014, 13:17:13 »

Имам въпрос към по-опитните мами. Хемоглобинът ми беше 104 в началото на бременността и сега се е вдигнал на 109. Да продължавам ли да пия желязо или да го спра? Може ли да се навреди, ако се прекали, ако изобщо може да се каже прекаляване. Следващият път като ми правят изследвания ще е след повече от месец и не знам какво да правя през това време.
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: април 09, 2014, 16:05:28 »

Здравейте,мамчета.Аз миналата година бях в тази тема и е много сантиментална за мен.
Виви,на мен хемоглобина на края на бременността беше паднал като твоя и ми изписаха желязо превантивно за всеки случай.Доколкото се сещам имаше нещо с желязото,че като се пие по-продължително време трябва да се следи,но в твоя случай не мисля,че има опастност.Но нека пак някой който има по-пресни спомени да каже.Иначе знам,че в комбинация с магнезий май се неутрализираше и затова трябваше да се пият двете неща в различен интервал от време.
Също така скоро чух,че за поддържане на добри стойности на желязото е добре да се яде всеки ден яйце.

Леко бременеене на всички и ако имате въпроси ще помагам с каквото мога.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: април 09, 2014, 16:11:47 »

Иначе знам,че в комбинация с магнезий май се неутрализираше и затова трябваше да се пият двете неща в различен интервал от време.
Също така скоро чух,че за поддържане на добри стойности на желязото е добре да се яде всеки ден яйце.
Точно така, когато ми изписаха магнерот, и доки и аптекарката ме предупредиха, че ако пия желязо трябва да има поне 3 часа разлика в приема, защото се неутрализират.

Освен яйце, много богати на желязо са червеното цвекло, както и елдата (нарича се още гречка)
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: април 09, 2014, 16:23:04 »

Имам въпрос към по-опитните мами. Хемоглобинът ми беше 104 в началото на бременността и сега се е вдигнал на 109. Да продължавам ли да пия желязо или да го спра? Може ли да се навреди, ако се прекали, ако изобщо може да се каже прекаляване. Следващият път като ми правят изследвания ще е след повече от месец и не знам какво да правя през това време.
Да, задължително продължаваш. Хубаво е да е над 120 по време на раждане, а много майки го пият и след това. Едва ли ще прекалиш с желязото, т.к не си го качила много. И задължително се пие с разлика от няколко часа от магнезии и приема на мляко и млечни пак с разлика няколко часа. Усвоява се доста добре с БиозинМама, който пък помага да не се разболееш. Мен поне той ме спаси от грипа зимата(БиозинМама). Но се консултирай с лекаря си за него.
При мен за два месеца от 109 стана 125 и сега продължавам с пиенето на Тот'хема.


Аз още не усещам бебо. Лекарят каза, че няма повод за притеснение и най-вероятно до няколко седмици ще започна да го усещам. Нямам търпение. smile. Обаче усещам горе-долу как се е позиционирал и почти винаги е хоризонтално на корема и доста ниско.

Моят мъж почнах да го усещам към 22-23г.с, с предна плацента съм и като прибавим, че той е доста кротък (успокойха ме, че после ще ми разкаже играта първите месеци) - първите седмици си беше цяло щастие ако усетя нещо и не се чудя той ли е или си въобразявам. Така, че скоро и ти ще почнеш да го усещаш, ако не си започнала вече  blum
« Последна редакция: април 09, 2014, 16:29:09 от Mrs.™ » Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines