Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 02:12:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206629 пъти)
 
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: февруари 13, 2014, 11:03:06 »

Момичета решила съм да запазя стволови клетки, но се чудя къде. Ровя от няколко дни в нета и чета ли чета. Някоя от вас има ли повече информация, ползвала ли е услугите на някоя банка?
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: февруари 13, 2014, 16:08:32 »

Привет от мен! Как сте, бъдещи мамчета?  give_rose

Знаете ли пола вече? Аз съм адски любопитна вече, но ще се въздържа още малко.  blush
Наскоро по ТЛС гледах риалитито Cake Boss и от там си откраднах страхотна идея за поднасяне на новината за пола на бебето! На 6 март съм на ЖК, което се пада след 3 седмици, а аз тогава ще съм в 18-та и се надявам пола да се види вече! Та с моят мъж сме решили да помолим Док да не ни казва пола, а да го напише на листче и да ни го даде така. После ще отида в любимата ни сладкарница и ще дам листчето на собственичката (която ни познава), като я помоля да ни направи тортичка със син или розов крем (според пола на бебчо). Вкъщи ще поканим най-близките и тържествено ще разрежем тортата пред всички! Така сме решили, че ще е по-специално и запомнящо се, само се надявам да овладеем любопитството си на прегледа  pleasantry
Може даже да го съчетаем с празника на майката - 8 март  heart
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: февруари 13, 2014, 16:48:10 »

Ivelka, страхотна идея smile

Искам да попитам момичетата, които са през допълнително здравно осигуряване - правилили сте нещо допълнително, за да се регистрирате като бременни? Джипито ми даде един формуляр и каза, че трябва да го дам на проследяващия бременността лекар, но пък последната каза, че тя не работи със здравната каса и няма нижда от такова "листче", щом съм през допълн. здравно осигуряване.

Ок, но все пак нали болничните и майчинството се плаща от държавата? Те как ще разберат, че съм бременна. И, също, това, че не работи със здравната каса значили, че няма да може да ми даде болнични при нужда?!

Много благодаря предварително ако някоя от вас може да ми разясни казуса smilesmilesmile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: февруари 13, 2014, 21:57:46 »

Иве,страхотно сте го замислили.Дано да устискате на напрежението.Близките ви незнаят ли ?
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: февруари 13, 2014, 22:38:42 »

Zori83, момичето с което лежах в една стая при раждането каза че ще запазят стволови клетки и ще ги съхранява Cryo Save в Белгия. Имат сайт, проучи ги.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #185 -: февруари 14, 2014, 13:55:23 »

 Bravo Ивелка, страхотна идея. Изключително оригинална идея да разберете пола на бебчо и да съобщите на най-близките ви  Bravo
Milenuity, Zori83, съжалявам ,не мога да помогна с въпросите ви, не съм запозната.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: февруари 14, 2014, 15:10:49 »

Ivelka, страхотна идея smile

Искам да попитам момичетата, които са през допълнително здравно осигуряване - правилили сте нещо допълнително, за да се регистрирате като бременни? Джипито ми даде един формуляр и каза, че трябва да го дам на проследяващия бременността лекар, но пък последната каза, че тя не работи със здравната каса и няма нижда от такова "листче", щом съм през допълн. здравно осигуряване.

Ок, но все пак нали болничните и майчинството се плаща от държавата? Те как ще разберат, че съм бременна. И, също, това, че не работи със здравната каса значили, че няма да може да ми даде болнични при нужда?!

Много благодаря предварително ако някоя от вас може да ми разясни казуса smilesmilesmile

за допълнителното здравно не е необходимо нищо да правиш,само даваш,те ти плащат,каквото си правила изследвания,прегледи,за ражданет виж какво покриват,обади се и питай.
за болнични не знам,мисля че трябва да се водиш при някой на ЖК
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: февруари 14, 2014, 18:10:18 »

milenuitу,
Ако АГ не издава болнични, ще трябва с направлението от ЛЛ да си намериш някъде да се следиш по ЗК, фиктивно. Понеже освен болнични, АГ трябва са ти издаде и 45-дневния болничен. С него и после с болничния, който ще ти издадат като родиш НОИ 'разбира', че трябва да почне да ти се изплаща майчинството.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: февруари 16, 2014, 11:36:24 »

Руми,Mrs., много ви благодаря за информацията.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: февруари 16, 2014, 20:13:22 »

milenuitу аз се следих на място на което имат договор с ЗК ,но консултацията е платена.Издаваха ми без проблем болничните.Само последния болничен трябваше да ми го издаде ЛЛ-45 дневния ,но аз не можах да го взема и родих по спешност.Аз имам допълнително здравно осигуряване и на тях предоставях фактура за платените разходи и мед.документи от прегледите.В коя компания ти е здравното.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: февруари 17, 2014, 00:43:49 »

8ми март е международен ден на работещата жена,не знам защо казвате ден на майката?
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: февруари 17, 2014, 07:52:55 »

milenuitу аз се следих на място на което имат договор с ЗК ,но консултацията е платена.Издаваха ми без проблем болничните.Само последния болничен трябваше да ми го издаде ЛЛ-45 дневния ,но аз не можах да го взема и родих по спешност.Аз имам допълнително здравно осигуряване и на тях предоставях фактура за платените разходи и мед.документи от прегледите.В коя компания ти е здравното.
Gucci, към Доверие ме осигуряват, през работодател. Всички манипулации и прегледи са безкасови, освен самото раждане. За него трябва да го платя и после да представя документи, за да ми възстановят това, което се включва.

Лекарката, която ме проследява не работи въобще със здравната каса. Не го знаех преди да и покажа направлението за ЖК и май в това е целия проблем. Но има други две, на същото място, които работят и си мисля, както Mrs. ме посъветва, да се запиша фиктивно и тя да ми подписва за болничните и майчинството. 
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #192 -: февруари 21, 2014, 17:09:35 »

Как сте мами? Растат ли коремчетата? Аз имам малко коремче, още никой не забелязва,че съм бременна  Wink. На моменти, особено вечер си мисля, че усещам бебчо, но може и да си въобразявам  blush. Знам, че при всички е различно, но вие кога започнахте да усещате бебчовците?
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #193 -: февруари 24, 2014, 00:40:29 »

Честито нa всички бъдещи мaмииии smile aз все още не попaдaм в тaзи темa  blush но много мило ми стaнa дa попрочетa мaлко зa всички бъдещи мaмиии, с които минaлaтa годинa зaедно обсъждaхме свaтбите си. Много aмa много ви се рaдвaм нa всичкии, ще следя темaтa с интересс, не успях дa прочетa всичко, но не се сдържaх дa споделя колко много се рaдвaм зa вaссс  bouncinggirl пожелaвaм нa всички дa имaтее нaй - леките бременности  give_rose
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: февруари 25, 2014, 16:25:44 »

Благодаря ти, мила hulcy. Пожелавам ти от сърце и ти да влезнеш в темичка скоро (когато ти искаш). smile

Девойки, много ли са 4 кг наддаване в 14 седмица??
Мисля, че престоя вкъщи 3 седмици заради вируса оказа влияние. Сега гледам повече да се движа и да правя малко йога, но умората още не ме е напуснала, а и от седмица някъде почнаха едни не-толкова силни, но неприятни болки, най-вече отдясно ниско на корема. Даже по едно време се чудех дали не е апандисит, но после ме заболя и от ляво и по-надолу и т.н. и мисля, че е от разтягането на сухожилията и нарастването на матката. При вас има/ше ли такива усещания? smile В работата ми е все по-трудно - на-вече това да седя цял ден пред компютъра и че е ужасна жега и сух въздух. Отгоре на всичко и от шефската страна не получих много подкрепа - годишният план беше пренаправен така, че да се изпълни до юли, т.е до когато съм аз там. Това наистина е много амбициозно и незнам как ще смогна. Отгоре на всичко годишните ми цели са 2 пъти по-гадни и повече от миналогодишните. sad. И беше подхвърлена репликата "Много е лесно единия да си тръгне и другия да остане." А също и: "Нещо много не наред ми се вижда всичко това - цялата тази бременност". При което аз щях да избухна от издразване и питах как може да ми каже такова нещо?!? А тя каза: Ми откакто беше болна само ти се гади и си една такава без тонус. Отвърнах, че е нормално. Все пак съм бременна и то в началото. А тя: "Аз нищо такова не си спомням да съм имала, когато бях бременна".
МИслех да и дам една книга да се образова, но после реших да тегля една майна на ум и да не се ядосвам повече.
Още някой вече знае ли пола? smileWink smile

Поздрави на всички и дано сте добре!
« Последна редакция: февруари 25, 2014, 16:36:52 от milenuity » Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines