Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 09:48:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206688 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #225 -: март 18, 2014, 10:57:05 »

Аз също съм с Малибу (обикновеното) и близо 5 месеца проблем не е имало good Вярно е това с изтеглените колички, но това е било преди доста години, до колкото аз знам. XL-ът ми изглежда супер удобен за високи бордюри и за стълби, дано само да не е за сметка на килограмите. Относно Аполото - малко по-тежко е от Малибуто и това ме спря мен лично, но иначе разликите не са огромни.
Момичета, обърнете внимание и на цветовете - кошовете 0-6 месеца са сравнително затворени и ако купите тъмни цветове, ще опечете бебетата вътре. Все пак ще раждате по жегите girl_wink
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: март 18, 2014, 11:04:15 »

Мерси, Аличка.
Вчера бяхме в Хиполенд и тествахме и трите - Малибу, Малибу XL и Аполо и на мен май-ми допадна последната докато на мм му хареса XL. Тогава случайно срещнахме едни стари познати и, странно съвпадение, но бяха с Малибу със зимен кош. Казаха, че не били доволни въобще и че била супер неманеврена и тромава. Това ме озадачи, но пък и малко ни разколеба.

Попадна ни оферта на старо за Mutsy Evo. Доста ми хареса, но ме притеснява да не е прекалено широка. Ще питам в темата за покупките какво мислят мамитер да не пълним тази с тези неща.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #227 -: март 19, 2014, 15:15:50 »

И аз взех да се побърквам с тия колички, то има толкова много избор, че е направо невъзможно да реши човек. Решихме тези седмици да обиколим на живо и да видим какво ще ни грабне окото.

Онзи ден се теглих и съм с 5 кг отгоре, не знам колко е нормално, май е малко множко.  blush Ма и коремчето ми е вече големичко, даже онзи ден в метрото ми направиха място, бях много щастлива, хаха, макар че бая ме загледа докато реши дебела ли съм или бременна. Wink

В петък съм на преглед и ще видим как се развиваме и ще потвърдят пола. smile

Междудругото изобщо не го усещам бебето, от време на време нещо супер лекичко усещам, ама е толкова леко, че не съм сигурна дали е то, казаха ми че съм с предна плацента и най-вероятно към 22 седмица ще започна да го усещам по-ясно.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: март 19, 2014, 15:35:31 »

Виви недей така де... Girl_hide...5 кг ако са множко, значи аз съм.... resent...7кг съм качила, а съм след теб.
Незнам защо така, аз наистина не ям много. Мисля, обаче, че ми е малко движението, а и имам настинал/прищипан нерв на кръста и ме боли вече седмица и половина (даже не можех да се движа въобще в събота вечер); голяма гадост.
Всъщност, според моя приятелка не е настинал нерв, ами бебо се е настанил на ишиасовия ми нерв и за това ме боли така, че чак ми минава по целия ляв крак. И при нея е било така и то за два месеца. Ох дано да ми мине по-скоро, че тъкмо почнах йога.

Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #229 -: март 19, 2014, 15:47:09 »

Ами ти си доста слабичка, така че не се изненадвам, че качваш повече. Wink

Да ти кажа аз на 2 пъти съм се будила с адски болки - веднъж в ръката и веднъж в крака и беше точно болка все едно ми е прещипано нещо и съм убедена, че е нещо свързано с бебето, понеже болката е доста нетипична, така че може и при теб бебчо да се е наместил нещо, макар че не би трябвало да е постоянно болка, защото бебо се движи активно все пак.

Йогата по принцип е доста лекичка, така че се надявам болката да не ти пречи.  girl_wink
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #230 -: март 19, 2014, 19:52:29 »

 milenuity, искрено ти съчувствам за болката при нерва  sad Аз имам подобен проблем и докато посвикна ми отне време.
 Йогата наистина помага много.При мен болката намаля повече от значително. Друго, което помага, е смяната на положението и движенията горе-долу на половин час. Примерно ако седиш половин час, после правиш малка разходка пак толкова време, после за същия период си в полулегнало положение. В момента трябва да призная, че малко съжалявам, че до тази седмица останах на работа - седенето с часове е крайно неприятно за човек с подобни болки. Ако имаш възможност, не прави същата грешка. С времето малкото човече ще расте, натежава и само упражненията може да не успеят да компенсират заседяването. Надявам се скоро при теб да премине това така неприятно усещане  give_rose
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #231 -: март 19, 2014, 21:29:02 »

И аз да дам отчет след вчерашния преглед. Всичко е наред, бебчо се развива добре и на размери си отговаря на седмиците. Доктора каза, че ще е момиче, но да си призная не ми изглеждаше много сигурен, дълго време се мъчи да види. Показа ни 3 точки и каза, че е момиче,хм. Много се радваме yahoo, ама някак не ни убеди и май ще залагаме на неутрални цветове, да няма изненади  pardon. Ако всичко продължава да се развива добре няма да имам повече видеозони. Замислям се да потърся и да отида на частно след около месец, ще трябва да разуча.
Виви ти в коя седмица си? Мислих,че си по- напред. Аз тепърва започвам да усещам бебчо малко повече, аз също си мислих, че си въобразявам, но явно е бебчо.
А за килограмите - първите 3 месеца свалих почти 3 кг, но днес се претеглих и установих, че съм си ги върнала + още 2ва. Абе бебоците да са добре, пък килограмите се свалят.
Milenuity дано болките в кръста да отшумят smile
Ивелка честита ви количка. Много е хубава и изглежда практична. Аз за сега само събирам информация от нета и от вашите коментари  girl_wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #232 -: март 21, 2014, 12:34:26 »

Мина ми днес прегледа, уж много сериозен скан за аномалии и дрън, дрън. Продължи 10 минути, някаква рускиня сдухана, че и забележки ми правеше, че не съм отпусната, ами то трябва и малко отношение, че да се отпусне една жена по време на преглед ... видяло се е, че пак ще ходим на частно. Във всяка държава еднаква работа, държавното здравеопазване е под всякаква критика. sad
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: март 21, 2014, 15:22:41 »

milenuity, искрено ти съчувствам за болката при нерва  sad Аз имам подобен проблем и докато посвикна ми отне време.
 Йогата наистина помага много.При мен болката намаля повече от значително. Друго, което помага, е смяната на положението и движенията горе-долу на половин час. Примерно ако седиш половин час, после правиш малка разходка пак толкова време, после за същия период си в полулегнало положение. В момента трябва да призная, че малко съжалявам, че до тази седмица останах на работа - седенето с часове е крайно неприятно за човек с подобни болки. Ако имаш възможност, не прави същата грешка. С времето малкото човече ще расте, натежава и само упражненията може да не успеят да компенсират заседяването. Надявам се скоро при теб да премине това така неприятно усещане  give_rose
Наистина йога упражненията много помагат. Взех си и някакъв хомеопатичен мехлем точно за болки/прищипвания и т.н свързани с гръгбачния стълб, който ми препоръчаха - Ефектум на Биомед. Мисля, че ме облекчава. Michelle, ако още те боли е безопасно да го ползваш.
За жалост и моята работа е пред компютъра седнала и напоследък съм толкова заета, че ми се крещи направо. Кръстът тъкмо се пооправи и от седенето след работа пак почва да боли като ходя. Гледам да правя малки разходки из етажа и през обедната почивка и някое друго йога упражнение, когато никой не гледа smile, но има дни (като днес! ужасен работен ден. Добре, че е петък и че е толкова прекрасно навън), когато направо до тоалетната нямам време да отида. И е такъв задух, че нрекъснато имам чувството, че имам температура и няма достатъчно кислород в стаята.
Но за сега няма как да си взема болнични sad. А и нали от болничния се намалявала сумата за майчинството и за това гледам да не съм неразумна, но все пак да не избързвам прекалено с болничния.

Мили, честити розови гащи! smile Неутралните цветове са супер ако искате второ smile. Ще може да носи всичко.
Аз вече свикнах с това, че ще имаме момченце и ставам все по щастлива smile.  Не мога да се сдържам и от време на време купувам по нещо. В H&M видях едно много сладко боди с дълъг ръкав, на което пише Born in 2014 и зад цифрите се подава едно лъвче. Е как да не го взема? smile Толкова ми се видя сладко.

Виви, много кофти, че не си останала удовлетворена от прегледа...

Ние сме на ФМ другия петък и нямам търпение (притеснено ми е доста в същото време).

Зори, къде се изгуби?

Честита пролет на всички!!!
Активен
Crave
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: март 21, 2014, 16:06:22 »

Здравейте, момичета! smile

Включвам се след като разгледах темата. Моят термин е през септември. Май всички сте преди мен. smile Вече съм в началото на 4-ия месец и всички неразположения утихнаха. За сметка на това за първи път се разболях - имам ужасна хрема цяла седмица и ме лекуват с хомеопатични. Тази седмица ходих на ранни ФМ и БХС. Резултати от скрининга ще имам другата седмица. Тъй като е само прогноза гледам да не се притеснявам много каквито и да са резултатите...

Аз по принцип не избързвам с плановете и покупките, но тъй като съм вкъщи тези дни разгледах в Интернет детските колички - не очаквах да има толкова много марки. Странно, но от всички и аз харесах модел на Hauck - с Мечо Пух. smile

Пожелавам на всички лека бременност. Случайно да има някой от Пловдив?

Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: март 21, 2014, 22:15:42 »

Здравейте, момичета! При нас, за съжаление, отново трудности и превратности на съдбата. Бог ни изпрати най-тежкото изпитание - да се борим за живота на нероденото си бебе. sad Копирам си поста от един друг форум, за да ви разкажа през какво преминахме през последните два дни...
 В четвъртък отидох на 4Д при шефа на АГ отделението в Габрово - д-р Митев. След обстоен преглед на 2д и 4д докторът откри, че бебето ми има аномалия на единия бъбрек - увеличен е с множество кисти в него. sad  Естествено, док ме посъветва да отида директно в София при специалистите, които се занимават с фетална морфология, които да потвърдят/отхвърлят тази диагноза. Днес следобяд се прибрахме от двудневната си обиколка по лекари в Плевен и най-големите светила по ФМ в София. Диагнозата на д-р Митев за съжаление беше потвърдена.  Вчера преживях най-тежкия и труден момент в живота ми, заедно със съпруга ми... Първо отидохме рано сутринта при наблюдаващия ме лекар в Плевен, той ме погледна и каза, че според него няма проблем с бъбрека и че това са червата и стомахчето, но за всеки случай ме прати при Бързашки в Инвитро клиниката в Плевен. Той ме прие веднага и заедно с акушерките потвърдиха диагнозата на д-р Митев на 100%. Дори казаха, че прогнозата не е никак добра и най-вероятно ще трябва да се махне плода   cray   А аз съм в 21 седмица. Беше ужасяващ момент, наговориха ни доста страшни неща, но все пак ни пратиха и в София и там да си кажат мнението. Д-р Митев от Габрово ми препоръча Мазнейкова от Св. София, а Бързашки ми препоръча най-вече Марков като най-добрия. Както всички предполагам знаете, че и при двамата часовете са записани за месеци напред. Естествено, от рецепциите и на двете клиники ме отрязаха - нямало как да ме приемат, въпреки че има казах, че случаят ми е спешен и трябва веднага да се вземе решение. Без да се двоумим с ММ тръгнахме към София, като си бях решила, че ако трябва ще нахълтам в кабинета на Марков без предупреждение.  
С моя мъж си поревахме доста в колата, но това беше заради негативната прогноза на Бързашки, който дори каза, че това бебе едва ли ще доживее раждането, а камо ли след това.   cray
Стигнахме в София и директно в МАРКОВС клиника, където беше пълно с хора, а рецепционистката като разбра, че аз съм се обаждала каза, че сме дошли напразно, нямало да ме приемат, била питала д-р Димитър Марков. След малко Марков излезе и ме видя, че рева в антрето и ми взе епикризата от ръцете. Тогава каза "ами да, това е поликистозен бъбрек, ама ще се роди това бебе". Ние го питахме има ли рискове, как ще протече бременността, а той каза "ще родиш тук в Майчин дом със секцио, най-добрите специалисти по детска нефрология и урология ще оперират бебето и ще му махнат бъбрека и ще си живее нормално с втория." Не мога да ви опиша в този момент какво облекчение и радост изпитах, макар че осъзнавах колко труден път ни очаква... И все пак ми даде надежда, че бебчо ще живее  Praynig Praynig Д-р Марков ни каза, че ще ни приеме на другия ден (днес) в 14 часа и ще си поговорим подробно и ще ме прегледа.
Днес сутринта в 9 часа първо минах ФМ при Мазнейкова (д-р Митев ходатайства да ни приемат), обърна ни много внимание и също даде добри прогнози за бебчо. Прегледа му подробно всички органи и ни убеди, че няма други аномалии.
Десният му бъбрек на бебчо е 3 към 1 като размери към левия и е 3 см. на 2,5 см, почти колкото цялото му телце sad  Вътре е пълен с кисти, но ще расте пропорционално с бебчо и няма опасност за него по време на бременността.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: март 21, 2014, 22:15:52 »

В 14:00 часа ни прие д-р Марков, бяхме в кабинета повече от 40 мин. Този човек е невероятен специалист и ЧОВЕК! Очарована съм! А техниката му няма база за сравнение с тази на Мазнейкова.
Също ни прегледа и измери обстойно, увери ни, че другият бъбрек си функционира нормално и че от тук нататък няма как да развие поликистоза. Разказа ни за такива случаи от практиката му и наистина ни успокои и обнадежди. За разлика от преживяното вчера и мисълта, че трябва да погубя това създание в толкова напреднала бременност, днес се чувствам окрилена и обнадеждена. Да, ще бъде трудно, ужасно трудно, да - риск винаги ще има. Нормално раждане няма как да се случи при нас, защото телцето на бебчо ще е по-голямо от главата, заради нарасналия бъбрек. НО, надежда за живот има! И аз вярвам, че ще успеем и раждането ще мине успешна, както и последващата операция на бебчо, когато ще му премахнат увредения бъбрек.
Тази аномалия Марков каза, че се вижда най-рано в 13 седмица, а аз бях на първа ФМ в 11 и половина. Дори и тогава да го бяхме видяли, бебето нямаше да го махнем. И двамата специалисти са категорични, че това бебе е напълно здраво и ще е грях да се убие само заради 1 увреден бъбрек. Тежко е, сега всички ни гледат със съжаление и за в бъдеще ще е така, но аз съм сихурна, че моето момченце ще бъде силно, и напук на трудностите ще порасне и ще бъде прекрасен здрав мъж!  
Съжалявам за ужасно дългия пост... но това са много емоции за 2 дни, много трудности.
Искам да ви помоля, ако имате познати с подобен на моя случай, да ме свържете с тях по някакъв начин, за да обменя опит и да съм по-уверена за това, което предстои.
Благодаря предварително!  give_rose
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: март 21, 2014, 23:56:14 »

Иве, с теб сме  *THUMBS*Изпращам ти много кураж и вярвам, че ще порастне здраво момченце  heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #238 -: март 22, 2014, 08:10:05 »

ivelka , пожелавам от все сърце късмет на малкото човече good. Макар и в последния момент и след огромни трудности, нещата му се уреждат - попадате на добри доктори, които си знаят занаята. Медицината се развива непрекъснато. Това, което днес е невъзможно, утре ще е съвсем естествено. Силни прегръдки и кураж!
Имам много познати, които водят съвсем нормален живот с един бъбрек. Ще разпитам дали при брат ми имат подобни случаи /той е в АГ отделение/.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #239 -: март 22, 2014, 08:35:54 »

Иве, ужасно съжалявам, за това което си преживяла  sad Надявам се оттук нататък всичко да върви леко и да се разминат притесненията! Кураж от мен give_rose
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines