Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 03:00:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206639 пъти)
 
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: март 22, 2014, 09:18:14 »

ivelka , съжалявам за това през, което се налага да преминавате.
Важното е, че сте хванали проблема в началото и са те насочили към Майчин дом за раждане. На мен ми се наложи да лежа там и имаше мами, които лежаха, точно защото веднага след раждането бебчетата трябваше да бъдат оперирани от различни неща.
Живеенето с един бъбрек не е чудо. Много хора дори не знаят, че единият им бъбрек не функционира и при случайни изследвания разбират. Не мисля, че ви чака бъдеще в съжаление, както си се изразила. Важното е, че вие като родители знаете и ще полагате необходимите грижи.
Моя приятелка има бебче, което сега е на 10 месеца и преди половин година разбраха, че е с 1 функциониращ бъбрек. Другия е спрял развитието си още преди раждането. Много се бяха ошашкали и посетиха над 10 различни лекари за мнение. Чуха различни неща, но в крайна сметка бебо е с 1 бъбрек. Към момента нямат по-специални грижи за него, не правят нещо по-различно, той не се държи по-различно. Напълно нормално детенце си, расте си прекрасно и вече прави бели.
Пожелавам ви успех и много бързо да се върнете към нормалния си начин на живот.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #241 -: март 22, 2014, 09:20:10 »

ivelka Много кураж и от мен! докато четох си мислех през цялото време колко хора живеят с един бъбрек и че лекарите ще ти кажат че диагнозата не е фатална! ти си силен човек и ще се бориш за това дете и то ще порасне да бъде един силен и прекрасен мъж!  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: март 22, 2014, 13:26:16 »

Иве, моя мъж е с един бъбрек по рождение.Жив и здрав ми е даже ме ядосва smile

Ако искате за повече сигурност се свържете с доц. Буева, тя е детски нефролог най-добрата е в момента.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: март 22, 2014, 18:48:22 »

Благодаря ви за подкрепата и съветите!  give_rose
Повече ме притеснява, че се налага да оперират новороденото ми бебе, защото най-вероятно няма как да изчакаме бебо да порасне, понеже според д-р Марков размерите на увредения бъбрек и сега са големи, а се очаква да нарасне още.  girl_impossible  sad
И аз знам за много хора, които се раждат с един бъбрек и разбират за това в зряла възраст. Но много ме е страх за тази операция, защото в момента бъбрекът няма какво да притиска, защото бебо не използва стомахчето и червата си, но след като се роди ще му трябват и увреденият бъбрек най-малкото ще му причинява дискомфорт.
Маги, вече ме препратиха към д-р Буева, както и към д-р Момчилов, който е уролог-хирург. Още в понеделник ще им звънна и се надявам да мога да се срещна с тях в един ден през април месец.
danieIa ☼, бебето на твоите приятели оперирано ли е?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: март 24, 2014, 08:03:51 »

Иве теб живота те подтотвя за светица с всичките тези перипети! Всяка операция е реск, но важното е, че ще за добре и че ще имате едно живо и прекрасно детенце! Опитай се да мислиш позитивно /не че аз бих могла в твоето положение/. Но все някога ще почнат да ви се случват и хубави неща!
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: март 24, 2014, 09:18:00 »

Иве, съжалявам, че преминаваш през всички тези друдности. Ще се моля бебенцето ти да е добре!!!
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: март 24, 2014, 09:39:42 »

Иве,бъди силна.Аз немога да споделя някакъв случай свързан с операция на бъбрек на новородено,но мога да спомена случая на момичето,с което бяхме в една стая след като родих (в Майчин дом).Нейното момиченце имаше тератом,открит също чрез ФМ.Изродиха го с цезарово,няколко дни беше в неонатологията,вероятно докато закрепне малко и след това го оперираха в Пирогов.В Майчин дом са най-добрите специалисти по неонатология и ще се погрижат за детето ти.Успех и стискам палци.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #247 -: март 24, 2014, 10:32:13 »

Иве, стискам палци всичко да мине наред. Бъди силна, мисли както и досега - с вяра и упование, за да върви добре и бебчо. Със съпруга ти ще сте страхотни родители и нека ви чакат само щастливи моменти с малкия бебок след няколко месеца.  Good luck
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: март 24, 2014, 10:37:36 »

Иве, всичко ще е наред, сигурна съм! Много бебчета се оперират след раждане и после всичко е наред с тях. Попаднала си при най-добрите специалисти! Гуш!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #249 -: март 25, 2014, 10:43:01 »

Иве, първото си детенце загубих точно в тези седмици и знам колко е тежко да чуеш нещо подобно cray give_rose Но при вас случаят е съвсем различен и надежда има! Просто си повтаряй това, което аз не спрях да повтарям и с втората си бременност - Ще направя всичко, пък да става, каквото ще! Аз бебето си лесно няма да дам!
На една от най-близките ми приятелки синът й го оперираха около 6 месечен. Имаше някакви туморни образувания, но по храносмилателната система - около стомахчето. Въпросът там беше, че трудно и късно ги диагностицираха, но всичко вече е наред и детенцето е на година и половина почти. Много е важно, че всичко е диагностицирано още по време на бременността. Дори и да те разродят по-рано, ще са подготвени какво ги чака. Стискам палци всичко да се развие по план и при вас give_rose
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: март 26, 2014, 15:28:05 »

Здравейте,

В петък съм на ФМ при доц. Румен Димитров във Фемина. Не успях да намеря никакви отзиви за него и малко се притесних. За сестра му - Виолета Димитрова пише много, но за него нищо.

Някой има ли някаква информация?
Нещо от два дни съм в някаква ужасна депресия, много ми е тъжно и само плача от притеснение дали всичко ще е наред в петък.
« Последна редакция: март 26, 2014, 15:31:58 от milenuity » Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: март 27, 2014, 11:40:38 »

Здравейте и от мен! Не съм се включвала скоро тук, но като е хубаво времето не ми остава много време за компютъра  blush

Иве,
преживяла си толкова много неща. Дано оттук нататък всичко да е наред. Евала на Д-р Марков, че е реагирал адекватно и най-важното -  потвърдил е, че ще си имаш здраво бебе, макар и с един бъбрек! Силно стиснати палци от мен, кураж и вярвай, че всичко ще завърши по най-добрия начин!   Friend Baby_b

Аз да дам един бърз отчет -  започвам седми месец, +12 кг, бебе момче, всичко му е наред за сега и аз също съм добре. Отлепването още не се е възстановило, но се пазя повечко и така! Имам си голям корем и всеки се чуди дали не са ми объркали термина!

Сега си гледам лентичката - остават 97 дни до термина, лелеее, ама то си дошло направо! Хаха:)
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #252 -: април 01, 2014, 14:12:24 »

М, как мина прегледа в петък?

Аз да ви се оплача и на вас, че тия дни какво ли не ме боли. Започна в петък десния крак горе - все едно мускулна треска, а няма от какво - все още ме боли! От вчера и кръста започна да ме боли, на работа не мога да си намеря място - като луда се въртя нон стоп и все ми е неудобно. ;(

Довечера ще разуча за някакви упражнения за кръста, че това не се търпи.

Освен това имам и някакво воднисто течение - все си мисля, че водите ми изтичат. Wink Не ме сърби или боли, просто все съм мокра.

Но пък всичко това се търпи предвид, че от няколко дни усещам много активно бебето - преди 1-2 седмици усещах само съвсем лекичко побутване по 1-2 пъти на ден, но онзи ден докато си лежах целия ми корем подскочи, много бях щастлива. Wink

Как сте останалите? smile
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: април 01, 2014, 16:14:44 »

Ето ме и мен след дълго отсъствие. Наложи се да лежа малко в болница, заради контракции и болки и сега пазя леглото вкъщи. Иначе бебка е добре и това е достатъчно и аз да се чувствам така. Мъжът ми изкара скарлатина и се бях стреснала, но за щастие нас с детето ни подмина.
Иве, много мъчно ми стана, като прочетох през какво сте преминали. Стискам палци всичко да се нареди, след като родиш.
Виви, за течението най-добре се обърни към гинеклога си.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: април 02, 2014, 14:43:56 »

М, как мина прегледа в петък?

Аз да ви се оплача и на вас, че тия дни какво ли не ме боли. Започна в петък десния крак горе - все едно мускулна треска, а няма от какво - все още ме боли! От вчера и кръста започна да ме боли, на работа не мога да си намеря място - като луда се въртя нон стоп и все ми е неудобно. ;(

Довечера ще разуча за някакви упражнения за кръста, че това не се търпи.
...
Но пък всичко това се търпи предвид, че от няколко дни усещам много активно бебето - преди 1-2 седмици усещах само съвсем лекичко побутване по 1-2 пъти на ден, но онзи ден докато си лежах целия ми корем подскочи, много бях щастлива. Wink

Как сте останалите? smile

В., мина ок. Аз бях много притеснена преди това. Докторът каза, че според него всичко е наред. Малкия пак си мърдаше стабилно smile, беше се надупил и успяхме перфектно да видим всичките му прелести smile. После почна нещо да си мляска и да си вдига ръчичките. Чувството беше уникално smile 
Прегледът продължи около 20 минути, нзнам дали е късо за ФМ. След това аз ревнах от емоцията и от успокоение, че вс е наред.

За спазмите в крайниците, и аз имах няколко пъти. Те са си нормални явно: http://www.whattoexpect.com/pregnancy/week-by-week/week-19.aspx

Дано не ти се случват пак често.


Веси, честито момченце

Зори, радвам се, че всичко е наред!
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines