Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 08:11:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206679 пъти)
 
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: февруари 07, 2014, 10:33:52 »

Момичета, аз бих ви посъветвала да комбинирате кремовете с бадемово масло good (в смисъл да ги редувате). Аз се мазах с крем против стрии на Дева + бадемово масло и резултата е нито една стрия нито по време на бременността, нито след нея Bravo Естествено, както Зори казва си е до организъм, но мисля, че маслото много помогна smile

 goodpost

И аз ги редувах.И при мен няма нито една стрия.Бадемовото масло е с доказан ефект  good Наистина някой неща са си до ген,но нищо не пречи да се пробва.
Лека и щастлива бременност на всички  give_rose
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #166 -: февруари 07, 2014, 12:15:46 »

Момичета, благодаря за съветите  give_rose Аз също съм чувала за добрия ефект от бадемовото масло, мисля че и сестра ми го ползваше. Аз си имам няколко стриички от постоянни отслабвания и напълнявания, така че не ми се вярва да ми се размине и сега. Ще се мажа пък дано има ефект.
 
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: февруари 11, 2014, 09:59:59 »

Здравейте, мами!

Малко се поизгубих, защото ми се насъбра много работа покрай боледуванията.
Вчера бяхме на лекар и после на БХС (такава неорганизазия е в Майчин Дом!!! Просто се удивих. След половин часово чакане на регистратура и после още 15 за манипулацията, най-после дойде една жена, съблече си якето и директно седна на стола. Покани ме да вляза и да седна да ми вземе кръв. Като седнах ме лъхна ужасна миризма на цигари. Тя дори не се изми!!!!!!Изкашля се без да си сложи ръката на устата. Малко ме е яд, че не я помолих да си измие ръцете и тогава да ми взима кръв, но...минало заминало).

Иначе, на прегледа преди това подробно гледахме бебо. Уцелихме голяма активност - беше на челна стойка почти и енергично махаше всичко, което можеше да се размахва smile. Беше уникално вълнение smilesmile. Още не се вижда полът.

От седмица-две започна да ми се гади. И то започва към 4-5 сутринта, после спира и следобяд пак почва. Много странно "сутрешно" гадене smile. Като хапна малко солети, обаче и се оправям без да трябва да тичам до банята. smile

Днес, също така, установих, че доста дрехи са ми тесни. Най-вече в дупето и корема. (въздиш)
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: февруари 11, 2014, 11:35:28 »

За кремовете...аз поддържам теорията, че много зависи от кожата. Аз лично изобщо не съм се мазала редовно. Като се сетя от време на време. Нямам нито една стрия от бременността.
Моя приятелка се мажеше всеки ден по два пъти с какви ли не мазила и е цялата нацепена.
Та мисълта ми е да не очаквате чудо от кремовете. Ако сте предразположени, няма значение с какво ще се мажете.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: февруари 11, 2014, 12:09:04 »

Наистина зависи от вида на кожата това дали ще се появят стрии или не, но дори и да се появят нацепвания, ако кожата е третирана по подходящ начин, последствията могат да бъдат не толкова големи, така че с помоща на козметика след раждането да настъпи някакво частично възстановяване.
При всички случаи, ако бременната има желание е добре да маже особено корема, понеже освен всичко останало при повечето бременни има и дискомфорт изразяващ се в сърбежи.
Относно козметиката, аз лично съм за органичната, като например млеката и маслата на "Веледа" или миксове от натурални масла. От останалата козметика съм с добри впечатления от Eucerin.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #170 -: февруари 11, 2014, 14:20:07 »

честно казано не знам доколко помагат кремовете, но предпочитам да съм чиста пред съвестта си и да знам, че съм пробвала каквото мога, ако не помогнат, не помогнат, здраве да е. Може до края на света да се спори по някои въпроси, всеки си решава за себе си. Аз се мажа с Веледа, да видим колко ще има полза накрая.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: февруари 11, 2014, 14:39:24 »

Аз си взех Palmer's и Weleda и мисля да ги редувам - един ден едното, един ден другото. Хидратираната кожа, макар и склонна към образуване на стрии е по-еластична от същата, но суха. Така че, дори и да не се избегнат, има логика поне да се намалят стриите с мазането.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: февруари 11, 2014, 15:22:50 »

Аз нямам проблеми със стрии, но при втората бременност бих се мазала с мас. За някои може да е гадно, но като гледам какъв ефект има върху бебешката кожа, сигурно ще прави чудеса с корема!
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: февруари 11, 2014, 20:30:19 »

Да се похваля, вчера бяхме на консултация. Госпожицата се чувства много добре, наддала е двойно за един месец. Записах си и час за 4D за първата седмица на март. Тъпото само е, че са ми загубили резултатите от изследванията за антитела и ще трябва да ги правя отново. Не разбирам как може да се изгубят изследвания???
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: февруари 11, 2014, 23:39:18 »

С каква цел ще правиш 4Д?
Кой ги е загубил тези резултати?
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: февруари 12, 2014, 08:53:58 »

Цвети, за необразованите (т.е. мен), можеш ли да ми кажеш какви са тези изследвания за анти тела и кога се правят?

Много мерси smile
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: февруари 12, 2014, 09:10:37 »

Изследванията се пускат ако майката е с отрицателен резус фактор, а бащата с положителен. Пускат се три или четири пъти през бременността - 12, 20 и около 34 седмица.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: февруари 12, 2014, 09:20:38 »

ясно - мерси!! smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #178 -: февруари 12, 2014, 12:35:32 »

От седмица-две започна да ми се гади. И то започва към 4-5 сутринта, после спира и следобяд пак почва. Много странно "сутрешно" гадене smile. Като хапна малко солети, обаче и се оправям без да трябва да тичам до банята. smile

Днес, също така, установих, че доста дрехи са ми тесни. Най-вече в дупето и корема. (въздиш)

М, и аз имах такъв период - според мен беше от глад. Старай се да хапваш редовно, на 2-3 часа по нещо малко - плод, ядки, нещо полезно и с времето ще отшуми (поне при мен така стана).

Аз вече имам само 2 панталона и 1 рокля, в които се побирам, срам не срам се наложи да си взема панталон с ластик и една нова рокля, иначе няма с какво да ходя на работа. Малко се бях шашнала как толкова бързо ми отесняха дрехите, ама какво да правиш, не мога да спра да ям, така че каквото такова.

Миналият четвъртък ходих на йога за бременни - мога да кажа, че е е много приятно. Много отпуска и после наистина се спи много приятно. Не знам дали в България има такава специализирана йога, но и да няма ви препоръчвам да проверите има клипчета с такива упражнения, според мен си струва! smile
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: февруари 12, 2014, 12:40:32 »

Веси, реших за всеки случай да направим 4Д, просто за успокоение. Да си я разгледаме, въпреки че за момента си расте нормално и нямам притеснения, иска ми се да съм напълно спокойна че всичко и е наред.
Резултатите са загубени в лабораторията на клиниката в която си следя бременността. Трябваше когато са готови да ги пратят на лекаря, но така и не са стигнали до него.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines